Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Пак за данък МПС- колко ще бъде в София

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Пак за данък МПС- колко ще бъде в София

    Правя си планове да купя една мощна количка и се зачудих колко ще е данъка.В няколко различни данъчни калкулатори в нета ми дава между 35 и 156 лв данък.Обаче в тия калкулатори не се въвежда град, а доколкото знам в София местните данъци са доста по скъпи.Някой може ли да ми каже за кола 2.5 ТД 130 коня с първа рег 97 колко приблизително ще ми е данъка?Странно ми е че миналата година за кола 1.6 103 коня ми взеха към 190 лв данък, в тия калкулатори излиза по малко.
    http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
    Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
    FIAT БРАВО 1.2 16v
    ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
    FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

    #2
    Стига плащахте данъци...Дайте малко да покажем отношение към отвратителното състояние на пътищата...Заслужава ли си да плащаме и да караме по лунен пейзаж?
    A big fan of 'Top Gear' and 'Foose design'
    e30 forever!

    Коментар


      #3
      BEX---GT написа:
      Стига плащахте данъци...Дайте малко да покажем отношение към отвратителното състояние на пътищата...Заслужава ли си да плащаме и да караме по лунен пейзаж?
      По добре наведи глава и замълчи.Данъка, който плащаш в общината няма общо с пътищата, ако пък тръгнеш в тази насока.Данъка за автомобила, за който пита колегата ще бъде около 200лв.
      A20DTH ЖТД ама не баш
      1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
      Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

      Коментар


        #4
        Абе то си е написано в Наредбата на СОС, ама сигурно и други се интересуват:Чл.41. /поправка с Решение № 113 от 06.03.2008 г./ (1) За леките автомобили размера на данъка се определя съобразно мощността на двигателя, коригиран с коефициент в зависимост от годината на производство, както следва:1. до 37 kW включително - 0.43 лв. за 1 kW;2. над 37 kW до 55 kW включително - 0.50 лв. за 1 kW;3. над 55 kW до 74 kW включително - 0.68 лв. за 1 kW;4. над 74 kW до 110 kW включително - 1.38 лв. за 1 kW;5. над 110 kW - 1.54 лв. за 1 kW;В зависимост от годината на производство данъкът се умножава с коефициентите, определени с чл.55, ал.1 от Закона за местните данъци и такси.------------до 5 години - коеф. 2.85 - 14 - коеф. 1.5над 14 - коеф. 1------------Мощност до 74 КВ и действащ катализатор - коеф. 0.5Примери:Брава 1.9 Д - 48 КВ - 95 г. - катализатор: 48 * 0.5 * 1 * 0.5 = 12 лева.Браво 1.6 103 - 76 КВ - 99 г. - катализатор без значение, защото е над 74 КВ: 76 * 1.38 * 1.5 = 157 лв 32 ст. Мареа 2.4 ЖТД 130 - 96 КВ, 2001 г, с катализатор без значение: 96 * 1.38 *1.5 = 198.72Пунто ГТ (131, 133 к.с., 96-та г. ): 97 КВ(или 98, не го знам колко е) * 1.38 * 1 = ~134 леваКрома 2.4 МДжет 200 - 147 КВ, 2007 г.: 147 * 1.54 *2.8 = 633.86 лв

