Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Италианска е

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Италианска е

    Уважаеми съфорумци,след като взех Бравата и се паркнах пред блока, се появиха доброжелатели, които вместо да кажат едно ЧЕСТИТО ми задаваха акъл как съм направила най-неподходящият избор..Как им горят дръжките и им се чупят незнам си кое на Фиатите. Как са некачествени и неблагодарни коли. И как съм могла да си избера кола по външен вид и да не гледам потенциала и...Въпроса ми е..Имали ли сте подобни подмятания, и как ги парирахте. Мисля да мина през поп да ми я освети.. Чудя се още откъде тая злоба неистова у хората (при това близки познати;; на които им е кеф да пречупят нечия радост или да я смачкат от корена до върха На вас благодаря, че ме подкрепихте!
    Независима! Белисима... с BRAVisima
    ТД100, 1.9

    #2
    Зашото това са консерви,които нямат собствено виждане.А ние с италианките сме страстни,разчупени и ходим с усмивка на лицето(понякога голи и с пура в уста)ДА ТИ Е ЧЕСТИТО
    "Хората от AMG ходят с костюми и намръщени на работа,а тези от абарт голи и с пура в уста"
    Fiat Grande Punto FIAT 500 RiegeR Fiat Freemont

    Коментар


      #3
      Да ти е честита!.Избора е добър!.И аз като си взех Бравото се наслушах на какви ли не коментари и то от хора, от които не ми беше приятно да чуя, но...здраве да е!.Само се усмихвах и им казвах, че аз от коли не разбирам....Вече втора година не мога да кажа нещо кой знае колко лошо за колицата-при добра поддръжка си ме слуша...Пожелавам и на теб безпроблемна експлоатация, да завиждат тия дет разбират от коли....

      Коментар


        #4
        Преди 2 години, като си купих купето, което е първата ми лична кола доста хора ми говореха как съм могъл да дам 5000+ лева за такава кола.... някои от тях ( роднини) как съм могъл да си купа "фиат" че се чупели и т.н.Ами с оглед на нещата след 2 години аз си карам същия чупещ се фиат, а тези, които много им знаеха устите смениха по 2-3 коли..... Тойоти, беемвета, голфове........ А за тези 2 години единственното което съм сменил по ходова част е 1 носач... и след това по абсолютно моя вина 2 та предни амортесьора( щото карах по- бързо от колкото трябваше и нацепих една здрава дупка...). Освен тези неща единственното което съм правил по нея е боядисване на тоя-оня детайл .... защото правех глупости. Но като оставим това настрана съм супер доволен от избора си, от ФИАТ-а си и ще си го карам и поддържам доколкото мога и докогато успея.ПС: Честита да ти е колата колежке, със здраве да си я караш и да и се радваш и тя теб да радва. Пусни някоя снимка да я видиме Талянката.... да не да те подминаваме някъде по пътищата без поздрав :P

        Коментар


          #5
          И от мен честито. Не слушай никого. Изборът си е твой, значи е правилен. Тези, които ти оплюват колата били ли са собственици на такъв автомобил? Защото, най-често за съжаление, на каквато и да е тема ще срешнеш упоненти, които и хабер си нямат от това, което оплюват. Ние българите сме компетенти по всичко, абе големи разбирачи сме, а италианците ги карат по 10г. и по някой път се случва да сменят даже и маслото. Не го взимай навътре. Че ще си имаш някакви грижи с колата, ще си имаш и това е съвсем нормално. Каквато и да купиш. Проблема, е че глупавите хора са винаги самоуверени а умните се колебаят.
          Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

          Коментар


            #6
            Не се ядосвай само Не си заслужава.Аз съм се наслушал на такива изказвания и то от хора, които не могат да си изкарат немските таралясници от сервизите. Свиркай си
            == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

