Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Покупка на МПС от Германия

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Покупка на МПС от Германия

    Здравейте колеги,Искам да помоля някой който има опит да сподели с мен как става покупката на МПС от Германия и докарването му до България на собствен ход?Идеята ми е да получа малко насоки и съвети относно документация, евентуални проблеми и въобще всичко което се сетите. Според вас рентабилно ли е подобно нещо?
    FIAT Punto 1.6ELX 90hp. 94 г.

    #2
    С оглед на разходите които ще имаш си заслужава за по-скъп автомобил. Да речем над 5000лв. Иначе трябва първо да си набележиш някой град с повече автокъщи за да имаш избор! После кола под наем, ако харесаш кола още същия ден надали ще успееш да оправиш документите, ще трябва да спиш някъде.Другото е че едва ли ще се съгласи някой да ти остави номерата на колата, че да си я докараш на ход. т.е. още пари за автовоз! За друго ме мързи да мисля и пиша в момента, нека някой колега да довърши

    Коментар


      #3
      Re: Покупка на МПС от Германия

      TAIF написа:
      Здравейте колеги,Искам да помоля някой който има опит да сподели с мен как става покупката на МПС от Германия и докарването му до България на собствен ход?Идеята ми е да получа малко насоки и съвети относно документация, евентуални проблеми и въобще всичко което се сетите. Според вас рентабилно ли е подобно нещо?
      Здравей колега,За докарването на кола на собствен ход от Германия имаш два варианта.Единия е с червени цолови номера които са валидни един месец,за тези номера обаче колата трябва да има валиден технически преглед (ТЮФ).За един месец струват около 130 Евро.Втория вариант е с жълти номера за които не е нужен технически преглед (ТЮФ) и струват около 70-80 Евро.Преди време беше проблем преминаването през Сърбия с жълтите номера но вече се минава безпроблемно защото към тях върви оригинална зелена карта.За ваденето на двата вида номера ще ти помогне всеки един търговец!Ако купуваш колата от частник трябва предварително да се договорите за помоща,ако ти е нужна разбира се.Има вариант и за докарване до България на автовоз.До българия взимат около 400 Евро.За покупката на автомобил трябва да изискваш от продавача следните документи:1. Малък талон-KFZ Schein2. Голям талон-KFZ Brief3. Договор за покупко продажба-KaufvertragПотвърждение от полицията че колата е отчислена вече НЕ ти трябва.На гърба на малкия талон има печат "ausser Betrieb (и дата кога е отчислена колата)".Колата можеш да я намериш по интернет или директно тука в някой от големите авто пазари като Мюнхен,Ландсхут,Нюрнберг,Франкфурт или Хамбург.Ако харесаш кола в Нюрнберг или околието,аз съм тука и ще ти помогна с удоволствие.Ако съм испуснал нещо питай.Поздрави,ЖороПП. В тази тема съм написла някои работи за търсенето на коли по интернет от Германия.
      Fiat Coupe 20V Turbo & Audi A4 2.5TDI Quattro & Fiat Punto Evo
      Сутрин вечер моторизъм,здрав и бодър организъм!

      Коментар


        #4
        Благодаря за отговорите.За момента не се сещам какво да те питам. Иначе ситуацията с мен е такава. Края на лятото ще пътувам до Германия /Манхайм/ за около 2 седмици. Ще имам време да разглеждам какти страната, така и някоя друга авто къща, та се зачудих дали да не събера някой друг лев и да си докарам нещо от там навръщане. Колегато lametobg обаче ме съкруши с това за 5000лв., защото не мога да събера такава сума. Гледайки mobile.de виждам някой доста прилично изглеждащи (поне на снимката) возила за около 1000-1500 евро, но щом не е рентабилно Мина ми през главата дори да си купя нещо не за мен, а за да го продам и да заделя нещо ама....
        FIAT Punto 1.6ELX 90hp. 94 г.

