Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Играта на "Петрол" - пак балкански номера

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Играта на "Петрол" - пак балкански номера

    Предполагам и някои от вас са участвали в играта на бензиностанции Петрол: "Зареди GAS BLUE FORCE и ВЗЕМИ 7% отстъпка в стоки." Аз по принцип не зареждам на "Петрол", но така се случи, че на път за морето газта свърши малко преди една от техните бензиностанции. Заредих газ на бензиностанцията, дадоха ми един талон и казаха да пазя касовите бележки при зареждане на газ, а след 1 август ще получа в стоки 7% от заредената сума. До 31.07 заредих два пъти газ от "Петрол" на обща сума 47 лв. Вчера на връщане от морето спрях на една от техните бензиностанции да си получа отстъпката, но ми казаха-само в работни дни, защото го няма управителят. Е, ок, днес вече в Пазарджик отидох да си получа отстъпката. Отивам на бензиностанцията, пак същия номер-"Само управителят ги раздава." А къде е управителят?-питам аз. Отговориха ми, че скоро ще дойде. Започнах да се ядосвам и вече надуших скандала, а аз обичам скандалите и затова реших да изчакам. След 15-ина минути управителят дойде от кафенето отсреща. Погледна ми талона и ми каза-"Не ти се полага отстъпка, зареждал си само два пъти. Трябва да имаш 6 касови бележки". Точка по въпроса.Цитирам какво пише на талона: Отстъпката от 7% в стоки можете да ползвате след края на промоцията 31.07.2010 г. Отстъпки се натрупват за периода 13.06.2010-31.07.2010 г. Отстъпката може да се ползва за максимум 6 зареждания за периода 13.06.2010-31.07.2010 г."...А сега кажете ми какво означава максимум 6 зареждания? Означава 6 или по-малко зареждания, а не точно 6, поне според мен. Разбрах, че няма да изляза наглава с въпросния управител и звъннах на регионалния мениджър за Пазарджик. Той ми каза да звънна да питам в София . Обадих се на телефона за клиенти, даден в сайта им. Прехвърляха ме между трима служители, които не бяха и чували за играта. Накрая записаха обаждането ми като жалба и казаха, че ще го отнесат към някой ръководител.Ами това е, весела балканско-мутренска-чалгаджийска реалност . Изобщо не ми дреме за смешните 2-3 лв. отсъпка, но все пак като излъжеш N на брой хора с 2-3 лв., може да се получи доста сериозна сума, нали така?П.П. А това, което ви разправят, че с Blue Force Gas колата има повече мощност и изминава повече километри, а вятър работа . Проверено и тествано лично от мен. Изминава си абсолютно същото разстояние, както и с газта на ЕКО или Лукойл.
    Tonight's the night and it's going to happen again and again...

    #2
    Аз направих 2 талона с по 6 бележки.Общо 12 бележки.Ходих вчера да си взема наградата ама ... понеделник,че шефа го нямало.
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm 200 hp Q-tronic + Alfa Romeo 156 1.9 JTD 1++ hp 2003,Inside Facelift. - Now.
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 150 - The beautiful devil. - еx. // Stilo 1.9 JTD 1++ hp - еx
    Вълкът е по-слаб от лъвът и от мечката, но никога не играе в цирка !!!

    Коментар


      #3
      Аз имам 3 талона с по 6 касови бележки. Не съм заглеждал дали пише максимум, но продавачите ми казаха, че трябва да имам 6 бележки.Тези дни ще ида да видя как е хавата Колкото до газта... Наистина слагат добавки към нея, но разлика лично за мен няма. (това с добавките го знам от техен бензинджия)
      "Без сърца, сме просто машини"
      Toyota Prius 1.5 Hybrid
      EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

      Коментар


        #4
        Аз от години не зареждам на Петрол.Последния път, когато се сблъсках с тях бяхме с един колега - тогава за няколко зареждания даваха бутилка кока-кола. Набутахме се 5-6 км да заредим специално на Петрол, за да вземем колата, и се оказа, че кока-колите от играта в момента били свършили Нищо, че в хладилника им имаше бол кока-коли (те не били от играта) А не зареждам, откакто висях половин час на бензиностанция на Петрол, докато се извършваше смяна на персонала. Питах ги що само при вас като се сменяте - спирате работа (при това тази почивка не е отразена в работното им време) - отговориха ми, че съм им пречел - брояли пари... Лошото беше, че точно пред бензиностанцията ми беше свършил бензина (а малко преди това и газта), и нямаше как да мръдна от там...От тогава вече няколко години за мен бензиностанции на Петрол не съществуват. Отделно от това, че газта им е с няколко стотинки по-скъпа винаги заради някаквата въобръжаема добавка, извършваща въобръжаеми неща (Вчера на Петрол - Котел газта беше 1.26... (на Петолъчката заредих на ОМВ на 1.18 ).