            На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

            Коментар


              #7
              Аз на такива отдавна не обръщам внимание. Гаражни и бакшишки легенди не слушам Задавам им някои контра-въпроси, и те млъкват.Ето няколко факта, с които можеш да им запушваш устите:1. Ферари се произвежда от концерна ФИАТ2. Дизеловите двигатели на техните ръждиви Опели се произвеждат от ФИАТ (ако бяха толкова лоши, нямаше да ги купуват от Дженерал Мотърс, нали?)3. Дизеловите двигатели за камионите Мерцедес и Митсубиши се произвеждат от ФИАТ (Това вече е върха на сладоледа! "Великите" Мерцедес са се доверили на чупещите се ФИАТ. Невероятно...но факт!4. Концернът ФИАТ все още държи първенството по брой шампионски титли във световния рали шампионат (WRC) - цели 13 на брой!5. Хората, които веднъж са минали на италианска кола, рядко купуват след това друга - тук във форума сме много такива, а и познавам много хора, които карат вече 3-ти или 4-ти пореден италиански автомобил, без да влизат във форуми Аз лично съм имал 1 френска, 1 немска, 1 руска и 3 италиански коли. Следващата ми пак ще е италианска. Или съм луд, или мазохист

              Коментар


                #8
                Re: Италианска е

                loli написа:
                Уважаеми съфорумци,след като взех Бравата и се паркнах пред блока, се появиха доброжелатели, които вместо да кажат едно ЧЕСТИТО ми задаваха акъл как съм направила най-неподходящият избор..Как им горят дръжките и им се чупят незнам си кое на Фиатите. Как са некачествени и неблагодарни коли. И как съм могла да си избера кола по външен вид и да не гледам потенциала и...Въпроса ми е..Имали ли сте подобни подмятания, и как ги парирахте. Мисля да мина през поп да ми я освети.. Чудя се още откъде тая злоба неистова у хората (при това близки познати;; на които им е кеф да пречупят нечия радост или да я смачкат от корена до върха На вас благодаря, че ме подкрепихте!
                Не ги слушай, това са глупости.Запази си радостта покрай колата за себе си, масовата публика с квадратните коли не би трябвало да те притеснява. Нека карат каквото карат. Хората са лоши по презумпция, така че не разчитай много на съчувствие от всеки, и аз съм чувал такива приказки за марката по мой адрес, които отразяват реално кой какво мисли за мен, не толкова за колата. Останалите, които са изказали добро мнение за колата, съответно са имали и такова за мен. Не се занимавай с хора, които те дърпат надолу, а виж колко хора сме регистрирани във форума и съответно от колко години караме колите, а някои даже сменят колите пак с фиа - за да повторят избора, значи има защо. Прекарвай повече време в колата, подбирай кой влиза в нея и не слушай кой какво приказва за марката.След няколко години с колата няма да те интересува кой какво мисли за нея, защото ще знаеш, че можеш да разчиташ на машината и ще знаеш добре предимствата й.СЪздай си удобства в колата и не слушай хорските приказки, защото пък аз съм чувал хора с въпросните престижни марки коли да се оплакват от технически проблеми, така че някои просто преувеличават или избирателно наблягат на негативи, за да те дърпат надолу.Не ги слушай, правят го целенасочено, а реалността с техническата подръжка на един фиат е доста приемлива и изгодна, доколкото изобщо ми се налагат ремонти.

                Коментар


                  #9
                  Забравих най-важното:"Най-често във ФИАТ се поврежда електрониката BOSCH, която е немска" Абсолютен факт!

                  Коментар


                    #10
                    Нещото което много мразя в българщината е завистта. Карай я, радвай и се, и хич да не ти дреме кой какво разправя. Щом на теб ти е приято и ти доставя удоволствие да си зад волана на всичко друго е маловажно.
                    Manowar - Татко
                    Еx Fiat Brava 1,6 16v 103hp ELX '97 LPG - Брависима
                    Ex Fiat Marea Weekend 2.0 20v 147hp HLX '97 CNG - Марчето
                    Ex Lancia Thesis 3.2 V6 230hp '06 LPG - Теси
                    Fiat Multipla 1,6 16v 103hp Bipower '00 - Боко

