Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Заслужава ли си смяната на автомобила...

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Заслужава ли си смяната на автомобила...

    Колеги, от няколко дена започнах да се заглеждам по дизеловите пунтота...Обмислям да си сменя бравата за някое пунто, но все още не съм се решил.На пръв поглед ми се струват, удобни, икономични, сравнително лесни за поддръжка, с малък данък и т.н.Не съм най-големият любител на високите скорости, за това ми се иска нещо най-вече икономично.Бравата ми е с АГУ, гори 9,3/100, но имам възможност да намеря евтинка нафта...Моля ви, за нещо като съвети/поуки/препоръки и незнам и аз какво, за да си изясня тази дилема Абе с две думи дайте малко повече информация за пунто като автомобил; силни/слаби страни и прочие...Благодаря
    "Без сърца, сме просто машини"
    Toyota Prius 1.5 Hybrid
    EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

    #2
    Понеже искаш мнения, аз не бих сменил бравата особено с този и двигател, освен ако пунтото не е комън рейл

    Коментар


      #3
      jtd80/85 в комбинация с това леко купенце са си стрелички направо.Малко викат, че не са за ква да е нафта, но и помпата се ремонтира и дюзи се намират евтино.
      F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

      Коментар


        #4
        emzo написа:
        jtd80/85 в комбинация с това леко купенце са си стрелички направо.Малко викат, че не са за ква да е нафта, но и помпата се ремонтира и дюзи се намират евтино.
        Към пунто 1 съм се насочил колега
        "Без сърца, сме просто машини"
        Toyota Prius 1.5 Hybrid
        EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

        Коментар


          #5
          Ами май няма смисъл, карай си на газчица по-добре.
          F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

          Коментар


            #6
            Е ... пича иска нещо бавно, ти стрелички ... абе т’ва зарата още чернобила я блъска :D Ми... аз карам 1.9 чист дизел и кой знае кви оплаквания нямам ... повечето ми оплаквания са, че тия китайските брони при удар грам не държат И капака след удар, внимавай да не ти се отвори в движение :D Иначе ... Носач - 60-70 лв. , ремък дайко с оригинални ролки - към 150 лева. ... Разхода ми е 7 в София, а извън София с високи скорости на малкия мотор ... примерно 6.5 ... иначе съм го спадал до 5.1 реално - засечено с 2 поредни резервоара Данъкът ми е 16 лева ... и още не съм го платил тая година :D Слабата страна на мойто специално е липсата на климатик :D
            Fiat Forum Bulgaria

            Прекаленият светец и богу не е драг !

            Коментар


              #7
              Като се позагледах, частите по ходовата част като цени не се различават особено от тези на бравата Yellow_Flash_Colorz_PDT_22Common rail двигателите само на новото пунто ли са монтирани?
              "Без сърца, сме просто машини"
              Toyota Prius 1.5 Hybrid
              EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

              Коментар


                #8
                M5kov написа:
                Common rail двигателите само на новото пунто ли са монтирани?
                Да.Но ако ще слагаш някаква локомотивна или корабна нафта, забрави за Common rail.Шом си си направи Бравата на газ, май изобщо няма смисъл да сменяш колата. Пунто 1 няма да е нито по-ново, нито по-икономично. Но да, частите на Пунто, поне на бензиновите, са по-евтини от на Брава.
                She was only a whisky maker but he loved her still.

                Коментар


                  #9
                  ако нямаш излишни пари и няма да сменяш колата с мерцедес -определено не си заслужава
                  фиатче Браво 2.0

                  Коментар


                    #10
                    tomazo написа:
                    ако нямаш излишни пари и няма да сменяш колата с мерцедес -определено не си заслужава
                    А, то има и мерцедеси за по 2-3 хиляди. Има и мерцедеси на газ, включително и почти новички. Един приятел има сервиз и ми разправя за S-класи на газ. Естествено, той се смее с г*за си на такива
                    She was only a whisky maker but he loved her still.

                    Коментар


                      #11
                      Не е ли си Ферари с турско АГУ....
                      "Без сърца, сме просто машини"
                      Toyota Prius 1.5 Hybrid
                      EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                      Коментар


                        #12
                        gantcho написа:
                        tomazo написа:
                        ако нямаш излишни пари и няма да сменяш колата с мерцедес -определено не си заслужава
                        А, то има и мерцедеси за по 2-3 хиляди. Има и мерцедеси на газ, включително и почти новички. Един приятел има сервиз и ми разправя за S-класи на газ. Естествено, той се смее с г*за си на такива
                        е нямах предвид циганските мечти все пак ,но всяка смяна на колата с каквато и да е си е още една дупка в джоба а те щом почнаха и на дизелови автомобили да слагат метан
                        фиатче Браво 2.0

                        Коментар


                          #13
                          Gantcho:А, то има и мерцедеси за по 2-3 хиляди. Има и мерцедеси на газ, включително и почти новички. Един приятел има сервиз и ми разправя за S-класи на газ. Естествено, той се смее с г*за си на такива Е то на времето посолствата тук бяха от първите дето си газифирираха лимузините! А не е като да не харчат държавни пари!И какво, като ще караш скъпа лимузина трябва и да ти харчи много! Когато си изкарваш парите с труд гледаш и да ги харчиш разумно! Виж ако имаш спонсор .....
                          F31 BMW 320d

                          Коментар


                            #14
                            Тurbodieselcomby написа:
                            Gantcho:А, то има и мерцедеси за по 2-3 хиляди. Има и мерцедеси на газ, включително и почти новички. Един приятел има сервиз и ми разправя за S-класи на газ. Естествено, той се смее с г*за си на такива Е то на времето посолствата тук бяха от първите дето си газифирираха лимузините! А не е като да не харчат държавни пари!И какво, като ще караш скъпа лимузина трябва и да ти харчи много! Когато си изкарваш парите с труд гледаш и да ги харчиш разумно! Виж ако имаш спонсор .....
                            Ганчо имаше впредвид друго: Предполага се, че човек, който си е позволил лимузина с всичките условности и управлява квалитетен автомобил, като Мерцедес например би трябвало да си е претеглил нещата и освен всички позитиви е трябвало да знае, че ще му се налага да преглътне и някой негатив. Лично за мен е неуважение към марката Мерцедес и създателите му той да се "тунингова" и най-вече да се кара с алтернативни горива различни от заложените в двигателите му.И на мен ми е смешно. Все пак аз уважавам и зачитам тази марка. За себе си съм преценил, че мога да я притежавам, но няма да ми бъде изгодно, наложащо, прагматично ако щеш и адекватно да я имам...Жалкото е, че аз и много други уважават тази марка повече от някои притежаващи я в БГ.
                            A17DTС/S
                            Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

                            Коментар


                              #15
                              мисля че го рабрах!е то всяко стадо си има ....Да си бяха взели малките дизели ама... S500 AMG звучи върха ама разход под 20л бензин само с много нежно галене на педала на газта! От друга страна гъзарията иска жертви!
                              F31 BMW 320d

                              Коментар

                              Working...
                              X