Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Смяна на повреден регистрационен номер

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Смяна на повреден регистрационен номер

    Здравейте колеги. Ситуацията е следната:Предният номер липсва наполовина (половинката с местообитанието на колата и две цифри от номера липсват) Разбира се звъннах в КАТ и оттам получих отговор, че трябва да отнеса задният номер + остатъка от предния и да си взема транзитни номера.След това пак в КАТ, но вече с колата за нови табели и талон и т.н. В този момент аз възразих като казах, че задният номер е пломбиран и получих отговор да го разпломбирам...какво толкова...ама после да не ми треснат глоба за това, че съм разпломбирал номера? Въпросите ми: Има ли и друг начин? Ако само това е начина някой минал ли е през тази процедура и някакви особености, които е добре да се знаят и т.н. Ако колата е без преглед проблем ли е? Смятам, че не, защото ще е с транзитни номера, но все пак Благодаря предварително
    == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

    На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

    #2
    един колега имаше същия проблемдругия вариант е на собствен ход да отидеш с колата в КАТ...на твоя отговорност естественотрябват всички документи - голям и малък талон, ГО, преглед...ако е с временни номера...не знам, има логика да няма преглед
    2015 Renault Megane Expression GT
    2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
    Всичко за FIAT Bravo 2007

    Коментар


      #3
      Има и трети вариант. Мой познат скоро трябваше да пътува за чужбина, а номера му беше смачкан от съвсем леко ПТП, при което пострада само номера. Отиде и намери завода, където произвеждат номерата и според неговите думи за няколко минути са му произвели. До колкото разбрах е някъде около София.

      Коментар


        #4
        доста криминално
        2015 Renault Megane Expression GT
        2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
        Всичко за FIAT Bravo 2007

        Коментар


          #5
          Колко е криминално не знам, но ми каза че в КАТ са го посъветвали така(предполагам неофициално) и наистина на другия ден беше с нов номер. Стария са му го взели в завода, явно са видели колата и документите и са преценили, че не е открадната или нещо такова.

          Коментар


            #6
            В крайна сметка се оказа, че тази процедура си е напълно ОК, но излиза по-скъпо отколкото да си пререгистрираш колата.С една дума - заслужава си, но само ако имаш хубав номер и си го искаш пак същия или ако много бързаш.Аз нито имам хубав номер, нито бързам. Ще си мина през КАТ и толкова. Все пак има ли хора минали по този път, по който аз искам да мина сега?
            == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

            На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

            Коментар


              #7
              Аз минах през пререгистрация съвсем скоро - няма и месец. На резервната ми кола Trabant откраднаха предния номер. Случи се преди година и половина. Бях извън себе си от случката, не ми се занимаваше с нищо. Колата през това време беше в един селски двор. Та въпреки всичко реших да си я възстановя. Закарах я в КАТ, процедурата ми отне половин час. Даже актуален преглед нямах. Държат само на ГО. Талоните се сменят на момента.Не се притеснявай, колега. Няма никакви проблеми при тази процедура. Естествено новите номера струват пари - около 70 лв.
              FIAT Idea 1.9 Multijet 2004 г.
              FIAT Tipo 1.4i.e. 1995 г. - предишен. Служи вярно над 9 години!

              Коментар


                #8
                vital написа:
                Има и трети вариант. Мой познат скоро трябваше да пътува за чужбина, а номера му беше смачкан от съвсем леко ПТП, при което пострада само номера. Отиде и намери завода, където произвеждат номерата и според неговите думи за няколко минути са му произвели. До колкото разбрах е някъде около София.
                Нещо те е поизлъгал твоят познат.
                Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                Коментар


                  #9
                  По подобен път минах и аз. Задния ми номер след автомивка безконтактно се олющи първата буква "Р и 6-цата".Звънях в КАТ и тъпаците ми казаха, че трябвало да си вадя нови номера демек пак 70лв ли колко са...С 2 думи им казах FUCK OFF. Купих си маркер черен и си ги нарисувах по релефа. Толкова дъжд ме валя, не е мръднало. Маркера ми седи винаги в багажника.
                  "Тревата расте, птичките летят, вълните галят пясъка. Аз пребивам хора."