        Коментар


          #5
          TAIF написа:
          Благодаря за отговорите.За момента не се сещам какво да те питам. Иначе ситуацията с мен е такава. Края на лятото ще пътувам до Германия /Манхайм/ за около 2 седмици. Ще имам време да разглеждам какти страната, така и някоя друга авто къща, та се зачудих дали да не събера някой друг лев и да си докарам нещо от там навръщане. Колегато lametobg обаче ме съкруши с това за 5000лв., защото не мога да събера такава сума. Гледайки mobile.de виждам някой доста прилично изглеждащи (поне на снимката) возила за около 1000-1500 евро, но щом не е рентабилно Мина ми през главата дори да си купя нещо не за мен, а за да го продам и да заделя нещо ама....
          цените на возилата в Германия не са кой знае колко по-ниски от тукашните, а дори при някои мдоели са и по-високи. обяснявам си го с покупката на едро на нашите джамбази и с това, че вземат най-големите дараци. Ако е за теб има някакъв смисъл, но другото...вече отминаха тези времена, дето студентите лятото се връщаха с кола и после я продаваха. А да заделиш 1500 са над 3 000 лв, с номера и докарване е над 4 бона.
          Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
          Fiat Bravo'97 1,6 16v
          Fiat Tempra'91 1,6 mono

          Коментар


            #6
            Майнхайм не го знам къде е точно, няма да гледам сега, от Берлин е 1700км, при разход 7л/100км е около 120л 6ензин.За номера не съм плащал нищо - при мен човека си направи всичко, вечерта в 19ч. му оставихме1000Е капаро, на сутринта в 11 всичко 6еше готово (с жълти номера). Плащал съм такси единствено в Сър6ия и на нашата границанякакви такси за документите. Но и според мен си заслужава само ако я внасяш за те6 колата, иначе не.
            Ex Fiat 126P
            Ex Fiat Tipo 1.6 DOHC 1989
            Ex Fiat Bravo 1.6 16V 1997
            Alfa Romeo 147 1.6 TS
            Не ми работи буква Б на лаптопа, изпи 1 бира. Затова я пиша с 6.

            Коментар


              #7
              Цените на номерата имат разлика в различните провинции,повече от 10г. купувам коли от Манхайм-червените номера са 166евро,а жълтите 120,ползвай услугите на колегата Жоро,НЕ купувай кола от автокъща на сърби и араби,най добре е колата да я вземеш от частно лице-von PRIVAT.Колкото до цените,не вземай нещо прекалено евтино да не ти излезе солено.Късмет от мен.
              Marea HLX 147ps

              Коментар


                #8
                Колега, 2 години бях в Маннхайм. Битака за коли от Лудвигсхафен са го преместили в Маннхайм.Намира се до летището.Ако не се лъжа е всеки ден.Лошото е,че в този район колите се изкупуват от сърби,руснаци,араби и т.н. Не че не можеш да попаднеш на читав екземпляр,но е много трудно.Иска се яко обикаляне,кола на разположение,говорене на немски език и т.н. моят съвет е да си направиш една екскурзия,пък кола си купи от БГ.Избери си я,закарай я на диагностика и ще знаеш какво купуваш!п.с. От известно време в Германия масово се продават коли внос от Италия! Защо ли?
                Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
                Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

                Коментар


                  #9
                  Добре колеги и аз съм съгласен с това за цените, сравнявайки ги няма да си на, кой знае каква далавера ако въобще си! Но ето на какво попадам онзи ден.http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...2&pageNumber=1
                  FIAT Punto 1.6ELX 90hp. 94 г.

                  Коментар


                    #10
                    тъпо е да се рискува толкова много за малко пари. ще идеш за кола, дето тук струва 5000 лв, а там 3500. дори да успееш да спесиш едни 1000 лв накрая, заслужава ли си разкрването, изгубеното време, разправии по митници, а недай си Боже да скъсаш я ремък, я нещо друго по пътя...
                    Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                    Fiat Bravo'97 1,6 16v
                    Fiat Tempra'91 1,6 mono

                    Коментар


                      #11
                      Риска винаги го има,дори и при по новите и скъпи коли,колкото до кемпера-един и същи е,а има разлика в годината,конете и пробега,с една дума съмнителен е.Колега Таиф имаш ЛС.
                      Marea HLX 147ps

                      Коментар


                        #12
                        pakumba написа:
                        тъпо е да се рискува толкова много за малко пари. ще идеш за кола, дето тук струва 5000 лв, а там 3500. дори да успееш да спесиш едни 1000 лв накрая, заслужава ли си разкрването, изгубеното време, разправии по митници, а недай си Боже да скъсаш я ремък, я нещо друго по пътя...
                        Ами то разкарването така или иначе го има В смисъл отивам там на екскурзия за около 10 дни, спането ми е осигурено /безплатно/ храната ще си я купувам от магазин и ще си готвя идята ми беше вместо да се прибера със самолета да си дойда с нещо.
                        FIAT Punto 1.6ELX 90hp. 94 г.

