Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Баня-смесител-КУПЕН-окачване на бойлер - на 5 стр.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    dudulia написа:
    Ако имаш финансови възможности си вземи GROHE.Немско качество!За 8 години в Германия не видях една мивка,която да капе,кранчето да се отвива или завива трудно и т.н. Същото важи и за казанчетата им.Как ги правят не знам,но не текат.
    Наистина са много хубави, но са неприлично скъпи. Видима са с 5 години гаранция.
    A17DTС/S
    Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

    Коментар


      #17
      Смело взимай Видима, колега. Препоръчвам ти модел с врътки. Преди 10 години избрах Видима в стария апартамент и до ден днешен няма проблем, и от 1 година в новия съм пак с Видима, "ретро" модел-а дето се води с врътките. На мен врътките са ми много по-удобни, за отрицателно време си нагласям водата, докато със смесителя винаги има тънък момент при нагласянето. За врътките ако се спреш на тях гледай да са от тези дето правят няколко оборота, защото сега повечето модели са на 1/4 оборот от затворено до напълно отворено, което е доста гадно. Дано съм ти бил полезен колега, и аз доста време се чудих, и определено не съжалявам

      Коментар


        #18
        Uneek - разсъждавам като теб. Това - единичният смесител е върховна глупост, особено за душ. Никога, никога, никога няма да си монтирам подобна глупост у дома! Преди бях пускал една тема че имам проблем с керамичните глави на Видима, монтирани на стар смесител. Сега обаче ще си купя нови, и съм убеден че няма да имам проблеми. Напредна и фазата със смяна на тръбите, и теоретично водата ще е по-чиста. Та харесал съм смесител с 2 "врътки", керамични, с ход 1/2 оборот. Доскоро старият смесител беше с такива и на двете, а после само на студената, заради проблемите с топлата, за които споменах, но никога не съм имал проблеми с настройването на водата. Керамична на 1/2 оборот - това е истинската главЪ!А сега видях в каталога на Видима че също имат 3 и 4-степенни душове, така че ГРОХЕ или както се казват - да се хванат за палците! Който не вЕрва - да ми види подписа. Пак да се върна на въпроса от водещия пост - някой може ли да ми разкаже по-подробно какво представляват тези 3 степени на пръскане, и как пръска всяка?Ако може и няколко думи за термостатните смесители ? Четох тук-там за тях, ама педпочитам някой тук да сподели ПРЕКИ отзиви.

        Коментар


          #19
          АКо слагаш керамични си сложи и филтър на водопровода - иначе малка прашинка и не можеш да затвориш добре кранчетата!А иначе на термостатния смесител - колегите си взеха на GROHE и са много доволни! Има на Славейков магазин (на Топливо) с добър избор.
          F31 BMW 320d

          Коментар


            #20
            Ogi, наблюденията ми върху термостатните смесители се уповават между 3 китайски ( нямам идея за марката ) и един на Форма Вита. Китайските ги бях купил по 65 лв. за мивка ( баня ) и по 105 лева ( смесител за душ ). Четири години ги имам - няма проблеми с тях. Като дизайн, изпълнение и ергономичност съм по-доволен от смесителя за душ на Форма вита около 170 лв. ( виж в сайта им ги има ). Предимствата на този тип батерии е в това, че задаваш температура на водата и си регулираш само дебитния поток. Не губиш време в настройване на желаната температура. Все пак има испански, италиански, немски ( не се ангажирам с фирми и производители )на убийствени цени. Убедих се в удобствата на самата батерия чрез китайските такива, но при скапването им ( не знам кога ) ще ги заменя всички с батерии на Форма...Когато ги купувах Видима нямаха такава серия. Сега не знам. Впрочем на Форма гаранцията е 3 години.ПС: Мисля, че Форма вита не е БГ фирма. Всичко се сдела в Китай, но качеството е прилично и определено е различно. Китайските с неустановен произход (които имам) не са прицизни в ниските температури и имат леко дразнещ шум при смесването на водата. Форма - та работи, безшумно и не толерира грешки в зададените температурни диапазони. В банята ми е нагласена на 38 градуса, пускам душа и не мисля.
            A17DTС/S
            Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

