Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

годишен преглед

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #46
    Аз бях с Мозамбик

    Коментар


      #47
      Да поизтупаме от прахоляка....Някой някъде да е видял/чул/прочел нещо, свързано с уточняването и изясняването на срока на валидност на ГТП, по отношение на дата или месец? Явно има масово незнание на тази част, полюцаите се опитват да изклатят всеки, който им падне, като му говорят шикалки и му обясняват че подлежи на глоба, на фиш, на акт, на контролни точки.... И то човек като не знае - съгласява се - или му пишат фиш по някой измислен член, или им бута двайска и всички са доволни. Снощи се опитаха и мен да ме пуснат по пързалката, ама такива глупости започнаха да ми говорят, че накрая сам се обърка полицаят и накрая ми пожела приятна вечер. Та някой да е разбрал нещо ново по въпроса (записано в нормативен акт), или си е старото положение - месец и година за преглед, без дата?

      Коментар


        #48
        То на талончето си пише:месец и година,които са перфорирани.За ден,месец,година важи за МПС-та,които минават ГТП на 6 месеца-автобуси,камиони.За тях може да минеш по-рано,но не и по-късно.
        Fiat Marea 1.6 16V ELX 2000г.CNG,Opel Antara 2,2 163kc.
        ex:Fiat Regata 1714D;ex:Fiat 125P

        Коментар


          #49
          кола Преглед

          Ако минете с закъснение няколко месеца например тези от Техническия преглед може да викнат КАТ и да ви съставят акт от 50 лв ама не го правят щото нали им давате пари кой бяга от 30 лв бързи пари .Мисля че няколко дни не е проблем стига вярно Кат да не ви спира .Аз съм забавял с 6 -7 месеца и нищо минавал съм и въобще не е ставало на въпрос.
          КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
          Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
          http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

          Коментар


            #50
            На какво основание ще викнат КАТ, за да ми пишат АКТ?
            A20DTH ЖТД ама не баш
            1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
            Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

            Коментар


              #51
              ogi28b написа:
              Да поизтупаме от прахоляка....Някой някъде да е видял/чул/прочел нещо, свързано с уточняването и изясняването на срока на валидност на ГТП, по отношение на дата или месец? Явно има масово незнание на тази част, полюцаите се опитват да изклатят всеки, който им падне, като му говорят шикалки и му обясняват че подлежи на глоба, на фиш, на акт, на контролни точки.... И то човек като не знае - съгласява се - или му пишат фиш по някой измислен член, или им бута двайска и всички са доволни. Снощи се опитаха и мен да ме пуснат по пързалката, ама такива глупости започнаха да ми говорят, че накрая сам се обърка полицаят и накрая ми пожела приятна вечер. Та някой да е разбрал нещо ново по въпроса (записано в нормативен акт), или си е старото положение - месец и година за преглед, без дата?
              Ако говорим за лека кола на частно лице / най-честият случай / - важи до 1 г. от датата на прегледа , въпреки че на талона са отбелязани само месеца и годината ... а и си пише датата, на която е минала колата на преглед, така че да се сметне не е трудно . Тия неща си ги пише в наредбата за периодичните прегледи .А иначе глобата е до 50 лв ако не представиш автомобила на преглед без уважителна причина ... може и да е фиш, може и да е акт , точки не се отнемат