                        Коментар


                          #13
                          Говоря от собствен опит.Първо за номерата. Разликата в цената между червените и жълтите номера е точно 5 евро. Освен това жълтите номера са само за територията на Германия. Т.е. имат валидна ГО само там. Пише го изрично на самата застраховка. Лично съм виждал многократно на сръбската граница да карат хора с такива номера да си купуват местна зелена карта. 130 евро.А те псуват ли псуват.... А по-важното е, че ако стане някаква катастрофа по пътя извън Германия, то ти си без валидна ГО. Знаеш какво значи това, предполагам.За евтинджос кола наистина няма смисъл да купуваш от Германия. Там читавите коли са скъпи, няма да ти хареса цената. Евтините предложения, които могат да се видят в мобилето, най-често са в автокъщи, държани от чужденци. Основно турци, араби, но не малко сърби и други подобни. Нагледал съм се на мошеници и на трошки. А и предвид, че си в чужда страна, рискът става твърде голям. По-добре се огледай за кола от форума, например. Така ще знаеш някаква история на колата.Разбира се има и немски автокъщи, но там цените са други. А колите са наистина добри.И аз мисля, че най-добрият вариант е частно лице. Не е трудно да се намери поддържана кола, със сервизна книжка, със собственик нормален човек. Но това иска време и обикаляне.Изобщо моето мнение е, че си заслужава да се вземе кола от Германия, но само при строги критерии. А това струва пари. Каквото и да решиш - успех.

                          Коментар


                            #14
                            cheruna написа:
                            Говоря от собствен опит.Първо за номерата. Разликата в цената между червените и жълтите номера е точно 5 евро. Освен това жълтите номера са само за територията на Германия. Т.е. имат валидна ГО само там. Пише го изрично на самата застраховка. Лично съм виждал многократно на сръбската граница да карат хора с такива номера да си купуват местна зелена карта. 130 евро.А те псуват ли псуват.... А по-важното е, че ако стане някаква катастрофа по пътя извън Германия, то ти си без валидна ГО. Знаеш какво значи това, предполагам.
                            Вече не е така с жълтите номера.Към тях върви зелена карта и може да се карат в страните посочени в нея.За разликата в цената също си в грешка,жълтите номера в Нюрнберг струват 70 евро а червените са 130 евро...доста повече е от 5 евро разликата.И аз говоря от собствен опит.
                            Fiat Coupe 20V Turbo & Audi A4 2.5TDI Quattro & Fiat Punto Evo
                            Сутрин вечер моторизъм,здрав и бодър организъм!

                            Коментар


                              #15
                              _жоро_ написа:
                              Вече не е така с жълтите номера.Към тях върви зелена карта и може да се карат в страните посочени в нея.За разликата в цената също си в грешка,жълтите номера в Нюрнберг струват 70 евро а червените са 130 евро...доста повече е от 5 евро разликата.И аз говоря от собствен опит.
                              Може и да е така. Последно преди 2 години купувах кола там. Нещата се променят. Миналото лято ги гледах хората на границата на Сърбия с жълтите номера да си купуват местна зелена карта. Проверих набързо и видях, че червените номера са 44 евро за 15 дни, а жълтите (наистина нов модел, с покритие и в други страни) са 43 евро за 5 дни. Това е онлайн покупка. Винаги така купувам, излиза доста по-евтино. Явно е различно при теб. А цената на самите табели и разните му такси бяха преди 2 години около 40 евро, ако си спомням правилно. А при жълти не знам колко струва поставянето им плюс отписване/записване.На мен ми се струва по-правилно да се вземат червените номера при еднаквата цена. Все пак с тях колата се отписва от Германия и може би се улеснява регистрацията в България. Но така или иначе никога не съм пътувал с жълти номера, а и не виждам смисъл. Така че за тях не мога да кажа нищо.

                              Коментар

                              Working...
                              X