        Коментар


          #5
          ogi28b написа:
          Абе то си е написано в Наредбата на СОС, ама сигурно и други се интересуват:Чл.41. /поправка с Решение № 113 от 06.03.2008 г./ (1) За леките автомобили размера на данъка се определя съобразно мощността на двигателя, коригиран с коефициент в зависимост от годината на производство, както следва:1. до 37 kW включително - 0.43 лв. за 1 kW;2. над 37 kW до 55 kW включително - 0.50 лв. за 1 kW;3. над 55 kW до 74 kW включително - 0.68 лв. за 1 kW;4. над 74 kW до 110 kW включително - 1.38 лв. за 1 kW;5. над 110 kW - 1.54 лв. за 1 kW;В зависимост от годината на производство данъкът се умножава с коефициентите, определени с чл.55, ал.1 от Закона за местните данъци и такси.------------до 5 години - коеф. 2.85 - 14 - коеф. 1.5над 14 - коеф. 1------------Мощност до 74 КВ и действащ катализатор - коеф. 0.5Примери:Брава 1.9 Д - 48 КВ - 95 г. - катализатор: 48 * 0.5 * 1 * 0.5 = 12 лева.Браво 1.6 103 - 76 КВ - 99 г. - катализатор без значение, защото е над 74 КВ: 76 * 1.38 * 1.5 = 157 лв 32 ст. Мареа 2.4 ЖТД 130 - 96 КВ, 2001 г, с катализатор без значение: 96 * 1.38 *1.5 = 198.72Пунто ГТ (131, 133 к.с., 96-та г. ): 97 КВ(или 98, не го знам колко е) * 1.38 * 1 = ~134 леваКрома 2.4 МДжет 200 - 147 КВ, 2007 г.: 147 * 1.54 *2.8 = 633.86 лв
          Вярно с оригинала

          Коментар


            #6
            BO написа:
            BEX---GT написа:
            Стига плащахте данъци...Дайте малко да покажем отношение към отвратителното състояние на пътищата...Заслужава ли си да плащаме и да караме по лунен пейзаж?
            По добре наведи глава и замълчи.Данъка, който плащаш в общината няма общо с пътищата, ако пък тръгнеш в тази насока.Данъка за автомобила, за който пита колегата ще бъде около 200лв.
            Общинският данък "автомобил" има доста общо със състоянието на общинските пътища и пътна инфраструктура. Както и винетният данък има много общо с винетните пътища. Това, че 1м2 асфалт се продава с четворна надценка е друга тема.
            Steliyan's Life!
            FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

            Коментар


              #7
              ако ти е скъпо в София, ела да видиш по морето как върви данъка Колегата Женшен е много прав, тоя данък уж отива за ремонт и изграждане на улици и паркинги, но само на теория, на практика в Бургас и Варна - градовете с най-скъп данък, улиците са в окаяно състояние.

              Коментар


                #8
                Оги ви е отговорил точно. А иначе, ако ще се бунтувате, защо не го направихте тогава? http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.p...F1%F2&start=75 Както и очаквах видяхме колко от улиците и пътищата бяха ремонтирани и как!? Пълно е със зейнали дупки, които до пролетта ми се струва, че никой няма да пипне, а зимата тепърва ни чака! Очаквайте в скоро време нова система за събиране на данъци по подобие на тази с гражданската отговорност. След, като имаш регистрирана кола в КАТ ще бъдеш длъжен да плащаш гражданска отговорност и данък. Ако не плащаш те грозят сериозни глоби и Съд. Елементарно е и беше крайно време да се въведе и тук!
                Frontera Sport, X20SE март 1998

                Коментар


                  #9
                  Този данък е местен. Служи за поддръжка на пътната мрежа в общината и въобще за собственост на територия на общината. Не виждам защо трябва да мълча, неуместна и груба забележка.. И колегата Jenshen го е казал.Не говоря да плащам данък в Благоевград и да карам в Пловдив или по магистралата.
                  A big fan of 'Top Gear' and 'Foose design'
                  e30 forever!

                  Коментар


                    #10
                    BEX---GT написа:
                    Този данък е местен. Служи за поддръжка на пътната мрежа в общината и въобще за собственост на територия на общината. Не виждам защо трябва да мълча, неуместна и груба забележка.. И колегата Jenshen го е казал.Не говоря да плащам данък в Благоевград и да карам в Пловдив или по магистралата.
                    Данъка, който плащаш на общината няма общо с пътя. От събраните пари общината решава дали да даде за запълване на дупки пред блока ти, дали да засади дръвче в парка до теб, дали да обезпаразити района срещу вредители (кърлежи примерно) дали да построи детска градина за детето ти!С какво си по-различен от мен, аз да поемам и твоята отговорност (дял) във всичко това?
                    A20DTH ЖТД ама не баш
                    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                    Коментар


                      #11
                      И аз бях като теб, но ми писна! ето ти отговор.Щом така се чувстваш добре - плащай!Като ме загрози голяма опасност от глоби или затвор, ще си платя всичко накуп, но докато може да не плащам - няма!На отговора ти за данъците - още един прост отговор - Общината решава да не ми прави улиците, да не чисти пред блока, да не изнася старите коли дето са разкапани.. Аз, от своя страна, реших вече да не плащам
                      A big fan of 'Top Gear' and 'Foose design'
                      e30 forever!

