Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Голямата лъжа - FIAT е евтин за поддръжка.

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    gelew написа:
    koolio написа:
    PASSARELLA написа:
    snake написа:
    Съгласен съм и с Пасарела, че в болшинството си не сме фенове, караме фиат, защото това можем да си позволим.
    Добре е да се повдигне и темата за това - с какво Фиата е евтин? С първоначалната покупна цена или като цяло? Защото, по първият признак - е евтин. По вторият е една от най-скъпите коли!Защото не е едно и също нещо да поправиш едно нещо струващо 20 лева 10 пъти за периода в който имаш колата, или да го поправиш един път, но пък да струва 100 лева.Твърдя и потвърждавам, че италианските автомобили са най-скъпите за поддръжка. Нека един от този форум да вдигне ръка и да каже в кой момент фиата е бил 100% изправен? Без никакво проблемче. Няма такъв момент, това е. Тогава кое му е евтиното!?
    Говориш тъпотии, но май не ти е сефте. Можеш ли да конкретизираш кое е това нещо дето се сменя 10 пъти ?!? И като сравняваш, сравнявай коли от един и същи клас и от едно поколение. Я ми кажи на Ц-класата, на която само емблемата и е на Мерцедес, кое и е по-евтино за поддръжка от една Либра например.
    А ти, младежо, преди да даваш квалификации на мненията, я ми обясни какво точно търси един шофьор в Мерцедес (като реални качества на колата, а не това, че му дават път и че му се лЕпят путитата) и какво намира точно в Ц-класата?само емблемата и била мерцедес малеее няма такива като вас бе хора и как го определи това твое тъпо безсмислено мнение ? И кое е общото между цетката и либрата ? имаш ли идея за какво говориш ? И ти от кой свят си?
    Alfa Romeo 155 1.8 TS 8V - Ex
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD - Ex
    Volvo S60 Sport 2.4D

    Коментар


      #17
      Слав написа:
      Колегите, които плюете така дейно по Фиат защо карате Фиат??Хайде марш към Горубляне за по един Мерцедес и да ви се спират мъките
      с удоволствие чакахме ти да ни кажеш че си си вземем по един Мерц аз не съм казал че плюя Фиат аз си харесвам колата и ме кефи доста просто няма равни неща за сравнение във Фиат и Мерцедес и ме хваща яд някой като говори безсмислици Мерцедес това Мерцедес онова Мерцедес си е Мерцедес на светлинни години е Фиат от Мерц това е истината
      Fiat Tipo 1.4 ЕX Alfa Romeo 156 2.0 Selespeed EX Alfa Romeo 156 2.4 JTD ЕX...NOW:Alfa Romeo 166 2.4 JTD Remaped, MERCEDES-BENZ E220 CDI AVANTGADRE

      Коментар


        #18
        части

        Цените са такива щото не са олигинални за Мелцедес има по цеял свят да правят и от там може да е и по евтината цена а за ФИАТ по не се правят а и Тукашното мнение е малко збъркано не зависи от каква е колата а колко е известна ако те търсат части дай да им вдигнем цените и така на ФИАТ цените са по скъпи В някой магазини
        КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
        Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
        http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

        Коментар


          #19
          gelew написа:
          Мерцедес си е Мерцедес на светлинни години е Фиат от Мерц това е истината
          Моабети останали от комунизма, когато може би Мерца е бил наистина здрава кола. :D
          Bravo 1.6 16v 97г. + АГУ

          Коментар


            #20
            Друг е въпроса че двете марки се позиционират в различни ценови класове.
            Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
            Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

            Коментар


              #21
              оставете го да си говори,темата е безмислена,за мен трябва да се затвори преди да сса почнали обидите!!!
              ex.Мареа ТД100

              Коментар


                #22
                paralesa написа:
                оставете го да си говори,темата е безмислена,за мен трябва да се затвори преди да сса почнали обидите!!!
                Подкрепям те напълно.
                Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
                Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

                Коментар


                  #23
                  Пасарела, разбирам, че си се набълбукал с 13 бона за 10 годишна барака и сега трябва да се успокоиш, че не си се пре***л.Ами какво да ти кажа - преебал си се W203, а? Или както каза един познат с Мерцедес - най-слабия модел на марката.Ама споко, кумът ми има същия, мога да те свържа с него да ближете заедно рани А иначе по темата - досаден си. Аз например си купих ФИАТ защото ми хареса дизайна, беше евтин и за цената си предлагаше повече екстри.Изчислявал съм - всички пари които съм дал за 3 години и 60К км -покупка, застраховки, ремонти, данъци, гориво, всичко - когато мерца с всички тези разходи ти дойде на около 20 ст на километър ела ми се обади.Не твърдя, че ФИАТ е върха, но е нормална кола средна ръка.А, това може да ти е от полза:http://www.mercedes-club-bg.com/foru...ic=25969Яко, а
                  like a man in silk pyjamas shooting pigeons from a deckchair

