Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с записващото ми устройство на компютъра

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Еее, този комп на полето ли е работил?! Все едно някой си е изтупал торбата на прахосмукачката отгоре. Направо им се чудя на такива хора, все пак компютъра не е евтина вещ като може и да съдържа ценна за собственика информация, а те ги използват като служебна жигула.
    Това, което не ни убива, ни прави още по-досадни.
    ex FIAT Bravo 1.6 - RIP

    Коментар


      #17
      dikanio написа:
      Еее, този комп на полето ли е работил?! Все едно някой си е изтупал торбата на прахосмукачката отгоре. Направо им се чудя на такива хора, все пак компютъра не е евтина вещ като може и да съдържа ценна за собственика информация, а те ги използват като служебна жигула.
      Това е домашен компютър в експлоатация от 9 месеца. Купуван е от мен, донесен ми е за "ремонт" защото спрял. След надлежно почистване - си тръгна както и преди 9 месеца. Прави ми впечатление, че домашните компютри са много по-мръсни и прашни от компютри ползвани в повечето офиси. Неспасяеми почти винаги са оптиките и флопидисковите устройства ако има такива. Днес ако се сетя ще снимам и 3 мишки ползвани 2 години.П.П. Присъствал съм на разтоварване на контейнер с компютри втора употреба внос от Европа и директно съм си взимал машини за мен - без да са почиствани, а работили по 3 години - имаха съвсем малко мръсотия в тях...
      Steliyan's Life!
      FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

      Коментар


        #18
        И аз имам такива интересни гледки
        F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

        Коментар


          #19
          А6е имам едно записващо CD NEC купувано ’98-99 година, до ден днешен ра6оти перфектно.Логично, не си знае 6роя на записаните дискове, защото тогава малко хора имаха такива и що дискове съм записал не е истина.В по-късно време ми подариха ново LG DVD, счупи се месец след гаранцията.Почти не е записвало. Двете устройства 6яха на един компютър.На лаптопа пък скоро ми се повреди DVD-то, Philips е. Записва, ама с яко грешки. Иначе си чете 6ез про6леми. На около 3-4 години е, не съм записвал кой знае колко.Та нищо чудно старата техника наистина да е по-качествена.
          Ex Fiat 126P
          Ex Fiat Tipo 1.6 DOHC 1989
          Ex Fiat Bravo 1.6 16V 1997
          Alfa Romeo 147 1.6 TS
          Не ми работи буква Б на лаптопа, изпи 1 бира. Затова я пиша с 6.

          Коментар


            #20
            @trace: едно време лещите ги правеха от стъкло като че ли. Сега - всичките лещи са от полирана пластмаса - след 2 до 3 години стават непрозрачни, а лепилата се разпадат с поглед. Аз имам един TEAC 32X, който все още чете всички CD дискове, но двугодишният ми ASUS вече не иска да си чете собствените дискове. Опитах се по-горе да обясня, че на новите устройства може да се разчита в рамките на гаранцията, но някои хора пак са ми на щик Все пак не можем да изискваме дълговечност от устройство с крайна цена 36лв, нали?
            Steliyan's Life!
            FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

            Коментар


              #21
              А6солютно. Тогава спомням си "записвачките" 6яха доста скъпи, нещо около 100 долара ми се върти в главата (може и да се лъжа),та няколко човека си съ6рахме пари и взехме една. Аз изкярих тогава, че само аз имах компютър А за да стане цената, както казваш 36лв., няма откъде другаде, освен пестене на материали.Знам ли де, не ми в специалността.п.с. пак по това време някъде си взех и един 15GB харддиск за 110$ и си виках, еййй, как ли щего напълня сега
              Ex Fiat 126P
              Ex Fiat Tipo 1.6 DOHC 1989
              Ex Fiat Bravo 1.6 16V 1997
              Alfa Romeo 147 1.6 TS
              Не ми работи буква Б на лаптопа, изпи 1 бира. Затова я пиша с 6.

              Коментар


                #22
                Преинсталирах Уина и проблема си остана ще се сменя записвачката.Не би трябвало да е прашна оптиката иначе нямаше да чете никакви дискове а тя чете всичко.Записвам двд то и като го пусна после вътре няма никой на диска.Разглобих почти цялата записвачка и почистих оптиката и проблема си остана.Поне си почистих компа вътре че много прах имаше.

                Коментар


                  #23
                  Преди да идеш до магазина, вземи я почисти, нищо не губиш.
                  F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                  Коментар


                    #24
                    Преди четири години си купих ДВД рекордер самсунг, след изтичане на гаранцията вече нито чете нито пише. Записъл съм около 10-15 диска а що се отнася до възпроизвеждане пак не са много, не е работило кой знае колко но сега пък изобщо не може да разпознае диска. Така че това което казва колегата jenshen73 e факт, не съм го носил по майстори още защото в момента не мога да отделя пари за ремонт, между другото ако има някои които се занимава и знае колко ще ми струва оптиката да подскаже поне да съм подготвен. Това е въпросното ДВД:http://www.techradar.com/images/zoom/DEFAULT-175928

                    Коментар

                    Working...
                    X