Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Мрежов маркетинг в Бг-що е то?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #46
    ele написа:
    Благодаря за разяснението. Ползвам козметиката на орифлейм от 15 години и мисля, че имам доста добър поглед върху нея. Мога да кажа, че е доста по-добро качество от козметиката на същата цена в магазините в БГ. Колкото за отзивите в нета - има както добри, така и лоши отзиви, както за всяка една марка, прелагана на пазара, вкл. и изключително скъпи такива.
    Това, че ти си доволна от нещо не е атестат за качеството му.
    преди - TIPO
    сега - VOLVO XC60

    Коментар


      #47
      dannybo написа:
      ele написа:
      Благодаря за разяснението. Ползвам козметиката на орифлейм от 15 години и мисля, че имам доста добър поглед върху нея. Мога да кажа, че е доста по-добро качество от козметиката на същата цена в магазините в БГ. Колкото за отзивите в нета - има както добри, така и лоши отзиви, както за всяка една марка, прелагана на пазара, вкл. и изключително скъпи такива.
      Това, че ти си доволна от нещо не е атестат за качеството му.
      Нито това, че някой е написал в интернет, че не харесва тези продукти, нали?
      Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

      Коментар


        #48
        Immortal написа:
        dannybo написа:
        ele написа:
        dannybo: Погледни цените на орифлейм и на авон (за LR не говоря, щото не ги знам), после и сравни с тези по магазините. После пак се изказвай, че поради навързаните по веригата цените скачат. Гарантирам, че 80-90% намалените продукти, които основно се купуват, са на по-ниски цени от идентични артикули в магазина.
        ele, и avon и орифлейм са нискокачествени козметики, които ако се предлагат по друг начин биха стрували много по-малко. Точно поради навързаността по веригата сега цените са им надути и стигат до нивата на качествените продукти на други фирми.
        Абсолютно. Достатъчно е да потърсите отзиви на ползващите ги в нета. Аз няколко пъти съм си поръчвал парфюми от Орифлейм - нетрайни и скъпи.
        Един траен Opium, оригинален, не тестер струва над 100 кинта за 50ml. Един парфюм на AVON за 50ml струва 20-30-50лв. за топ модела, като при това не плащаш за "тестер" или нещо фалшиво с надута цена. Но наистина не си струва да спорим. Хубав дезодорант от Метро е точно толкова, колкото AVON дезодоранта, който аз ползвам, а ми го носят и на крака. Хем аз доволен - хем мацката.
        Steliyan's Life!
        FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

        Коментар


          #49
          ...всичко е в главата на човек...едни вярват на слухове, други пробват и се убеждават.

          Коментар


            #50
            Абе хора, стига сме спорили. Мулти левъл маркетинга е измислен от евреите в Америка по време на голямата им криза, за да продават и печелят в условията на криза. Това си е пак търговия в която си има разходи и в която продуктите са с много голяма надценка. Ако искате нещо на реална цена и без надценка в днешно време, идете и си купете домати от някоя баба дето си ги гледа на градината. Всичко друго е надуване на цени до немай къде. И ако някой в днешно време живее с илюзията, че купува нещо от някъде на "заводска" цена наистина трябва да е много глупав. А иначе във всяка далавера има и някой който изкарва добри пари, спор няма. Но това са единици а една от измамите на Мулти левъла е, че едва ли не всички в пирамидата ще станат милионери! Сбирките за промиване на мозъци на тези фирми са много близки до сбирките на сектите. Показват ти хора с мерцедеси пиещи мартини на френската ривиера и ви убеждават как за нула време, без шефове, без работно време и вие ще сте така. Това си е чиста проба измама и възползване от проблемите на хората по време на криза. И лошото е, че хора с приличен бизнес си го зарязват с надеждата да направят нещо повече и накрая гризват дървото. Общо взето търговията винаги е била измама. В рекламите ни лъжат, тези от мулти сектите ни лъжат, магазинерката в кварталната бакалия ни лъже, в хипермаркетите ни лъжат и т.н. Важно е да имаме глави на раменете и да не избираме по-малките лъжи. :D
            KIA Cerato 1.5 16V CRDI '05
            Land Rover Discovery 2.5TD '94
            EX: Fiat Marea SW ELX 1.6 16V '99
            EX: Opel Astra F Caravan 1.4 '91
            EX: Fiat Regata 1.7D '84

            Коментар


              #51
              След като са много качествени продуктите - редите си продуктите по щандовете на магазините и в пряка конкуренция с останалите продукти се борите за пазар.Щом не го правите, това означава, че има нещо гнило и че разчитате на заблудата на обикновения човек, който с много приказки да забаламосате и да му пробутате нещо, което реално струва много по-малко.Най-ме е яд, че всички тези фирми за директна търговия изкарват парите си от най-бедните хора. Просто защото по-заможните не им се връзват. И моя близка бе подлъгана да си купи "магнитно" одеяло за скромните 500 лв, на изплащане, отивайки на една уж много евтина екскурзия. Що не дойдете да подлъжете мен бе!?! Щото ще ви навра одеялото на едно място...Много е просто - слагате на щанда, и ако е много качествено и си струва парите - хората ще го оценят.Всичко останало е вид измама.