        Коментар


          #5
          Аз пък имам някаква карта за отстъпка от там и даже и 10лв да заредя ги карам да ми връщат стотинките от отстъпката! Един прекрасен ден заредих, дадох номер за фактура, но пропуснах да дам картата! Касиерката ми се скара супер жестоко, защото трябвало да се даде 1во картата и после данните на фактурата, защото трябвало да ги пише на ново! Аз си замълчах, но от тогава всеки път като отида и я видя нея давам 1во номера на фактурата, изчаквам да го напише целия и тогава се сещам да дам картата за отстъпка
          Punto 2003 / 1.3 MultiJet Engine / 75 HP

          Коментар


            #6
            Хаха, това с кока-колата и аз го патих Една си взех, ама втората същите селски номера
            Ex Fiat 126P
            Ex Fiat Tipo 1.6 DOHC 1989
            Ex Fiat Bravo 1.6 16V 1997
            Alfa Romeo 147 1.6 TS
            Не ми работи буква Б на лаптопа, изпи 1 бира. Затова я пиша с 6.

            Коментар


              #7
              Immortal написа:
              Аз от години не зареждам на Петрол....А не зареждам, откакто висях половин час на бензиностанция на Петрол, докато се извършваше смяна на персонала. Питах ги що само при вас като се сменяте - спирате работа (при това тази почивка не е отразена в работното им време) - отговориха ми, че съм им пречел - брояли пари... ....
              Дидо, аз за тоя номер със смяната на персонала и "в момента не работим, че се сменяме" им теглих една яка майна и отидох другаде. От тогава и аз като теб - не зареждам, когато сменят персонала. Интересното е, че на една от бензиностанциите им във Варна това се прави в следобедният час пик...
              Steliyan's Life!
              FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

              Коментар


                #8
                На бензиностанции "Петрол" и аз не зареждам. :D snake, ти ги знаеш - до КПП-то за Румъния и на изходите за Русе и Добрич. При нас все още работи доста от соц.персонала и обслужването е ужасно - като едно време. "Хитрите" номера продължават - незанулена колонка за която ти обясняват, че ще ти долеят твоето количество, защото им трябва касов бон за голяма сума /за някой, който краде директно пари, а не гориво/. Или направо въпрос:"Трябва ли ти касовият бон?" Служебните коли ги засичахме със специална 10-литрова туба, защото разходът при "Петрол" даваше "фира". 10л по колонка не стигнаха за напълване на тубата. С личните коли - от години ги прескачам с яд. Може да е регионална причината, но и никъде в страната не зареждам при тях.

                Коментар


                  #9
                  Re: Играта на "Петрол" - пак балкански номера

                  snake написа:
                  ...но все пак като излъжеш N на брой хора с 2-3 лв., може да се получи доста сериозна сума, нали така?
                  Според, ако изобщо става въпрос за лъгане не е в това да те минат с 2-3лв, а въобще да се излъжеш да заредиш при тях. Другите вериги дръпнаха от нулата с класи. То са кафенете, магазини, интернет, автоматични автомивки и т.н.Истинската причина обаче е в нулевия контрол по изпълнението на промоцията. "Отгоре" са го измислили, на регионално ниво обаче нямам никакво изпълнение, най-малкото защото тези, които е трябвало да чуят и разберат, не са.Защо някой не се оплаче от промоцията Шрек на Омв. 4пъти ходих до Варна през Бургас с бензинов джип и съм зареждал по няколко пъти на пътуване. Нито веднъж(независимо в кой град) не забравиха да ме подсетят да си изтегля карта, изчакват ме да си я проверя на спокойствие, ако е печеливша на секундата ми вадят подаръка, ако им се примоля ми дават тази играчка/чаша, която нямам. Имат най-хубавите сандвичи дори в 3сутринта и т.н т.н Егати рекламата им направих.

                  Коментар


                    #10
                    Преди години такъв скандал направих в Шел за един сенник, че ми го пратиха в къщи с DHL. После се разбра, че наистина е нямало налични и за да не станат проблеми, на всички спечелили са им ги изпратили с куриер на посочен от тях адрес. Евала!
                    Alfa 159 SW 2.4 Ti
                    Fiat Marea '99 1.6 16V ELX
                    "...внимавай че тези италиански кочини много вървят."

                    Коментар


                      #11
                      Братовчед ми бачкаше на Петрол.И почти всеки ден,когато беше на работа ходих да пия кафе.Е тва Петрола е може би най-скапаната бензиностанция.Безброй тъпи нареждания и изсквания.Същевременно,не е както например ОМВ или ЕКО.Да седнеш да си пиеш кафето или да си купиш нещо за ядене.По принцип смените са от 19:00 до 19:00.И винаги при сяната на персонала в този час,вънка стоят маса коли и чакат.Попитах го,защо е така,ми от София такова е нареждането.Броене на пари,отчети ...
                      Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm 200 hp Q-tronic + Alfa Romeo 156 1.9 JTD 1++ hp 2003,Inside Facelift. - Now.
                      Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 150 - The beautiful devil. - еx. // Stilo 1.9 JTD 1++ hp - еx
                      Вълкът е по-слаб от лъвът и от мечката, но никога не играе в цирка !!!

