Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ресет на мастилница+глава за мастилено струен принтер.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Ресет на мастилница+глава за мастилено струен принтер.

    Става въпрос за черната мастилница PG-512 на Canon. Изхитрих се уж да пълня мастилниците с мастило, но японците някак са по-хитри! :D След напълването индикаторът за количеството мастило продължи да бъде на минимално ниво и след 50-60 копия принтерът изписа грешка: главата/мастилницата да се смени! Та въпросът ми е знаете ли откъде да си купя ресетиращо устройство на чипът в главата за да мога да я пълня с мастило, или фирма, която да ми програмира главата така, че принтерът да я разпознава, като вечно пълна? Само да спомена, че нова струва между 33 и 43лв. а и хич не кара дълго! Моля за конкретни предложения!
    Frontera Sport, X20SE март 1998

    #2
    Имам Canon MP150 И такива проблеми съм нямал.Неведнъж ми е изписвало да сменям главата ама аз съм упорит и му я поставям и все печата.
    Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
    Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

    Коментар


      #3
      @Vladim - модела на принтера ?
      F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

      Коментар


        #4
        http://www.inkbank.com.au/category66_1.htmТук ги има описани ама като модели принтери , а не като мастилници. Общо взето такива са цените независимо дали е "вечно пълен чип" или "chip resetter". Най-евтиният "chip resetter" който съм намерил за моите CLI-521 е около 60 лв в Ebay. Реших че ми е по-лесно отвреме навреме да проверявам нивата на мастилниците защото както и да го погледна това са си 5 шишенца по 100мл. мастило.ЕДИТ: Про-Карт са вносители на ИнкБанк доколкото знам.
        Brava 1.6 ELX

        Коментар


          #5
          emzo написа:
          @Vladim - модела на принтера ?
          Да извинявам се, че не го споменах: Canon Pixma MP-490Чета из нета, че принтерът се ресетва като спре да печати. http://www.printeri.com/canonreset1.html@ruNNer благодаря, ще погледна!@Tornado и при мен пищя, че му е малко мастилото докато не изписа сервизна грешка с код и надпис Смени главата!
          Frontera Sport, X20SE март 1998

          Коментар


            #6
            Vladim, пробвай моля те следното - след като вече ти е ревнал за кертриджа - натисни и задръж STOP (Cancel) бутона на принтера за 5 секунди. Кажи ни после резултата!
            Steliyan's Life!
            FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

            Коментар


              #7
              jenshen73 написа:
              Vladim, пробвай моля те следното - след като вече ти е ревнал за кертриджа - натисни и задръж STOP (Cancel) бутона на принтера за 5 секунди. Кажи ни после резултата!
              Ще го опитам и това, като пак спре да печати и изпише системна грешка. От описаните в линка варианти опитах всички... за съжаление следенето на нивото не може да се изключи при този модел Успявам да влезна в системен режим, но от там нататък описаните команди не действат... след 15-20 секунди изписва Idle и толкоз...
              Frontera Sport, X20SE март 1998

              Коментар


                #8
                $17.97 струва chip resetter за Canon. Безплатна доставка.Връзка
                .:: Just because I am unique does not mean I am useful ::.
                www.cyxap.com

                Коментар


                  #9
                  Malone написа:
                  $17.97 струва chip resetter за Canon. Безплатна доставка.Връзка
                  Точно този не е за моят модел... мастилниците са друг тип.
                  Frontera Sport, X20SE март 1998

                  Коментар


                    #10
                    jenshen73 написа:
                    Vladim, пробвай моля те следното - след като вече ти е ревнал за кертриджа - натисни и задръж STOP (Cancel) бутона на принтера за 5 секунди. Кажи ни после резултата!
                    Днес след малко ръчкане принтера реши да изпише грешка и заповед за смяна на главата С натискане и задържане на бутона неща се оправиха. Засега си отдъхнах Интересно ми е, колко ли пълнения може да изкара една глава без да започне да плюе и маже мастилото?
                    Frontera Sport, X20SE март 1998

                    Коментар


                      #11
                      Vladim написа:
                      jenshen73 написа:
                      Vladim, пробвай моля те следното - след като вече ти е ревнал за кертриджа - натисни и задръж STOP (Cancel) бутона на принтера за 5 секунди. Кажи ни после резултата!
                      Днес след малко ръчкане принтера реши да изпише грешка и заповед за смяна на главата С натискане и задържане на бутона неща се оправиха. Засега си отдъхнах Интересно ми е, колко ли пълнения може да изкара една глава без да започне да плюе и маже мастилото?
                      Докато се оплескаш я с мастилото я с пълненето. Или решиш да и направиш профилактика със спирт Всъщност моят опит с мастилата е твърде скромен - доста бързо ги отказах Но се радвам, че старият трик с Cancel(Stop) работи
                      Steliyan's Life!
                      FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                      Коментар


                        #12
                        jenshen73 написа:
                        Докато се оплескаш я с мастилото я с пълненето. Или решиш да и направиш профилактика със спирт Всъщност моят опит с мастилата е твърде скромен - доста бързо ги отказах Но се радвам, че старият трик с Cancel(Stop) работи
                        Честно казано до сега не бях имал опит с мастила, но се наложи... Всъщност устройството е на приятелката ми. След като видях, за какво иде реч едва ли ще си купя мастиленоструйно устройство. Или ако е такова то ще е доста висок клас, иначе: лазер!
                        Frontera Sport, X20SE март 1998

                        Коментар


                          #13
                          При Каноните май главите не са проблем , а картриджа , който май го даваха за 2000 копия и е доста пари. Иначе не знам какво не им харесвате на мастиленоструйните. Вярно че са по-трудни за поддръжка , но ако искате копие което трудно се разпознава от оригинала както и снимки това е принтера.
                          Brava 1.6 ELX

                          Коментар


                            #14
                            ruNNer написа:
                            При Каноните май главите не са проблем , а картриджа , който май го даваха за 2000 копия и е доста пари. Иначе не знам какво не им харесвате на мастиленоструйните. Вярно че са по-трудни за поддръжка , но ако искате копие което трудно се разпознава от оригинала както и снимки това е принтера.
                            Говориш така защото не си виждал снимка разпечатана с висок клас лазерен...
                            Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
                            Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
                            ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

                            Коментар


                              #15
                              и аз имам проблеми с картриджа на Lexmark X3350напълнихме ги .но принтъра не ги приема пък новите с около 50-60 лв
                              Linea .2009 .1,6 Mjet Emotion
                              ESP ASR CC HH MSR 6AB

                              Коментар

                              Working...
                              X