              Коментар


                #52
                Бих добавил още че е висша форма на ,,кандърма,,-нарочно не използвам думата ,,навиване,,.Щото съм присъствал на такива ,,сбирки,,и винаги МЛМ навиването свършва с -Абе ви сега за 5-10-20лв ли сте.Двата поста преди моя го разясниха -да не се повтаряме!
                Умные не бывают учены; ученые не бывают умны. - Лао-цзы FIAT BRAVA TD100

                Коментар


                  #53
                  Immortal: Ако искаш, отиваш в магазина и си купуваш стийм моп, никой не те кара насила да го купуваш от телешопа. Не разбирам как си преценил, че телешопа няма конкуренция, освен това никой не те кара да купуваш, пък и имаш 7 дни да го върнеш, ако не е каквото си очаквал. Не знам каква е измамата в случая, но ако знаеш за такава - можеш съответно да съобщиш където трябва. А какво общо има телешопа с МЛМ?кроко61: Ако лесно се навиваш за нещо, това си е твой проблем. мен никой не ме е навивал да си купувам продукти на орифлейм, нито аз навивам или задължавам някого да го прави. Не познавма и човек, който го е правил. Ако някой ми излезе с тази фраза, ще отговоря по подобаващ начин и в никакъв случай общото ми мнение няма да се промени, а ще се промени мнението ми за въпросния човек. мисля, че МЛМ е доста мощен за тези, които могат да го използват. останалите се навиват взаимно как едва ли не били експлоатаирани, за да може по върха някой да си пече задника на някой екзотичен остров. Истината е, че никой никого не кара на сила да се включва и човек винаги може да напусне. И на мен не ми харесва да се забия в някой хипермаркет, където ми стъпват по краката, бутат ме с количките и ме ръгат в ребрата, но не плюя по хипермаркетите...
                  Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

                  Коментар


                    #54
                    Еле,изобщо си нямаш и представа колко лесно се ,,навивам,,.Работя за заплата за която би си мечтала дори и във вашия регион а хиените от МЛМ разбират от пари-разбирай чужди пари за прибиране.Затова се включих и вече се изключвам.
                    Умные не бывают учены; ученые не бывают умны. - Лао-цзы FIAT BRAVA TD100

