Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Баня-смесител-КУПЕН-окачване на бойлер - на 5 стр.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #46
    Oги, с риск да деформирам темата: Ако само при теб са проблемите трябва да започнеш от входящия спирателен кран за твоя щранг след това водомера. Ако проблемите ги имат и комшиите от долу: Проверката трябва да стане: Входящ спирателен за общия щранг, централен водомер. Имали сме случаи на задръстени цетки и спирателни кранове, които буквално "спират" водата. Това се получава след отстраняване на аварии и попадане на "боклуци" в системата. Що се касае за несменения щранг на комшията на 6-ти етаж - все едно, че вие на горните етажи нищо не сте правили. Това сечение на тръбата за, което споменаваш : не пречи да се реализира някакво налягане в системата, но дебитните стойности са ограничени и напрактика се получава така, както описваш ти. Централния кран на общия щранг и водомерът след него са собственост на ВиК ( по смисъла на Наредба 4 ) и трябва оператора да се грижи за тях, т.е. при сигнал хора от ВиК са длъжни да ревизират всичко до Ц.В. включително. Длъжни са.Що се касае за въртока на термоглавата. Той си е един обикновен върток и е разчетен да се манипулира с него по всяко едно време. На душа не го пипам ( не ми трябва корекция на зададената температура ), но на мивката в банята - всеки си настройва водата колкото и както ще...Аз си имам позиции за бръснене и за миене на зъбки :D . Вече и напипвайки си ги позиционирам...ПС: Оги, не, че цял живот не съм ползвал други батерии и са ми вършили същата работа де Прецени си сам. Това обаче, което колегата по-горе беше постнал, като промоция. Мисля, че си струва. На снимката поне са батериите на Форма вита( тази с чучура ми е в банята). Цената е значително по-разумна. Преценката е твоя.
    A17DTС/S
    Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

    Коментар


      #47
      Да промоцията в практис е на форма вита.Цената бих казал е доста добра, дано все още е валидна.Друг + на тази батерия е възможността да пуска студена вода.Примерно моята китайка когато я сложа на минимум мисля че водата е с температура 20 градуса. По малко не може.И като си мия банята ако ползвам душа - ща неща пускам и малко топла вода.
      Alfa 147 1.9 JTDm '07 Q2 - хем червена, хем пуши черно;Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
      ex. Alfa 155 1.7 '93 ### ex, Alfa 147 1.9 JTDm '03 R.I.P. ###Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001,

      Коментар


        #48
        Смесителят днес го видях, и го подържах в ръце, изглежда много хубаво, хареса ми, моделът е V-Style на Видима, Линк в каталога на Видима. Много е стилен, 5 години гаранция, ще го купя за малко ПОД каталожната цена. Благодаря на всички които ми помогнаха в избора, темата остава отворена, защото ще ви питам и още някои неща. Избрал съм си моноблок, а също и шкафче за над мивката. Електро - кое е най-удачното осветление за баня? Предлагат ми някакви влагозащитени лунички, изглеждаха много хубаво. Но не съм наясно с тея - 12 волта, 220 волта, какви са разликите, какъв е смисъла да има и на двата вида ток ? Колко осветление е необходимо за баня с размери 1.70 на 2.40, височина 2.50 ? Ще има допълнителна луминисцентна лампа 40 см на шкафчето с огледалото. Самото то ще е един модел на Викард, само че по мой чертеж, лека доработка.

        Коментар


          #49
          5 лунички са достатъчни, а въпросните лунички бачкат на 12 волта - за това и ти трябват трафтче, за да можеш от 220 да стигнеш на 12 Аз лично не съм фен на луничките ... за банята според мен е много по-стилно с корнизи и зад тях скрито осветление - луминисцентни лампи
          Fiat Forum Bulgaria

          Прекаленият светец и богу не е драг !

