Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем отностно шахта.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем отностно шахта.

    Добро утро колеги,след като не сме спали искам да се посъветвам с вас отностно проблем възникнал вчера късно вечерта.Приятел,който ми е на гости си тръгва вечерта и минава с колата отсрани на блока през шахта от тези кръглите.Но какво става-шахтата е подвижна и се развижва и колата влиза вътре гумата е орязана джаната крива и купето и бронята е наранено.След като званяхме в полицията пратиха патрулка писали някаква служебна бележка,питахме сега как ще я вадим-те ни отг паяк 36 лв се плаща и готово.Обадихме се в районото да пратят от общината или от който трябва човек за документиране или за вадене на колата-отг сега е неделя вечер от общината няма кой да дойде,изчакайте до понеделник.Колеги дайте съвет или отговор какво да се прави сега-общината ли ще се съди и точно какво основание.Цяла вечер стояхме да не я дръпнат колата и колегата е ядосан на максимума.Благодаря предварително.
    "Хората от AMG ходят с костюми и намръщени на работа,а тези от абарт голи и с пура в уста"
    Fiat Grande Punto FIAT 500 RiegeR Fiat Freemont

    #2
    СКАТ ТВ.
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 2005 Fulcrum

    Коментар


      #3
      И аз бих предложил - Господари на ефира или някакво такова решение! Другото което е - като говориш с някакви такива институции като КАТ, Община, Пожарна, Парламент и тн - винаги записвай разговора! Особенно ако е в неделя! И винаги искай да ти се представят и да кажат каква длъжност заемат!!! За съд и тн - мн пари ще отидат и време, но с добър адвокат на 100% можеш да си ги осъдиш и то за най-малко 3 неща: - за шахтата-за това, че полицайте са си тръгнали преди да извадите колата и да решите проблема- за това, че не са ти пратили паяк, за който ти отделно ще си платиш така или иначе....А колицата има ли каско?
      Punto 2003 / 1.3 MultiJet Engine / 75 HP

      Коментар


        #4
        Да забравих да кажа-всичко е снимал с гсм и фотоапарат до колкото ни позволиха ест,но преди да дойдат имахме няколко минути и направихме ест 3-4 снимки.Но полицая му отг-"и да снимаш и да не снимаш няма да ти помогне момченце".И най-тъпото бе като ги помолихмe за малко помощ-а ни сме полицаи,не общи работници.
        "Хората от AMG ходят с костюми и намръщени на работа,а тези от абарт голи и с пура в уста"
        Fiat Grande Punto FIAT 500 RiegeR Fiat Freemont

        Коментар


          #5
          Проблем отностно шахта.

          На такива блюстители на реда е редно да им се записват личните номера ( всеки полицай трябва да го каже ).Или пък едно звънене на телефон за борба с корупцията на МВР ....Дано не се случва на други....Съвети лесно се дават , но тия полицаи си мислят , че са назначени само да глобяват и плашат.
          FIAT BRAVA 1.4 12V А/С, с чийто собственик можете да се свържете на 089 9225580
          FIAT CROMA 2.4 Mjet - proprio miracolo

          Коментар


            #6
            Re: Проблем отностно шахта.

            Румен_Хинчев написа:
            На такива блюстители на реда е редно да им се записват личните номера ( всеки полицай трябва да го каже ).Или пък едно звънене на телефон за борба с корупцията на МВР ....Дано не се случва на други....Съвети лесно се дават , но тия полицаи си мислят , че са назначени само да глобяват и плашат.
            Да и даже и тази работа не вършат като хората! Срамното е, че в такава ситуация наистина е много по вероятноп на помощ да ти се притече един най-обикновен общ работник, вместо българския милиционер, чиято главна задача е да помага и да възстановява реда! Незнам пич - аз лично бих ги съдил! А снимките и записите в действителност не биха могли да ти помогнат в съда, но за да покажеш какво е станало точно и как са отреагирали вършат чудесна работа!
            Punto 2003 / 1.3 MultiJet Engine / 75 HP

            Коментар


              #7
              Аз пък се чудя къде в закона и там квото регламентира дейността на КАТ или МВР има посочена дейност "вадене на МПС от шахти"... Според мен тази ситуация е като смешните ситуации с варненските дупки - влизаш в дупка, трошиш си колата, идва КАТ да напише протокол, че си влязал в дупка, пише ти протокол, а заедно с него и АКТ за шофиране с несъобразена скорост. Нито актове паднаха, нито общината беше осъдена.
              Steliyan's Life!
              FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

              Коментар


                #8
                Понеделник е вече и моят съвет е да отидете в Общината. Ако от там не се вземат в ръце да ви помогнат поне да изкарате колата, радухайте случай по всички местни медии! Докато повечето полицаи се държат, като гъзове, само показването им по телевизията ще свърши работа. А аз за всеобщо учудване съм виждал, как катаджии помагат бутайки кола, или тичайки след друга с таз в ръка.
                Frontera Sport, X20SE март 1998