                    Коментар


                      #55
                      Scorpion_BV написа:
                      Абе хора, стига сме спорили. Мулти левъл маркетинга е измислен от евреите в Америка по време на голямата им криза, за да продават и печелят в условията на криза. Това си е пак търговия в която си има разходи и в която продуктите са с много голяма надценка. Ако искате нещо на реална цена и без надценка в днешно време, идете и си купете домати от някоя баба дето си ги гледа на градината. Всичко друго е надуване на цени до немай къде. И ако някой в днешно време живее с илюзията, че купува нещо от някъде на "заводска" цена наистина трябва да е много глупав. А иначе във всяка далавера има и някой който изкарва добри пари, спор няма. Но това са единици а една от измамите на Мулти левъла е, че едва ли не всички в пирамидата ще станат милионери! Сбирките за промиване на мозъци на тези фирми са много близки до сбирките на сектите. Показват ти хора с мерцедеси пиещи мартини на френската ривиера и ви убеждават как за нула време, без шефове, без работно време и вие ще сте така. Това си е чиста проба измама и възползване от проблемите на хората по време на криза. И лошото е, че хора с приличен бизнес си го зарязват с надеждата да направят нещо повече и накрая гризват дървото. Общо взето търговията винаги е била измама. В рекламите ни лъжат, тези от мулти сектите ни лъжат, магазинерката в кварталната бакалия ни лъже, в хипермаркетите ни лъжат и т.н. Важно е да имаме глави на раменете и да не избираме по-малките лъжи. :D
                      От целият ти пост, който до известна степен е неуместно хиперболизиран, стигам до извода, че ти се живее в свят, който не се управлява от евреи. За твое и мое съжаление обаче живеем точно в такъв и това е положението. Бих ти задал един много конкретен въпрос - а ти защо не си от тези, дето карат мерцедесите и не пиеш мартини на Ривиерата? Защото не можеш, защото не искаш, защото си честен, защото не си евреин или защото просто не знаеш как да го постигнеш и е по-лесно да отричаш постигнатото от хора, които съвсем не са някакви духове или призраци? Нали си наясно, че не може всички да са богати, както и нали си наясно, че светът никога не е управляван от масите средностатистически хора, защото те просто не го могат? И аз не карам Мерцедес, и аз не пия мартини на Ривиерата, не съм евреин, но никога не бих си позволил лукса да отричам успеха на успелите. И никога не бих си позволил да си кажа, ами аз толкова мога - това е, а ония на Ривиерата са измамници. Напротив - ще се постарая да "мога повече", а не да си заровя примиренчески главата в пясъка, че видите ли, тва ни е държавата, тва ни е положението, по-лесно ми е да се сравнявам с тоя, дето има по-малко, вместо с тоя, дето е постигнал повече, щото той е много вероятно да е лош човек. @Immortal, фактът, че шефът ти не кара Мерцедес, а Шкода (ако не бъркам), не го прави иновативен и умеещ да развива бизнеса си човек, а го прави лош пример за хора като теб и лош пример за това как НЕ се развива бизнес, от което следват хора като теб, които (също ако не бъркам) не си представят да карат някаква прекрасна чисто нова кола благодарение на себе си и усилията, които са вложили в развиването си. Защо продавате със 100% надценка, а не с 300% надценка? Защото пазарът не го позволява, защото тва е положението, защото Вашият регион е слаб и лош за силна търговия? Или защото няма да сте конкурентно способни? Или щото българите сме бедни? И, за да не ме обвини някой колега, че призовавам за безумни надценки на пазара у нас по принцип - не. Защо един WINDOWS 7 PROFESSIONAL 32BIT ENG струва 300 лв., след като реалната му себестойност е 2 лв. с надценката и за цената на диска, ама Бил Гейтс има 70 000 000 000 долара без да броим мултимилиардната му компания Майкрософт. Щото е лош с надценките ли или просто, защото го може?Много е глупаво да се каже, че търговците са мошеници, защото абсолютно всяко нещо, което се случва в света ни, опира до това на каква цена ще се продаде. Всички продаваме, дядото на село доматите, учителите знанията, циганите гласа си, а депутатите нас и така нататък. Въпросът е кой на каква цена. И ако искаш цената да е "твоята", трябва да си достатъчно умен, иновативен и умел, за да го постигнеш. Ако не си - най-лесното е просто да сочиш с пръст. "Гадните" американци карат коли с бензин на 1.25 лв. за литър, а ние - добрите, но бедни българи на 2.50. Всъщност, като чета пак на Скорпион_БВ мнението, оставам с впечатлението, че коментираният в случая казус с мултилевел маркегинга или измамата, наричана от него, трябва да е НЕработещ механизъм или начин за търговия по света, трябва отдавна да е забравен изобщо като вариант някой да се занимава с него. И понеже тази ниша в пазара съвсем не е пред изчезване, а в България тепърва се развива, стигаме пак до въпроса - кой е луд, този, дето продава, или този, дето купува? И ако пътищата ни са пълни с коли, дето карат с бензин на 2.50 и логиката, дето тук някой ми я изтъкна - що да свалям цената, след като купувате, то, защо някой да не карат Мерцедеси и да пият мартини на Ривиерата, а други да се задоволяват с плюенето по тях, стоейки си в панелката в Младост?

                      Коментар


                        #56
                        Много хубаво си го написал.Прав си в едно - някои го могат, други не. Но има и едни трети - те просто не го искат, защото не притежават качеството алчност.Шефът ми ( а и аз по разбирания се приближавам към това), си е подсигурил старините, подсигурил е децата си. Сега работи за себе си, както и осигурява прехрана на мен и още няколко човека. Не е алчен да "прави" милиони и милиарди. Прави добър оборот като за малка фирма, няма нито една стотинка задължения към банки или подобни.Познавам доста "бизнесмени", които много го могат с чужди (на банката) пари, осигуряват на 30-40 човека работа, с първия договор се качват на Мерцедеси и почват да строят нови къщи и само след година-две хората им остават без работа, после им взимат новите мерцедеси и къщи...Не си прав и за друго:Никой не оспорва успеха на успелите (не и аз поне) - дай боже повече такива хора.Лошото е, че тия дето си пият мартинито на Карибите прекрасно съзнават, че парите им идват от ЛЪЖАТА, че тези дето са на дъното на веригата им ще станат като тях. Ми няма да станат.Елена все така ще си продава на приятелките и ще си купува за себе си козметика и парфюмчета, с мисълта че прави бизнес, а в крайна сметка "печалбата" й никога няма да надхвърли 50-100 лв месечно.И онези с Мартинитата прекрасно съзнават това, но въпреки всичко им показват на бедните хорица снимки как си пият питиетата и си карат Мерцедесите... "искате да станете като нас? Тогава ни продавайте боклуците,за да можем ние да продължим да си седим на Карибите, пък някога, някога и вие ще станете като нас... И ние така сме започнали... Да, ама не! Те не са започнали така, а са започнали с много много пари.Ето това изключително много ме дразни в тоя тип търговия.Не че при другата търговия няма лъжа. И там има, но не е така явна. А тук те лъжат в очите, и ти викат - не те лъжа бе....

