Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Италианска е

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Най се изкефих зимата на -20 като се правех на АЕЦ и раздавах ток на паркинга на всякакви "престижни" автомобили.Почти всички познати ми се смяха и на 2-та фията, че съм си купил Фиат и как трябвало много да ме е яд, и повечето от тях са дали пари за ремонти, за колкото аз си купих Стилото. Не слушай разбирачите, който никога не са ползвали италианка, но пък са много компетентни по проблемите им. Оставяй ги да си карат ръждоноските.

    Коментар


      #17
      mnpenchev написа:
      Най се изкефих зимата на -20 като се правех на АЕЦ и раздавах ток на паркинга на всякакви "престижни" автомобили.Почти всички познати ми се смяха и на 2-та фията, че съм си купил Фиат и как трябвало много да ме е яд, и повечето от тях са дали пари за ремонти, за колкото аз си купих Стилото. Не слушай разбирачите, който никога не са ползвали италианка, но пък са много компетентни по проблемите им. Оставяй ги да си карат ръждоноските.
      По този повод - преди две години при едни -20 и нещо си единствената кола на паркинга която запали от раз беше бензиновата ми Брава, макар да не беше палена 2 дена в тоя кучи студ. После ме обикаляха с кабели цял ден. Да не говорим че нафтовите ’германци’ цял ден разнасяха чайници
      Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
      Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
      ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

      Коментар


        #18
        Ами те колегите много правилно ти казват...онези с дръгливите квадрати просто не ги слушай. Усмихвай се, кимай и се съгласявай без да си пилиш нервите.Колкото до избора - наистина е добър. Вече в какво състояние е колата е отделен въпрос, но при всички случаи при добра потдръжка няма да имаш грижи.
        Honda Accord 1.8 115к.с. 96г.
        Honda Civic 1.5 90к.с. 93г.
        FIAT Marea 115 '99 1.8 113hP 182.A2.000
        Powered by Total & Fobos LPG

        Коментар


          #19
          Re: Италианска е

          snake написа:
          loli написа:
          Уважаеми съфорумци,след като взех Бравата и се паркнах пред блока, се появиха доброжелатели, които вместо да кажат едно ЧЕСТИТО ми задаваха акъл как съм направила най-неподходящият избор..Как им горят дръжките и им се чупят незнам си кое на Фиатите. Как са некачествени и неблагодарни коли...
          На някои от модификациите дръжките наистина изгарят, напукват се и се разпадат и гледката е много грозна, ако не се сменят. Теми от рода на "за и против фиат" е имало доста и обикновено не завършват добре . Вече близо 5 г. съм собственик на коли с марката фиат и конкретно за мареата си бих казал следното: Не винаги ми е вярна, но като седна зад волана на тази голяма, мощна и комфортна кола забравям за проблемите и за това, че скоро пак ще има нещо за правене по нея :D . Любов необяснима-това е фиат.
          То и на голфовете им падат лайсните на вратите. Идеална кола няма.
          N.Y. State of Mind

          Коментар


            #20
            Re: Италианска е

            loli написа:
            Уважаеми съфорумци, ...Въпроса ми е..Имали ли сте подобни подмятания, и как ги парирахте. ...
            Обикновено като почнат да ме ядат отговарям "Купих си Фиат, че да ВИ е ЯД!", млъкват.А когато накажа неколцина подценяващия FIAT-а ми по пътищата (щото е комби) и обикновено остават да дишат черния нафтен пушиляк чудейки се какво ще да е било това нещо, дето ги оставя като спрели...Глупаци, коне с капаци и хора, които хал хабер си нямат от коли и си купуват Ръждоносци от Германия, щото чували, че така е модерно - обикновено дори седейки денонощно по сервизите не се излекуват от хейтърството или заблудата си...
            Steliyan's Life!
            FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

            Коментар


              #21
              Карай си я с любов и ще получиш същото от нея!Много са добри количките за цената си.Издръжливи са.Минусът им само според мене е в пластмасите по таблото,които се разтропват по нашите мили пътища,но имайки предвид цената си е подарък.Лепи и стикера на стъклото и се присъединявай към сектата,щото те гоуф-разбирачите край нямат.
              FIAT BRAVO 1.6
              FIAT COUPE 1.8-POWER OF LOVE-EX
              LANCIA LYBRA 1.8 SW-NOW

              Коментар


                #22
                Преди една година като си взехме бравото едно приятелче горе-долу по същото време си взе А3 1.9ТДИ,и като се почна ти луд ли си как ще си вземеш фиат тва му са разваляло,турбини,окачване,нафтови помпи незнам си к’фо.Равносметката за една година, че тои си прави аудито 3-пъти аз смених едни носачи.Така, че карай си с густо фиата и да не ти пука от хорското мнение

                Коментар


                  #23
                  popara801 написа:
                  Карай си я с любов и ще получиш същото от нея!Много са добри количките за цената си.Издръжливи са.Минусът им само според мене е в пластмасите по таблото,които се разтропват по нашите мили пътища,но имайки предвид цената си е подарък.Лепи и стикера на стъклото и се присъединявай към сектата,щото те гоуф-разбирачите край нямат.
                  Ха какви са тези пластмаси, дето всички говорите за тях, че хлопат :D до сега не съм забелязвал такова нещо да ме дразни.

