Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Алуминиева врата за баня

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Алуминиева врата за баня

    Значи решил съм да слагам ал. врата за баня цвят венге с огледало отвън. Идеята ми е касата да захване вътрешния ръб на стената откъм банята, т.е. откъм плочките, за да не ми се налага да слагам лайсни по този вътрешен ръб. И вратата трябва да се отваря навън. Трябва да стане като на снимката долу, но да се отваря навън. Ходих в 1-2 фирми и ми казаха, че ако искам да е така то касата трябва да е без перваз и такъв да се сложи допълнително. Иначе касите с перваз се отваряли навътре. Така ли е наистина и има ли каси с вграден перваз и да се отварят навън? И плочките по стената трябвало да бъдат абсолютно нивелирани и на едно ниви, щото нямало да могат да сложат перваза.Друго нещо, някой знае ли фирма която може да изнамери алуминиева каса цвят венге като снимката по-долу, т.е. да хваща стената и от двете страни?Пълнежа зад огледалото мисля да е хънтър, ако успеят да намерят същия цвят като касата. Излиза с около 100лв по-скъпо, но поне няма да се притеснявам, че някой ще се нареже ако се подхлзне в банята, а отвътре огледало не искам. Ако имате някакви други идеи/забележки казвайте И адреса на някоя доказана фирма в Бургас не бих отказал
    Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

    #2
    Не слагай "хънтър" на вратата,чисти се трудно в снадките.За предпочитане е термо панел.Каса с перваз да се отваря навън трудно ще намериш.Варианта е да се сложи от външната страна на стената.Другия е каса без перваз монтирана от вътрешният край на стената и залепване на перваз.Стените наистина трябва да са идеално прави което е голяма рядкост.При монтаж от вътрешната страна ще ограничиш и отварянето на вратата до 90 градуса поради опирането в стената.Работил съм в такава фирма и още си поддържам контактите там.След направена справка по телефона ми обявиха цена 280лв с огледалото без пълнеж(хънтър или термо панел).Имам познат и в "Стейшън",него не съм питал за цена,при нужда мога да потърся и него за справка. Ако искаш повече подробност 0885 08 22 83 Красимир.
    FIAT FORUM BULGARIA
    Ракията е над политиката

    Видео от Италфест 2011

    Коментар


      #3
      Този термо-пълнеж предполагам трябва също да е алуминиев. Така ли изглежда: http://picfront.de/d/L1vEXD2xJW/.jpgКато гледам и тук има снадки и колко по-лесно ще се чистят не знам...
      Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

      Коментар


        #4
        spark написа:
        Този термо-пълнеж предполагам трябва също да е алуминиев. Така ли изглежда: http://picfront.de/d/L1vEXD2xJW/.jpgКато гледам и тук има снадки и колко по-лесно ще се чистят не знам...
        Това на снимката също е хънтър,само че е алуминиев.Ей това е термо панела.Фибран със ПВЦ.
        Прикачени файлове
        FIAT FORUM BULGARIA
        Ракията е над политиката

        Видео от Италфест 2011

        Коментар


          #5
          Тези термо-панели цели ли са или пак са на лентички? И как стои въпроса с долната част на "вратата", искам да няма праг, възможно ли е или "касите" са като профил на прозорец винаги с праг? Без праг няма да уплътнява толкова добре, но няма да го прескачам всеки път. А мисля, че продават едни като четчици дето се лепят в долния край на вратите и ще свършат работа...И трябва ли вратата да се монтира преди плочките? Защото мисля най-накрая да слагам врати.А тези някой преслушвал ли ги е: http://www.transprogres68.com/doors/...riorni-G8.html
          Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

          Коментар


            #6
            spark написа:
            Тези термо-панели цели ли са или пак са на лентички? И как стои въпроса с долната част на "вратата", искам да няма праг, възможно ли е или "касите" са като профил на прозорец винаги с праг? Без праг няма да уплътнява толкова добре, но няма да го прескачам всеки път. А мисля, че продават едни като четчици дето се лепят в долния край на вратите и ще свършат работа...И трябва ли вратата да се монтира преди плочките? Защото мисля най-накрая да слагам врати.А тези някой преслушвал ли ги е: http://www.transprogres68.com/doors/...riorni-G8.html
            Термо панела е на цял лист 2Х3 метра.Изрязва се по размер и се монтира.Касата може и да е "отворена" без праг.Нямаш реална нужда от четка отдолу.Желателно е вратата да се монтира преди плочите за да може после да ти "обърнат" касата.
            FIAT FORUM BULGARIA
            Ракията е над политиката

            Видео от Италфест 2011

            Коментар


              #7
              От съображения за безопасност, помещения в които може да влезе човек, и да падне така, че да блокира отварянето на вратата - задължително се правят с врата, отваряща се навън Техникът, който взе размери за вратата ми (алуминиева, с термопанел), ми го обясни това, и дори се изказа, че сгради, в които вратите не отговарят на това, не получават АКТ 16. Което много ме учуди, но може и прав да е бил.

