Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Забранено ли е карането по джапанки или бос ?

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Забранено ли е карането по джапанки или бос ?

    Колеги вече сме лято!Жеги,мор особенно ако в МПС-то няма климатик а ти караш със затворени обувки!Ами ако си на плажа постоянно ли трябва да се преобуваш?А за да стигнеш до там 500км с маратонки ? Не можах да прочета никъде в закона за тази забрана въпреки че говореха за вкарването й та се надявам колеги да ме просветнете и ако го има какви са глобите ?

    #2
    И аз не знам, но си карах бос вчера, щото с джапанки е по-неудобно.За мен де.
    F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

    Коментар


      #3
      и мен ме интересува понеже доста често карам бос...
      Ползвайте мигачи!

      "I believe in a long, prolonged, derangement of the senses in order to obtain the unknown."
      Jim Morrison

      Коментар


        #4
        Забранено е
        Lybra 2.4jtd intensa 06.2002
        Marea 1.9 TD100 HLX -07/97
        Punto 1.2 16v Sporting -11/97 еx - На части

        Коментар


          #5
          бос не можеиначе за обувките е малко субективно - в закона пишеше неудобни обувки...
          2015 Renault Megane Expression GT
          2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
          Всичко за FIAT Bravo 2007

          Коментар


            #6
            Сори, че спамя леко, но в този ред на мисли колко см трябва да ти е високо токчето. Чувала съм, че има ограничение в см ?! Верно ли е ?Аз си карам на токчета откакто съм се качила на кола, дори и на изпита бях с токчета.
            Punto Sporting 1.2 16V 85 h.p. - ex, but first in my heart
            AudiLina A3 1.8 20V 125 h.p. - NOW DRIVING

            Коментар


              #7
              Sev написа:
              бос не може
              Затова значи от бакшиши съм чувал, че като ги спрат и си обуват джапанките
              F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

              Коментар


                #8
                цитирайте къде го пише в закона! То така всеки може да си създава правила....
                Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

                Коментар


                  #9
                  Няма такива глупости в закона, поне аз съм пресен - чел съм го през 2007 и не помня да пише за обувки.Иначе бос не е удобно на спирачката особено, защото, като опра петата на земята, възглавницата и спирачката се трият и не е никак приятно. За газта няма проблем, там не е толкова грапаво, но за спирачката не е удобно бос.Вчера пробвах и се отказах веднага.

                  Коментар


                    #10
                    Не мога бос и с джапанки, адски некомфортно ми е. Ако е изпотен крака се хлъзга много неприятно, джапанката пък има някаква степен на пружиниране и това ме влудява, имам чувството че карам с крака заровени в памук.На жената съм забранил с токчета, пробива стелките. За дишане на крака в жегите препоръчвам едни еспадрили с чорап подходяща материя.

                    Коментар


                      #11
                      вчера си се прибрах от срещата в Китен бос, при това карането си беше с доста адреналин ! но и аз съм чувал май, че е забранено, ама не вярвам да създаде някой полицай проблем защото май краката са последното място, което гледат !
                      Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD, 16V m-jet '04
                      Ex Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD '04; Ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD '01; Ex Fiat Coupe 2.0 '95; Ex Fiat Tipo 1.6 i.e. '93; Ex Fiat 131 Mirafiori 1.4 i.e. '82; Ex Opel Vectra C 1.9 CDTI '05 Elegance, Automatic

                      Коментар


                        #12
                        Никъде в целия правилник не съм видял да пише за това че трябва да си обут с някакви обувки изобщо. А съм виждал как тираджии когато слизат се обуват , което означава че са карали боси. А съм се возил при професионален шофьор който си караше бос. Така че колеги карайте си боси без притеснения.

                        Коментар


                          #13
                          и с 15 см ток ...
                          Punto Sporting 1.2 16V 85 h.p. - ex, but first in my heart
                          AudiLina A3 1.8 20V 125 h.p. - NOW DRIVING

                          Коментар


                            #14
                            kosta написа:
                            вчера си се прибрах от срещата в Китен бос, при това карането си беше с доста адреналин ! но и аз съм чувал май, че е забранено, ама не вярвам да създаде някой полицай проблем защото май краката са последното място, което гледат !
                            Зависи чии са краката :D Я си представи някоя засукана мацка и те й кажат - "заповядайте сега до патрулката, да видим ко шъ праим" - и тя започне да слиза и като се проточат едни безкрайни крака...
                            Fiat Marea Weekend 1,6 16V

                            Коментар


                              #15
                              Търсих стринговете обувка(и), обут(а), бос, гола и в закона, и в правилника, не намерих нищо. Но търсенето по текст не винаги дава точен резултат. Аз никога не карам бос или по джапанки, не се чувствам сигурен. И в най-голямата жега съм с ниски чорапи(такива, които почти не се виждат от обувката) и някакви тънки летни маратонки. Пробвал съм бос с чехли-тип сандали, сравнително стабилно закрепени за краката и пак не ми е удобно.
                              Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                              Коментар

                              Working...
                              X