Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Читаво село около Варна

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Много хора ми я разправят тази история в различни варианти. Но доста от тях са изпаднали в някакви...хммм...крайности. То басейни, то зеленчуци за копане, то това то онова. Моите намерения са за доста по-опростено нещо, и то напълно умишлено. Знам че има много работа, но каква е алтернативата? Да се навреш в апартамента да си изкараш живота там? Аз не мога да понасям хотели, чат пат някоя къща за гости да издържа, но общо взето там е пълно с ’празнуващи и купонясващи’ българи, а аз, простете, не понасям и се отвращавам на начина по който се забавлява българина. Доста хора ми казват ’Ако аз бях на теб инвестирам в един хубав кемпер и обикалям Европата, работата на един лаптоп’. Сигурно са прави, но пък ми се ще да си имаме едно наше място, морава дето да окося, гледка дето да ми напълни окото. Не ща басейни, триетажни вили-палати, пет гаража, три барбекюта, и т.н. Ще видим как ще ни завърти живота, но определено не искам да погледна 50 години напред и да видя все тоя апартамент, все тея дрязги с комшии, все тоя мръсен пренаселен град. Все си мисля че мога да ’избягам’ от България (това което е станала) и пак да съм в България, но...да видим.

    Коментар


      #17
      Ами защо не си вземеш нещо в Гърция. Мой приятел си купи в Керамоти (селцето откъдетотръгва ферибота за Тасос) място по 10Е квадрата. Построи си сглобяема къща.Аз и брат ми сме намерили уникално място, на остров, на малък плаж с 4-5 къщи само, на цена от 30Е (няма да казвам къде е).Направо се дивя на цените дето обявяват тук в разни затънтени места, дето хляб карат един път в седмицата и може да си купиш само лимонада.
      Ex Fiat 126P
      Ex Fiat Tipo 1.6 DOHC 1989
      Ex Fiat Bravo 1.6 16V 1997
      Alfa Romeo 147 1.6 TS
      Не ми работи буква Б на лаптопа, изпи 1 бира. Затова я пиша с 6.

      Коментар


        #18
        Бе то в един момент ще ми писне и ще емигрирам и аз, ама...едва ли в Гърция Едно че ни мразят там исторически, второ че лятото много жега. По-скоро Словения или Австрия. НО това не е на дневен ред сега.

        Коментар


          #19
          ls1 написа:
          Бе то в един момент ще ми писне и ще емигрирам и аз, ама...едва ли в Гърция Едно че ни мразят там исторически, второ че лятото много жега. По-скоро Словения или Австрия. НО това не е на дневен ред сега.
          Koлега, прости ми, че ти изкривих темата. Напълно те разбирам...Този уикенд бях на вилата. Мислих за твоята тема и ...малко съжалих за черногледия си и изпълнен с негативизъм мой пост. Дадох си сметка, че всичко е до човек. Явно аз не бивам. Това, че аз не си почивам означава, че "повредата" е в моя ТВ. Опитах се тази седмица да релаксирам - успях, но за малко, ... жена ми излезе най-права, като ми рекна право в очите, че съм луд за вързване :D . Съгласих се с нея. :D Иначе що се касае за басейна, градината, барбекютата. Не, те не са помпозни и точно те не ме уморяват. Уморяват ни любопитните бабички и комшии с "готовите" съвети, дивите треви с, които се борим от март до юни, суровите зими, които ни правят поразии за това, че няма постоянно живеещи хора там, борбата с гадинките ( кърлежи, акари, гущери, змии ), пръскането на овощките и асмите ( наследени са ) :D, вечното поливане и косене на тревата/райграса, вечните "ремонтчета" по къщата... Всичко си иска време и ръчичка, а един уикенд и един годишен отпуск не стигат. Та мисълта ми беше: Всичко хубаво си иска времето, грижата, труда. Сега, обаче осъзнавам, че не ми остава време да се нарадвам на създадените благинки и точно там се "боричкам" със себе си.ПС: Иначе за емиграция мисля и аз. Искам да се отърва от БГ действителноста. Искам да живея някъде, където никой няма да се интересува от моето канче...Аз си мисля за Черна гора
          A17DTС/S
          Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

          Коментар


            #20
            ls1 написа:
            Много хора ми я разправят тази история в различни варианти. Но доста от тях са изпаднали в някакви...хммм...крайности. То басейни, то зеленчуци за копане, то това то онова. Моите намерения са за доста по-опростено нещо, и то напълно умишлено. Знам че има много работа, но каква е алтернативата? Да се навреш в апартамента да си изкараш живота там? Аз не мога да понасям хотели, чат пат някоя къща за гости да издържа, но общо взето там е пълно с ’празнуващи и купонясващи’ българи, а аз, простете, не понасям и се отвращавам на начина по който се забавлява българина. Доста хора ми казват ’Ако аз бях на теб инвестирам в един хубав кемпер и обикалям Европата, работата на един лаптоп’. Сигурно са прави, но пък ми се ще да си имаме едно наше място, морава дето да окося, гледка дето да ми напълни окото. Не ща басейни, триетажни вили-палати, пет гаража, три барбекюта, и т.н. Ще видим как ще ни завърти живота, но определено не искам да погледна 50 години напред и да видя все тоя апартамент, все тея дрязги с комшии, все тоя мръсен пренаселен град. Все си мисля че мога да ’избягам’ от България (това което е станала) и пак да съм в България, но...да видим.
            Истината колега е нейде по средата. Или поне за мен. Щом препитание има, къщата + райграса + гаража са трите неща, които ти трябват. Баща ми му увира главата бавно, но трайно. Няма никакъв смисъл да гледаш 10-12 корена домати, 40 корена лук и 10 краставици. Всичко го има край теб - я на пазара я у съседите, дето искат лев, щото няма ляп...За мен селото/къщата са само привилегия за "спокойният" сън. Нищо повече. Гледката е най-белият кахър, щото можеш да си я направиш каквато ти кефне в двора...
            Steliyan's Life!
            FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