              Коментар


                #8
                По - стандарт вратите се произвеждат с отваряне на вътре за жилищни помещения!По - лесно влиза пожарната при възникнал проблем! За обществени помещения е обратното.
                Lancia Lybra 2,4JTD '03
                Фиат Браво 1.9TD75 '97
                Фиат Брава 1.4 Бензин и Метан '97 -ex
                Фиат Купе 1.8 Бензин '97 - ex

                Коментар


                  #9
                  standox_ написа:
                  По - стандарт вратите се произвеждат с отваряне на вътре за жилищни помещения!По - лесно влиза пожарната при възникнал проблем! За обществени помещения е обратното.
                  Пожарната да ми гаси пожар в банята?! Егати банята, егати пожарната... Ще се доуточня - ставаше въпрос за малки помещения - баня, тоалетна, мокро, а не за входната врата, през която влиза пожарна или линейка... То е ясно че винаги някой може така да падне, или да припадне, или не дай боже да умре, че да блокира всяка врата, но в малки помещения дори няма място да го избуташ. И има логика, в това което ми казаха, като се замисля - всички цитирани помещения у дома са направени да се отварят вратите им навън, не е като да няма място навътре. Но в крайна сметка - всеки може да си прави каквото си иска, без да се интересува от каквито и да е документи и нормативи.

                  Коментар


                    #10
                    ogi28b написа:
                    standox_ написа:
                    По - стандарт вратите се произвеждат с отваряне на вътре за жилищни помещения!По - лесно влиза пожарната при възникнал проблем! За обществени помещения е обратното.
                    Пожарната да ми гаси пожар в банята?! Егати банята, егати пожарната... Ще се доуточня - ставаше въпрос за малки помещения - баня, тоалетна, мокро, а не за входната врата, през която влиза пожарна или линейка... То е ясно че винаги някой може така да падне, или да припадне, или не дай боже да умре, че да блокира всяка врата, но в малки помещения дори няма място да го избуташ. И има логика, в това което ми казаха, като се замисля - всички цитирани помещения у дома са направени да се отварят вратите им навън, не е като да няма място навътре. Но в крайна сметка - всеки може да си прави каквото си иска, без да се интересува от каквито и да е документи и нормативи.
                    Не отричам казаното от теб! Просто казвам как е по стандарт. За да си я направи така както иска колегата само поръчкова врата може да бъде
                    Lancia Lybra 2,4JTD '03
                    Фиат Браво 1.9TD75 '97
                    Фиат Брава 1.4 Бензин и Метан '97 -ex
                    Фиат Купе 1.8 Бензин '97 - ex

                    Коментар


                      #11
                      ogi28b написа:
                      standox_ написа:
                      По - стандарт вратите се произвеждат с отваряне на вътре за жилищни помещения!По - лесно влиза пожарната при възникнал проблем! За обществени помещения е обратното.
                      Пожарната да ми гаси пожар в банята?! Егати банята, егати пожарната... Ще се доуточня - ставаше въпрос за малки помещения - баня, тоалетна, мокро, а не за входната врата, през която влиза пожарна или линейка... То е ясно че винаги някой може така да падне, или да припадне, или не дай боже да умре, че да блокира всяка врата, но в малки помещения дори няма място да го избуташ. И има логика, в това което ми казаха, като се замисля - всички цитирани помещения у дома са направени да се отварят вратите им навън, не е като да няма място навътре. Но в крайна сметка - всеки може да си прави каквото си иска, без да се интересува от каквито и да е документи и нормативи.
                      А при мен е точно обратното - всички врати се отварят навътре към помещението, но все пак блокът е строен отдавна.

                      Коментар


                        #12
                        Оги, не си прав. Разсъждаваш грешно в случая. standox_ не случайно е казал как е по стандарт.При жилищни сгради всички врати, като се започне от входната трябва да се отварят навътре!Помисли на къде е по-лесно да се разбие една заключена врата Заключена, защото в повечто такива помещения човек се заключва.
                        Alfa 159 SW 2.4 Ti
                        Fiat Marea '99 1.6 16V ELX
                        "...внимавай че тези италиански кочини много вървят."

                        Коментар


                          #13
                          Значи оня от дограмата - нищо не става от него, пълни ми главата с врели-некипели! Дано не съм заблудил някой.

                          Коментар


                            #14
                            А бре момци,за какво разбиване става въпрос тука?Вие я направихте блиндирана тая врата за баня бре.Та тя с една дебела отвертка се отвара за минутка тая врата.Нали все пак за алуминиева врата става въпрос.Отделно е с огледало и с пълнеж,със всеки домакински стол ще я разбие за минутка.Прав е Оги за отварянето навън,то при нашите "огромни"панелни бани,ако я направиш да се отваря навътре ще се чудиш как да влезеш без да удариш мивката,душа или гърнето.Па не дай боже наистина да падне някой вътре.
                            FIAT FORUM BULGARIA
                            Ракията е над политиката

                            Видео от Италфест 2011

                            Коментар

                            Working...
                            X