Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Пътуване през Румъния

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Пътуване през Румъния

    Някой пътувал ли е през Румъния за Будапеща? Аз си го представям през Връшка чука за кратко през Сърбия, за да се избегне фериботът Видин-Калафат, някъде трябва да се влезе в Румъния, кара се посока Тимишоара, Сегед и оt там магистралата към Будапеща.Досега винаги съм минавал през Сърбия (Ниш-Белград-Сегед), сега за разнообразие ми се пътува по друг път. През Румъния съм минавал преди много време, тогава беше гадно-полицаи, лоши пътища, такси на границата.....Но сега не знам дали има пътни такси, еко такси и въобще как са нещата за пътуване от там.

    #2
    Re: Пътуване през Румъния

    cheruna написа:
    ...полицаи, лоши пътища, такси на границата.
    Ти го каза.Влизането в Сърбия е безпредметно. Като влезеш веднъж там - карай си през Сърбия.Иначе - ползвай ферибота и се приготви за оф-роуд изживявания. Работят към подобряване на пътищата, но имат много, докато настигнат нас.

    Коментар


      #3
      В Румъния няма околовръстни,пътя минава през центъра на селата или градовете-каруци,колелета, дупки в изобилие,табелите са рядкост и ако ги има, почти не се разбират,моя съвет е-карай си през Калотина-Ниш-Белград-Сегед-Будапеща,щом си минавал ,го знаеш,а и никак не е лош,особенно откакто оправиха дефилето преди Ниш.През Румъния избора ти е Видин-Калафат-Крайова-Турну Северин-Тимишоара-Арад-Сегед-Будапещадругия избор ти е Русе-Букурещ-Питещи-Сибиу-Арад-Сегед-Будапеща.
      Marea HLX 147ps

      Коментар


        #4
        Ползвай www.viamichelin.com много е добра
        Marea HLX 147ps

        Коментар


          #5
          хмммм, да..... Преди 10 години съм минавал през Румъния, явно значима промяна няма.Наистина през Сърбия пътят е добър, пътувам редовно от там. Искаше ми се малко разнообразие, но явно не е разумно.

          Коментар


            #6
            Кога ще пътуваш за Будапеща? Аз ще пътувам за Будапеща на 6 август, но планирам да мина през Сърбия.

            Коментар


              #7
              Re: Пътуване през Румъния

              cheruna написа:
              Някой пътувал ли е през Румъния за Будапеща? Аз си го представям през Връшка чука за кратко през Сърбия, за да се избегне фериботът Видин-Калафат, някъде трябва да се влезе в Румъния, кара се посока Тимишоара, Сегед и оt там магистралата към Будапеща.Досега винаги съм минавал през Сърбия (Ниш-Белград-Сегед), сега за разнообразие ми се пътува по друг път. През Румъния съм минавал преди много време, тогава беше гадно-полицаи, лоши пътища, такси на границата.....Но сега не знам дали има пътни такси, еко такси и въобще как са нещата за пътуване от там.
              Колега минавай през Сърбия , няма никакви проблеми!

              Коментар


                #8
                Airfan написа:
                Кога ще пътуваш за Будапеща? Аз ще пътувам за Будапеща на 6 август, но планирам да мина през Сърбия.
                Още не знам точна дата, ще е следващите две седмици.Всъщност ще пътувам до Щутгарт през Будапеща и Виена.

                Коментар


                  #9
                  cheruna написа:
                  Airfan написа:
                  Кога ще пътуваш за Будапеща? Аз ще пътувам за Будапеща на 6 август, но планирам да мина през Сърбия.
                  Още не знам точна дата, ще е следващите две седмици.Всъщност ще пътувам до Щутгарт през Будапеща и Виена.
                  Ако ще пътувапш до Шутгарт , по-добре мини през Словения, малко по-скъпо ще ти излезе , но се пъува много бързо,но има и какво да видиш!Белгард-Загреб-Любляна-Вилах-Залцбург-Мюнхен-Щутгарт

                  Коментар


                    #10
                    cheruna написа:
                    Airfan написа:
                    Кога ще пътуваш за Будапеща? Аз ще пътувам за Будапеща на 6 август, но планирам да мина през Сърбия.
                    Още не знам точна дата, ще е следващите две седмици.Всъщност ще пътувам до Щутгарт през Будапеща и Виена.
                    Щом ще държиш посока Щутгарт минавай през Унгария или както те съветва колегата ВесМил през Словения-там маршрутите са два-Марибор-Грац-Залцбург-Мюнхен-Щутгарт или Любляна-Филах-Залцбург-Мюнхен-Щутгарт,ако ти се гледат красоти и природа бих ти препоръчал да караш повече в Австрия,особенно ако минеш през Кицбюел,Инсбрук и от там на север през Гармиш си в Щутгаррт.
                    Marea HLX 147ps

                    Коментар


                      #11
                      VesMil написа:
                      cheruna написа:
                      Airfan написа:
                      Кога ще пътуваш за Будапеща? Аз ще пътувам за Будапеща на 6 август, но планирам да мина през Сърбия.
                      Още не знам точна дата, ще е следващите две седмици.Всъщност ще пътувам до Щутгарт през Будапеща и Виена.
                      Ако ще пътувапш до Шутгарт , по-добре мини през Словения, малко по-скъпо ще ти излезе , но се пъува много бързо,но има и какво да видиш!Белгард-Загреб-Любляна-Вилах-Залцбург-Мюнхен-Щутгарт
                      Мерси, но съм се нагледал на този път. Всъщност не е по-бърз, възможни са различни неприятности, а е доста по-скъп. От известно време минавам през Будапеща и Виена, пътувам редовно и не препоръчвам посочения от теб път.

                      Коментар


                        #12
                        Миналата година се връщах през Румъния, и ми излезе през носа 370 километра ги минавах 10 часа, навсякъде бяха в ремонт, нагледах се на безсмислици по пътя, добре че не видях никъде полицаи, но това щеше да е върха - пътни полицаи в държава дето няма път... Последните 60 70 км преди БГ граница все пак имаше хубав път. Това е което мога да кажа - инфото е от миналото лято.

                        Коментар


                          #13
                          Uneek написа:
                          Миналата година се връщах през Румъния, и ми излезе през носа 370 километра ги минавах 10 часа, навсякъде бяха в ремонт, нагледах се на безсмислици по пътя, добре че не видях никъде полицаи, но това щеше да е върха - пътни полицаи в държава дето няма път... Последните 60 70 км преди БГ граница все пак имаше хубав път. Това е което мога да кажа - инфото е от миналото лято.
                          Точно там, след Крайова-по посока Видин ,има едни дежурни мишоци,които те гледат с бинокъл и когато видят номер различен от румънски,те спират и се почва познатата история-оборудване техническо на колата,карал си с 70км,а знака е 50км,гърнето ти е много шумно и т.н.т, срещу 20евро нищо не са чули,не са видели,даже и не си минавал от там,единия мишок е цивилен-той е шефа,другата мишка е униформена и говори учудващо добре български,манталитета му е досущ като българските мишоци.
                          Marea HLX 147ps

                          Коментар

                          Working...
                          X