            Коментар


              #21
              Бяхме с кемпера уикенда в с.Чайка. Гледаха ни малко като извънземни, но хората са гостоприемни. Първо ни мислели за линейка :D . Кметицата дойде в неделя да се запознаем и ни покани в дома си на сутрешен чай/кафе и лека закуска. Засега цигани няма, като пробват да разположат катуните кметицата ги прогонва. Цяла нощ светеха лампи по улиците. Колкото могат се грижат за селото хората.Гледката е направо спираща дъха. Не мисля че има друга такава от село близо до Варна. Море от планини, язовир Цонево, гори, поля....нямам думи. Седях и пълних очи само. Голяма тишина и спокойствие.Заговорихме се с дядо Тодор. Питам го ’Абе, колко струват къщите тука’. Очите му хитро присветнаха ’Ооооо, мчи къмто 60-80 иляди’. ’Ооооо, това е много’. ’Е...и за 15 000 ще се намери’. Повече не питах :D .Отвсякъде ти предлагат сирене (козе), домати, краставици. Добронамерени хора, малко комуняги, въздишат по бай Тошо, но по забавния начин, а не по злобния.Лошото - има вятър. В жегата може да е приятно, но общо взето където и да седнеш си на течение. Ей затова няма да е нашето село това. А такава гледка има...

              Коментар


                #22
                Хъхъхъ, ти нямаш угодия Бе Секса бил вятър работа, вятър-вятър, но от време на време не е лошо да подухва. Сещаш ли се Столичани как го ... мечтаят вятъра в летните 40 градусови жеги? Ми и аз го мечтая у Цеетния Квартал - дека вятър духа яко през зимата, но не и сега...
                Steliyan's Life!
                FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                Коментар


                  #23
                  jenshen73 написа:
                  Хъхъхъ, ти нямаш угодия Бе Секса бил вятър работа, вятър-вятър, но от време на време не е лошо да подухва. Сещаш ли се Столичани как го ... мечтаят вятъра в летните 40 градусови жеги? Ми и аз го мечтая у Цветния Квартал - дека вятър духа яко през зимата, но не и сега...
                  Steliyan's Life!
                  FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                  Коментар


                    #24
                    Верно нямам угодия. Ама то не е бризче, а някакво течение. Където седнеш и все ти бие кръста. Па ако си се поизпотил от слънцето и направо пресича. И тъй из цялото село.

                    Коментар


                      #25
                      В тези студени дни звяра на "искам извън града" се надига отново в мен.Отворих един форум "самомайсторски" и съм потресен за какви ремонти става дума, за какви чалъми, пари и т.н. Отворил някой преди пет години как почва ремонт на къщата и пет години описва, това, онова, толкоз хиляди тука, толкоз там. Ужас. Хора, кое е по-добре? 10 000 евро за стара къща и ремонт или 25 000 евро за ремонтирана такава?

                      Коментар


                        #26
                        по-добре ти да си я направиш по твой вкус, пък и не се знае кви майстори са я ремонтирали това което искаш колега, мога да те ориентирам към габровския балкан, троянския, дряново, трявна, велико търново, някои села в севлиевско , във варна няма да намериш това което търсиш, просто там го няма; и това което искаш да си направиш си приготви поне едно 50-60 хил евро, да я купиш и ремонтираш, да си направиш една беседка в дворчето, барбекю някакво и т.н

                        Коментар


                          #27
                          Абсурд такива пари да дам. Ще си обикаляме с кемпера май.

                          Коментар


                            #28
                            Истината, колега, е в Родопите.Тва от горната страна на Балкана сте "Другата България"... Лошото е, че Варна от където и да я погледнеш е на едно 200-300 км.А и в селцата в Гръцко нищо чудно скоро да не останат гърци Новите собственици са все българи, най-старите още помнят български език, а тия, дето се мислят за гърци, бягат по големите градове...В едно село една баба я питам на гръцки за пътя... а тя ми вика "Не си го кърши язикот, чедо, зборувай си по нашски"

                            Коментар


                              #29
                              ls1 написа:
                              В тези студени дни звяра на "искам извън града" се надига отново в мен.Отворих един форум "самомайсторски" и съм потресен за какви ремонти става дума, за какви чалъми, пари и т.н. Отворил някой преди пет години как почва ремонт на къщата и пет години описва, това, онова, толкоз хиляди тука, толкоз там. Ужас. Хора, кое е по-добре? 10 000 евро за стара къща и ремонт или 25 000 евро за ремонтирана такава?
                              Колега, прочети ми първия поуст. Две години след това си мнение продължавам да твърдя същото. С 25 000 Е ще си почиваш години наред ( да не казвам до живот), където ти душа сака и няма да имаш дертове. Къщата, като къща за отмора не си заслужава инвестицията, ако не живееш постоянно в нея. В противен случай се превръщаш в неин роб. Вярвай ми...Ако можеш да си осигуряваш градинар и работник там е друга работа. Иначе на книжка и картинка всичко е цветно и красиво, но си сака ръчичката и грижите.
                              A17DTС/S
                              Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

                              Коментар

                              Working...
                              X