                    Коментар


                      #11
                      Re: Италианска е

                      loli написа:
                      Уважаеми съфорумци,след като взех Бравата и се паркнах пред блока, се появиха доброжелатели, които вместо да кажат едно ЧЕСТИТО ми задаваха акъл как съм направила най-неподходящият избор..Как им горят дръжките и им се чупят незнам си кое на Фиатите. Как са некачествени и неблагодарни коли...
                      На някои от модификациите дръжките наистина изгарят, напукват се и се разпадат и гледката е много грозна, ако не се сменят. Теми от рода на "за и против фиат" е имало доста и обикновено не завършват добре . Вече близо 5 г. съм собственик на коли с марката фиат и конкретно за мареата си бих казал следното: Не винаги ми е вярна, но като седна зад волана на тази голяма, мощна и комфортна кола забравям за проблемите и за това, че скоро пак ще има нещо за правене по нея :D . Любов необяснима-това е фиат.
                      Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                      Коментар


                        #12
                        Immortal написа:
                        Забравих най-важното:"Най-често във ФИАТ се поврежда електрониката BOSCH, която е немска" Абсолютен факт!
                        И релетата Сименс на хидравликата, които пак са немски
                        Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

                        Коментар


                          #13
                          Аз пък най-обичма да чувам какви калпави коли са ФИАТ от хора който се возят в онези много дългите оранжеви и зелени Мерцедеси 280, 85, 84, 72 и т.н. така де, автобусите от градски транспорт имам предвид.
                          FIAT Punto 1.6ELX 90hp. 94 г.

                          Коментар


                            #14
                            Българина е овца ( не овен ). Колкото да се тупаме по гърдите, че сме широко скроена нация - не е вярно. БГ съществото е с капаци. По-далеч от носа си не вижда и не иска да погледне. На целия си хал държи единствено на "квалитета" си, а той се ограничава единствено в това каква кола ще кара...Е някой е казал, че ФИАТ не влиза в списъка на "квалитетните" коли и това е...Ама много важно, какво мисли бай Спиро, бай Иван и бай Петкан. Точно заради техните презумпции купуваме в пъти по-евтини автомобили втора ръка и получаваме "стока" не отстъпваща по нищо. Свиркай си и дори се вайкай пред тях, пък дано им стане по-леко и по-весело. :D ПС: Честито за колата. Независимо каква марка е - всичко е до късмет, но аз твърдя, че избора ти е правилен.
                            A17DTС/S
                            Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

                            Коментар


                              #15
                              Immortal написа:
                              Аз на такива отдавна не обръщам внимание. Гаражни и бакшишки легенди не слушам Задавам им някои контра-въпроси, и те млъкват.Ето няколко факта, с които можеш да им запушваш устите:1. Ферари се произвежда от концерна ФИАТ2. Дизеловите двигатели на техните ръждиви Опели се произвеждат от ФИАТ (ако бяха толкова лоши, нямаше да ги купуват от Дженерал Мотърс, нали?)3. Дизеловите двигатели за камионите Мерцедес и Митсубиши се произвеждат от ФИАТ (Това вече е върха на сладоледа! "Великите" Мерцедес са се доверили на чупещите се ФИАТ. Невероятно...но факт!4. Концернът ФИАТ все още държи първенството по брой шампионски титли във световния рали шампионат (WRC) - цели 13 на брой!5. Хората, които веднъж са минали на италианска кола, рядко купуват след това друга - тук във форума сме много такива, а и познавам много хора, които карат вече 3-ти или 4-ти пореден италиански автомобил, без да влизат във форуми Аз лично съм имал 1 френска, 1 немска, 1 руска и 3 италиански коли. Следващата ми пак ще е италианска. Или съм луд, или мазохист
                              Забрави да кажеш че ФИАТ са измислили комън рейл системата и Алфа 156 е първата кола на която е монтирана серийно.Аз съм сменил 6 ФИАТА без да броя полския на баща ми щото бях дете тогава.Сега съм се заслил към следващата италиянка, макар че този път май ще е Алфа. Де да имах пари за Крома...Наслушал съм се на глупости, а хората около мен спряха даже да говорят на такива теми - виждат че не ми увира глвата.Само дето за същите пари за които те си купуват 10-12 годишни, морално остаряли ’германци’ аз си купувам 6-7 годишна италианка, и колкото и да искат не могат да прикрият яда си...
                              Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
                              Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
                              ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

                              Коментар

                              Working...
                              X