Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ето я новата ми марея 1.9 ЖТД

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Ето я новата ми марея 1.9 ЖТД

    Здравейте колеги,искам да ви се похваля с новата си колица И да благодаря на всички ,които ми писаха и ми дадоха съвет за какво да гледам ,когато проверявам автомобила.Ето линк на обявата,която е от форума http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.p...40Колеги ,първото ми впечетление за колата е много добро,гледахме я от всякъде,закачихме я на комп.за съжеление неможаха да ми прочетат точните КМ,но имам основания да вярвам че са реални 218000.Естествено,си има някои забележки,но като за 10годишна кола,е направо супер Основното ,което ме притеснява,е това че имало за регулиране някакав клапан по двигателя.Имало леко тракане,което аз лично немога да чуя,но хората от Фиат Русе,може би знаят по-добре.Те твърдят ,че няма проблем да се кара така,и че ако искам,могат да го регулират и тогава колата ще върви още по-добре.А тя си върви много много добре ПУ ПУ да не и е уруки ))Предстои ми обслужване,и по натам ще пусна тема с цени за труд и материали,да може да сравните и вие и аз Пожелавам на всички ви дълги и безаварийни километри!Поздрави и до скоро,надявам се все за хубаво ПреместенаМодераторски екип на fiat-bg.org
    kovach
    Fiat Marea Weekend 1.9 JTD ELX

    #2
    Честито колега, много безаварийни километри.п.с. мой познат се заглеждаше по тази обява, изпревари го пообъркал си раздела, но властимащите ще я метнат дето трябва.
    F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

    Коментар


      #3
      вярно бе,сбъркал съм раздела,сега го забелязах Извинявам се за което Моля модераторите да прехвърлят темата!
      kovach
      Fiat Marea Weekend 1.9 JTD ELX

      Коментар


        #4
        Честито! Много да те радва и много безаварийни километри ти желая! Цветът е супер / като на мойта/, другото си го видял при диагностиката.

        Коментар


          #5
          честито,аз също се облизвах на тази обява,но като няма кинти сиоставаме с само с гледанетоПредполагаме ще останеш доволен от покупката си,а предимството при товарене и пространството за пътниците е несравнимо с колите от същия клас! динамиката на двигателя също си я бива,карам тд 100 и наскоро карах жтд-то на брат ми-е разликата е огромна Много безаварийни и си я обслужи,за да ти е мирна главата!
          ex.Мареа ТД100

          Коментар


            #6
            Даа обслужването,може да ме забави със седмица 2 пусти и пари ((Да се надявам че няма да имам проблеми до тогава!
            kovach
            Fiat Marea Weekend 1.9 JTD ELX

            Коментар


              #7
              прегледай само ремъците как са,да не са прекалено напукани,инъче ако те могат да изкарат,останалото не е такъв сериозен проблем за две седмици
              ex.Мареа ТД100

              Коментар


                #8
                Честито и много безаварийни километри!Относно клапана: Не е добре да има хлабав или натегнат клапан. Но все пак по-добре да е хлабав отколкото натегнат. Така че обърни внимание и не подминавай проблема.
                Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

                Коментар


                  #9
                  честито и от мен , още 200 000 да и навъртиш айде пиши по нататъка колко пари са ти излезнали ролки ремаци , там масла и всичко , че ми е интересно да направя едно сравнение успех
                  Citroen Xsara 1.9 TD 90 hp

                  ex - Fiat Tempra 1.6 i.e. 75 hp

                  Коментар


                    #10
                    и аз й се облизвах на тази марийка, ама... кой е-ал - е-ал, кака Мара се ожени... здраве да е...наистина малко повече трака от нормално за дизел и ЖТД... иначе майстора дето я гледа за мен каза, че е добре...със здраве да си я караш дълги години!п.п. верно цвета е убийствен, въпреки забележките тук там.....
                    Fiat Punto 1.1-Синята птица
                    Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
                    Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

                    Коментар


                      #11
                      Честито колега, със здраве да си караш колицата. Не си сгрешил в избора си, но това с тракането не ми харесва. Дано тракането да изчезне при свален обслужващ ( пистов ) ремък...
                      A17DTС/S
                      Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

                      Коментар


                        #12
                        kov написа:
                        Даа обслужването,може да ме забави със седмица 2 пусти и пари ((Да се надявам че няма да имам проблеми до тогава!
                        Колега, поне за маслото не се бави. Тракането може и да е от демпферната шайба или от някоя ролка ( дай боже ). Майсторите нека да я запалят без обслужващия ремък и слушайте пак двигателя. Иначе за пълното обслужване - масла, ремъци, ролки, филтри ( въздушен, поленов, маслен, горивен) си приготви около 350 лева.
                        A17DTС/S
                        Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

                        Коментар


                          #13
                          Колеги,тракането аз лично не го чувам,а съм музикант и смея да твърдя че имам перфектен слух,и най -малкото ми прави впечетление.Все пак,както вече казах това е първият ми дизел и е напълно възможно да не чувам въпросното тракане.Имаче ми казаха ( от ФИАТ РУСЕ) че обслужването като части ще ми струва 250лв това включва: малсо,горивен,маслен ,въздушен и филтър за климатик,ангренажен ремак,ролка,гарнитура клапани,ако ще регулирам и въпросният клапан.Труд за всичко това -210лвТотал 460лвПитах ги за пистовиа ремък,казаха ми че не е задалжително.Вие какво мислите по този въпрос?Ето и цените на отделните части:Масло "селения"-70лвМаслен ф-р-12лвГоривен ф-р-20лввъздушен ф-р-12лвФ-р Климатик- 25лвАнгренажен р-к-45лвРолка-50лвгарнитура клапани-20лвТова е от мен за сега,поздрави и до скоро
                          kovach
                          Fiat Marea Weekend 1.9 JTD ELX

                          Коментар


                            #14
                            Честита придобивка и дано не се налага д асменяш съединител и маховик!

                            Коментар


                              #15
                              Честито колега.Същата е като моята бивша,многоо готин цвят.Сменяй и двата ремъка задължително,провери си термостата дали ти държи постоянна температура/в средата на скалата трябва да е стрелката/,провери дали ти се включват перките за охлаждането.А пък съединителя не е толкова голям разход вече,стига да не е заминал и маховика...

                              Коментар

                              Working...
                              X