                  Коментар


                    #24
                    Поредната спам тема !
                    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD, 16V m-jet '04
                    Ex Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD '04; Ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD '01; Ex Fiat Coupe 2.0 '95; Ex Fiat Tipo 1.6 i.e. '93; Ex Fiat 131 Mirafiori 1.4 i.e. '82; Ex Opel Vectra C 1.9 CDTI '05 Elegance, Automatic

                    Коментар


                      #25
                      Re: Голямата лъжа - FIAT е евтин за поддръжка.

                      gelew написа:
                      нали знаеш каква е разликата от кола до кола стопанисването й същото важи и за Мерцедес и не забравяй най вече е-класата за която говориш е СЛУЖЕБНА.
                      А ти не знаеш на каква институция е служебна, как е карана и как е подържана тази кола. И въпреки това дава адски много дефекти. И оставя на пътя не веднъж...Но няма смисъл да спорим. Мерцедес е скъпа и луксозна марка (но не и надеждна ) Фиат е народна марка. База за сравнение - никаква.
                      She was only a whisky maker but he loved her still.

                      Коментар


                        #26
                        Слав написа:
                        Колегите, които плюете така дейно по Фиат защо карате Фиат??Хайде марш към Горубляне за по един Мерцедес и да ви се спират мъките
                        Как не се бях сетил
                        N.Y. State of Mind

                        Коментар


                          #27
                          Просто сравнение на най-често сменяната част на колите в България, които СЕ КАРАТ (а не стоят по гаражите) - предно окачване:Съгласно обявените цени в сайт за продажба на авточасти, много популярен в нашия форум:- десен носач на Мареа, марка FAST, цена 56.80 лв- десен носач на С класа W202, марка FAST, цена 97.50 лвДруги консумативи:- въздушен филтър на Мареа, марка VASCO, цена 9.80 лв- въздушен филтър на C класа, марка VASCO, цена 18.90 лв- горивен филтър на Мареа, марка VASCO, цена 10.80 лв- горивен филтър на C класа, марка VASCO, цена 24.70 лв- маслен филтър на Мареа, марка VASCO, цена 5.90 лв- маслен филтър на C - класа, марка VASCO, цена 8.60 лви т.н. мога да продължавам до безкрайност, но в този сайт частите за Мерцедес са ограничени. Но в който и магазин да попитате, съотношението ще е подобно.Преди време карах служебен МБ-190. Влизаше в сервиз доста честичко (по-често дори от тогавашната ми Темпра), парите които се даваха за него бяха доста повече, отколкото давах за Темпрата. Прости наблюдения от живота. Пък де да знам. Може да са почнали от МБ да правят евтини за подръжка коли, пък от ФИАТ - луксозни лимузини за баровци...

                          Коментар


                            #28
                            Immortal написа:
                            Други консумативи:- въздушен филтър на Мареа, марка VASCO, цена 9.80 лв- въздушен филтър на C класа, марка VASCO, цена 18.90 лв
                            С въздушния филтър на мареа трябва да подаряват и една кутия, защото обикновено се чупи при смяната на филтъра :D . Това полу-на майтап. Фиат не е прекалено скъп за поддръжка, но както доста пъти се е коментирало-неремонтопригоден. Народни коли на 10+ години, всяка със своите хронични болежки, експлоатирани неясно как от предишните им собственици, допълнително развалени от некадърни майстори. Няма как да е по-различно.
                            Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                            Коментар


                              #29
                              Имам Мареата от 3 години и 8 месеца. Стои в гаража, ама нощем. За това време съм сменил едно каре - беше около 110 лева, доколкото си спомням, предницата преди почти две години ми излезе 320 лева с труда и двете гърнета, които си бяха тръгнали, още като я купувах. Всичко друго е консумативи и не го броя. Напълно съм доволен от колицата и мисля, че си е струвала всяка стотинка. Сега един колега се хвърли със затворени очи в дълбокото и докара една А6. Подозирам - дано не съм прав - че преждевременно ще му побелее косата, защото само едни гуми да рече да купи, отива към хилядарка, ще ми сподели тез дни първоначалното обслужване, но по-добре да не ми споделя - не искам да знам, че ще се изплаша. Та това е - все си мисля, че всеки случай е субективен и не може категорично да даде аргументи в едната или другата посока - важното е всеки да се радва на колата си, а и тя да му върши работа повече, отколкото той да се грижи за нея в сервиза.
                              Fiat Marea Weekend 1,6 16V

                              Коментар


                                #30
                                Добре де ,това е поредната тема ,която е потенциална БАН-тема... Какви глупости се пишат направо не е истина...
                                Fiat Stilo Multi Wagon 1.9JTD 85KW/115к.с. '03 powered by emzo
                                Fiat Punto SX mk2 1.2 44KW/60к.с. '00
                                EX : Fiat Tipo 1.6 i.e DOHC 149C2.046 1585cc. 66KW/90к.с -6250об./мин. - Изповядващ религията FIAT

                                Коментар

                                Working...
                                X