Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Молба за съвет, помощ или ИДЕЯ за кола

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #76
    jenshen73 написа:
    Тъпото е, че съм притежавал все най-оплюваните марки и съм доволен и от трите: Opel-Ford-Fiat. Проблема и на OPEL (дори и новите) и на FORD е, че гният - ама гният... Онзи ден гледах Зефира 2000г. с една педя язва на задната врата...Ха, верно, че за Мерива-та не се бях сетил - харесва ми повече от "масовото" недоразумение Зефира...
    Нека бъдем точни. Според фолклора, на който "вярвам" толкова, колкото и на всички форумски митове и легенди, оплюваните и каплави марки коли са тези, които започват с "F"(ферари не го коментираме, то не е кола за простосмъртни). Не знам защо слагаш и опел при тях-може би имат славата на чупливи и проблемни? Дай някаква логична причина. Новите опели гниели . Митове и легенди... Вицовете за гниещи опели бяха от първата половина на 90-те години, вече не са актуални.
    Tonight's the night and it's going to happen again and again...

    Коментар


      #77
      jenshen73 написа:
      Тъпото е, че съм притежавал все най-оплюваните марки и съм доволен и от трите: Opel-Ford-Fiat. Проблема и на OPEL (дори и новите) и на FORD е, че гният - ама гният... Онзи ден гледах Зефира 2000г. с една педя язва на задната врата...Ха, верно, че за Мерива-та не се бях сетил - харесва ми повече от "масовото" недоразумение Зефира...
      Ако е била внос от Австрия ще е изгнила не е ми.... почти всички коли внесени от там са така (сигорен съм, че повечето знаете защо) С бащата гледахме Nissan Primera по точно ето тази http://www.cars.bg/u203835 тамън я бяха докарали и я нямаше още в нета, отворихме предния капак и се загледахме в боята и му казваме - Тази кола е удряна... Продавача: Не е удряна как ще е удряйна да няма да ви лъжа... ние: Еми тогава защо се различава боята от двете страни.. той: може малко да е била удряна нии сме я боядисвали тука ама не е нищо особенно... После бащата като се наведе отдолу малииии изгнила цялата Така, че като копувате кола гледайте да не е внос от Австрия

      Коментар


        #78
        @snake: Давам пример със две Зафири бензин и дизел - има ги в началото на темата, една Зафира за продаване в автокъща, която имаше педя изгнило отзад на 5тата врата и чисто нови 2 опела: Vectra GTS 1.9 150 коня - на 4тата година и изгоря TFT дисплея на бордкомпютъра - минус 3800 тогава за собственика, протрит маркуч управляващ турбото - 3 месеца и 2 седмици без кола - по-сервизите, докато накрая надъхан от мен не си откри проблема сам и не си го оправи на път за Добрич при това. Опел Астра на година и половина - проблеми с електрониката, отказват един след друг агрегати... И какво викаш, митове? Легенди? Хм, нека OPEL, които харесвах МНОГО да си останат там - в миналото.
        Steliyan's Life!
        FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

        Коментар


          #79
          jenshen73 написа:
          @snake: Давам пример със две Зафири бензин и дизел - има ги в началото на темата, една Зафира за продаване в автокъща, която имаше педя изгнило отзад на 5тата врата и чисто нови 2 опела: Vectra GTS 1.9 150 коня - на 4тата година и изгоря TFT дисплея на бордкомпютъра - минус 3800 тогава за собственика, протрит маркуч управляващ турбото - 3 месеца и 2 седмици без кола - по-сервизите, докато накрая надъхан от мен не си откри проблема сам и не си го оправи на път за Добрич при това. Опел Астра на година и половина - проблеми с електрониката, отказват един след друг агрегати... И какво викаш, митове? Легенди? Хм, нека OPEL, които харесвах МНОГО да си останат там - в миналото.
          Интересно какви наблюдения имаш,аз не съм съгласен с тях..Особено за ръждата,тея Зафири дето си ги гледал сигурно са удряни по 3-4 пъти..Нов Опел изгнил не съм видял,а доста съм гледал.. Как идее,но си в грешка
          Фиат Браво 1.6 16V на Метан 103 понита...