              Коментар


                #52
                jorko написа:
                Ако говорим за лека кола на частно лице / най-честият случай / - важи до 1 г. от датата на прегледа , въпреки че на талона са отбелязани само месеца и годината ... а и си пише датата, на която е минала колата на преглед, така че да се сметне не е трудно .
                Да, колега, говорим за лека кола, на частно лице, например за моята кола. Постът ти в този вид не се различава от всеобщото погрешно схващане, че прегледът важи една година. Нещо, което не го пише никъде и по никакъв начин. Тъй като го твърдиш, можеш ли да кажеш точно в коя наредба го пише, кой член, алинея, буква? Това ми беше въпросът - дали вече има ясно записан текст някъде, че прегледът важи не повече от една година, или си остава същият замъглен текст? Имам и въпрос - защо, след като съм с нередовни документи, полицията ми каза, че подлежа на глоба, а след това отказва да ми състави акт, въпреки че настоявам за това? Може би самите полицаи не са съвсем наясно, или пък са наясно, че имам право да мина до края на месеца?Ще ви разкажа и самата случка, малко дълго ще е, но изникват доста въпроси. В четвъртък през нощта след фирмено парти возих 4-ма колеги в колата, за да ги закарам до домовете им. На гара Пионер, където се завива наляво от Симеоновско шосе към Дианабад - след завоя имаше патрулна кола. Завих и ме спряха, незнайно защо, без да съм направил нарушение, но това е друга тема. Провериха ми документите, накараха ме да отворя багажника с уговорката че проверяват за запалителни течности. Накрая започна и диалогът:Полицай: - Само тука... нещо в документите забелязах...Огнян: - Какво?П: Ами техническият преглед ви е изтекъл.О: Не е изтекъл, вижте (показвам перфорациите) - декември 2011. П: Ама отзад датата е трети декември.О: Да, на трети декември миналата година съм минал на технически преглед.П: Ами трябвало е да минете преди трети. Има глоба с фиш, мисля че за това не се отнемат точки. Моля да вземете и личната си карта и да дойдете при колегите.О: Добре. (отиваме при колегите....) Добър вечер. П: Добър вечер г-н Александров, колегата ми обясни за какво става въпрос.О: За какво? П: Изтекла е валидността на техническия ви преглед.О: Не е изтекла, вижте, че е перфориран месец 12 и година 11, месецът не е свършил и ще отида когато имам време. П: Да, така е, но отзад има дата.О: Датата отзад показва кога съм минал на предишния преглед, а не кога трябва да мина следващия. За следващия има перфорирани месец и година отпред.П: Ма то важи една година от тази дата.О: Никъде не пише че важи една година.П: Ми то е като гражданската...О: Ама на гражданската ми пише важи ОТ - ДО с точни дати. (Да не говорим че пише и час...), а тук е само месец. Дали ще отида на първи или на 31-ви - няма значение.П: Не е така, валидността е една година от датата на предишния преглед.О: Така ли? Това пък за първи път го чувам! Откакто имам книжка, винаги съм гледал перфорирания месец, и си минавам когато намеря време, никой никога не ми казвал, че важало до дата. Защо не го пише на талона тогава?П: Не знам защо. Сега ще ви съставим фиш за нарушение, глобата мисля, че е двайсет лева.О: Добре, обаче аз не съм съгласен с фиша и няма да го разпиша, затова трябва да ми напишете акт.П: (лек смях) Е да, ама с акта се отнемат и точки!О: Е тогава как така ще ми съставяте фиш за нарушение, за което е предвиддено отнемане на точки?!? П: Ами даваме ви избор - фиш за парична глоба или акт за глоба и точки?О: Ама как избор ще ми давате ?!? За това или е предвидено глоба с фиш, или е предвидено сътавяне на акт, с който се отнемат и точки! Не може за едно и също да има две различни наказания! Ако е предвидено отнемане на точки, вие нямате право да ми съставяте фиш!П: Ами тогава ще ви съставя фиш.О: Ама не съм съгласен !!! Не съм съгласен с това, в което ме обвинявате и вие сте длъжен да ми съставите акт, а не фиш, който по-късно ще мога да обжалвам по съответния ред и да представя копие на талона за ГТП.П: Ама чакайте, г-н Александров, не ви обвинявам в нищо. Ето тук пише дата и е изминала една година от тогава.О: Да, добре, пише дата, виждам я, но не съм съгласен с фиша! Напишете ми акт, а не фиш. П: Добре, ще ви напиша акт... Тук се започна едно преписване на данни от ЛК и шоф. книжка, а аз чакам отстрани, а ми е студено. Преписа си човекът данните ми, събра ми документите и каза:П: Вижте, г-н Александров, станете утре по-рано сутринта и отидете си свършете работа, защото ако нещо стане не дай боже - ПТП или нещо друго - няма да ви важи застраховката.О: Еми утре няма да е, защото нямам време, но когато имам, ще отида, има време до края на месеца. А за застраховката - като стане ПТП - ще видим какво важи и какво не. П: Вие си знаете. Лека вечер! (Малко ядосано)========================================== ======== Какво излиза? Изтекъл ли ми е прегледът? Защо не ми съставиха нито акт, нито фиш? Защо полицаят не е сигурен в това, което говори? По кой член щеше да ми напише акт/фиш? Затова питам - има ли промени, дали вече някъде пише точно и ясно, че прегледът има валидност една година от датата на предишния, или няма никаква промяна? Защото много хора казват - "на мен еди-кой-си ми каза... той се занимава с прегледи". То и една жена на пазара на мен ми каза едни неща, ама значи ли че наистина е така?

