Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Автомоделен спорт / хоби /

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Автомоделен спорт / хоби /

    Здравейте от доста време се чудя дали има някои зарибен по този вид хобиили изобщо някои е чувал за такова нещо в нашия форум ако има някои които иска да разбере нещо повече ще споделя има клубове в няколко града предимно София Пловдив Стара Загора Плевен Средец Харманли Русе Варна Пазарджик и Габрово на кратко да обясня за какво става на въпрос с няколко клипчета Раздел автомоделизъмзначи това са колички с дистанционно по просто казано/ Истинска кола в умален размер /карета амортисиори съединители носачи истински гуми от каучук джанти и тнт.има колички за дрифт офф роуд и онроудима и колички / ракети /които вървят с 380 км/ч има и бензинови колички 3.5 кубика които въртят на нитрометан с около 100 110 км/чhttp://www.vbox7.com/play:246e8fa8Раздел Корабомоделизъмсъщото е като количките самоче с лодки тук е по интересно че има много нагласа по моделите на лодките http://vbox7.com/play:7735f193 както се вижда тук едната лодка се потапя и и излиза на повърхноста и задния които кара другата лодка неможа да реагира и мина през него Раздел Авиомоделизъм не съм много запознат с този раздел само знам че излиза скъпичакпонеге е свързан с хеликоптерчета и самолети които много лесно могат да се блъснат в земята при приземяване и нали се сещате че 1 катасрова излиза скъпа http://vbox7.com/play:943b1d08
    Целта е една,скороста е различна - HGT !

    #2
    зарибяващо е тук в стз имаме такъв магазин и всеки път като минавам покрай него се спирам да гледам
    Душата в рая на Фиата оборотомера до края!


    FIAT BRAVO 1.8GT
    FIAT BRAVO 1.9TD ex

    Коментар


      #3
      да Колега аз от много време се каня да идвам до този магазин да си купя перки за модела магазина се казва Квалитет 21
      Целта е една,скороста е различна - HGT !

      Коментар


        #4
        Аз съм фен на това хоби имам модел на Форд Фокус. Ама напоследък все нямама време да карам. А ми се иска да си купя още един модел.
        FIAT Brava SX 1.9 JTD 105 1999г.
        Подкрепете в Facebook "Не на скъпите горива в България"

        Коментар


          #5
          Едно време ходих в младежкият клуб по корабо моделизъм направис си две корабчета,едното е доста добро,с два мотора.После ги подарих на едни деца от махалата да ги пускат във фонтаните.Много е зарибяващо,но сега нямам нерви за такива работи,знаете че да се направи един модел се изисква даста нерви и време.
          ex. punto elx 1.2i
          Lancia Libra 1.6

          Коментар


            #6
            GbGz написа:
            да Колега аз от много време се каня да идвам до този магазин да си купя перки за модела магазина се казва Квалитет 21
            обади се дължа ти едно разкарване из Зарата да си върна за Габрово миналото лято
            Душата в рая на Фиата оборотомера до края!


            FIAT BRAVO 1.8GT
            FIAT BRAVO 1.9TD ex

            Коментар


              #7
              Вярно че моделизмите са голям сърбел. Преди демокрацията имаше клубове и някои от добрите в момента майстори са минали през такива. От там са тръгнали.Вчера например в София на езерото в Дружба 1 пускаха радиоуправляеми модели на лодки. Лодката - около 1 метър дълга. Виждал съм също на Кауфланд на паркинга да пускат автомобилни моделчета. Сега моделизмът не е това което е било на времето. Вместо всичко да си правиш и да се учиш на технологии, си го купуваш на готово от съответните сайтове - корпуси, сервомотори, радиоуправление и др. и нищо не научаваш. Например не научаваш как точно работи радиоуправлението.Освен това цялото удоволствие струва една купчина пари.Хората които сериозно се занимават с моделизми вече са достигнали на ниво бизнес. Такива моделчета на всъдеходи например в Израел произвеждат за обезвреждане на мини. Хеликоптери и самолети с монтирана видеокамера ги използват за разузнаване. Преди време гледах видеоклипове от състезание.Модели на хеликоптери се пускат в лабиринт и трябва да намерят изхода на лабиринта. Самият лабиринт е от стени високи около 2 метра и разстоянието между стените е около 1 метър. На хеликоптера е монтирана камера от която се разпознава изображението и самия хеликоптер се управлява напълно автономно от микроконтролера в него, без външна намеса.По спомени наградата за първо място беше около 10 хиляди долара. Такива пари са нищо защото после военни и други фирми купуват конструкцията и алгоритъма за управление и правят хиляди по 10К долара.С две думи който го влече и му е интересно трябва да се занимава. Изгубеното време и пари в един момент се връщат многократно.
              Bravo 1.6 / 16

              Коментар


                #8
                аз почти съм навлязал в материята сега ще си правя 2 ра лодчица в по бърз клас от първата имам и 1 джипче 3.5 кубика на нитро метанама много рядко го карам че ма е страш да го не блъсна пак
                Целта е една,скороста е различна - HGT !

                Коментар


                  #9
                  Как варират цените на количките, примерно най-евтините. Просто искам да добия представа горе-доло .
                  Fiat Bravo 1.6 99г. - Г.И.
                  Fiat Stilo 1.6 02г. - Г.И.

                  Коментар


                    #10
                    GbGz написа:
                    ама много рядко го карам че ма е страш да го не блъсна пак
                    Че ти кога си го блъскал :D туй само аз го мога :D
                    Тря'а напиша нещо тука, нали

                    Коментар


                      #11
                      reter написа:
                      Как варират цените на количките, примерно най-евтините. Просто искам да добия представа горе-доло .
                      зависи с какъв мотор и с каква батерия се каратит от много други неща но наи вече и мащаба значи колкото е по лека толково по бърза ..има около 150 190 200 и на горе лв.има и от 2000 лв
                      Целта е една,скороста е различна - HGT !

                      Коментар


                        #12
                        Някога и аз ходих в клуб по корабомоделизъм. Тогава му викаха "кръжок" Направил съм няколко корабчета, но всичко остана в клуба. А сега сградата на "станцията на младите техници" пустее и е пред саморазпад.На мен време за такива неща вече не ми остава, но се радвам, че все още има кой да се занимава с подобни неща.Успех ви желая, млади техници!П.П. Бях запален и по влакчета. Имах доста голяма железопътна мрежа от мащаб ТТ, но в последствие всичко се разпиля. Из мазето сигурно мога да намеря някакви релси или вагончета останали.

                        Коментар

                        Working...
                        X