Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Готвене на черни китайски гъби?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Готвене на черни китайски гъби?

    Знам че темата е супер смешна, но като махнем политиката и всичко останало, що не поговорим за готвене?!Та...взех си 1 пакет китайски гъби с намерението дас иги направя като вкитайските ресторанти, ама нъц, остават си адски твърди!Онези в ресторантите са прозрачни, хрущялни, тези си стават твърди и непрозрачни, варил съм ги поне 30 минути и то след накисване от 30 минути?Някой да е правил такива гъби, или да има познат китаец (или баба китаец, леля виетнамка, и той да е черен :D )?
    Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
    Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

    #2
    Що да е смешна темата и аз съм фен на тези гъби. Винаги като седна на китайски ресторант си поръчвам допълнително към яститето. Само че никога не съм си купувал за домашна употреба, даже сега за пръв път чувам че продават. Кви пари стува килото?
    Bravo 1.6 16v 97г. + АГУ

    Коментар


      #3
      В нетя няма ли нещо, бе Жоро? Чичко Гугъл...ала-бала?Трябвало да се киснат 1 час във вода, докато набъбнат. На опаковката няма ли упътване?
      "Не търсете възмездие.Рано или късно всеки плаща."
      Ванга

      Коментар


        #4
        http://gotvarstvo.georgievi.net/a/dried-mushroomsТова са изсушени гъби, които първо се измиват с течаща вода, а след това се заливат с гореща вода до набъбването им, ако е необходимо се добавя още малко вода. След като се извадят от водата се прибавят към ястието директно. Достатъчно е само да се разбърка и 2-3 мин на котлона и да се отстрани от огъня ястието.Много добре се съчетава с Бяла хрущялна гъба и други пресни зеленчуци като моркови, праз, тиквички, грах, царевица в рецепти с ориз или рецепти (и не само) с месо от китайската кухня.
        Ползвайте мигачи!

        "I believe in a long, prolonged, derangement of the senses in order to obtain the unknown."
        Jim Morrison

        Коментар


          #5
          Това го пробвах, гугъл съм го изтискал отвсякъде.Слагам ги да набъбнат, набъбват яко, но не стават прозрачни, ама хич!Това ми е проблема?!
          Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
          Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

          Коментар


            #6
            Ми нямам си и на идея от китайска кухня може би са някви подправки сосове не знам ... . Виж за италианската нещо акот е интересува
            Ползвайте мигачи!

            "I believe in a long, prolonged, derangement of the senses in order to obtain the unknown."
            Jim Morrison

            Коментар


              #7
              batabit написа:
              Ми нямам си и на идея от китайска кухня може би са някви подправки сосове не знам ... . Виж за италианската нещо акот е интересува
              Откъде да си купя истинските 3 вида салата за "Цезар" ?!?!?!?!?!?
              Fiat Forum Bulgaria

              Прекаленият светец и богу не е драг !

              Коментар


                #8
                maskarata написа:
                Що да е смешна темата и аз съм фен на тези гъби. Винаги като седна на китайски ресторант си поръчвам допълнително към яститето. Само че никога не съм си купувал за домашна употреба, даже сега за пръв път чувам че продават. Кви пари стува килото?
                И от къде си ги купил ?
                Fiat Bravo 1.8 16V
                Fiat Bravo II 1.9 Multijet

                Коментар

                Working...
                X