          Коментар


            #80
            Обърни внимание и на FORD FUSION- моя баща и тях гледаше и много ги харесваще ама не намери читав екземпляр.И те са по-височки - подобни са на Мерива.
            Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
            Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
            ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

            Коментар


              #81
              RPWWD написа:
              Егати дилемата... Вземи му една А класа Мерцедес от първите, висока позиция на седене, вече са евтини, типична пенсионерска марка. Не знам как стои въпроса с окачването, че във Варна сте като на Луната, ама уж били "най-здравите" коли.
              Точно пък с тая А класа ще стои само в сервиза! :D
              ROVER 214SI '99 103hp
              HONDA CIVIC '99 90hp

              Коментар


                #82
                RPWWD написа:
                Егати дилемата... Вземи му една А класа Мерцедес от първите, висока позиция на седене, вече са евтини, типична пенсионерска марка. Не знам как стои въпроса с окачването, че във Варна сте като на Луната, ама уж били "най-здравите" коли.
                Те не минаваха ли през таван.
                Alfa Romeo 147 1.9 JTD 2005 Fulcrum

                Коментар


                  #83
                  Минаваха, ама като гледам, че човека си кара опелчето с преебани амортисьори и виещи лагери на главини, едва ли вдига повече от 70 км.ч. Ясно е, че е капризна, ама и Сценика е на същото дередже, пък нали искал да седи нависоко, да не е джип и не знам още кво, та затова предложих тая А класа...
                  Alfa 156 SW 1,9 JTD'03
                  Fiat Punto 1,2'98

                  Коментар


                    #84
                    RPWWD написа:
                    Минаваха, ама като гледам, че човека си кара опелчето с преебани амортисьори и виещи лагери на главини, едва ли вдига повече от 70 км.ч.
                    Да, с това бяха известни май в началото. Иначе във високата кола си е гадно чувството, че не е стабилна, като карах еспаса в началото все ми се струваше, че ще се надигне някъде, трябва си време да свикнеш, еле па с различен брой хора в него... Все имах чувството, че го подкарвам за пръв път, ще гледам да не карам такова нещо вече. За разхода нека не говорим, ум ще ви зайде...
                    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 2005 Fulcrum

                    Коментар


                      #85
                      6 страници вече ..... не избра ли вече кола бе
                      F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                      Коментар


                        #86
                        не е още

                        Коментар


                          #87
                          emzo написа:
                          6 страници вече ..... не избра ли вече кола бе
                          Аз съм избрал - няколко, но баща ми подксача като пинг-понг:1. Рено Сеник2. VW Шаран3. Фиат Стило4. Рено Еспас5. Нисан Алмера Тино6. Опел Зафира7. Опел Мерива8. тая седмица не знам какво ще еАз съм харесал една Мултипла 2000, JTD105. И бях харесал една HONDA HR-V, но ... била с 2 врати... Вдигнах ръце и му казах - квот си земе, да си троши главата. На 56 е, достатъчно е порастнал
                          Steliyan's Life!
                          FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                          Коментар


                            #88
                            И след като на стария ми Opel, който баща ми караше вече от 8 години му се проби резервоара - майка ми и баща ми отишли в първата "авто къща" и се сдобили с чудото на корейският автомобилостроителен гений КИА Спортидж. Благодаря на всички отзовали се в темата. И да знаете, че на КИА Спортидж лампата на фара струва само 17лв. без да е ксенон... тъпооо
                            Steliyan's Life!
                            FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                            Коментар


                              #89
                              Ами честита придобивка и чакаме впечатления от автомобила, като направиш тест драйв

                              Коментар


                                #90
                                Честито, поздрави баща си... ще поддържа S-класа, а ще кара джип с работнически вид и може би - хромирана емблема.Дано няма проблеми с колата, пожелавам го от сърце, но мисля че малко е прибързал с избора...
                                M-Benz E 250 TD 150hp
                                M-Benz 200d 75 hp
                                Peugeot Bipper 1,3 HDI много малко конски сили

                                Коментар

                                Working...
                                X