                      Коментар


                        #12
                        BEX---GT написа:
                        И аз бях като теб, но ми писна! ето ти отговор.Щом така се чувстваш добре - плащай!Като ме загрози голяма опасност от глоби или затвор, ще си платя всичко накуп, но докато може да не плащам - няма!На отговора ти за данъците - още един прост отговор - Общината решава да не ми прави улиците, да не чисти пред блока, да не изнася старите коли дето са разкапани.. Аз, от своя страна реших вече да не плащам
                        Областта около блоковете (няколко метра ако не се лъжа) не е собственост на общината, а на живущите в блока - от какъв зор да се чисти от общината? А ако е толкова мръсно - намерете кой хвърля и го пратете да чисти. Вие не можете да държите чисто около себе си - общината ви виновна за липсата на елементарни навици. Зарязаните автомобили също не са на общината - защо тя да ги вдига - ако почнат да ги глобяват, почват да реват, ама иначе никой не го е грижа.... Тръгни един ден по улиците и се загледай в хората - кой яде вафла, закуска, кроасан - след като го изяде опаковката се хвърля на улицата - длъжна ли е общината да сложи персонален чистач на всеки гражданин? Мислиш ли, че задълженията на всеки да поддържа чисто вършват с входната врата на апартамента??infineon: Щом питаш колко ше е данъка, по-добре не си взимай колата. По-добре от мен знаеш, че след няколко години експлоатация на кола втора употреба данъкът ти е най-малкият проблем, особено ако става въпрос за по-мощна кола с незнаен произход и поддръжка....
                        Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

                        Коментар


                          #13
                          Никой орган в държавата не си върши работата като хората, не виждам защо трябва да ги защитавате...Все едно това е само мое мнение.. Не мога да ви разбера, наистина... ДА, Еле, работа на столичния инспекторат е да вдигне колите, на които залепи стикери преди почти година и уж за три-четири месеца трябваше да ги вдигнат - после, съответно, глоба за собственика и така нататък. Много добре измислено и кофти изпълнено, както всяко нещо в София, в другите градове - не знам..Миналата година измиха улиците за пръв път от 10 години насам - и това ли е нормално, според вас?Или такса смет, оооо такса смет (за мръсотията около блока, говорех за около кофите за боклук)... беше война докато ги накарахме кофите да седят пред блока, защото не им било удобно камиона да влиза в малка уличка... А съответно боклука по земята се смита под колата, която трябваше да вдигнат.. А междувренно Вълчето да си кара таралясника за милион и половина...Абсолютен абсурдистан!!!И за отпуските на държавните служители, където имам преки наблюдения... Какво - едно време не им даваха отпуск лятото, защото имало работа и накрая им ги взеха на база шепа лигльовци, които злоупотребяват с това? И това е нормално, нали??Народа тъп и мърляв - ДА, ама и в Италия след един мач е като в Столипиново (мръсотия, гюнеш), ама на сутринта не можеш да познаеш, че е имало нещо такова..?Спирам да пиша, че се отклонихме доста.Плащайте, даже и бакшиши им оставяйте, за това се гаврят с народа!!!
                          A big fan of 'Top Gear' and 'Foose design'
                          e30 forever!

                          Коментар


                            #14
                            BEX---GT - защо измести темата от основния смисъл, да питам аз, ако може? Темата е със съвсем точно зададен въпрос, и аз се опитах да дам максимално точен отговор, а то изведнъж станала цяла дискусия тука... Затова - просто ще я заключа, защото е изчерпана в основния си смисъл. За допълнителни спорове - нова (поредна) тема с друго заглавие. Благодаря.

                            Коментар

                            Working...
                            X