Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Упътване за преносими радиостанции

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Упътване за преносими радиостанции

    Здравейте ,колеги!Взех си обявите във форума едни преносими радиостанции ,но нещо не мога да ги наглася да работят ,а момчето дето ги продава не ми е изпратил ръководство...Та молбата ми е ,ако някой има ръководство(може да не е на същия модел ,все пак не вярвам да се различават много с други модели в същия клас) ,или знае как да ги настроя ,нека помогне ,много ще съм благодарен!Забравих да напиша ,че са на един и същи канал ,но ако се прави и нещо друго ,няма как да го знам ,понеже никога не съм работил с такива неща... Моделът е Tevion PMR 3000
    Прикачени файлове
    Fiat Stilo Multi Wagon 1.9JTD 85KW/115к.с. '03 powered by emzo
    Fiat Punto SX mk2 1.2 44KW/60к.с. '00
    EX : Fiat Tipo 1.6 i.e DOHC 149C2.046 1585cc. 66KW/90к.с -6250об./мин. - Изповядващ религията FIAT

    #2
    Леле ,цял ден се мъча и неще и неще!!!Уж са на един канал и не се свързват двете радиостанции...
    Fiat Stilo Multi Wagon 1.9JTD 85KW/115к.с. '03 powered by emzo
    Fiat Punto SX mk2 1.2 44KW/60к.с. '00
    EX : Fiat Tipo 1.6 i.e DOHC 149C2.046 1585cc. 66KW/90к.с -6250об./мин. - Изповядващ религията FIAT

    Коментар


      #3
      Да не ги ползваш на прекалено голяма дистанция една от друга. Нали имат някакво максимално растояние на което могат да се свързват.

      Коментар


        #4
        ////Punto//// написа:
        Да не ги ползваш на прекалено голяма дистанция една от друга. Нали имат някакво максимално растояние на което могат да се свързват.
        Ами те са една до друга...
        Fiat Stilo Multi Wagon 1.9JTD 85KW/115к.с. '03 powered by emzo
        Fiat Punto SX mk2 1.2 44KW/60к.с. '00
        EX : Fiat Tipo 1.6 i.e DOHC 149C2.046 1585cc. 66KW/90к.с -6250об./мин. - Изповядващ религията FIAT

        Коментар


          #5
          Най-накрая го нагласих!Оказа се ,че не трябва да са на един канал ,а на съседни канали...
          Fiat Stilo Multi Wagon 1.9JTD 85KW/115к.с. '03 powered by emzo
          Fiat Punto SX mk2 1.2 44KW/60к.с. '00
          EX : Fiat Tipo 1.6 i.e DOHC 149C2.046 1585cc. 66KW/90к.с -6250об./мин. - Изповядващ религията FIAT

          Коментар


            #6
            Абсурд! Не би трябвало да е така. Станциите определено са с проблем.

            Коментар


              #7
              ls1 написа:
              Абсурд! Не би трябвало да е така. Станциите определено са с проблем.
              Е аз тъкмо се зарадвах ,че работят...На едната показва 7 канал ,а на другата 8...Така си работят ,досега съм ги тествал и няма проблеми...От какво може да се получи така...Между другото нагласих едната на 8 канал ,а другата пуснах да сканира и намери сигнала на 7 канал...ПП:Всъщност има ли проблем да ги ползвам така?
              Fiat Stilo Multi Wagon 1.9JTD 85KW/115к.с. '03 powered by emzo
              Fiat Punto SX mk2 1.2 44KW/60к.с. '00
              EX : Fiat Tipo 1.6 i.e DOHC 149C2.046 1585cc. 66KW/90к.с -6250об./мин. - Изповядващ религията FIAT

              Коментар


                #8
                Predatorsi написа:
                ls1 написа:
                Абсурд! Не би трябвало да е така. Станциите определено са с проблем.
                Е аз тъкмо се зарадвах ,че работят...На едната показва 7 канал ,а на другата 8...Така си работят ,досега съм ги тествал и няма проблеми...От какво може да се получи така...Между другото нагласих едната на 8 канал ,а другата пуснах да сканира и намери сигнала на 7 канал...ПП:Всъщност има ли проблем да ги ползвам така?
                Свържи се с колегата RedStorm, ще ти обясни как да ги ползваш и как да ги настройш!
                ФИАТ ФОРУМ БЪЛГАРИЯ

                Коментар


                  #9
                  Може да е така, но само при положение, че имат опция за дуплекс. На един канал слуша а на друг предава и става телефон и не е нужно да се изчаквате. Тези точно не ги знам, но може да имат опция за изпращане на кодове и само тогава да се свързват, един вид да не слушаш всички на канала. Ако пък са в нормален режим и едната работи на 7-ми а другата на 8-ми канал може да има проблем в една от двете. Разликата между каналите е малка и ако е избягала честотата затова е така. Не помня на този банд на кои честоти бяха любителски, но и на любителските честоти трябва да имаш инициали.

