Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Смяна на лична карта и други работи покрай нея...

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Смяна на лична карта и други работи покрай нея...

    Питането ми е кратко и бързо. Ще си подавам документи за нова лична карта от София във Варна. Въпроса е, след като вече ще имам постоянен адрес във Варна, трябва ли да сменя само отчета на колата в община Варна тъй като е моя или трябва и номерата да сменям? Изобщо, след като вече няма да се водя че живея в София, мога ли да си я оставя на отчет в общината в София или трябва да сменям задължително? Другия въпрос ми е, като сменям личната карта трябва ли да сменям и книжката, или нея мога да си я изчакам докато и мине срока и тогава. Мерси предварително.

    #2
    Може само лична карта. За номерата- не знам. А при смяна на лична карта искат Удостоверение за Постоянян Адрес.Книжката я смени като и изтече срока.
    Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

    Коментар


      #3
      Където се водиш по лична карта, с такъв номер трябва да ти е и колата май, и даже има срок, до който трябва да вземеш варненски номер в случая, след като смениш постоянния адрес. За книжката нищо не знам.Иначе доста странна комбинация, за първи път чувам някой да сменя адрес от София във Варна, браво за смелостта.

      Коментар


        #4
        fuoco написа:
        ...Иначе доста странна комбинация, за първи път чувам някой да сменя адрес от София във Варна, браво за смелостта.
        А-а-а-а, то това е друга приказка, аз вече тука четвърта година започнах ... така го решихме преди години и... Сега обаче заради малоумните исисквания за да ми вземат детето в детска градина трябва и двамата със жената да сме с Варненски лични карти... не че не ни приемат документите, но всеки ни подминава в класирането и ща не ща трябва да сменям. Иначе никак не ми се занимава да се редя по опашки без време, ама... тъпа бюрократщина...

        Коментар


          #5
          Регистрацията на колата е по ПОСТОЯНЕН адрес на собственика, или на един от собствениците.В личната карта също е вписан ПОСТОЯННИЯ адрес.За детските градини мисля, че искат НАСТОЯЩ адрес, а не постоянен, и то на детето (съгласно правилата за прием на деца в детски заведения на територията на община Варна - http://www.varna.bg/adm/nar/pravila.htm ). Удостоверение за настоящ адрес можеш да си вземеш от общината по местоживеене, ако си се регистрирал там.

          Коментар


            #6
            Ако живееш във Варна и там си караш колата според мен е по добре да си със варненски номера.Това мисля,че ще го разбереш от местните катаджии след поредното спиране. :D
            Не всичко което има две бузи ......... е лице.

            Коментар


              #7
              Като си сменяш книжката ще ти я прехвърлят на отчет на постоянния адрес, в случая във Варна.
              FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
              Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

              Коментар


                #8
                Immortal написа:
                Регистрацията на колата е по ПОСТОЯНЕН адрес на собственика, или на един от собствениците.В личната карта също е вписан ПОСТОЯННИЯ адрес.За детските градини мисля, че искат НАСТОЯЩ адрес, а не постоянен, и то на детето (съгласно правилата за прием на деца в детски заведения на територията на община Варна - http://www.varna.bg/adm/nar/pravila.htm ). Удостоверение за настоящ адрес можеш да си вземеш от общината по местоживеене, ако си се регистрирал там.
                Дидо, за да кандидатстваш трябва и 2-та родители да са с постоянен адрес във Варна. Както е писал и Пешо не, че няма да ти приемат документите, ама забравяш да се вредиш изобщо за място Места няма никакви и е доста трудно...ние например подадохме документи за ясла преди няколко месеца, за да можем евентуално да се вредим догодина към Май месецАаа също така и 2-та родителя трябва да работят във Варна Ама всичко си има изключения...чудно как тъмните си дават децата на градини
                Типо 1.4i.e. ex again Alfa Romeo 156 2.0 The Precious!!!!!! ex
                Fiat Punto MK2- 1,9 JTD - the city car. ex
                Alfa Romeo 159 1.9 JTDm ex
                Lancia Musa 1.4 16V Aut ex; JEEP Grand Cherokee 2.7 CRD ex;
                BMW X3 3.0D Aut

                Коментар

                Working...
                X