Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Абсурдна ситуация с телефони от БТК/Виваком

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Абсурдна ситуация с телефони от БТК/Виваком

    Някой има ли идея как може човек да се разведе с тази велика фирма без да плаща неустойки, при положение, че вината е изцяло на оператора, че вече 2 седмици нямаме стационарни телефони!Техника дойде и каза че няма вероятност да ни пусне нови кабели! Ако ние прекратим Договора (защото те не могат да ни дадат услугата) то значи че Ние им дължим неустойки!Луда работа!
    F31 BMW 320d

    #2
    Тази случка е достойна да я дават по телевизора!
    VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
    VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
    VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
    VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
    Нека Силата на бъде с Нас...

    Коментар


      #3
      Комисия за защита на потребителя.
      Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

      Коментар


        #4
        тя не е ли само за физически лица!
        F31 BMW 320d

        Коментар


          #5
          Господари на ефира.

          Коментар


            #6
            dobrujanetza написа:
            Комисия за защита на потребителя.
            КЗП няма да му помогне с нищо , договорите на БТК са перфекно издържани юридически и просто няма как да стане.И понеже много често тук във форма се споменава за КЗП, и как тя върши направо чудеса нека някой да каже реално с какво му е помогнала тя.Щото на мен лично с нищо неможа да ми помогне.И то точно с подобен проблем само че, ставаше въпрос за GSM и отпадане на гаранцията с мотив НЕПРАВИЛНА УПОТРЕБА .А Господарите пък въобще не проявиха интерес,защото веригата магазини им е голям рекламодател Колега извинявай че толкова ти спамя в темата ама като чуя за КЗП и лошо ми става.Приятелката ми има същия проблем и неможе да се откаже от тях .Поради причината че договора е подписам на 2ри ануари ,а те искат предизвестие от 10 дена и сам разбираш че тогава са коледни и новогодишни празници.ТА така както се казва в една реклама. :D
            HONDA I-VTEC

            Коментар


              #7
              А жалба писали ли сте до централния офис в София? Ако не сте - пишете - тези жалби вършат чудеса, когато зациклиш на местно ниво. Не виждам и какъв е проблемът да прекратите договора - реално Виваком не ви предоставя услуга... А репортерите на нова или на бтв ще се заинтересуват
              Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

              Коментар


                #8
                Жалбата е занесена лично от Управителя в така наречения им централен офис (но патките са като всички други).От там ни пратиха на .....Ние точно прекратяване гоним ама .... (сега даваме по 200 лева на месец, а услуга йок)Ние за КРС си мислим, но и господари на ефира биха били решение предполагам!
                F31 BMW 320d

                Коментар


                  #9
                  господарите са на море в момента и не се знае кога ще се върнат...
                  Fiat Punto 1.1-Синята птица
                  Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
                  Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

                  Коментар


                    #10
                    Най добре 1во виж общите условия които трябва да имаш към договора или ги прочети на сайта на БТК!Попринцип неустойки се дължат за първата година от подписването на договора (ако той е подписан за една година)! След като изтече тази година - договора автоматично се подновява, но не дължиш неустойки ако се откажеш! Другия вариант е, че в договора трябва да пише за какъв срок са длъжни да отстранят авария! Ако в действителност 2 седмици си нямал телефон и си продължават да ти таксуват абонамент имаш пълното право да се откажеш от тях даже и без предизвестие! Пиши до КЗП! Поне ще те посъветват ако не друго!
                    Punto 2003 / 1.3 MultiJet Engine / 75 HP

                    Коментар


                      #11
                      В общите условия на договора ми с Вивател за интернета пише, че ако има повреда по тяхна вина и в срок от 10 работни дена не го отсранят-имам право да прекратя договора без неустойки. Преди време бяха откраднали кабел. 9 дена никой не се мръдна да го оправи, макар че им счупих телефоните от обаждания, но на десетия отстраниха повредата... Дали е случайност?Сигурно си си погледнал договора, но това може да си пропуснал. Или пък за телефоните имат други общи условия, знам ли....

                      Коментар


                        #12
                        От там почнахме и ние!Е то като идеш в техен офис се оказва че няма опция за спиране на Договор по вина на БТК!
                        F31 BMW 320d

                        Коментар


                          #13
                          Тurbodieselcomby написа:
                          От там почнахме и ние!Е то като идеш в техен офис се оказва че няма опция за спиране на Договор по вина на БТК!
                          Ами при нас е така както написах в горния пост! Те точно поради тази причина като видят, че ти изтича договора те зарибяват с нови и нови пакети, за да преподпишеш договор и да дължиш неустойки! При всички положения ако договора е за 1 или 2 години и е подписан преди 2 или 3 години и автоматично се е подновил, без вие да преподписвате - не дължите неустойки и с предизвестие можете да се откажете! И няма как в договора да не пише срок за отстраняване на повреда - Вие по този начин можете да ги осъдите ако докажете, че сте претърпяли материални загуби от липсата на телефон! написах ти на ЛС нещо - ако имаш интерес пиши и ще измислим нещо Даже може и номерата да си запазите
                          Punto 2003 / 1.3 MultiJet Engine / 75 HP

                          Коментар


                            #14
                            Имало и преди кражби на кабели на БТК, но толкова кражби никога не е имало. А цената на медта е била и по-висока.Чудя се, дали пък не се поръчват от някой заинтересован тези кражби и какво да си мисля след думи като тези ...
                            rebel написа:
                            ... ... написах ти на ЛС нещо - ако имаш интерес пиши и ще измислим нещо Даже може и номерата да си запазите

                            Коментар


                              #15
                              Де го сега градския ми Добри (doofiat) да каже що така?В моя договор с МТЕЛ за стационарния ми телефон и интернет от тях пише, че не дължа неустойки, ако по тяхна вина не могат да ми доставят услугата. Няма начин да няма нещо подобно и в договорите на БТК. Сигурен съм, че си изчел всичко в договора подробно. Успех желая с преборването в този мастодонт БТК.

                              Коментар

                              Working...
                              X