Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Има ли някой работещ в gsm сервиз?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Има ли някой работещ в gsm сервиз?

    Има ли някой от колегите във форума, който работи в gsm сервиз?Трябва ми за една консултация и евентуално, ако е възможно изпълнение. По-точно "Пълна промяна" на един мобилен телефон.Баща ми има Сони Ериксън P910i, който работи безотказно, но вече е тотално смачкан/окъцан/оръфан. Другият месец има рожден ден и искам да го изненадам с една пълна промяна. Търся цялостни панели и клавиатура. Намерил съм от един друг форум и друг цял апарат(пак е ожулен, но е много по-добре). Мисля да го взема и него за резерва. Обаче с панелите и клавиатурата съм го закъсал. Обиколих няколко сервиза, не могат да намерят. В нет-а има няколко места, но нямат налични.Въпроса ми е за съдействие по избирането на "ремонтен комплект" от ebay, тъй като има няколко вида(с и и без инструменти) и разбира се самото изпълнение на ремонта. Естествено трудът ще бъде заплатен Много държа да го доизкараме максимално добре, защото междувременно баща ми е сменил няколко десетки телефона през Е/N- сериите на Нокиа, HTC-та и т.н и т.н, нот този не иска да го сменя.

    #2
    Re: Има ли някой работещ в gsm сервиз?

    vital написа:
    Има ли някой от колегите във форума, който работи в gsm сервиз?
    PredatorSt (имаме и потребител PredatorSi, да не ги объркаш )

    Коментар


      #3
      Дам, мерси Оги, подсетиха ме на лично. Съответно му писах на колегата Ще напиша ако има развитие.

      Коментар


        #4
        Самата подмяна на панелите е лесна работа,трудното е с намирането на такива.Сега ще погледна какво се прдлага в ибей,само клавиатурата треа да е оригинална щото създава ядове.Ако междувременно си намерил некви читави панели ще извърша подмяната(но без заплащане )
        Bravo 1.2 16v
        Lancia Dedra 1.8 16v
        Suzuki GSXR250R

        Коментар


          #5
          Благодаря много за включването. Като решиш кой е най-подходящия комплект направо пращай линк на лс да го поръчвам

          Коментар


            #6
            vital написа:
            Благодаря много за включването. Като решиш кой е най-подходящия комплект направо пращай линк на лс да го поръчвам
            Ремонтните комплекти от ибей са недъгави китайски имитации, като дори инструментите с тях са неподходящи за сервизиране на този телефон. Панелите не изкарват и една календарна година - скапват се все едно са от солети направени. Оригинални панели за този модел не съм виждал от 4-5 години, батерии - също. Тъпото е, че това е един от най-сполучливите модели на марката... Успех със задачата, а самата подмяна не е особено голям проблем - малко внимание и малка отверка тип "кръстата" (филипс).
            Steliyan's Life!
            FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

            Коментар


              #7
              Здравей колега, мога ли и аз да се възползвам от промоцията да сменим панела на нокиа Н73 с купуван такъв от ибей, колко ще ми струва и евентуално как да те намеря? Не става въпрос за веднага, а за около средата на този месец
              Skoda AMfabia 1.2 12v
              exBrava 1.8 16V ELX + Анти Гравитационно Устройство (АГУ)

              Коментар


                #8
                Ако някой предложи диспей за Самсунг Д600 го взимам може и втора употреба
                И да знаете!!!За всичко е виновна твърдата вода

                Коментар


                  #9
                  piftho написа:
                  Здравей колега, мога ли и аз да се възползвам от промоцията да сменим панела на нокиа Н73 с купуван такъв от ибей, колко ще ми струва и евентуално как да те намеря? Не става въпрос за веднага, а за около средата на този месец
                  Мария Луиза ном 61 търсиш Стефан,ще оставиш телефона и ще го вземеш на другия ден да го направя вкъщи да не те тарифираме.За колегата Марто Модев такъв дисплей последно виждах преди около 6 месеца и цената му беше 60лв на едро.Дори да намеря от някой колега никой нема да го даде по-надолу,ако мислиш че има смисъл да го правиш при тези цени ми пиши лично ще ти потърся
                  Bravo 1.2 16v
                  Lancia Dedra 1.8 16v
                  Suzuki GSXR250R

