Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Данък МПС Fiat Marea 2.4 TD 125 к.с.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Данък МПС Fiat Marea 2.4 TD 125 к.с.

    Здравейте колеги! Реших да си сменя Tipo-то, защото е бензин, а съм се спрял на дизелов мотор, съответно пак FIAT. Та въпросът ми е, колко струват документите на колата, ако е 2.4 TD - ГО, Данък? Смяната на всички консумативи по нея също, общо взето всичко!Грешен раздел->ПреместенаМодераторски екип на fiat-bg.org
    Fiat Tipo 1.4 Weber (на скрап), NEW! Opel Astra G 1.6mi
    Fiat Tempra 1.6 i.e.cat + LPG

    Добрата кола ще ви закара от точка А до точка Б, а мощната ще ви създаде само неприятности!

    #2
    Ето за данъка колко ще е приблизително http://www.epi.bg/calc_danak_auto.phpЗа консумати е много относително, зависи колко ролки ще се сменят и т.н. Цени можеш да видиш в http://www.axm-auto.com/На дизелов мотор добре си се спрял, но се оглеждай при възможност за JTD.
    Fiat Marea Weekend 1.9 JTD 105 2000
    Lancia Lybra 1.9 JTD 115 2002

    Коментар


      #3
      Благодаря, много полезна информация! Не съм и знаел, че съществува подобен калкулатор! Знам, че JTD версията е по-хубава, но и парите и са хубави, но ще е MAREA Diesel!
      Fiat Tipo 1.4 Weber (на скрап), NEW! Opel Astra G 1.6mi
      Fiat Tempra 1.6 i.e.cat + LPG

      Добрата кола ще ви закара от точка А до точка Б, а мощната ще ви създаде само неприятности!

      Коментар


        #4
        Toя калкулатор за нищо не става, смята ми данък 128лв, а дефакто е 258
        F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

        Коментар


          #5
          cokata_23 написа:
          Ето за данъка колко ще е приблизително http://www.epi.bg/calc_danak_auto.php....
          Калкулатора за данъка е прекалено "ориентировачен", за моите 105 коня казва 127лв. данък, а всъщност са 195лв. в гр. Варна.
          Steliyan's Life!
          FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

          Коментар


            #6
            На мен ми го изчисли до стотинка,147 коня/178 лв.гр.Казанлък
            Marea HLX 147ps

            Коментар


              #7
              Ремъци, ролки и филтри, заедно с масло Селения ще смениш за около и под 300 лева само частите. Данъкът ти ще е около 200 лева ако си от София.
              She was only a whisky maker but he loved her still.

              Коментар


                #8
                всеки град си определя данъците

                Коментар


                  #9
                  strajaro написа:
                  всеки град си определя данъците
                  Например, аз в Ямбол за 2.4 JTD 150к.с/110Kw платих 121лв. и ...ст. Незнам дали са объркали киловатите с к.сили, но това платих.Автомобила е в графата "над 5год. до 14год."

