Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Моля мнения за БМВ 3

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Скоро имахме едно клиентче с БМВ Е46 330 д , за предни дискове и накладки, предни амортисьори, един носач, два задни тампони на предните носачи /новия носач върви без тампона/, масло и всички филтри отсече 1800 лв. Добре че не са с ангренажни ремъци и ролки. . Като им гледам новите модели на БМВ как са изпълнени конструктивно и да имам възможност не бих си взел. Не е сериозно рейката да се държи с два болта 8 мм. за алуминиеви планки дебели 2 мм. Задните носачи са от ламарина не по дебела от 1.2 мм сгъната П образно че и с дупки за олекотяване. И това на модел 330 бензин произведен преди няколко години. В кръга на шегата един колега има следния лаф: Като им гледам сега колите и си обяснявам защо ’41 година не можаха да влезят в Москва.

    Коментар


      #17
      Имах мерак на дизелово,но като гледам какво пишете май да си остана със бравото ще е по разумния избор Yellow_Flash_Colorz_PDT_23
      Fiat fen

      Коментар


        #18
        denito_trg написа:
        Имах мерак на дизелово,но като гледам какво пишете май да си остана със бравото ще е по разумния избор Yellow_Flash_Colorz_PDT_23
        Ако искаш голяма кола - мареа,а ако си много навитак за БМВ,по-добре 5та серия от колкото 3та.Макар че,пак е келпава работа,имат много слаби предници,а с нашите хубави пътища ...
        Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm 200 hp Q-tronic + Alfa Romeo 156 1.9 JTD 1++ hp 2003,Inside Facelift. - Now.
        Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 150 - The beautiful devil. - еx. // Stilo 1.9 JTD 1++ hp - еx
        Вълкът е по-слаб от лъвът и от мечката, но никога не играе в цирка !!!

        Коментар


          #19
          Веднага казвам най-обективната причина на света да НЕ си взимаш таз кола ... Всичките криво-ляво тоя набор са скоро за смяна на верига ... Демек предния, карал на аванта ще му плащаш ти ... Естествено може и да попаднеш на бройка, но този клас лично аз като видя 156 и като видя 3ката ... не знам въобще защо говорим за немците ... Преки наблюдения имам и ... това, че всички части се намират 2ра ръка лесно - не е баш така Друго няма да казвам, че вече си е от мойто ’талянско сектантство :D
          Fiat Forum Bulgaria

          Прекаленият светец и богу не е драг !

          Коментар


            #20
            Като оставим настрана техническата част, откъм визия тези БМВ-та са супергрозни, дизайн далеч назад в миналия век. Наистина няма база за сравнение с някоя наточена Алфа, да речен. Като видя някой келеш, подпрял се с лакът на прозореца, да гледа лошо, да рендосва с такваз бангия, буди у мен само насмешка, клоняща към съжаление в каква дълбока заблуда живее...
            Fiat Marea Weekend 1,6 16V

            Коментар


              #21
              Колега,има и вариант като си вземеш бмв да караш на лампичка-здрави са колите,но дойде ли време за ремонт-излизат скъпи.Просто е така.Имам 3 приятели с бмв и все с 3 и знам- кой колко дава за гориво и за ремонт докато ги вкарат в добро състояние.Но определено си имат плюсове-просто ще дадеш около 6-8 хилки и то за кола над 10 години.Можеш да вземеш друга марка(дори да не е фиат) за 6-7 бона и то на 6-7 години.
              "Хората от AMG ходят с костюми и намръщени на работа,а тези от абарт голи и с пура в уста"
              Fiat Grande Punto FIAT 500 RiegeR Fiat Freemont