                  ЕХ Fiat Bravo 1.9 JTD Abarth tuning, chip tunning VRPerfomance, 10.1999
                  Lancia Lybra 2.4 JTD, 140HP++, 2002, ASR,ABS,8 air,BOSE

                  Коментар


                    #10
                    snake написа:
                    Нещо те е поизлъгал твоят познат.
                    Ами по принцип не виждам смисъл да ме лъже, а и на другия ден беше с нова табелка на стария си номер. Като се върне от чужбина специално ще го питам Преди време, може би миналата година, на една от служебните коли при катастрофа се беше счупил предния номер на две части, като я взехме от сервиза беше с чисто нов. Не съм ги питал как са го извадили. Мисълта ми е, че явно има някакъв вариант да си извадиш "копие".

                    Коментар


                      #11
                      Регистрационните номера са на специален отчет и е абсурд повторно да се отпечати стар номер. Ако е отишъл в някоя частна фирма и са му изрисували табелка, която наподобява оригиналната, е друг въпрос, но това е криминално престъпление. Или пък нещо да е поизправил смачканата табела и с черна боя да е оформил цифрите-най-вероятно за нещо такова става въпрос. А защо ще лъже-ами хората лъжат непрекъснато .
                      Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                      Коментар


                        #12
                        Не съм бил с него, но новата му табелка си беше съвсем истинска, включително с нита(не съм сигурен че така се казва). Няма как да я е поизправил, защото беше много деформирана. Както казах като се върне ще го питам, ако темата е още жива ще напиша

                        Коментар


                          #13
                          snake написа:
                          vital написа:
                          Има и трети вариант. Мой познат скоро трябваше да пътува за чужбина, а номера му беше смачкан от съвсем леко ПТП, при което пострада само номера. Отиде и намери завода, където произвеждат номерата и според неговите думи за няколко минути са му произвели. До колкото разбрах е някъде около София.
                          Нещо те е поизлъгал твоят познат.
                          Не го е излъгал. И аз познавам човек, който караше преди години мерцедес с номер с еднакви цифри, и му се изкриви при удар номера. Човека отиде в завода, почерпи който трябва и си взе скъпоценния номер

                          Коментар


                            #14
                            Номерата се произвеждат от десетина години от фирма "БМВ" ООД /Безконтактни мултиплексорни вериги/ в кв. "Захарна фабрика". Всяка двойка номера са уникални, водят се на специален отчет и производството на дубликат е закононарушение. При повреждане или изгубване на номер се извършва пререгистрация на МПС.
                            Peugeot 301
                            Punto 1.9 JTD - на жената

                            Коментар


                              #15
                              venco67 написа:
                              Номерата се произвеждат от десетина години от фирма "БМВ" ООД /Безконтактни мултиплексорни вериги/ в кв. "Захарна фабрика". Всяка двойка номера са уникални, водят се на специален отчет и производството на дубликат е закононарушение. При повреждане или изгубване на номер се извършва пререгистрация на МПС.
                              Съгласен съм че е така, но никак не одобрявам тая процедура.Щото ако искам да направя мръсно на някой, най-лесно е вечерта да му открадна предния номер.Като даде 70 лв за пререгистрация, на другата вечер пак да му го открадна и така...А има номера, които струват по 1000 лв (от типа У 7777 АА) или по 7000 лв (от типа РВ ВАНКО1). Кат’ му го открадне предния номер 2 пъти Вуте, и ще му олекне на душата Изобщо, поредицата от букви и цифри е уникална, но самите табели не виждам защо трябва да са.При условие, че в много европейски държави в КАТ (или тамошното му подобие) ти издават номерата само на документ, а ти си ги правиш където поискаш (в лицензирани рекламни агенции) и си ги монтираш сам. Така е например във Великобритания. В Швеция пък, номерата ти идват по пощата до 3 дни след преминаване през пункта за регистрация. Ти си ги монтираш сам. Да не казвам, че на номера комбинацията от 3 букви и 3 цифри си я избираш сам, стига да не е заета.Подобно е дори и в близката ни съседка Румъния. След приемането й в ЕС, срещу 20 евро си сменяш номера с румънското знаме със същия, но с европейското. И при тях комбинацията от 2 цифри и 3 букви си я избираш сам, стига да е свободна. При нас е излишно строго, при това въпросната фирма БМВ вече 10 години изработва номерата, без никакъв търг, на цена, която сама си определя.Да не казвам, че за завиването на едно болтче взимат 4 лева за "монтаж" (ако не се лъжа за цифрата).Не виждам никакъв проблем при доказано унищожен номер, напълно законно да се издава същия такъв. Няма да се пререгистрира колата, няма да се издават нови талони и т.н.

                              Коментар

                              Working...
                              X