                Коментар


                  #53
                  И аз съм имал такъв проблем, но са ме пускали като ми напомнят да го направя.Иначе: чл. 27 от Наредба № 32
                  Чл. 27. (Изм. - ДВ, бр. 52 от 2005 г., доп. - ДВ, бр. 12 от 2007 г.) Пътните превозни средства се представят на периодичен преглед за проверка на техническата им изправност в сроковете, определени в Закона за движението по пътищата и в чл. 37 от тази наредба, считано от датата на предшестващия преглед, отбелязана върху контролния талон или удостоверението за одобрение на ППС, превозващи определени опасни товари.

                  Коментар


                    #54
                    Сроковете са: считано от датата - на третата година за ново МПС а след това всяка година. Аз моята кола си я представям на преглед всяка година. Не съм пропускал някоя година, в която да я представя за преглед.

                    Коментар


                      #55
                      ogi28b написа:
                      ...
                      Май наистина те мързи да търсиш ... след като вкарах в гугутката няколко думички като годишен технически преглед дата, в първите 5-10 резултата / без да ги отварям всичките / попаднах на точният текст от гореспомената от мен наредба и в момента не ми се сипва, ще ти го дам почти наготово Наредба 32 от 1999 г, чл. 27 Ако това е "всеобщото погрешно схващане" както сам написа, добре така е А, колегата ме изпревари

                      Коментар


                        #56
                        И катаджии, и тези в пунковете за прегледи твърдят, че е от дата до дата. Поне тези, с които имам вземане-даване.А и като цяло е доста по-лесно да се направиш на изненадан, че не си го догледал. На мен ми се е случвало поне 3-4пъти да ме спират и винаги са ме пускали. Излишно е заяждането...

                        Коментар


                          #57
                          Това сме го обсъждали неотдавна, някой беше пейстнал промяната в закона, където, по памет, пишеше "една година, считано то ДАТАТА на предишния". Тогава стигахме до извода, че важи до точната дата, а не до края на месеца. А това, което е казал катаджията за застраховката, е напълно вярно.

                          Коментар


                            #58
                            Леле, човек се опитва да помогне, да си знаете правата и да не ви е**ват полицаите, като се опитват да ви глобяват по такъв левашки начин, за нещо за което не сте виновни, а вие от десет кладенеца вода вадите, пускате разни цитати от форуми, от "гугутката", от къде ли не, някой бил чул, на друг му казали, трети прочел по радиото, четвърти го чул на пазара от една жена....Защо не ми написаха акт? Само това исках, да си получа акта и да се прибирам. Защо като казах, че не съм съгласен с обвинението и настоявах за акт, който да обжалвам - ми пожелаха лека вечер? Защо българската полиция не си свърши работата при очевидно нарушение?!?!?!?!?!?!!? Защото такова няма! И те прекрасно го знаят, но го използват за да печелят пари. Утре някой такъв като мен - с "изтекъл" преглед ще им бутне подкуп, защото самият той не си знае правата. А и като добавим ето такива глупави сайтове, в който пъше пълни глупости, като ТОЗИ, забавлението е пълно. Весела Коледа!Ред.: Абе все пак да го напиша, че стана въпрос за мързел за четене... НАРЕДБА 32, член 31, алинея 5, точка 2. Когато пътното превозно средство отговаря на изискванията, председателят на комисията издава знак за периодичен преглед за проверка на техническата изправност на ППС и контролен талон към него с идентични номера, като:... определя месеца и годината на следващия преглед чрез перфорация на знака и контролния талон;Председателят определя кога да е следващият преглед. Това е положението. По-ясно и точно от това - ЗДРАВЕ !!! Весела Коледа, още веднъж.

                            Коментар


                              #59
                              ogi28b написа:
                              Какво излиза?
                              Излиза, че полицаят е много прост! Добре си ги "наредил", стана ми по-коледно, след като прочетох тая случка :D
                              Това, което не ни убива, ни прави още по-досадни.
                              ex FIAT Bravo 1.6 - RIP

                              Коментар


                                #60
                                Добре, това може да се тълкува, че върху талона се отбелязват месеца и годината. Никъде не видях да пише валиден "от...до"(изчетох цялата част за ГТП :D ).А самата валидност... ?

                                Коментар

                                Working...
                                X