              Коментар


                #22
                малеее какви сте ми пристрастни всичкиииии сега колега пишеш във фиат форма няма как да ти се обяснява кое беемве е хубаво предвид че всички им се върти само една марка в главата аз всъм пристрастен и към двете марки доста...определено беемвенцата особено е30 много ме радват но пък фиат е по разумния избор. Лично моя съвет...ако търсиш доооооста по приятна возия от фиат и си решил да забиваш мадами с колата вземи си е46 320д...на разход ще ти е добре а и е хубавица ако искаш добра возия но няма $ за е46 вземи си е36...там вариантите са много лично аз не бих ти препоръчал друго освен 320и просто защото мотора съм го виждал разколачен десетки пъти и е много добър...да 318тдс също не е лош избор...за 316и и 318и неискам да говоря че сякаш са куци коне и то доста...така преди година бях харесал една е46 320д...направих справка...преден носач 205лв...повече няма да говоря за справката че ми става лошо...да вероятно ще се чупи рядко, но вземеш ли такава кола трябва да си на ясно че ако се счупи ще има плащане и о ще е повече отколкото ако си с фиат....да фиата дрънка вътре пластмасата...возията му е като на каруца...еле мареата, бравото/а...как да ти го кажа ще направя плюсове и минуси:БМВ е36 :Возене : не е най-добрата возия но оределено е по приятна от някой италянки ...да не кажа от повечеторазход: зависи от мотора (320и градско в софия в момента е 11.1/100) 318 тдс предполагам че няма да е повече от 8-9 дори това е много. Основно както при всеки автомобил зависи от шофьора...визия: лично аз съм пристрастен към виншния им вид...по точно на е30 но нищо...вътре са ми ужасни все едно се качвам в космически кораб от 15век...грозни ръбове...копчетата са сякаш за хора със слабо зрение където и да натиснеш все ще го уцелиш толкова са големи...лостовете които са сложени за местене на седалката всеки път забравям кой за кое беше и се почва едно местене дето лошо ми става...като цяло италянките вътре са доста по риятни на поглед и допир като изключим че всичко е пластмаса и дрънчи зверски.Фиат Брава/о, мареа:Возене: ужасно...по нашите дупки и мизерни пътища возията е като на каруца...за сметка на твърдото окачване обаче получаваш доста добра стабилност ако караш на хубав път...казвам ако....разход: говоря за дизелите понеже има два около мен...извън града съм свалял печката до 5.5/100 в града съм правил 10, но ако я караш икономично пада до към 7-8 в софия...за бензинките немога да говоря нямам опит...визия: е сега фиата и отвън и от вътре си личи повече че над него са работили дизайнери...за разлика от бмв-то...лично на мен фиат-а вътре ми е доста по удобен всичко ми е разположено чудесно и не ме е яд на нито едно копче или врътка всичко си е на точното място...минус е на мареата подлакътника, че е изместен малко назад и не е най-удобния но при брава и браво го няма така, че получава - разходи по поддръжка: определено 205 не е като 60лв за носач...митовете за слаби предници(каквото и да означава това) са си...митове...ако караш колата като трактор ще се потроши винаги...ако я пазиш ще я караш дълго и ще си доволен...като цяло обслужването получава огромен + доста по евтино...ИЗВОД: бмв...удобена возия и мръснишко излъчване на съответната ценафиат...кофти возия и по-красиво излъчване на...съответната ценат.е. ако търсиш практичното ще си купиш фиат...ако търсиш малко повечко лукс и спорт ще си купиш бмв...лично аз бих си взел една алфа 156 Q4... определено бие и фиат-а и бмв-то по всички критерии...визия, удобство, разходи(САмо бмв-то бие по разходи)...
                Renault Megane 1.5dci 110hp. 12г.
                BMW G20 320d xDrive 190hp. 2019г.
                BMW X3 2.0d xDrive 177hp '09г. Ех.

                Коментар


                  #23
                  Аз имам малко впечатления от въпростното БМВ. Поправял съм ел механизъм на предна врата. Много слабо изпълнение. Някъде да запецне малко и криви всичко. Частите за там бяха адски скъпи и правихме с телеподаващото нови, самоделка но стана. Друго което ми направи впечатление, беше големият разход.
                  Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

                  Коментар


                    #24
                    Като търсиш по голяма кола....незнам де, семеина ли искаш, но Е36 определено не е семеен автомобил...може да отвориш темите тук с "продава автомобили" има едно червено фиат купе на 62000км в което аз лично се влюбих и ако нямах кола веднага бих отишъл да го видя.Виж го мисля, че ще ти хареса.
                    4 бири и турбината да свири

                    Коментар


                      #25
                      Колега, тук няма да получиш това което те интересува! Отвори бмв форумчето и чети, разбира се че там ще те зарибяват много, но обърни внимание за какви проблеми пишат най-често и някъде дали има графа с цени! Успех! Аз мисля че Е36 има добра визия