                        Коментар


                          #57
                          Immortal: Не виждам никаква пречка човек да си докарва дори и 100 лева допълнително от това. А когато започнах преди 15 години си изкарвах доста прилични пари, за да се издържам като студент в София. Но в момента купувам почти изцяло за себе си, а на познатите ми продавам на цени на консултант, така че моля да не ме включваш в бизнеса.кроко61: 100% не си мечтая за твоята заплата, а я получавам :D
                          Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

                          Коментар


                            #58
                            България: Страната на абсурдните измами, абсурдните поговорки и всичко-разбиращите трапезни Българи. Колеги, моля Ви, спрете се - който го може - го може, който не - не, дори и в страната на мечтите САЩ да иде - пак няма да го може. МЛМ си е ОК по цял свят - ако мога да продавам - ще продавам, ако ще и на най-ниското стъпало да съм. Щом има клиенти - има и стока. Имортале, уважавах те много, продължавам да те уважавам, ама да ми разправяш за алчност при елементарен въпрос за елементарна печалба. Никой не те кара да слагаш непосилни надценки на стоката или труда си, а такива надценки, които хем да са добре платени за теб, хем да се добри сделки за клиентите ти. Работил съм на 3% надценка, но да ти кажа честно - предпочитам да работя на 20% и когато мога - го правя. И да - колкото по-скъпо продаваш едно лъскаво манисто - толкова повече клиенти има за него..., щото "щом е евтино значи нещо не е наред"... е масовата психика не само в България.
                            Steliyan's Life!
                            FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                            Коментар


                              #59
                              Еле,ела на някоя среща да си ударим фишовете на масата, а и да видят колегите една вечна контра пък аз ще почерпя-фиатаджиите не ядат хора,има и снимков материал! :D
                              Умные не бывают учены; ученые не бывают умны. - Лао-цзы FIAT BRAVA TD100

                              Коментар


                                #60
                                Orcinus, оставам с впечатлението, че си чел написаното от мен два пъти, но пак нищо не си разбрал. За да не пиша пак всичко, мисля, че Immortal го е разбрал и ти го е написал. Единственото за което съм против е да се лъжат хора в не добро финансово състояние с празни обещания и да им се взимат и последните пари, за да може една много малка групичка хора да си живеят добре. Това е като да се радваш на политиците в България и да се гордееш, че ти взимат и последния лев за да си живеят живота а ти тънеш в дългове. Е ти радваш ли се на успеха на политиците в БГ?! Те също са преуспели нали, по същия начин по който няколко човека преуспяват с поредната МЛМ пирамида.И понеже възхваляваш хората дето изкарват пари от МЛМ, и заговорихме за LR. Та единия от тия хора с Ролата е човек който познавам прекалено добре. Та знам за фишовете дето показва на хората на сбирките за зарибяване на нови хора. Аз също ходих на такава. Чух тирадата от лъжи и глупости, как си седиш у дома, нямаш шеф, нямаш работно време и т.н. и богатееш. Видях и фишовете дето включително и моя приятел размахва на тия сбирки с огромните за нашите стандарти суми. Всичко съм видял и продължавам да виждам с очите си и да чувам с ушите си. Само, че пак казвам, всичко е лъжа. Въпросния човек преди да си зареже бизнеса дето имаше и да се захване с това имаше много повече пари от сега. Сега е паднал до ниво което не мога да повярвам, че успя да стигне на фона на това как живееше преди това. И той сега живее с идеята, че ще изкара много пари скоро. Пожелавам му го. Само, че за двете години от как се захвана с това, става все по-зле и по-зле. Но това, че е зле финансово в момента бъди сигурен, че го знаем много малко хора, защото това ще е страшната анти реклама която ще си направи. И затова на всички сбирки на ЛР той размахва фишове за четирицифрени суми и показва Полото! Което пак казвам, трябваше да е Мерцедес. И хората ахкат и си викат, баси далаверата! А всъщност далаверата пак казвам е за 10 човека дето са стартирали цялата тая работа.А аз не съм милионер защото, не съм от род на членове на ЦК на БКП. Не съм бивш състезател по борба. Нямам вуйчо владика. Не съм еврейн. Не съм син на арабски шейх. И т.н. и т.н. И Рокфелер не е станал милионер като е продавал ябълки нали се сещаш!
                                KIA Cerato 1.5 16V CRDI '05
                                Land Rover Discovery 2.5TD '94
                                EX: Fiat Marea SW ELX 1.6 16V '99
                                EX: Opel Astra F Caravan 1.4 '91
                                EX: Fiat Regata 1.7D '84

                                Коментар

                                Working...
                                X