                  Fiat Brava SX 1.4 12V 1997

                  Коментар


                    #10
                    Ето я таблицата, по която се изчислява данъкът. Мисля, че я поствам за около 100-ен път във форума . ЗМДТ:Чл. 55. (Изм. - ДВ, бр. 45 от 2002 г., в сила от 01.01.2002 г., изм. - ДВ, бр. 112 от 2003 г., в сила от 01.01.2004 г., изм. - ДВ, бр. 100 от 2005 г., в сила от 01.01.2006 г., изм. - ДВ, бр. 106 от 2004 г., в сила от 01.01.2005 г., изм. - ДВ, бр. 110 от 2007 г., в сила от 01.01.2008 г.) (1) За леки автомобили общинският съвет определя размера на данъка с наредбата по чл. 1, ал. 2 съобразно мощността на двигателя, коригиран с коефициент в зависимост от годината на производство, както следва: 1. до 37 kW включително - от 0,34 до 1,02 лв. за 1 kW; 2. над 37 kW до 55 kW включително - от 0,40 до 1,20 лв. за 1 kW; 3. над 55 kW до 74 kW включително - от 0,54 до 1,62 лв. за 1 kW; 4. над 74 kW до 110 kW включително - от 1,10 до 3,30 лв. за 1 kW; 5. над 110 kW - от 1,23 до 3,69 лв. за 1 kW. В зависимост от годината на производство данъкът се умножава със следните коефициенти: Брой на годините от годината на производство, включително годината на производство Над 14 години коефициент 1 Над 5 до 14 години включително коефициент 1,5 До 5 години включително коефициент 2,8Чл. 59. (1) (Изм. - ДВ, бр. 100 от 2005 г., в сила от 01.01.2006 г.) За превозните средства с мощност на двигателя до 74 kW вкл., снабдени с действащи катализаторни устройства, данъкът се заплаща с 50 на сто намаление.Пример: Община Пазарджик. Общинският съвет е гласувал с наредба, че за 2010 г. коефициентите за данък МПС са на долната граница. Мареа 1.8 16V, 83 KW: 83*1.10*1.5(колата е от 5 до 14 г.)=136,95 лв.Ако например съответната община гласува с наредба коефициентът за автомобили 74-110 KW да е максимума 3.30, вместо минимума 1.10 , за кола от 5 до 14 г. с двигател 83 KW данъкът ще достигне 410,85 лв. Както забелязвате, общинският съвет може с наредба да увеличава до 3 пъти коефициентите спрямо минимумите, заложени в закона.Сега ще сметнем за твоята мареа: 125 к.с.=92kW. Предополагаме, че колата е от 5-14 години. Данъкът може да бъде в следните граници: 151,80 лв-455,40 лв. Честито :D !Колкото до въпросния калкулатор: http://www.epi.bg/calc_danak_auto.php - смята съвсем точно, но взима долната граница на коефициентите за kW. Обърнете внимание на ред 4-сума за 1kW, там е минимумът, заложен в ЗМДТ. Няма как да има универсален калкулатор, защото всяка община може да играе точно с тези коефициенти.
                    Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                    Коментар


                      #11
                      Хубаво е да се знае!!!! Благодаря, на всички отговорили по темата, може би ще се насоча към двигател TD100, защото бусът които карам е 2.2 TDcI, а пък колата 2.4! )))) Незнам, кои от моделите двигатели на Marea е най-хубав! Не искам състезателен автомобил като например Marea 2.0 20V, а нещо с което ще се пътува задоволително, не съм любител на високите скорости, а на удобното пътуване! Съвети за TD75, TD100, Моделите с ,,Common rail" помпите(Знам от опит с буса, че един ремонт излиза доста скъпо, е от калпави майстори в Монтана)!
                      Fiat Tipo 1.4 Weber (на скрап), NEW! Opel Astra G 1.6mi
                      Fiat Tempra 1.6 i.e.cat + LPG

                      Добрата кола ще ви закара от точка А до точка Б, а мощната ще ви създаде само неприятности!

                      Коментар


                        #12
                        momchil_kk написа:
                        Хубаво е да се знае!!!! Благодаря, на всички отговорили по темата, може би ще се насоча към двигател TD100, защото бусът които карам е 2.2 TDcI, а пък колата 2.4! )))) Незнам, кои от моделите двигатели на Marea е най-хубав! Не искам състезателен автомобил като например Marea 2.0 20V, а нещо с което ще се пътува задоволително, не съм любител на високите скорости, а на удобното пътуване! Съвети за TD75, TD100, Моделите с ,,Common rail" помпите(Знам от опит с буса, че един ремонт излиза доста скъпо, е от калпави майстори в Монтана)!
                        Значи по конкретните ти зададени тук въпроси - цитираните от мен цени на части важат и за TD75 и TD100 и всичко, което е 1.9 или 2.4. Не вземай TD75 - съвсем тромаво е, предполагам, Мареите са общо взето еднакво удобни иначе. Моделите с Common rail са по-добри, но трябва да се внимава при покупката.
                        snake написа:
                        Няма как да има универсален калкулатор, защото всяка община може да играе точно с тези коефициенти.
                        Имаше то в pariteni.bg ама напоследък го няма. Или поне аз не мога да го намеря
                        She was only a whisky maker but he loved her still.

                        Коментар


                          #13
                          gantcho написа:
                          snake написа:
                          Няма как да има универсален калкулатор, защото всяка община може да играе точно с тези коефициенти.
                          Имаше то в pariteni.bg ама напоследък го няма. Или поне аз не мога да го намеря
                          Като се замисля, при добро желание не е голям проблем да се съберат решенията на всички 100+ общини в България и да се направи универсален калкулатор. Подозирам, че и Google е напълно достатъчен за целта.
                          Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                          Коментар

                          Working...
                          X