Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Сурвакаха ме

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Сурвакаха ме

    Премествам си значи аз колата послучай пристигането на Кондолиза Райс и я паркирам в една пресечка/далече от паяците/.Минавам днес да я погледна,понеже не я карам всекидневно,и какво да видя на предното стъкло-честитка от някой си младши инспектор от общината,с която ме уведомява,че съм нарушил чл.94,ал.3 от ЗДвП!Да съм отидел в едноседмичен срок в общината да си внеса 20 лв,иначе щели да ми ги съберат принудително Какъв е този чл 94 бе,знае ли някой?И какво ще стане ако не си платя?Хич не ми се дават на общината тия пари най-малкото заради състоянието на улиците,а и заради куп други неуредици!Та ако някой може да ме светне по въпросите-благодаря!
    Fiat Tempra 1.8 i.e. DOHC SW

    #2
    Здравей !Съжалявам за случката ти Ето Инфо, за да си подготвен ... Чл. 94. (1) За престой извън населените места пътните превозни средствасе спират извън платното за движение. Когато това е невъзможно, спирането запрестой се извършва успоредно на оста на пътя, най-вдясно на пътното платно.(2) За паркиране извън населените места пътните превозни средства сеспират извън платното за движение. Паркирането на платното за движение езабранено.(3) (Изм. - ДВ, бр. 43 от 2002 г.) За престой и паркиране в населенитеместа пътните превозни средства се спират възможно най-вдясно на платното задвижение по посока на движението и успоредно на оста на пътя. Допуска сеспиране за престой и паркиране на моторни превозни средства с допустимамаксимална маса до 2,5 тона върху тротоарите, успоредно на оста на пътя, акооткъм страната на сградите остава разстояние най-малко 2 метра за преминаванена пешеходци.(4) (Изм. - ДВ, бр. 43 от 2002 г.) На път с еднопосочно движение седопуска престой и от лявата страна по посока на движението, ако това не пречина движението на пътните превозни средства.Това намерих ... Целият текст тук: http://www.paragraf22.com/pravo/zako...оздрави, Б. Борисов
    Fiat Tipo 1.6 AGT

    Коментар


      #3
      Нещастници мръсни! Сега ли се сетиха да лепят стикери и да глобяват, когато хората се чудят, къде да си оставят колите заради блокадата! Защо преди това по препълните улички около НДК нямаше стикери? Смотани бирници! Ама ние сме виновни, сами си ги избираме!
      Frontera Sport, X20SE март 1998

      Коментар


        #4
        Ето още една причина да не искам да живея в София ... (да ме извиняват Софиянци)Не може ли поне докато са ви блокирали половината град да си затворят очите за тези неща?!?

        Коментар


          #5
          нито ще плащаш нито ще се притесняваш. нищо не могат да ти направят, просто не плащаш. лично аз имам 3-4 фиша и 2 акта. всичките съм ги използвал за подложка на нещо дето скърца в колата ми и 1 лев не съм им дал. не че е за хвалене
          Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
          Fiat Bravo'97 1,6 16v
          Fiat Tempra'91 1,6 mono

          Коментар


            #6
            pakumba написа:
            нито ще плащаш нито ще се притесняваш. нищо не могат да ти направят, просто не плащаш. лично аз имам 3-4 фиша и 2 акта. всичките съм ги използвал за подложка на нещо дето скърца в колата ми и 1 лев не съм им дал. не че е за хвалене
            Като тръгнеш рано или късно да си продаваш колата - щеш или не щеш, ще ги платиш всичките.Освен ако не я "продадеш" с пълномощно.
            VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
            VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
            VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
            VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
            Нека Силата на бъде с Нас...

            Коментар


              #7
              kiro_of_the_day написа:
              pakumba написа:
              нито ще плащаш нито ще се притесняваш. нищо не могат да ти направят, просто не плащаш. лично аз имам 3-4 фиша и 2 акта. всичките съм ги използвал за подложка на нещо дето скърца в колата ми и 1 лев не съм им дал. не че е за хвалене
              Като тръгнеш рано или късно да си продаваш колата - щеш или не щеш, ще ги платиш всичките.Освен ако не я "продадеш" с пълномощно.
              в момента както стоят нещата си я продаваш без проблем ,никой никъде не те пита имаш ли да плащаш нещо или не
              TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
              UNO 1.0 FIRE

              Коментар


                #8
                stef написа:
                В момента както стоят нещата си я продаваш без проблем ,никой никъде не те пита имаш ли да плащаш нещо или не
                По закон при изповярване на сделката се попълва Декларацията по чл. 264, ал. 2 от ДОПК. Това, че някои Нотариуси (от алчност) не спазват законите - (уж) си носят отговорността, както и продавача за деклариране на неверни обстоятелства в Декларацията по чл. 264, ал. 2 от ДОПК.
                VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                Нека Силата на бъде с Нас...

