Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

годишен преглед

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #61
    преглед

    Ето това намерих в нета и това е вярно другото е кражба/ взимане на париПрочетох дело Решение № 248 от 22.02.2010 г. на АдмС - Пловдив по к. н. а. х. д. № 2084/2009 г., 21-ви с-в, докладчик председателят Явор Колев в което има засъпен този казус - та талонът изтича с изтичането на месецът, а не на датата в която е проведен :"Този срок на валидност, както се посочи по-горе, обаче не е до точната дата на която е бил техническият преглед, а изтича в месеца на следващия такъв преглед, т. е. в случая това е месец юни 2009г.В този смисъл и с посочването в картата на точна дата не се създава друго правно положение, тъй като посочената като нейн издател Комисия не може да съкрати нормативно определения срок на валидност.Поради това и валидността на картата е обвързана от валидността на знака за преглед, която изтича през месец юни 2009г., но задължителния нов такъв е следвало да се извърши до 30.06.2009г., а не до 04.06.2009г.Поздрави!
    КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
    Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
    http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

    Коментар


      #62
      vital - Точно така! Затова питах има ли промяна наскоро, но явно няма.

      Коментар


        #63
        преглед

        Това е от дело в съда Сигурно и други са си изпатили да им пишат актове или глоби и са стигнали до съд ама сега нали не се обжалва до 50 лв и не знам как ще е .
        КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
        Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
        http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

        Коментар


          #64
          ogi28b написа:
          Леле, човек се опитва да помогне, да си знаете правата и да не ви е**ват полицаите, като се опитват да ви глобяват по такъв левашки начин, за нещо за което не сте виновни, а вие от десет кладенеца вода вадите, пускате разни цитати от форуми, от "гугутката", от къде ли не, някой бил чул, на друг му казали, трети прочел по радиото, четвърти го чул на пазара от една жена....Защо не ми написаха акт? Само това исках, да си получа акта и да се прибирам. Защо като казах, че не съм съгласен с обвинението и настоявах за акт, който да обжалвам - ми пожелаха лека вечер? Защо българската полиция не си свърши работата при очевидно нарушение?!?!?!?!?!?!!? Защото такова няма! И те прекрасно го знаят, но го използват за да печелят пари. Утре някой такъв като мен - с "изтекъл" преглед ще им бутне подкуп, защото самият той не си знае правата. А и като добавим ето такива глупави сайтове, в който пъше пълни глупости, като ТОЗИ, забавлението е пълно. Весела Коледа!Ред.: Абе все пак да го напиша, че стана въпрос за мързел за четене... НАРЕДБА 32, член 31, алинея 5, точка 2. Когато пътното превозно средство отговаря на изискванията, председателят на комисията издава знак за периодичен преглед за проверка на техническата изправност на ППС и контролен талон към него с идентични номера, като:... определя месеца и годината на следващия преглед чрез перфорация на знака и контролния талон;Председателят определя кога да е следващият преглед. Това е положението. По-ясно и точно от това - ЗДРАВЕ !!! Весела Коледа, още веднъж.
          Весела и на теб!Как тълкуваш текста, няколко реда по-горе в същата наредба:"Чл. 27. (Изм. - ДВ, бр. 52 от 2005 г., доп. - ДВ, бр. 12 от 2007 г.) Пътните превозни средства се представят на периодичен преглед за проверка на техническата им изправност в сроковете, определени в Закона за движението по пътищата и в чл. 37 от тази наредба, считано от датата на предшестващия преглед, отбелязана върху контролния талон"?

          Коментар


            #65
            колега с изтекъл годишен преглед си, до тая година бяха до края на месеца, но вече са от дата до дата

            Коментар


              #66
              nedialk00 написа:
              колега с изтекъл годишен преглед си, до тая година бяха до края на месеца, но вече са от дата до дата
              По-скоро от поне 5 г. е настоящото положение Чл. 27. (Изм. - ДВ, бр. 52 от 2005 г., доп. - ДВ, бр. 12 от 2007 г.)

              Коментар


                #67
                да де, но на мен май месец 2011 като ходих и за пръв път писаха и дата до кога точно важи, иначе преди беше до края на месеца в който си ходил

                Коментар


                  #68
                  nedialk00 написа:
                  да де, но на мен май месец 2011 като ходих и за пръв път писаха и дата до кога точно важи, иначе преди беше до края на месеца в който си ходил
                  На талона ли я написаха датата ?

                  Коментар


                    #69
                    да на талона за ГТП, отзадната страна

                    Коментар


                      #70
                      А ето какво пише отзад на моя талон за преглед,направен декември 2011.....
                      Fiat Marea 1.8 16v HLX
                      Hyundai Terracan 2.9 CRDI

                      Коментар


                        #71
                        ето моят
                        Прикачени файлове

                        Коментар


                          #72
                          абе според мен има два вида талони - с дата и без дата...не знам дали е случайност, но ГТП-то с дата ми е при прегледа за първоначалната регистрация на Либра-та в КАТ, а другия дето скоро го правих в обикновен пункт ми е без дата...
                          Fiat Punto 1.1-Синята птица
                          Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
                          Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

                          Коментар


                            #73
                            Добре, аз до тук разбирам, че всеки си го тълкува както му е удобно :DВключително и аз

                            Коментар


                              #74
                              общо взето е така, ако на талона отзад няма дата, бих си карал до месеца, просто няма как да се хванат за друго, но в моят случай ще си спазя датата, понеже недай си боже да ти се случи птп и виновен невиновен, автоматично оставаш без застраховка

                              Коментар

                              Working...
                              X