Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Покупка на кола на името на инвалид?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Покупка на кола на името на инвалид?

    Здравейте колеги.Отдава ми се възможност да ползвам право на инвалид за покупка на автомобил. Въпроса ми е при покупката на кола на инвалид и след това какви са "облагите" които се ползват. Говорим за употребявана кола. До тук разбрах следното:- безплатна винетка- не се плаща данък в общината /еднократно се плащат 150лв./
    FIAT Punto 1.6ELX 90hp. 94 г.

    #2
    само това е ! и винетката е безплатна, ако инвалида ти я дава, моя каза, че ще си я продава да изкара нЕкой лев и така! само без данък ще бъде колата, което на разрешената кубатура и мощност за ползване на инвалидно право не кой знае колко голям! Аз преди 7 години като я внесох мойта кола спетих и 1000 лв. ДДС ама то сега вече нали сме "европейци" та това го няма !
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD, 16V m-jet '04
    Ex Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD '04; Ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD '01; Ex Fiat Coupe 2.0 '95; Ex Fiat Tipo 1.6 i.e. '93; Ex Fiat 131 Mirafiori 1.4 i.e. '82; Ex Opel Vectra C 1.9 CDTI '05 Elegance, Automatic

    Коментар


      #3
      Пропускате факта, че за да се ползва безплатния данък, колата трябва да е до 73 kW (100.5 к.с.) включително.

      Коментар


        #4
        Пу, да му се незнае :D !!! Значи моя инвалид е роднина и няма да си продава винетката ама то за едната винетка 60лв. и някакъв данък който сигурно според мощността на колата ще е 30-40лв таван, та за 100лв май не си струва
        FIAT Punto 1.6ELX 90hp. 94 г.

        Коментар


          #5
          Immortal написа:
          Пропускате факта, че за да се ползва безплатния данък, колата трябва да е до 73 kW (100.5 к.с.) включително.
          е аз не съм мерклия на нещо по-мощно ама явно няма далавера или поне е много малка!
          FIAT Punto 1.6ELX 90hp. 94 г.

          Коментар


            #6
            Цитат написа:
            ЗАКОН ЗА МЕСТНИТЕ ДАНЪЦИ И ТАКСИ....................................Чл. 58. (1) Освобождават се от данък превозните средства на: .........................4. (изм. ........ изм. - ДВ, бр. 105 от 2008 г., в сила от 01.01.2009 г.) лекият автомобил - собственост на лице с намалена работоспособност от 50 до 100 на сто, с обем на двигателя до 2000 куб. см и с мощност до 117,64 kW.
            Ако обаче инвалидът е семеен и колата е придобита по време на брака ползваното облекчение е 50%, независимо, че по талон може да се води само на него.

            Коментар


              #7
              =Rudi= написа:
              с обем на двигателя до 2000 куб. см и с мощност до 117,64 kW.
              [/quote]Всъщност това имах предвид и аз, но не ми се ровеше да видя колко беше точно. Писах малко по памет, която напоследък ми изневерява Далаверата с инвалидните коли беше едно време, когато не бяхме в ЕС и се плащаше ДДС при вноса, а инвалидите не плащаха. Сега е безсмислено.

              Коментар


                #8
                Immortal написа:
                =Rudi= написа:
                с обем на двигателя до 2000 куб. см и с мощност до 117,64 kW.
                Всъщност това имах предвид и аз, но не ми се ровеше да видя колко беше точно. Писах малко по памет, която напоследък ми изневерява Далаверата с инвалидните коли беше едно време, когато не бяхме в ЕС и се плащаше ДДС при вноса, а инвалидите не плащаха. Сега е безсмислено.
                :D Информацията ти обаче е точна - до промяната, влязла в сила на 01.01.2009 беше до 1800куб.см. и 73 кВ/ 100к.с.

                Коментар


                  #9
                  Immortal написа:
                  =Rudi= написа:
                  с обем на двигателя до 2000 куб. см и с мощност до 117,64 kW.
                  Всъщност това имах предвид и аз, но не ми се ровеше да видя колко беше точно. Писах малко по памет, която напоследък ми изневерява Далаверата с инвалидните коли беше едно време, когато не бяхме в ЕС и се плащаше ДДС при вноса, а инвалидите не плащаха. Сега е безсмислено.[/quote]Обаче намерих 2 неща:1. Дадено е нещо като писмо /молба/ с което може да пишеш до социалните и те да ти дадат ПАРИ ЗА ПОКУПКА НА МПС :D разбира се не всички някаква част.2. Какво става ако си купиш чиасто нова кола, там се дължи ДДС /не при всички случай/ т.е. може пак да си го приспаднеш
                  FIAT Punto 1.6ELX 90hp. 94 г.

                  Коментар


                    #10
                    Immortal написа:
                    Пропускате факта, че за да се ползва безплатния данък, колата трябва да е до 73 kW (100.5 к.с.) включително.
                    Малка поправка 74 kw =100,64 h.p
                    Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                    Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                    Коментар


                      #11
                      Промени в ЗДДС след 01.01.2010г.

                      Коментар


                        #12
                        Yellow_Flash_Colorz_PDT_06 Yellow_Flash_Colorz_PDT_14
                        FIAT Punto 1.6ELX 90hp. 94 г.

                        Коментар


                          #13
                          Re: Покупка на кола на името на инвалид?

                          TAIF написа:
                          Здравейте колеги.Отдава ми се възможност да ползвам право на инвалид за покупка на автомобил. Въпроса ми е при покупката на кола на инвалид и след това какви са "облагите" които се ползват. Говорим за употребявана кола. До тук разбрах следното:- безплатна винетка- не се плаща данък в общината /еднократно се плащат 150лв./
                          Аз съм инвалид и колата е тази от подписа ми.1.Ползвам 50% намаление на данъка - плащам около 19-20 лева на година.2.Винетката е безплатна.3.От управление "Паркинги и гаражи " имам пропуск и в града паркирам на всички общински паркинги безплатно.Това са "облагите"от инвалидността.НО,с такова бандитско правителство и бандюга -пожарникар за министър председател за догодина нищо не се знае...Ако не ни одерат кожите и оживеем до тогава!Колата я имам от май месец миналата година и никакви 150 лева не съм плащал еднократно.Купена е от български собственик.
                          Фиат марея уикенд 1.9ТД100

                          "Доброто винаги побеждава злото.Така че, който победи,той е добрият!"

                          Бат Бойко победи...но се оказа,че не е добрият!!

                          Коментар


                            #14
                            Колега това за 150-те лева ми го каза приятел, който кара колата на майка си /която също е инвалид/ може би има занчение степента на инвалидизация.
                            FIAT Punto 1.6ELX 90hp. 94 г.

                            Коментар


                              #15
                              TAIF написа:
                              Колега това за 150-те лева ми го каза приятел, който кара колата на майка си /която също е инвалид/ може би има занчение степента на инвалидизация.
                              Тази сума да няма нещо общо с това, че при подаване на декларацията за придобиване на МПС, в данъчното се плаща процент /мисля 2%/ върху застрахователната стойност. А документа за тази застрахователна стойност го дават /преди срещу 10 лв./ във всяка компания - имат таблица по която я определят.

                              Коментар

                              Working...
                              X