            Коментар


              #21
              Тurbodieselcomby написа:
              АКо слагаш керамични си сложи и филтър на водопровода - иначе малка прашинка и не можеш да затвориш добре кранчетата!А иначе на термостатния смесител - колегите си взеха на GROHE и са много доволни! Има на Славейков магазин (на Топливо) с добър избор.
              Тези филтри вече ги залагат в комплекта батерии. Иначе да - GROHE са много добри батерии. Преди 4-5 години батериите с термоглава на тази марка струваха около 430-500 лева ( в зависимост от комплектовката ). Сега не знам, но съм сигурен, че са били и са най-добрите батерии на БГ пазара в момента...Но са си цена де.
              A17DTС/S
              Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

              Коментар


                #22
                Аз монтирах навсякъде едни полски - ня им помня марката - смесител стоящ кухнески - 65лв, смесител стоящ за баня - 50лв, смесител стенен за душ - комплект с шлаух , душ, регулируема стойка за стена - 115лв. Засега съм доволен - тихи са, не капят, лесно се регулират. Само на душа понякога клапана за смяна на посоката не затваря добре като е пусната отдолу водата и се опитва да прокапва от душа - ама като се превключи един -два пъти се оправя. Ако те интересува ще видя марката точно.Слагам една снимка на която се виждат двата смесителя в банята. Самата снимка е лоша ама се вижда. Аз държах всичко да е от една серия - т.е. да си подхождат. Ако пазарувах на Видима трябваше да дам нат 100лв повече за всичко това.За термостатен смесител имах много мерах ама жената не даде - сложно било
                Прикачени файлове
                Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
                Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
                ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

                Коментар


                  #23
                  GROHE сега са между 200 и 300 лева!
                  F31 BMW 320d

                  Коментар


                    #24
                    Re: Баня - смесител за душ - отзиви за марки?

                    ogi28b написа:
                    Колеги, имате ли конкретни отзиви от смесителите, модел и марка? Мисля че българските на Видима са достатъчно качествени, че да търся някакви други? Искам да взема само смесителя, а горната част, дето ще ми полива на главата - харесал съм си едно с марката GROHE, което има някакви степени на различен вид пръскане на водата. Някой ползва ли такова, и по какъв начин разпръсква водата?
                    Аз съм с Grohe- моя душ има 3 степени на разпръскване, една от които е икономичен режим, има режим rain ( разпръсква водата на капки) и нормален режим ( водата тече на струии). Аз лично съм много доволен, харесвам дизайна. Доста марки разгледах и определено ми допадна Grohe. Препоръчвам ти тази марка.

                    Коментар


                      #25
                      Ами на Видима са същите степени. Нещо не ми е много ясно какво значи водата да е на струи, и на капки. Сигурно струята е от по-малко дупчици да пръска повече, а "дъжд" е от много дупчици пръска по мъничко ? А какво тогава е икономичен режим ? Каква е идеята на работа на термостатния смесител? Надежден ли е? Имам предвид някой да даде картинка на принципа му, за да си преценя сам, а не "аз съм с такъв от три години, много съм доволен, никакви проблеми". Двуръкохватковия ми се струва 100 % надежден, че както искам, така ще си наглася водата, а тоя термостатния ако нещо се прецака, трябва нов сигурно ?

                      Коментар


                        #26
                        И откъде се нагласят тея степени "дъжд" и т.н. от слушалката ли? Щото на Баумакс има едни китайски слушалки с 6 степени за 9лв
                        Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

