Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем отностно шахта.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    ////Punto//// написа:
    До тук подкрепям мнението само на колегата jenshen73. Писна ми от приказки как еди кой си бил осъдил общината, че паднал в дупка. Или че актовете на КАТ падали като круши и т.н....
    С риск темата да тръгне в друга посока искам да попитам докога много от нас ще живеят с капаци на очите? Докога ще чакаме някой да ни оправи? Живеем в 21-ви век бе, хора! Утре може да ти се случи на теб да паднеш в шахта, и какво? Ще попсуваш малко и ще ръсиш пари за ремонт? Разбира се, че Общината може да се осъди. Въпросът е дали човек е достатъчно упорит за да го направи. Аз специално за всяко нещо си търся правата, пък всеки да преценява за себе си. Ето пример с колегата, който е отишъл в Общината. Разбира се, че ще реагират като попарени щом се спомене Съд! И ако не беше така щяха ли да се впрегнат още на другият ден да оправят капака?
    Frontera Sport, X20SE март 1998

    Коментар


      #17
      Не, не ме разбирайте погрешно. И аз съм да се съдят всички държавни институций за да може да се научат да работят както трябва. Но всеки вика един познат осъди общината за дупка, един познат осъди КАТ за неправомерно съставен акт, един познат направи еди кво си. Интересно ми е това дали е подплатено с съответната документация или всичко е на приказки от масата. Малко ми прилича на вица за рибарите и косматата риба. Нека излезне един който е осъдил общината или КАТ и да каже: 1 направих това, 2 направих онова 3 извадих си такъв документ, 4 този адвокат направи еди кво си, и ако може по една снимка или екземпляр на жалба или съответния документ, за да може и други опарени да почнат да съдят общината или КАТ. И когато ножа опре до кокала виждаме, че общината може да работи и то добре. Въпроса е кой е този "един приятел" ...

      Коментар


        #18
        Колега пунто за един мой познат дето е осъдил не съм споменавал,а и още нищо не сме почнали,но поне сме решени.
        "Хората от AMG ходят с костюми и намръщени на работа,а тези от абарт голи и с пура в уста"
        Fiat Grande Punto FIAT 500 RiegeR Fiat Freemont

        Коментар


          #19
          Проблем отностно шахта.

          Колегата ПУНТО е прав за това , че иска спечелилите съдебни спорове да споделят горчивият си опит.На пострадалите от Бургас - смачкайте системата , която всички по един или друг начин храним.Успех , момчета !
          FIAT BRAVA 1.4 12V А/С, с чийто собственик можете да се свържете на 089 9225580
          FIAT CROMA 2.4 Mjet - proprio miracolo

          Коментар


            #20
            cenitel написа:
            Колега пунто за един мой познат дето е осъдил не съм споменавал,а и още нищо не сме почнали,но поне сме решени.
            Не бе човече. Не съм казал, че ти си казал, че твой познат ... Просто винаги като стане дума за дупки, за счупени коли, за община, за КАТ и т.н. винаги се намира някой да каже "един познат осъди ....".

            Коментар


              #21
              Аз споменах, че съм имал такова дело - в качеството си на вещо лице. Да, мога да публикувам изготвената от мен експертиза, останалите материали по делото съм ги върнал в съда, какъвто е реда.За да не съм голословен - ето експертизата (заличил съм личните данни на човека и номерата на автомобила).
              Прикачени файлове

              Коментар


                #22
                ////Punto//// написа:
                Нека излезне един който е осъдил общината или КАТ и да каже: 1 направих това, 2 направих онова 3 извадих си такъв документ, 4 този адвокат направи еди кво си, и ако може по една снимка или екземпляр на жалба или съответния документ, за да може и други опарени да почнат да съдят общината или КАТ. И когато ножа опре до кокала виждаме, че общината може да работи и то добре. Въпроса е кой е този "един приятел" ...
                За това как се съди КАТ не мисля, че трябва да се отваря неделно училище. Това може да доведе до там - тия дето ще ги научиш как се съди КАТ утре да те пребият на пътя, чувството за безнаказаност е доста силно дори в такива, за които е неясно колко ще ги глобят, а ако такива знаят, че няма да бъдат глобени се досещаш какви ще са на пътя. Виж, общините са друго нещо, те само създават заплаха за хората и колите им и трябва да бъдат съдени до дупка.
                Alfa Romeo 147 1.9 JTD 2005 Fulcrum

