Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Нов начин за измама. Измама по скайп. SMS на номер 1094.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Дано някой колега не си познае щерчето в тези снимки....

    Коментар


      #17
      :

      Колеги няма кой да се върже вече :D Поне никой здраво мислещ човек няма да се върже Аз също имам подобна история и то от преди седмица,значи влиза ми в скайп някаква мадама пише ми там ’’Здравей’’ ала-бала и ми звъни-пуска си камерата и пред мен едно хубаво момиченце на около 20-години по прашки и нищо друго с едната ръка си закрива гърдите :D Веднага затваря и ми вика ’’Ако искаш ми прати смс с текст еди къв си на номер еди кой си и ще пусна камерата за 30мин като през тоя половин час ти ще си шефът :D ’’ СМС-а бил 1.60 с ДДС :D Казах и да се снима цветно ако може и спрях да се занимавам :D Напълно обеден съм,че има хора които ще пратят въпросния смс за 1.60 ’’уж’’ :D :D
      Кара на сгъстен въздух

      Коментар


        #18
        има но лошото е че закона за престъпления по мрежата не взима отношение за такива случаи когато няма пострадали лицатрябва да се направи постановка да се хване в момента на извършване на действието и тогава може да се реагира.В закона няма наказание за неизвършено престъпление по интернет все още.За снимки на някои, за чужди данни може да се вземе отношение, но за дадения случай-да пратиш смс за 2 лева няма как за тази сума да се подведе под отговорност пред закона.Но това за номера на кредитната карта може да се подведе ако има извършено престъпление.Другото е че интернет престъпноста е интелектуална престъпност,при която отсъства насилие и в по-голямата си част е латентна.Нейната детерминация е по-специфична, при нея няма пряко физическо посегателтво върху жервите и разкриването е по сложно изисква по голям ресурс за разкриване от цената на един смс ако ще да е 5 лева.Така че колеги просто си отваряйте очите и ушите на четири и внимавайте!!!.
        КУПИ СИ FIAT ДА НЕ ТЕ Е ЯД!

        Коментар


          #19
          Колега, подобни "мнения" са си чист спам и са в нарушение на правилата. При следващ подобен случай ще бъдеш официално предупреден.Модераторски екип на fiat-bg.org
          КУПИ СИ FIAT ДА НЕ ТЕ Е ЯД!

          Коментар

          Working...
          X