          Коментар


            #50
            Нашата баня е подобни размери и с 6 лунички и една луминисцентна лампа (над вратата) се осветява повече от перфектно. Луничките не са влагоустойчиви но няма никакъв проблем вече 3-4 години.А дали са най-подходящи за твоята баня - това ти сам си решаваш

            Fiat Brava SX 1.4 12V 1997

            Коментар


              #51
              Май не сме се разбрали.. Не е въпросът дали са 2 или 7 или 4, ами колко мощност да инвестирам в осветление? Едва ли всички луни са с еднаква мощност? (Не знам де, за т’ва питам.) Да речем - 3 по 35 вата ? Ichkin - абе срещал чувАл съм за луни и на 220 волта, нещо за тях ? И една луна знам дето е на слънчево захранване...

              Коментар


                #52
                ogi28b написа:
                Май не сме се разбрали.. Не е въпросът дали са 2 или 7 или 4, ами колко мощност да инвестирам в осветление? Едва ли всички луни са с еднаква мощност? (Не знам де, за т’ва питам.) Да речем - 3 по 35 вата ? Ichkin - абе срещал чувАл съм за луни и на 220 волта, нещо за тях ? И една луна знам дето е на слънчево захранване...
                Беше ми в главата да го напиша и съм забравил Мисля, че бяха по 20W всяка и са на 12V, а за лумнисцентната незнам.

                Fiat Brava SX 1.4 12V 1997

                Коментар


                  #53
                  За влажни помещения и особено бани е желателно да са 12V , това се прави с цел за безопасност.Моята баня е с почити такива размери и имам 5 луни по 35W + луминисцентна лампа над мивката.Свети повече от задоволителнио.Също така е желателно да са влагоустойчиви ,както луничките ,така и трафа.

                  Коментар


                    #54
                    Ми за баня на 35 са най-доброто решение ... аз лично тези на 20 вата ги използвам, ако се налага да се спестят пари, да мога на един трафт да закача повече луни ... А за над 35 вата ... за мен не е добре, защото се отличава много повече къде точно светят луните и става гадно, освен ако не се цели точно това ... Тези на 220 волта ... не от съображение захранване, ами просто щото харчат в пъти повече ток от другите не ги препоръчвам ... чисто и просто не си заслужава, при положение, че е елементарно да се направи на 12 волта ... За влагоустойчивия трафт ... не знам какъв ти е тавана, ама не мисля, че трябва Трафтчета препоръчвам Релко, а лунички на Филипс Трафтчетата мисля, че бяха 55, 105 и 165 вата, за да си правиш сметка по колко лунички да слагаш За мене две трафтчета по 105, на тях по 3 лунички по 35 вата и заспиваш Разбира се ключа е сериен и се светкат 3 по 3 ... Ама ... помисли си пак за скритото осветление ... много е яко Знам, че си мераклия за такива работи и ще ти хареса
                    Fiat Forum Bulgaria

                    Прекаленият светец и богу не е драг !

                    Коментар


                      #55
                      Ами тавана ми е хънтър, но тоя траф ми хареса,капсулован е отвсякъде и е влагоустойчив 250W струваше около 45 лв /преди месец го слагах/на мен ми върши идеална работа защото съм с 5 луни *35 W, имам възможност за още 1 или 2 луни да сложа към него.Сега за коридора на гипсокартона пак ще слагам луни, но този път купих обикновени.

                      Коментар


                        #56
                        Трябва ти влагоустойчив траф, а самите лунички не е нужно да са влагоустойчиви те са на 12В. Значи сметни 3х35В + луминисцентното ще отидат около 200В. Ако имаш някой лев повече може да сложиш LED лунички по 1 или 3 вата. Но при LED луничките има различни ъгли на осветяване в зависимост каква леща са сложили отпред. 60 градуса мисля, че много разпилява светлината, 30-45 май е по-добре, но трябва да прецениш.А тоя термосмесител с мокри ръце дали няма да му се плъзгат много врътките?
                        Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