                        Коментар


                          #27
                          ogi28b написа:
                          Ами на Видима са същите степени. Нещо не ми е много ясно какво значи водата да е на струи, и на капки. Сигурно струята е от по-малко дупчици да пръска повече, а "дъжд" е от много дупчици пръска по мъничко ? А какво тогава е икономичен режим ? Каква е идеята на работа на термостатния смесител? Надежден ли е? Имам предвид някой да даде картинка на принципа му, за да си преценя сам, а не "аз съм с такъв от три години, много съм доволен, никакви проблеми". Двуръкохватковия ми се струва 100 % надежден, че както искам, така ще си наглася водата, а тоя термостатния ако нещо се прецака, трябва нов сигурно ?
                          Вчера погледнах - има и ’масажираща функция’ - не че ми е ясно какво значи това. Аз откакто съм си купил душа ( от преди 2 месеца) съм го ползвал в един режим. Съмнявам се че ще усетя разликата между другите режими, но все пак трябва да пробвам.Предполагам ’иконоличен режим’ е режим в който се пести вода - колко точно пести нямам представа. А това за дъжд и нормален режим предполагам си прав - трябва да се загледам довечера.

                          Коментар


                            #28
                            ogi28b написа:
                            Ами на Видима са същите степени. Нещо не ми е много ясно какво значи водата да е на струи, и на капки. Сигурно струята е от по-малко дупчици да пръска повече, а "дъжд" е от много дупчици пръска по мъничко ? А какво тогава е икономичен режим ? Каква е идеята на работа на термостатния смесител? Надежден ли е? Имам предвид някой да даде картинка на принципа му, за да си преценя сам, а не "аз съм с такъв от три години, много съм доволен, никакви проблеми". Двуръкохватковия ми се струва 100 % надежден, че както искам, така ще си наглася водата, а тоя термостатния ако нещо се прецака, трябва нов сигурно ?
                            Ogi, за надеждност говоря. Кой може да ти каже дали е надежден, ако не го е ползвал... Е аз ги ползвам повече от 4 години. Ти сам прецени дали са надеждни. Картинки знаеш от къде можеш да намериш. Батериите на Форма се водят "термосейф". Самата глава се сменя. Иначе ако питаш мен най-надеждни са по-опростените батерии.ПС: Позволих си мнение, защото имам такива батерии. Съжалявам, че не те е задоволило. Аз предпочитам мнения на "патило" и изхождайки от себе си мислех, че помагам.
                            A17DTС/S
                            Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

                            Коментар


                              #29
                              За икономичен режим на разпръсквачи - забравете. При еднакво зададен дебит от батерията не очаквайте да пестите вода от смяна позицията на разпръсквача. Постига се само различно усещане чрез различното насочване на водната струя, но не намалите ли дебетния поток - НЦ - икономия ЙОК. Чрез разпръсквача, използваш по- пълноценно водата с по-малки загуби при къпане. Има разпръсквачи с т.н. аерериране на водата ( смесване с въздух) там ефекта е поразителен. В същата връзка преди 14 години си бях купил от "Направено в БГ" такъв аератор. Правеха ги в една фирма в село Черноморец. Ползвах ги у дома, ползвах ги и на вилата. Страхотно ефектни и ефективни. Монтираха се направо към душа. Бяха пластмасови с една съчма в корпуса им и дюза ( около 1мм ). Когато пуснех душа - водата се разпрашяваше до степен пара :D Имах чувството че се "давя" във вода. Правил съм си експерименти. Със и без аератора си харчех еднакво количество вода, усещането обаче беше различно.
                              A17DTС/S
                              Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

                              Коментар


                                #30
                                Оги,Автоматичните смесители за душ са наистина чудесно решение.Особено ако си на бойлер и водата е по-топла.Преди около 2 седмици купувах за един колега от Практис в Х.Димитър бяха на промоция.http://praktis-bg.com/Praktis%202010...pgЗвънни и ги питай дали имат в наличност все още.Аз съм с китайски от 4-5 години и да си кажа честно направо се родих А за малки деца пък колко е удобно, че те са особено чувствителни към температурата на водата.Сега като отидем някъде на почивка или на гости по родители... Ами псувам като каруцар докато си наглася водата като хората.
                                Alfa 147 1.9 JTDm '07 Q2 - хем червена, хем пуши черно;Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
                                ex. Alfa 155 1.7 '93 ### ex, Alfa 147 1.9 JTDm '03 R.I.P. ###Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001,

                                Коментар

                                Working...
                                X