                  Коментар


                    #10
                    chaveto написа:
                    Може да е така, но само при положение, че имат опция за дуплекс. На един канал слуша а на друг предава и става телефон и не е нужно да се изчаквате. Тези точно не ги знам, но може да имат опция за изпращане на кодове и само тогава да се свързват, един вид да не слушаш всички на канала. Ако пък са в нормален режим и едната работи на 7-ми а другата на 8-ми канал може да има проблем в една от двете. Разликата между каналите е малка и ако е избягала честотата затова е така. Не помня на този банд на кои честоти бяха любителски, но и на любителските честоти трябва да имаш инициали.
                    Ами на тези първо си гласиш канала и след това кода на канала ,като можеш да не слагаш код на канала...Ето това намира гугъл за честотите на каналите...PMR Channel Frequency (MHz)1 446.006252 446.018753 446.031254 446.043755 446.056256 446.068757 446.081258 446.09375Иначе мен не ме притеснява толкова много ,че едната показва 7 канал ,а другата 8 ,важното ,е че работят и се чуваме...Все пак няма да ги използвам за кой знае какво...Освен ако не е проблем това де ,че на едната честотите са леко изместени...
                    Fiat Stilo Multi Wagon 1.9JTD 85KW/115к.с. '03 powered by emzo
                    Fiat Punto SX mk2 1.2 44KW/60к.с. '00
                    EX : Fiat Tipo 1.6 i.e DOHC 149C2.046 1585cc. 66KW/90к.с -6250об./мин. - Изповядващ религията FIAT

                    Коментар


                      #11
                      Не се притеснявай, всичко е ОК.Инициали за тези радиостанции не се искат. То това на практика са си уоки-токи... Не се изисква нищо.Щом работят - нямаш проблем. Има някакъв проблем в една от станциите с честотите и каналите, както казва chaveto, но това е бял кахър. Само на 7-ми и 8-ми канал ли се разминават? Пробвай на друг канал.

                      Коментар


                        #12
                        Immortal написа:
                        Не се притеснявай, всичко е ОК.Инициали за тези радиостанции не се искат. То това на практика са си уоки-токи... Не се изисква нищо.Щом работят - нямаш проблем. Има някакъв проблем в една от станциите с честотите и каналите, както казва chaveto, но това е бял кахър. Само на 7-ми и 8-ми канал ли се разминават? Пробвай на друг канал.
                        Ами аз пробвах ,едната винаги показва един канал надолу...Ако едната е 7 другата е 6 ,5-4 ,4-3 и т.н..Но важното е ,че намира другата радиостанция без проблем...
                        Fiat Stilo Multi Wagon 1.9JTD 85KW/115к.с. '03 powered by emzo
                        Fiat Punto SX mk2 1.2 44KW/60к.с. '00
                        EX : Fiat Tipo 1.6 i.e DOHC 149C2.046 1585cc. 66KW/90к.с -6250об./мин. - Изповядващ религията FIAT

                        Коментар


                          #13
                          Тези токита са 0,5w.За тяхната употреба не се изисква разрешително и личен инициал от КРС(Комисия за регулиране на съобщенията).Въпросните токита,както и CB токита(27MHz),са свободни за употреба.Единственото условие за твоите е да не монтираш допълнителна външна антена с цел увеличаване на мощността. Това,че работят на различни канали не е нормално.Сега се свързват,защото са едно до друго.Ако направиш проба,примерно на стотина метра,може и да не успеят да се чуят.При тази ниска мощност и висока работна честота от значение е релефа на местността,където ще ги ползваш.При пряка видимост и заредени батерии повече от 2км едва ли ще покрият.При употреба на пресечен терен разстоянието ,на което ще ти вършат работа,силно намалява.
                          Octavia RS
                          Evo 10-служебната играчка.

                          Коментар


                            #14
                            Red Storm написа:
                            Тези токита са 0,5w.За тяхната употреба не се изисква разрешително и личен инициал от КРС(Комисия за регулиране на съобщенията).Въпросните токита,както и CB токита(27MHz),са свободни за употреба.Единственото условие за твоите е да не монтираш допълнителна външна антена с цел увеличаване на мощността. Това,че работят на различни канали не е нормално.Сега се свързват,защото са едно до друго.Ако направиш проба,примерно на стотина метра,може и да не успеят да се чуят.При тази ниска мощност и висока работна честота от значение е релефа на местността,където ще ги ползваш.При пряка видимост и заредени батерии повече от 2км едва ли ще покрият.При употреба на пресечен терен разстоянието ,на което ще ти вършат работа,силно намалява.
                            Ами днес ще ги пробвам на голямо разстояние и ще кажа после дали се справят...ПП:Но все пак не съм ги взел за нещо друго освен да си лафим с един приятел като пътуваме заедно ,а това е често и са ни писнали телефони...
                            Fiat Stilo Multi Wagon 1.9JTD 85KW/115к.с. '03 powered by emzo
                            Fiat Punto SX mk2 1.2 44KW/60к.с. '00
                            EX : Fiat Tipo 1.6 i.e DOHC 149C2.046 1585cc. 66KW/90к.с -6250об./мин. - Изповядващ религията FIAT

                            Коментар


                              #15
                              Да любителският банд е малко по надолу, на тази честота ми казаха, че има охранителни фирми. Също така ми споменаха за някаква опция "шифт" при която се получава това което ти го казах по нагоре за телефона, но с разликата, че не можеш едновременно да слушаш и да предаваш.Идеята е да предаваш на една честота а да слушаш на друга, човека от другата страна и той така е настроен и по този начин ако някой иска да ви подслушва ще трябва да знае и двете честоти.............. То не, че е много трудно да се подслушва. А половин ват е достатъчен да покрие 2км при пряка видимост и отгоре. С 50мв токита сме говорили като деца над км да там честотата е по ниска и това си оказва влияние.

                              Коментар

                              Working...
                              X