                      Коментар


                        #12
                        На Слънчев Бряг има от модерните Петроли и верно май се сменяваха в 19-20ч(чаках едни други хора да свършат работа). Обаче без цялото време касата си работеше и човека си зареждаше колите.

                        Коментар


                          #13
                          На бензиностанции "Петрол" и аз не зареждам. Very Happy snake, ти ги знаеш - до КПП-то за Румъния и на изходите за Русе и Добрич.При нас все още работи доста от соц.персонала и обслужването е ужасно - като едно време. "Хитрите" номера продължават - незанулена колонка за която ти обясняват, че ще ти долеят твоето количество, защото им трябва касов бон за голяма сума /за някой, който краде директно пари, а не гориво/. Или направо въпрос:"Трябва ли ти касовият бон?" Mr. Green Служебните коли ги засичахме със специална 10-литрова туба, защото разходът при "Петрол" даваше "фира". 10л по колонка не стигнаха за напълване на тубата. С личните коли - от години ги прескачам с яд. Може да е регионална причината, но и никъде в страната не зареждам при тях.
                          Аз това съв сипването на по- малко гориво го изпитах преди около 2 години на собствен гръб.... прибирам се за Своге и какво се омотах бях останах с около 30 лева в мене и светещ индикатор за резервата . В обеля 2 на ломско си викам аре да зареда на петрола да не остана някъде съвсем без бенз казвам и на тая за 20 лева .... а бензина беше доста под 2 лева ( около 12 литра някъде реално трябваше да ми сипят). Паля тръгвам..... стигам до околовръстното гледам стрелката е мръднала малко над 1/8 Ударих една псувня и си продължих. Стигнах до едно село Бучин.... пак ми светна резервата... което ще рече че съм минал около 30 км от бензиностанцията. Карах със значително голям харч на бенз и преди да заредя бях минал някакво количество на резерва та както и да ги смятах излиза да са ми сипали не повече от 6-8 литра бензин. Повече не стъпих на такава бензиностанция, няма и да стъпя.А от скоро карам само на 100 октановите бензини на ОМВ и ЕКО и за едни и същи пари въпреки по - малкия литраж, които зареждам в сравнение с най- ефтиния бензин изминавам едни и същи километри, но динамиката е по- добра и звука на двигателя също

                          Коментар


                            #14
                            Re: Играта на "Петрол" - пак балкански номера

                            vital написа:
                            snake написа:
                            ...но все пак като излъжеш N на брой хора с 2-3 лв., може да се получи доста сериозна сума, нали така?
                            Според, ако изобщо става въпрос за лъгане не е в това да те минат с 2-3лв, а въобще да се излъжеш да заредиш при тях. Другите вериги дръпнаха от нулата с класи. То са кафенете, магазини, интернет, автоматични автомивки и т.н.Истинската причина обаче е в нулевия контрол по изпълнението на промоцията. "Отгоре" са го измислили, на регионално ниво обаче нямам никакво изпълнение, най-малкото защото тези, които е трябвало да чуят и разберат, не са.
                            Най-вероятно е така. Пълно безхаберие от страна на персонала, но и нежелание дори да вложат някаква мисъл или инициатива. Най-много ме подразни това, че изпаднах в ситуация тип Параграф 22, почувствах се безсилен срещу нелогичното и глупавото. Аз му казвам-"Прочети какво пише, ДО 6 зареждания."Той ми отговаря "Защо се разправяш с мен, звънни на регионалния мениджър или най-добре в София." - "И как ще разбереш какво са ми казали от София, лично ли ще ти се обадят?" - питам аз.- "Какво ме интересува мен какво ще ти кажат от София? На мен ми е казано-6 касови бележки. Иди си вземи отстъпката от София, ако искаш."- отговаря авторитетно управителят на обекта.Последен опит от моя страна: "Аз съм заредил общо за 47 лв. от 2 зареждания. Някой с 6 бележки може да е заредил за по-малка сума, няма логика." Следва само повдигане на раменете.Въпросната бензиностанция на "Петрол" е най-близката до нас, буквално на 200 метра, на бившия бул."Руски". На нея винаги е спокойно, няма опашки, почти липсват клиенти, често в различни части на деня изобщо не работи заради смяна на персонала. От соц. време й се носеше славата на калпава бензиностанция. Май нищо не се е променило оттогава.
                            Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                            Коментар


                              #15
                              След като дори по телефона са те въртяли, напиши им един възмутителен имейл. Обикновено на повечето бензиностанции отговарят много бързо и адекватно.

                              Коментар

                              Working...
                              X