Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Fujitsu Siemens Amilo Li1720 USB-тата починаха.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Fujitsu Siemens Amilo Li1720 USB-тата починаха.

    Та въпросния Преносим комютър остана без работещо юсб защо ли?При свързване на юсб плъх/оптичен/ същия не свети.При свързване на преносим хард диск без допълнително захранване тъчпада и той отказва и единствения начин е да изключа компа от бутона за пуск.Компа е на 3 години и половина и май плаче за нов.По първоначални предположения захранването на юсб е аут.
    Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
    Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

    #2
    Ако е само захранването е добре. Да не си направил нещо късо и затова да не искат да тръгнат. Опитвали да му махнеш всякакво захранване да постои малко и след това отново да го включиш. Може да има някаква защита. Веднъж съм правил късо на USB и само след напълно премахване на захранването за известно време се оправи.

    Коментар


      #3
      Ако не го оправиш както колегата те е посъветвал обади се мога да ти препоръчам място където да го погледнат

      Коментар


        #4
        Окъсяване на USB порт обикновено предизвиква тотална смърт на компютъра. Tornado - от Device Manager на My Computer - изтрий ВСИЧКИ USB устройства, HUB-ове и всичко, което има USB в името си, рестартирай изчакай Windows да си ги намери и кажи какво е станал.
        Steliyan's Life!
        FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

        Коментар


          #5
          jenshen73 написа:
          Окъсяване на USB порт обикновено предизвиква тотална смърт на компютъра. Tornado - от Device Manager на My Computer - изтрий ВСИЧКИ USB устройства, HUB-ове и всичко, което има USB в името си, рестартирай изчакай Windows да си ги намери и кажи какво е станал.
          Не става и този начин.
          Прикачени файлове
          Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
          Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

          Коментар


            #6
            Tornado, това не означава че проблема ти е в usb-тата, може устройството което включваш да не е добре.

            Коментар


              #7
              Включи му външен хъб със захранване и някакво устройство - мишка, диск или там каквото имаш. Тоя надпис на картинката казва следното - host контролера е установил, че има нещо закачено, но не може да го прочете.
              Lancia Delta II 2.0 LS 16V '93

              Коментар


                #8
                syscop написа:
                Включи му външен хъб със захранване и някакво устройство - мишка, диск или там каквото имаш. Тоя надпис на картинката казва следното - host контролера е установил, че има нещо закачено, но не може да го прочете.
                Точно това ме посъветваха още вчера.
                peho написа:
                Tornado, това не означава че проблема ти е в usb-тата, може устройството което включваш да не е добре.
                Включвал съм вече какво ли не дори преинсталирах компа.Оправия няма.Сериозно мисля за карта PCMCIA с USB.
                Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                Коментар


                  #9
                  Tornado написа:
                  ...Оправия няма.Сериозно мисля за карта PCMCIA с USB.
                  Бла-бла-бла... последен съвет преди да почнеш да харчиш пари - откачи захранването, изкарай батерията и пробвай да "запуснеш" компютъра. Вярно, че няма да тръгне. Възстанови батерията и външното захранване ако има нужда и пак виж дали ще сработят USB портовете. При лаптопи това е едно от решенията, щом "USB not recognized" се появи. Щом на портовете има захранване - не са умрели все още
                  Steliyan's Life!
                  FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                  Коментар


                    #10
                    Не съм писал отдавна ,но лаптопа загина още на 12.07 на почивката в Созопол.Черен екран и нищо друго.
                    Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                    Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                    Коментар


                      #11
                      Tornado написа:
                      Не съм писал отдавна ,но лаптопа загина още на 12.07 на почивката в Созопол.Черен екран и нищо друго.
                      защо не го занесеш за една диагностика,поне да знаеш какво е,ако е сериозно го давай за части,ако ли е поправимо,не вижддам смисъл да го "погребваш"
                      ex.Мареа ТД100

                      Коментар


                        #12
                        Tornado написа:
                        Не съм писал отдавна ,но лаптопа загина още на 12.07 на почивката в Созопол.Черен екран и нищо друго.
                        Отлепен чипсет - най-малката болка. Пиши ми на лични, че ми писна от капацитети. Точно тази марка страда от почти една и съща болест - нещо като детски паралич, но без ваксина.
                        Steliyan's Life!
                        FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                        Коментар


                          #13
                          Какво искаш да кажеш с отлепен,да не е като болката на msi с видеокартата.

                          Коментар

                          Working...
                          X