                  Коментар


                    #10
                    Мн. благодаря колега. Веднага, когато съм готов с нещата ще ти пиша на лично или ще се чуем. А кой сервиз евентуално трябва да търся като име или ...Благодаря ти много
                    Skoda AMfabia 1.2 12v
                    exBrava 1.8 16V ELX + Анти Гравитационно Устройство (АГУ)

                    Коментар


                      #11
                      Ще използвам темата, за да задам още един въпрос. От къде мога на си взема говорителче за Сониерискон к770? Сина ми го поля със сок, и почистването имаше слаб ефект - чува се доста слабо, явно вътре мембраната му е залепнала. Става въпрос за слушалката, това, от което чуваш, докато провеждаш разговор, не "спикъра". Ще си го сменя сам, да не стои телефона по сервизи, че ми е драма да си прехвърля цялата информация на оборотен. Мерси предварително

                      Коментар


                        #12
                        tomny написа:
                        Ще използвам темата, за да задам още един въпрос. От къде мога на си взема говорителче за Сониерискон к700? Сина ми го поля със сок, и почистването имаше слаб ефект - чува се доста слабо, явно вътре мембраната му е залепнала. Става въпрос за слушалката, това, от което чуваш, докато провеждаш разговор, не "спикъра". Ще си го сменя сам, да не стои телефона по сервизи, че ми е драма да си прехвърля цялата информация на оборотен. Мерси предварително
                        На сониериксон к700и слушалката и високоговорителя са на едно,в смисъл един и същ е говоритела с 4 крака за различно напрежение,ако обаче при звънене се чува добре а при разговор е слабо може да е от аудио контролер или просто да са задръстени отворите на панела.А това че ще си сменяш говорителя сам гледай само да не прекъснеш лентовите кабели на страничните бутони,камерата или дисплея,да няма после тема търся дисплей или странични бутони или камера,резервната част за която питаш е 13.90 като цена
                        Bravo 1.2 16v
                        Lancia Dedra 1.8 16v
                        Suzuki GSXR250R

                        Коментар


                          #13
                          Май бъркаш нещо, или аз не съм те разбрал. Слушалката си е на обичайното място, над дисплея, а спикъра е на задния панел, в долната част. Определено са два различни детайла. Би ли проверил пак, ако не те затруднявам. И ако искаш да минем на лични. Мерси отново.

                          Коментар


                            #14
                            tomny написа:
                            Май бъркаш нещо, или аз не съм те разбрал. Слушалката си е на обичайното място, над дисплея, а спикъра е на задния панел, в долната част. Определено са два различни детайла. Би ли проверил пак, ако не те затруднявам. И ако искаш да минем на лични. Мерси отново.
                            Батенце не гледай отворите на панела!Сега ми става ясно че не си отварял телефона и съм 80% сигурен че ако се опиташ ще скъсаш флексовете.Един е говорителя като ти казвам сега ще намеря и снимка да ти постна.Ако все пак си инат вкъщи мисля че имам 1-2 разглобени такива и по последни спомени спикърите са си на място,ще ти ги подаря ама после да нема греда
                            Bravo 1.2 16v
                            Lancia Dedra 1.8 16v
                            Suzuki GSXR250R

                            Коментар


                              #15
                              Ей тва е спикъра,забележи колко са контакните крачета,абе огледай го добре
                              Прикачени файлове
                              Bravo 1.2 16v
                              Lancia Dedra 1.8 16v
                              Suzuki GSXR250R

                              Коментар

                              Working...
                              X