                Коментар


                  #23
                  А аз пък искам всеки, който тръгне да съди общината си за пропадане в дупка, като доказателствен материал да изкара и платеният си данък за колата + всички платени общински данъци към конкретната община. Самият аз ще подкрепя с 2 ръце и 2 крака всеки опит за прокарване на закон в който да се уреди винетна такса за пребиваването в даден град на автомобили с регистрация извън него. Писна ми разни мрънкачи с ТХ, ЕН, СА, СО, С, У, СС, РР да ми заемат паркоместата в града и да ми тъпчат асфалта и тротоарите. Публично в този форум заявявам - всяка кола, нерегистрирана в град Варна и качена на тротоар в същия и забелязана от мен и в противовес със закона - ще се бъде заснета и фотосите изпратени на длъжностните лица!
                  Steliyan's Life!
                  FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                  Коментар


                    #24
                    Добре, че не си софиянец ... ма те въпросните лица поне тук не вършат много работа.По темата - нали се вика КАТ, за да направи протокол, който е доказателство в съда. Не би трябвало да има проблем.
                    Brava 1.6 16V 103hp

                    Коментар


                      #25
                      Всъщност дадоха служебна бележка,но искаха и акт да пишат за превишена скорост. А за колегата жен шен-значи да не пътувам извън бс,че ако стане нещо няма да съм в правата си понеже не съм платил данъци към съответната община,Нз но какво общо има кой какви данъци е платил и в кой град си в бг,аз си плащам като поп и си искам правата.
                      "Хората от AMG ходят с костюми и намръщени на работа,а тези от абарт голи и с пура в уста"
                      Fiat Grande Punto FIAT 500 RiegeR Fiat Freemont

                      Коментар


                        #26
                        jenshen73 написа:
                        А аз пък искам всеки, който тръгне да съди общината си за пропадане в дупка, като доказателствен материал да изкара и платеният си данък за колата + всички платени общински данъци към конкретната община. Самият аз ще подкрепя с 2 ръце и 2 крака всеки опит за прокарване на закон в който да се уреди винетна такса за пребиваването в даден град на автомобили с регистрация извън него. Писна ми разни мрънкачи с ТХ, ЕН, СА, СО, С, У, СС, РР да ми заемат паркоместата в града и да ми тъпчат асфалта и тротоарите. Публично в този форум заявявам - всяка кола, нерегистрирана в град Варна и качена на тротоар в същия и забелязана от мен и в противовес със закона - ще се бъде заснета и фотосите изпратени на длъжностните лица!
                        А ако колата е с варненски номер и е качена на тротоара не е в разрез със закона така ли ? Ако не ме лъже паметта паркирането на тротоара е забранено. ДОПУСКА се паркиране при определени условия и то ако стопанина на пътя е обозначил начина на паркиране. Т.е да има 2 метра от сграда, да е успоредно на оста на пътя и да е по посока на движението. Ами и на мен ми писна от разни провинциални регистрации, които плащат по евтина гражданска отговорност щото колата му е с номер ЬЬ или ФФ или ЖЖ или не знам си кво, пък той да кеси целогодишно тук в София. И на светофара да не знае къде е тръгнал и като го освирим и той да ми се лендзи и да ми вика "ми не съм от тука". Като не си от тука първо реши на къде искаш да караш и тогава сядай зад волана. Темата не е за провинция/София. Нека не я извъртаме.

                        Коментар


                          #27
                          Колега Пунто, от град "друг", моята гражданска и авто-данък са със сигурност или колкото твоите или по-високи. Варналии покатерени на ТРОТОАР са също в нарушение, но все пак се предполага, че поне си газят тротоарите за които си плащат. Явно обаче не искате да ми схванете идеята - във Варна има много приходящи от провинцията, които си остават регистрациите на колите там от където идват и дори данъците им не плащат. За пример - около моят офис има автомобили на постоянно пребиваващи с номера от СС/РР/ВР/ВН (квото и да значи последното)/ТХ/ЕН.Никой от тия пребиваващи не е почиващ, а напротив. Това имам предвид.
                          Steliyan's Life!
                          FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                          Коментар


                            #28
                            И какво от това? Варненеца на тротоара по-малко ли ти пречи?

                            Коментар

                            Working...
                            X