                        Коментар


                          #57
                          Ichkin написа:
                          Тези на 220 волта ... не от съображение захранване, ами просто щото харчат в пъти повече ток от другите не ги препоръчвам ... чисто и просто не си заслужава, при положение, че е елементарно да се направи на 12 волта ...
                          Ичкин, моля ти се, не пиши глупости за консумацията на електрически крушки, лампи и каквото и да е. Каква според теб е разликата ако имаш 5 лампи по 35W/220V и 5 лампи по 35W/12V??? Колко ще е консумацията? И понеже очевадно не умееш да смяташ електроконсуматори да ти направя аз математиката:5х35=175W при 220V захранващо напрежение5х35=175W при 12V захранващо напрежение + поне 10% отпадък по трафа = 200W минимална мощност на трансформатора, а и консумация де.Абсолютно не е нужно да се слага сериен ключ за да се светнат Х на брой лампи с Х на брой захранващи ги трансформатори. Единственото ЖИВО изискване е електроинсталацията да се предвиди за 12V защото ако една 35W лампа работеща на 220V е 0.16А то същата лампа за 12V вече е 2.92А, т.е. 3х2.92=8.75А, което ще рече поне 2.5мм2 кабел. В общи линии "майсторите" препоръчват 12V инсталации точно като теб - щото така са чували, но не и защото са по-икономични - дори изграждането на 12 волтова инсталация е по-скъпо от съответната за 220. Проблема е, че за 220V се намират и по-малко "лунички", а и по-малко лампи - има 20-35-50W в един или два цокъла само. Иначе - нито горят повече (както твърдят по магазините) нито консумират повече..., но както по-горе писах - всичко е елементарна математика. Аз направих и двете си бани с осветление на 220V като всички осветителни тела тип "луничка" са и съответно влагозащитени. Серийният ключ ми служи за осветление и за вентилатор.При правилно проектиране на инсталацията - трансформатора спокойно може да е какъвто и да е, изнесен от мокрото помещение. Ако обаче ще се ползва старата инсталация - препоръчително е трансформатора да е или влагозащитен или да се постави във влагозащитена кутия, като съответно се осигури достъп до него за в бъдеще.
                          Steliyan's Life!
                          FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                          Коментар


                            #58
                            Ще внеса някои уточнения: Високо в единия ъгъл имам вентилационен отвор, на който ще имам вентилатор. Той ме ограничава във височината на окачения таван от гипс-картон, който ще си правя. Така не остава никакво място за скрито осветление, иначе е естетично като изпълнение. Другото важно нещо е, че трансформаторът ще бъде вътре в тавана, така че проблемът с влагата отпада. Третото важно нещо е че луминисцентната лампа, която ще ми е на огледалото, ще е на 220 волта. Така въпросът е дали да си сложа 3 луни, или 5 луни, понеже така го позволява формата на помещението, за да е симетрично. Не ми се иска да слагам осветление, което е толкова силно, че е неизползваемо. Но пък и не ми се иска да направя всичко, и да се окаже че ми е недостатъчно. Преди банята се осветяваше от обикновена лампа на стената, с мощност 75 вата, нямах осветление на огледалото, и може би ми стигаше, или бях свикнал. После ще взема да сканирам тука имам една рисунка на банята, да кажете мнение.....

                            Коментар


                              #59
                              Оги - в банята се къпеш, а пред огледалото се бръснеш. Приеми, че рядко шиеш, още по-рядко бродираш и съвсем рядко четеш там За мен порядъчно осветено трябва да е в тоалетната, че там чета, а в банята - баш толкоз мръсен не влизам, че да се осветявам... Вентилацията винаги може да се "изнесе" където си поискаш
                              Steliyan's Life!
                              FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                              Коментар


                                #60
                                Е съгласен съм ... само, че нищо не каза коя крушка колко издържа ... луничките на 220 волта ги сменях всеки месец в офиса По-евтино излиза щото няма трафт, само, че инвестицията си заслужава ... пъти по-често горят тези на 220 волта, в сравнение с тези на 12 Иначе напълно си прав за т’ва за тока ... просто явно е останало някакъв мит у мен и никога не съм се замислял
                                Fiat Forum Bulgaria

                                Прекаленият светец и богу не е драг !

                                Коментар

                                Working...
                                X