                  Коментар


                    #24
                    Ами виж сега, българинът робува на предразсъдъци и вярва на митове и легенди. Действително, преди много години се носеха слухове за вълшебното качество на немските автомобили и за пример се даваше прословутия ФВ костенурка - модел 1933г. Ами много отдавна го няма това качество. Много отдавна автомобилите са с изравнени характеристики. А специално двигателите на италианските производители, с някои дребни изключения, винаги са превъзхождали тези на конкуренцията по качества, технология и иновативност. Но в България има хора, които им е набито в главата следното: "Купуваш си немско или японско. Вярно, даваш повече пари, вярно, че и подръжката е по-скъпа, но то не се чупи. То е вечно. Само сипваш и караш. Френските и италианските коли са боклуци, които непрекъснато се чупят.". Това заклинание си битува, особено в по-старите и необразовани/неразбиращи среди и се предава на по-младите хора от същия вид. Абе не им обръщай внимание - нека си карат Пасат 3-ка, 1.8 90 коня - разхлопани гробници с никакви екстри, които освен всичко и не вървят - и да се бият в гърдите, че карат "немско качество". Естествено, че и италианките си имат кусури. Кусури имат всички коли. Но заради красотата, удобството, екстрите и сърцето на тези италианките си струва да изтърпиш някой и друг кусур.
                    She was only a whisky maker but he loved her still.

                    Коментар


                      #25
                      Re: Италианска е

                      loli написа:
                      Уважаеми съфорумци,след като взех Бравата и се паркнах пред блока, се появиха доброжелатели, които вместо да кажат едно ЧЕСТИТО ми задаваха акъл как съм направила най-неподходящият избор..Как им горят дръжките и им се чупят незнам си кое на Фиатите. Как са некачествени и неблагодарни коли. И как съм могла да си избера кола по външен вид и да не гледам потенциала и...Въпроса ми е..Имали ли сте подобни подмятания, и как ги парирахте. Мисля да мина през поп да ми я освети.. Чудя се още откъде тая злоба неистова у хората (при това близки познати;; на които им е кеф да пречупят нечия радост или да я смачкат от корена до върха На вас благодаря, че ме подкрепихте!
                      Хич да не ти пука, важното е като влезеш в колата да ти е кеф.Ако ще и индийска да е.
                      like a man in silk pyjamas shooting pigeons from a deckchair

                      Коментар


                        #26
                        преди месец и половина и аз като взех бравото имах доста такива изказани мнения и то от приятели и познати даже и от близки.казваш им който не харесва колата да не я гледа и да не се качва в нея.изборът ти е добър,важното е теб да те радва.желая ти много безаварийни колометри и все пак си я взела за тебе не за някой друг
                        Alfa Romeo 145 Quadrifoglio Verde 2.0 16V T.S. 150hp

                        Коментар


                          #27
                          Аз пък, да ти кажа, съм много разочарован от бравата . То не бяха приказки преди това, че няма да излезе от сервиза, че всеки ден нещо ще й се разваля и аз бях изпълнен с такива очаквания. Ама е на нищо подобно не се случва вече 3 години. Просто е бетон, все оща не съм влизал в сервиз освен основното обслужване а вече имам към 50 000 км навъртяни. И съм разочарован много защото очакванията ми не се оправдаха (това в кръга на шегата ) Карай си количката и да не ти пука, всички около мен с немски возила се скъсаха от ремонти.
                          Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

                          Коментар


                            #28
                            noriaga написа:
                            Аз пък, да ти кажа, съм много разочарован от бравата . То не бяха приказки преди това, че няма да излезе от сервиза, че всеки ден нещо ще й се разваля и аз бях изпълнен с такива очаквания. Ама е на нищо подобно не се случва вече 3 години. Просто е бетон, все оща не съм влизал в сервиз освен основното обслужване а вече имам към 50 000 км навъртяни. И съм разочарован много защото очакванията ми не се оправдаха (това в кръга на шегата ) Карай си количката и да не ти пука, всички около мен с немски возила се скъсаха от ремонти.
                            Не си случил на ФИАТ колега Истинския ФИАТ от сервиз не излиза...Поне така ми казаха едни хора, които пък чули това от други хора на, които пък майстор Пешо им го рекнал... И аз им вярвам, вярвам им така както вярвам в Дядо Коледа. :D
                            A17DTС/S
                            Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

                            Коментар


                              #29
                              Всеки път като ходя на сервиз ги слушам приказки от сорта "Мамка им на тези италианци, как са го направили това, трудно за достъп, трудно за смяна"...Моят ФИАТ пък се чупи редовно, не мога да се оплача от това. Проблемите най-често са в окачването, слабичко е за нашите кратери. Но пък сам съм си виновен за това - като купувах колата нищо не разбирах и попаднах на бройка, на която е взета душицата, пък и карана от кака-италиянка....Карай си колата и да не ти пука от хорските приказки!

                              Коментар


                                #30
                                Колеги, от тук прочетеното разбрах че : Фиат е най-бързата, най-здравата, и в същото време най-евтината кола и всичко друго що е немско и прочие не може да излезе от сервиза щото докат запали и изгасне отново от 1933 година насам...На колежката и пожелавам милиони безавариийни километри с новата кола !

                                Коментар

                                Working...
                                X