                Коментар


                  #9
                  kiro_of_the_day написа:
                  pakumba написа:
                  нито ще плащаш нито ще се притесняваш. нищо не могат да ти направят, просто не плащаш. лично аз имам 3-4 фиша и 2 акта. всичките съм ги използвал за подложка на нещо дето скърца в колата ми и 1 лев не съм им дал. не че е за хвалене
                  Като тръгнеш рано или късно да си продаваш колата - щеш или не щеш, ще ги платиш всичките.Освен ако не я "продадеш" с пълномощно.
                  и моя единия акт е абсолютно същия, но аз не се опъвах и си ми го написа. не ми взеха точки, за пари не знам казах че не плащам. иначе с юрист не споря, 100% знаеш законите, но имам близък приятел в агенцията по държавни вземания. тези неща отиват точно там като не ги платиш, той ми каза нищо не плащай 2 години и после си чист.
                  Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                  Fiat Bravo'97 1,6 16v
                  Fiat Tempra'91 1,6 mono

                  Коментар


                    #10
                    stef написа:
                    kiro_of_the_day написа:
                    pakumba написа:
                    нито ще плащаш нито ще се притесняваш. нищо не могат да ти направят, просто не плащаш. лично аз имам 3-4 фиша и 2 акта. всичките съм ги използвал за подложка на нещо дето скърца в колата ми и 1 лев не съм им дал. не че е за хвалене
                    Като тръгнеш рано или късно да си продаваш колата - щеш или не щеш, ще ги платиш всичките.Освен ако не я "продадеш" с пълномощно.
                    в момента както стоят нещата си я продаваш без проблем ,никой никъде не те пита имаш ли да плащаш нещо или не
                    Само ще ти кажа че мойта Дедра беше регистрирана 75кс. а тя е само 170кс.и през кат мина и през нотариоса с незнам какви пълноработи и до 2008г. пак може да мине да си я направя пак 75кс щото като я пререгистрирах си викам аи ся може пък да стане напечено по някое време ама..... 2008 едва ли може биДанъци КАКВО е това !!! Отивам да си я регистрирам в даначното и познай оня като ми вика от вратата Ау еи ся къв акт ти написах как ще си го отнесеш с кеф и ми говори като на сина си Аз му казвам не ми говорете на ТИ господине щото не се познаваме нали????И той почна да ми развива теорията че как вече ми спира колата от движение щото аз съм закъснял с данаците и ме гледа гладно и с тока дали съм занаел кога го спирали - като не си платишЛеле погледнах го и му казах ами спрете я да видим как ще стане и си излязох Това беше с желанието ми да се изплатя на държавата - поне имах някакво
                    По добре по-късно с 20 минути на тоя свят от колкото 40 години по-рано на оня.
                    Дедра Турбо Интеграле

                    Коментар


                      #11
                      Пичове, аз Ви казвам как стоят нещата законово - как би трябвало да се развият принципно.А пък от това, че в Татковината Законът е "врата у поле" страдаме ВСИЧКИ но не знам дали го осъзнаваме, защото непрекъснато, ама непрекъснато мрънкаме с повод и без повод от ВСИЧКО, но опре ли Законът до Нас - не от девет, а от деветдесет и девет дерета вода ще докараме и от деветдесет и девет торби, хитрини и тарикатлъци ще измъкнем, само и само да Прецакаме Държавата. "Прецаквайки държавата" обаче прецакваме не някой друг, а само и единствено самите себе си - и по пряк и по косвен начин. Докато се шири тази вродена и придобита Андрешковщина - няма да се оправим - гарантирам Ви го!
                      VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                      VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                      VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                      VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                      Нека Силата на бъде с Нас...

                      Коментар

                      Working...
                      X