                      Коментар


                        #26
                        не че искам да навлизам в спор във фиат форума като защитавам бмв ама да сравнявате дизайна на модел 90год със този на алфа 156 е несериозно ,а пък като стане въпрос за подръжката да сравнявате следващата тройка Е46 за която колегата въобще не се интересува със на браво също , работя във магазин за авточасти и имам много ясна представа кое колко струва на конкретните модели от които колегата се интересува , също имам и двама приятели с мареи и един с браво зарибени от мен на времето да си ги купят когато още харесвах фиат :D естествено от мен си взимат частите и знам колко често имат проблеми със колата и колко имам аз /дано да нямам де да чукна на дърво :D / така че който няма преки впечетления от двете марки, ами само от рода аз така чух ,и един така разправяше по добре да не обърква колегата в избора му на кола, нека сам да си прецени да се качи на няколко бмв-та да покара и да направи сам избора си, аз пък мога да му помогна като му кажа цени на някои основни резервни части при бмв ,които е сменял и на бравото си и да си направи сметка устройва ли го финансово подръжката
                        TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
                        UNO 1.0 FIRE

                        Коментар


                          #27
                          kiselo написа:
                          БМВ е36 :Возене : не е най-добрата возия но оределено е по приятна от някой италянки ...да не кажа от повечеторазход: зависи от мотора (320и градско в софия в момента е 11.1/100) 318 тдс предполагам че няма да е повече от 8-9 дори това е много. Основно както при всеки автомобил зависи от шофьора...визия: лично аз съм пристрастен към виншния им вид...по точно на е30 но нищо...вътре са ми ужасни все едно се качвам в космически кораб от 15век...грозни ръбове...копчетата са сякаш за хора със слабо зрение където и да натиснеш все ще го уцелиш толкова са големи...лостовете които са сложени за местене на седалката всеки път забравям кой за кое беше и се почва едно местене дето лошо ми става...като цяло италянките вътре са доста по риятни на поглед и допир като изключим че всичко е пластмаса и дрънчи зверски.ИЗВОД: бмв...удобена возия и мръснишко излъчване на съответната ценафиат...кофти возия и по-красиво излъчване на...съответната ценат.е. ако търсиш практичното ще си купиш фиат...ако търсиш малко повечко лукс и спорт ще си купиш бмв...лично аз бих си взел една алфа 156 Q4... определено бие и фиат-а и бмв-то по всички критерии...визия, удобство, разходи(САмо бмв-то бие по разходи)...
                          не че искам да навлизам в спор във фиат форума като защитавам бмв ама да сравнявате дизайна на модел 90год със този на алфа 156 е несериозно ,а пък като стане въпрос за подръжката да сравнявате следващата тройка Е46 за която колегата въобще не се интересува със на браво също
                          предполагам че мен визираше не сравнявам е46...както каза и съм съласен то няма база за сравнение...като казах алфа 156 по скоро имах предвид че може да се намери за сносни пари...подобни на е36...
                          Renault Megane 1.5dci 110hp. 12г.
                          BMW G20 320d xDrive 190hp. 2019г.
                          BMW X3 2.0d xDrive 177hp '09г. Ех.

                          Коментар


                            #28
                            Re: Моля мнения за БМВ 3

                            denito_trg написа:
                            моето браво взе да ми идва малко и съм решил да сменям колата със БМВ 3та серия 94-98
                            Не си мисли че бавареца ще е по-голям

                            Коментар


                              #29
                              Re: Моля мнения за БМВ 3

                              emdless4 написа:
                              denito_trg написа:
                              моето браво взе да ми идва малко и съм решил да сменям колата със БМВ 3та серия 94-98
                              Не си мисли че бавареца ще е по-голям
                              поне на външен вид изглежда по голямо,аи нещо 4 врати ми трябва вече (Жена деца....знаете как е) сега ще ми кажете щом ти трябва 4 врати си вземи брава...но не ме кефи брава а само браво
                              Fiat fen

                              Коментар


                                #30
                                Re: Моля мнения за БМВ 3

                                denito_trg написа:
                                emdless4 написа:
                                denito_trg написа:
                                моето браво взе да ми идва малко и съм решил да сменям колата със БМВ 3та серия 94-98
                                Не си мисли че бавареца ще е по-голям
                                поне на външен вид изглежда по голямо,аи нещо 4 врати ми трябва вече (Жена деца....знаете как е) сега ще ми кажете щом ти трябва 4 врати си вземи брава...но не ме кефи брава а само браво
                                Бавареца е по-голям само отвънка.Вътре си е тясно.
                                Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm 200 hp Q-tronic + Alfa Romeo 156 1.9 JTD 1++ hp 2003,Inside Facelift. - Now.
                                Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 150 - The beautiful devil. - еx. // Stilo 1.9 JTD 1++ hp - еx
                                Вълкът е по-слаб от лъвът и от мечката, но никога не играе в цирка !!!

                                Коментар

                                Working...
                                X