Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

годишен преглед

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    годишен преглед

    Значи купих колата на 08.10.2009 година НОВ ВНОС, на 10.10.2009 минах прегледа в КАТ, заедно с регистрация, номер и т.н., сега гледам на стъклото на лепенката не пише дата докога трябва да мина , а на талончето пише с химикал 1.10.09 , и е щракнат с перфоратор Х месец 10 година, до кога трябва да мина прегледа? и защо пише на талончето с химикал 1.10.09 като тогава аз не съм я имал още тази кола, купих я на 08.10.2009г. Тези тапаци от КАТ май са объркали нещо?

    #2
    До края на Октомври трябва да минеш ГТП.
    Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
    Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

    Коментар


      #3
      Не го лъжи. Напоследък са станали много заядливи. Прегледа важи за една календарна година. Т.е. в пълното право са си да пишат акт ако те спрат на 2-ри. Иначе от едно време е останало до края на месеца. Тогава само дупчеха картона, не се пишеше отзад нищо.

      Коментар


        #4
        Ами то и сега нищо не пише отзад като дата? на картона пише само 01.10.09 с химикал. И са продупчени Х римско, и 10 арабско! Нищо друго няма, както и на лепенката на стъклото няма никакви дати,години!

        Коментар


          #5
          ////Punto//// написа:
          Не го лъжи. Напоследък са станали много заядливи. Прегледа важи за една календарна година. Т.е. в пълното право са си да пишат акт ако те спрат на 2-ри. Иначе от едно време е останало до края на месеца. Тогава само дупчеха картона, не се пишеше отзад нищо.
          Може би си прав, не споря понеже никога не са ми искали талона за преглед при проверка от КАТ.
          Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
          Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

          Коментар


            #6
            денят не се гледагледа се месецаможе да се кара до посления ден на перфорирания месец
            2015 Renault Megane Expression GT
            2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
            Всичко за FIAT Bravo 2007

            Коментар


              #7
              Това не е вярно. От близо две години, може би. И катаджии, и застрахователи гледат датата.

              Коментар


                #8
                Гледат деня. Гледат го и още как. На 30.09. 2010 г. трябваше да мина преглед. На КПП -то ( изхода към Созопол) ме спряха преди два дена. И ме предупредиха, че срокът за ГТП ми наближава, а на въпросът ми: На датата ли трябва да премина ГТП ми отговориха: " Не. До датата трябва да си го минал"
                A17DTС/S
                Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

                Коментар


                  #9
                  това какво гледат си е техен проблемима си закон за тази работа(Наредба 32) Чл. 31, ал.5, т.2 " определя месеца и годината на следващия преглед чрез перфорация на знака и контролния талон
                  2015 Renault Megane Expression GT
                  2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                  Всичко за FIAT Bravo 2007

                  Коментар


                    #10
                    Катаджиите може да не гледат деня, но застрахователите го гледат. Тази година като си правих каско, отидох в ЗК и ми казаха, че искат да снимат картончето за прегледа. Каското го правих на 09.09, а прегледът беше направен на 08.09.2009 г. Върнаха ме, за тях прегледът не бил валиден. Е, след половин час се върнах с подновен до следващата година преглед и всичко беше точно.
                    Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                    Коментар


                      #11
                      [quote="Sev"]това какво гледат си е техен проблемима си закон за тази работа(Наредба 32) Чл. 31, ал.5, т.2 " определя месеца и годината на следващия преглед чрез перфорация на знака и контролния талон[/quoteАбе, предпочитам да не се конфронтирам с някой "галош" на пътя. Не ми пречи да си мина до датата...защото и да сме в правото си проблема си е повече наш отколкото техен, ако ще и всичките дела на света да спечелим. Имам опит в това, но си признавам - вече нямам енергия, време и желание да се боря с вятъра.
                      A17DTС/S
                      Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

                      Коментар


                        #12
                        всеки сам си избирате много добре знаят че не са прави и затова пишат фишове до 50 лева...за да не може да се обжалва
                        2015 Renault Megane Expression GT
                        2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                        Всичко за FIAT Bravo 2007

                        Коментар


                          #13
                          Това редовно се коментира, и така и никой не показа точен текст, в който пише че прегледът важи една година след датата, написана на гърба. Само се цитираха някакви двусмислени текстове. Един от ,тях беше, че МПС трябва да минава ГТП всяка година, което много хора го тълкуват че важни една година. Ако важеше до точна дата, щеше да се пише точната дата до която важи. Не е ли така с ГО? По закон и по наредби - трябва да минеш в месеца, който е перфориран. От 1-ви до 31-ви. А застрахователите - те си имат вътрешни правила, и аз ако съм частна фирма, мога да реша, че няма да ти призная ПТП и щети, ако е минала повече от 365 дни от последния ГТП, и ще го запиша в Общите условия.Sev - Ако откажеш да подпишеш фиша - пише се акт. Да видим дали ще напишат акт, за който знаят, че не са прави

                          Коментар


                            #14
                            Sev написа:
                            всеки сам си избирате много добре знаят че не са прави и затова пишат фишове до 50 лева...за да не може да се обжалва
                            Ето затова обичаме родната полиция, която ни пази.
                            VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                            VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                            VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                            VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                            Нека Силата на бъде с Нас...

                            Коментар


                              #15
                              Ни моат мъ накарат да я мина на същата дата всяка година. Аз досега, откакто съм я купил таз талига, по съвет точно от познат полицай, я минавам на 13 месеца, тоест на първо число на следващия месец. По този начин съм си преместил времето на прегледа от октомври вече на март догодина, и то не заради някакво циганене и тънки сметки, ами не ми се занимава през студените месеци с висене на още една опашка. Като докарам прегледа в човешко време, ще спра с тоз мурафет.
                              Fiat Marea Weekend 1,6 16V

                              Коментар

                              Working...
                              X