Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Покупка на злато от чужбина

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Покупка на злато от чужбина

    Ако случайно има някой по наясно с това как стоят нещата с купуването на злато от чужбина моля да сподели. Интересува ме колко е границата на грамажа - как се изчислява - общо за превозно средство, на човек .... .Става въпрос за Гърция, т.е. страна от евро съюза ... трябва ли да се декларира като се влиза обратно ... какви може да са последствията ако си с повечко грамаж и т.н. Мерси предварително !
    Fiat Brava 1.4/12v (96).... ммм бордо !
    Citroen Berlingo 1.4/8v (04)

    #2
    От гърция можеш да си купиш кокото искаш - ако искаш с половин тон се върни - никой няма да ти обърне внимание.След като дадена стока е за пусната за свободна циркулация в ЕС ( разбирай произведена или внесена - с плащане на мита) няма никакво ограничение за пренасянето й.Едиснтвено проблемни са произведенията на изкуството.А от гърция като си купуваш златото - ако го купуваш като частно лице ще платиш ДДС там. Ако го купуваш като фирма с фактура без ДДС от продавача - дължиш го тук.
    Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
    Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

    Коментар


      #3
      Мерси само "разбирай произведена или внесена - с плащане на мита" това не можах да разбера, т.е. стоката (в случая златото) трябва да го декларирам на границата и да платя мито? Това би било нормално може ако не бяхме в ЕС или примерно с Турция. Ако е така и съм разбрал правилно няма ли някакъв определен грамаж с който не биха ме закачили - примерно съм на почивка и съм накупувал различни гривни, ланци .... за семейството. В другия случай ако не съм разбрал правилно извинявай : )
      Fiat Brava 1.4/12v (96).... ммм бордо !
      Citroen Berlingo 1.4/8v (04)

      Коментар


        #4
        Абе Светлич, казва ти се - ако си частно лице - купи си тон, тон и половина злато - никой няма да те бара, щото НЯМА МИТО, нали е вътреобщностно. Ако ще пазариш като фирма - просто ще дължиш едно ДДС - тук или в Гърция. С Европейския съюз нещата са все едно купуваш от Варна и си го караш в Русе... Гърция - България - няма мито, няма граница, няма декларации...
        Steliyan's Life!
        FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

        Коментар


          #5
          Ок ок ок :D мерси за точните отговори, питах 2-ри път защото исках да съм сигурен и да не стане фал .... мерси пак !
          Fiat Brava 1.4/12v (96).... ммм бордо !
          Citroen Berlingo 1.4/8v (04)

          Коментар


            #6
            svetli4a написа:
            Ок ок ок :D мерси за точните отговори, питах 2-ри път защото исках да съм сигурен и да не стане фал .... мерси пак !
            а от Турция как стои въпроса?

            Коментар


              #7
              37гр. злато и платина в необработен и полуобработен вид и монети;60гр. За бижута и аксесоари от злато и платина;300гр. За сребро в необработен и полуобработен вид, монети, бижута и аксесоари.
              .:: Just because I am unique does not mean I am useful ::.
              www.cyxap.com

              Коментар

              Working...
              X