Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Румънски леи в България?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Румънски леи в България?

    Някой чувал ли е за банка, в която продават такова чудо, било в София, Пловдив или Русе?

    #2
    Румънски леи в България?

    Странно , но няма обмен на леи . Има само в бюрата . Курса не е изгоден.Вземи си евро . В Румъния във всяка банка има автомат , на който можеш да смениш.Авромати има и в големите хипермаркети.Курса през юни беше 1 евро за 4,29 леи.
    FIAT BRAVA 1.4 12V А/С, с чийто собственик можете да се свържете на 089 9225580
    FIAT CROMA 2.4 Mjet - proprio miracolo

    Коментар


      #3
      Re: Румънски леи в България?

      Румен_Хинчев написа:
      Странно , но няма обмен на леи . Има само в бюрата . Курса не е изгоден.Вземи си евро . В Румъния във всяка банка има автомат , на който можеш да смениш.Авромати има и в големите хипермаркети.Курса през юни беше 1 евро за 4,29 леи.
      Подкрепям с 2 ръце.
      FIAT Marea 1.9 JTD 2001г.
      ... и тя доверчиво сложи крака на раменете му...
      миг невнимание и вече си татко

      Коментар


        #4
        Най-добре е ако имаш дебитна карта Виза електрон или кредитна карта.На всеки АТМ теглиш пари в местна валута (в случая леи) по официален курс за деня .Аз така действам в Румъния.Само обърни внимание за курса пред някоя банка.На дисплея ти излизат стойности в леи. Проблема е,че ги пуска в едри банкноти
        "Ако някой те е оскърбил, не търси отмъщение - седни на речния бряг и скоро ще видиш как трупът му се носи по водата". Лао Дзъ

        Коментар


          #5
          didobeast написа:
          Най-добре е ако имаш дебитна карта Виза електрон или кредитна карта.На всеки АТМ теглиш пари в местна валута (в случая леи) по официален курс за деня .Аз така действам в Румъния.Само обърни внимание за курса пред някоя банка.На дисплея ти излизат стойности в леи. Проблема е,че ги пуска в едри банкноти
          Не е точно така. И аз теглих от банкомат по официалния курс от кредитната си карта. Получавах смс-и за сумите и се кефих на добрия курс, но като си дойдох ми показаха друга сметка - имало и такси.

          Коментар


            #6
            Ако пътуваш с кола си вземи от чеиндж леи за винетка 6-7 лева седмична за лек автомобил и пази касовата бележката на излизане от румънско проверяват.
            FIAT Marea 1.9 JTD 2001г.
            ... и тя доверчиво сложи крака на раменете му...
            миг невнимание и вече си татко

            Коментар


              #7
              Румънски леи в България?

              Винетката струва 13 леи и 6 бани .С кредитна карта когато се тегли в брой таксите навсякъде са зверски , колеги .
              FIAT BRAVA 1.4 12V А/С, с чийто собственик можете да се свържете на 089 9225580
              FIAT CROMA 2.4 Mjet - proprio miracolo

              Коментар


                #8
                loki написа:
                Ако пътуваш с кола си вземи от чеиндж леи за винетка 6-7 лева седмична за лек автомобил и пази касовата бележката на излизане от румънско проверяват.
                Аха проверяват те. Това ми беше най-голямата издънка - като излизах от Румъния се сетих, че нямам винетка, добре че никой не ме провери. Ама слава богу - размина ми се. Просто пропуснах.

                Коментар


                  #9
                  В Силистра обменят леи в бюрата. Имам двама приятели собственици, ако нещо мога да помогна - обади се.

                  Коментар


                    #10
                    Благодаря колеги, наистина получих подробна представа.Най-вероятно ще търся някоя банка или автомат за обмяна към банка, защото в събота сутринта се очаква да пристигнем направо в Букурещ с маршрутка от Русе. Отказах се от идеята да се ходи с кола или влак та така.Колега naskobg, от какъв порядък са таксите през банкомат, имаш ли долу горе представа?Зверски не звучи много приятно Rudi, За Силистра - мерси за идеята, но ще имам идване натам чак след около 4 седмици може би Отделно за автоматите за смяна на пари да питам, предполагам сменят от евро към леи, а къде конкретно има такива?GPS координати или имена на банки с такива автомати биха свършили работа.Надявам се работят и с хартиени пари, както тези на автомивките, не са само за монети?

                    Коментар


                      #11
                      Аз плащах на ПОС със виза електрон в Румъния по бензиностанциите и таксите бяха супер малки после като си гледах извлеченията... Предполагам за теглене в брой е по-дебела таксата. Аз се бях подготвил с малко леи в брой за нещо непредвидено, иначе си плащах с картата на ПОС. Така мисля че е най-разумно

                      Коментар


                        #12
                        Румънски леи в България?

                        Колега ФУОКО , предполагам , че буса ще те стовари на един паркинг на пиаца Унирии до хотел ’’ Хороскоп ’’.Там има и чейндж - бюро и банка ( името и забравих ). И двете се намират до кафе ’’ МИЛАНО ’’ Пъхаш си еврото и ти дава леи . Хубаво е да си обменяш точно защото ресто в евро не връща. Пък и е фрашкано с банки . И да няма автомат си даваш паспорта ( с лична карта не съм пробвал ) на касата в банката и се снабдяваш с лелеяните леи.Успехи и приятно изкарване.
                        FIAT BRAVA 1.4 12V А/С, с чийто собственик можете да се свържете на 089 9225580
                        FIAT CROMA 2.4 Mjet - proprio miracolo

                        Коментар


                          #13
                          Румънски леи в България?

                          Координатите на кафене МИЛАНО :44°25’30"N 26°6’13"EВ същата сграда е тая банка , на която и забравих името .Надявам се да съм бил полезен
                          FIAT BRAVA 1.4 12V А/С, с чийто собственик можете да се свържете на 089 9225580
                          FIAT CROMA 2.4 Mjet - proprio miracolo

                          Коментар


                            #14
                            Има разлика в таксите на ДЕБИТНИ и КРЕДИТНИ карти.По-горе един говори за дебитни, друг за кредитни карти...

                            Коментар


                              #15
                              Immortal написа:
                              Има разлика в таксите на ДЕБИТНИ и КРЕДИТНИ карти.По-горе един говори за дебитни, друг за кредитни карти...
                              С кредитна карта не е добре да се тегли в брой на банкомат, било то в България или чужбина. Примерна такса за чужбина е 10лв+3% от сумата, плюс това има и такса за превалутиране от порядъка на 2% С дебитна карта са доста по-добре нещата, пак има такси за теглене и превалутиране, но са по-малки. При плащане на ПОС в чужбина нещата са по-розови, таксите са доста по-малки Все пак таксите си зависят от банката издател на картата.
                              Типо 1.4i.e. ex again Alfa Romeo 156 2.0 The Precious!!!!!! ex
                              Fiat Punto MK2- 1,9 JTD - the city car. ex
                              Alfa Romeo 159 1.9 JTDm ex
                              Lancia Musa 1.4 16V Aut ex; JEEP Grand Cherokee 2.7 CRD ex;
                              BMW X3 3.0D Aut

                              Коментар

                              Working...
                              X