                Коментар


                  #9
                  jenshen73 написа:
                  Аз пък се чудя къде в закона и там квото регламентира дейността на КАТ или МВР има посочена дейност "вадене на МПС от шахти"... Според мен тази ситуация е като смешните ситуации с варненските дупки - влизаш в дупка, трошиш си колата, идва КАТ да напише протокол, че си влязал в дупка, пише ти протокол, а заедно с него и АКТ за шофиране с несъобразена скорост. Нито актове паднаха, нито общината беше осъдена.
                  Аз ще си призная, че не съм запознат със законодателството и какви са точно задълженията им! Но като се замисли човек, даже и от морална гледна точка работата им е да помагат на хората и да следят за безопасността и да наказват нарушителите. Те с бездействието си правят точно обратното. В една нормална държава не само щяха да ти извадят колата, ами и да ти кажат къде точно и срещу кой трябва да подадеш жалба! Незнам във Варна как е, но в софия дупките са такива, че и с 10километра да караш има огромна вероятност да си потрошиш колата или да удариш някой при опит да не влезеш в дупка! Най простия пример ще дам : на бул. Дондуков(с паветата) в средата са трамвайни линии, от дясно има спирка и хората постоянно седят на платното за движение, се бяха образували коловози които няма как да избегнеш ако идва трамвай, а по средата паветата се бяха надигнали - като влезеш в коловозите ако ще и с 5км да караш - гърнето ти остава на улицата! Отне им две седмици да установят проблема и да го оправят - за тези 2 седмици е имало поне 2000жалби и телефонни обаждания!
                  Punto 2003 / 1.3 MultiJet Engine / 75 HP

                  Коментар


                    #10
                    Снощи бях в компания на американка (между другото си говорихме, че полицаите там при авария на пътя ти помагат). Първите й думи, които беше научила за 2-дневния си престой в България бяха "много зле"! Научила ги е по пътя от София до Ямбол (макар че аз го имам за един от най-хубавите пътища в БГ ).После на няколко пъти ги повтори, като си говорихме за Бърза помощ, за болници, за плащания на лекари и полицаи и т.н.... все български неща, с които се "гордеем"...Та и за този случай тя би казала съвсем на място: "Много зле!" Според мен един граждански иск срещу общината ще завърши с успех за теб. Бил съм на подобно дело срещу община Стралджа и човека си взе в крайна сметка обезщетението за една джанта и гума. При това заради дупка на пътя. А при теб няма и дупка (от къде да предположиш, че шахтата ще се завърти...). НО във всички случаи е свързано с нерви и разправии и губене на доста време... Успех!П.П. Няма да е зле все пак да изкарате протокол някакъв за ситуацията от КАТ. То това по закон се води ПТП.

                    Коментар


                      #11
                      Снимките ги качи на някой публичен сървер и във всяка жалба, молба, заявление ги цитирай. Те и телевизионните предавания не се уважават от съда ама май не е точно така.Полицаите би трябвало да ти окажат съдействие да намериш кой да извади колата от дупката, ако трябва викат пожарна, гражданска защита и др. най малко за да не пречи колата. И да съдействат да се обозначи мястото с пътни знаци за да не стават други произшествия. От тук нататък докато се оправи дупката виновен за всяко следващо произшествие е този който не се е погрижил да се обозначи мястото.Общината само ги питай ще могат ли да дойдат преди телевизиите и да оправят дупката, даваш им 5 минути аванс.И си щракаш с пръсти.Репатрака си е разход "дупка" и е за сметка на общината - вземаш си фактура и касова бележка, както и от сервиза за ремонтите.
                      Bravo 1.6 / 16

                      Коментар


                        #12
                        До тук подкрепям мнението само на колегата jenshen73. Писна ми от приказки как еди кой си бил осъдил общината, че паднал в дупка. Или че актовете на КАТ падали като круши и т.н. А успелите са сигурно колкото пръстите на двете ми въце. Какви са тия съвети за господари на ефира и за не знам си какво. Да факт е, че като даден репортаж мине по ТВ всички се втурват да отстраняват повреди и неуредици, но и колко репортажи има на които лепват табела "НЕИЗПЪЛНЕНО" и какво ? Накривяват им шапката. "НИЕ ЩЕ ПРОДЪЛЖИМ ДА СЛЕДИМ КОГА ЩЕ РЕШАТ ДА СИ ИЗПЪЛНЯТ ЗАДЪЛЖЕНИЯТА". Отговора е никога. Но има ли за какво, и подплатено ли е с някакви що годе читави доказателства е ВЕРОЯТНО да осъдиш общината, и то ако някой съдия реши да се направи на "опак" човек и да присъди спора за теб. Но ми е и много смешно, като почвам да чета как полицията требвало да извади знаци, да опъва ленти, да отбива движението, да викнат гражданска защита, и пожарната и кран да извади колата, и хеликоптер да осветява и .... абе хора. В България живеете. Осъзнайте се. И криза е. Те се чудят от какво да спестяват. Ще разкарва някой пожарна да те вади. Живееме в Абсурдистан все пак. И ми е също толкова смешно, от морална гледна точка милицаите трябвало да помагат. ДА. В белите страни е така. Дори не от морална а им е задължение. Но тук нещата не седят така. И от морална гледна точка, когато видиме ние някой на улицата в беда, също трябва да спрем да помагаме, но колко го правим ? Освен ако не е мацка с ултра къса поличка и напращели ****

                        Коментар


                          #13
                          ////Punto//// написа:
                          До тук подкрепям мнението само на колегата jenshen73. Писна ми от приказки как еди кой си бил осъдил общината, че паднал в дупка. Или че актовете на КАТ падали като круши и т.н. А успелите са сигурно колкото пръстите на двете ми въце. Какви са тия съвети за господари на ефира и за не знам си какво. Да факт е, че като даден репортаж мине по ТВ всички се втурват да отстраняват повреди и неуредици, но и колко репортажи има на които лепват табела "НЕИЗПЪЛНЕНО" и какво ? Накривяват им шапката. "НИЕ ЩЕ ПРОДЪЛЖИМ ДА СЛЕДИМ КОГА ЩЕ РЕШАТ ДА СИ ИЗПЪЛНЯТ ЗАДЪЛЖЕНИЯТА". Отговора е никога. Но има ли за какво, и подплатено ли е с някакви що годе читави доказателства е ВЕРОЯТНО да осъдиш общината, и то ако някой съдия реши да се направи на "опак" човек и да присъди спора за теб. Но ми е и много смешно, като почвам да чета как полицията требвало да извади знаци, да опъва ленти, да отбива движението, да викнат гражданска защита, и пожарната и кран да извади колата, и хеликоптер да осветява и .... абе хора. В България живеете. Осъзнайте се. И криза е. Те се чудят от какво да спестяват. Ще разкарва някой пожарна да те вади. Живееме в Абсурдистан все пак. И ми е също толкова смешно, от морална гледна точка милицаите трябвало да помагат. ДА. В белите страни е така. Дори не от морална а им е задължение. Но тук нещата не седят така. И от морална гледна точка, когато видиме ние някой на улицата в беда, също трябва да спрем да помагаме, но колко го правим ? Освен ако не е мацка с ултра къса поличка и напращели ****
                          Е и какво като живеем в България, все пак сме граждани на тази държавица и си имаме права които искат или не трябва да спазват! Хайде пък да видим ако се пусне жалба която е формулирана като хората от адвокат и причината за жалбата е уснователна дали няма да ти я разгледат! А специално тук причини колкото искаш! Предавания като "Господари на ефира" и тн. нямат за цел да ти решават проблема ами да му дадат гласност, за да не се опари и друг човек като теб и да се информира малко простия българин какво трябва да направи ако попадне в такава ситуация. Един вид играят ролята на обозначителната табела която е редно да се сложи пред шахтата! Оправдания като "абе живеем в България" "тука нищо не става" и тн са малко страхливи и неоправдани (поне според мен)!А това за помощта и късите полички си е чиста простотия и го знаеш! Още повече, че това зависи главно от възпитанието на човека и манталитета му и пряко от средата в която пребивава! Иначе и аз съм затъвал на плажа и само 1 човек спря да ми помогне и да ме дръпне, другите сочеха с пръст, смееха се на това колко съм тъп и ме подминаваха...
                          Punto 2003 / 1.3 MultiJet Engine / 75 HP

                          Коментар


                            #14
                            Ходихме в общината искаха ни имената,на полицаите и снимки.Утре ще пратят служители да проверят имали паднал капак на шахта.Казали и за разходи да забравим и за молби нямали сме право щом не сме повикали човек от общината на време и може да исценираме случая.А за капак сега се прибирам и познайте капак е сменен леко залостен с цимент и плочки.Утре ще говорим с адвокат за това,проблема не е дали колата ще се оправи,а в това,че от нас искат изрядност-а държавата я няма.И да колега джен шен много ясно,че ще си търсим правата и трябва да си помагаме.Ако за теб е дивия запад,за мен не е.Плащането на данъци и други би трябвало да ми носят някакви права нали?!
                            "Хората от AMG ходят с костюми и намръщени на работа,а тези от абарт голи и с пура в уста"
                            Fiat Grande Punto FIAT 500 RiegeR Fiat Freemont

                            Коментар


                              #15
                              cenitel написа:
                              Ако за теб е дивия запад,за мен не е.Плащането на данъци и други би трябвало да ми носят някакви права нали?!
                              Подкрепям с двете ръце. Ако не искаме да е дивия запад трябва ние да си го направим. А не да чакаме някой да ни оправя.А пък плащането на данъци не само че ти носи някакви права ами те прави работодател на тия от и около държавната администрация със всички права които има работодателя спрямо работниците (държавните служители) които е наел да му работят.
                              Bravo 1.6 / 16

                              Коментар

                              Working...
                              X