Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Долна част на винетка.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Долна част на винетка.

    Колеги,наскоро ми открадната докуметите и заедно с тях беше и долната част на винетката ми(тази дето остава като залепиш стикера).На нея по принцип пише че трябва да се съхранява.В такъв случай какво се прави(надявам се че не се купува нова винетка) :D ?
    Не карайте колата си по-бързо, отколкото лети вашия ангел-спасител!!!

    Фиат Браво:1,6V 103hp 1996

    #2
    Не ми се е случвало тази част от винетката някой, някога да ми я е искал за проверка. Не съм и чул на някого също да са му я търсили. През 2008г. пролетта и на мен ми изчезнаха документите, но за тази част изобщо не съм се сетил че я няма. Документите нали ще ги обявиш за изчезнали. Там в заявлението /или каквато бланка беше/ в МВР пишеш какво точно е изчезнало-документи за самоличност, книжка, талон, талон за преглед, полица за застраховка, частта от винетката и всичко останало. Ако някой ти я поиска да направи справка и да види, че си я обявил за открадната.

    Коментар


      #3
      Точно там е проблема.Те ми свиха абсолютно всички докуметни и аз ги вписах в декларацията.Но проблема е точно поради това че бяха много(лична карта,шоф.книжка,син талон,ГО,акт за ражд, и т.н.),та пропуснах да се сетя за долната част от винетката.....
      Не карайте колата си по-бързо, отколкото лети вашия ангел-спасител!!!

      Фиат Браво:1,6V 103hp 1996

      Коментар


        #4
        По принцип са ми казвали, че долната част на винетката влиза в употреба когато се счупи стъклото и винетката се скъса, или ако ти свалят (откраднат) стъклото. По този начин удостоверяваш че наистина си имал винетка. Ако греша, нека някой ме поправи ...
        Seat Altea XL 1.4/16v 92kW '14
        ex:Astra H 1.4/16v 66 kW '08
        ex:Brava 1.6/16v klima, LPG Lovato, 76 kW '96
        ex:Astra 1.7 D, 42 kW-мъртвец '93

        Коментар


          #5
          На мен са ми го искали при формална проверка. Не беше на кеф полицая, търси ми и стикер на пожарогасителя...

          Коментар


            #6
            На самата винетка пише,че долната й част също трябва да е лепната.
            Octavia RS
            Evo 10-служебната играчка.

            Коментар


              #7
              Red Storm написа:
              На самата винетка пише,че долната й част също трябва да е лепната.
              Пише да се запази, а не да се лепи. Мисля, че вероятността да ти потърсят отрязъка е минимална, освен както казаха колегите при проблем със стъклото или кисел катаджия. Искренно ти пожелавам да не ти се налага... Карай спокойно.

              Коментар


                #8
                Правилно,моя е грешката.
                Octavia RS
                Evo 10-служебната играчка.

                Коментар


                  #9
                  По принцип и на мен никога не са искали да им показавам долната част.Но напоследък много се заговори за полицайски акции срещу проверки за фалшиви винетки и се опасявам че май ще гледат и това.И все пак надявам се че горната част ще им е достатъчна.
                  Не карайте колата си по-бързо, отколкото лети вашия ангел-спасител!!!

                  Фиат Браво:1,6V 103hp 1996

                  Коментар


                    #10
                    Никой катаджия НЯМА ПРАВО да ти иска долната част на винетката!В закона пише да имаш залепена винетка. (точка)В списъка с документите, които водачът е длъжен да носи, не фигурира такова нещо.На такъв катаджия чистосърдечно бих му казал да си навре палката отзад (с кеф).Този отрязък, заедно с квитанцията, служат единствено и само при БЕЗПЛАТНО издаване на нова винетка, когато ти се счупи стъклото и винетката не може да се използва.

                    Коментар


                      #11
                      Immortal написа:
                      Никой катаджия НЯМА ПРАВО да ти иска долната част на винетката!В закона пише да имаш залепена винетка. (точка)В списъка с документите, които водачът е длъжен да носи, не фигурира такова нещо.На такъв катаджия чистосърдечно бих му казал да си навре палката отзад (с кеф).Този отрязък, заедно с квитанцията, служат единствено и само при БЕЗПЛАТНО издаване на нова винетка, когато ти се счупи стъклото и винетката не може да се използва.
                      Ето този отгвоор чаках :D Значи да не му мисля.И без това имам да мисля за преиздаване на книжка,талон,ЛК,ГО и тн...... Yellow_Flash_Colorz_PDT_41
                      Не карайте колата си по-бързо, отколкото лети вашия ангел-спасител!!!

                      Фиат Браво:1,6V 103hp 1996

                      Коментар


                        #12
                        За да не съм голословен:ЗДвП:Чл. 100. (1) (Предишен текст на чл. 100 - ДВ, бр. 6 от 2004 г.) Водачът на моторно превозно средство е длъжен да носи:1. (доп. - ДВ, бр. 51 от 2007 г.) свидетелство за управление на моторно превозно средство от съответната категория и контролния талон към него;2. (доп. - ДВ, бр. 51 от 2007 г.) свидетелство за регистрация на моторното превозно средство, което управлява и за тегленото от него ремарке;3. (изм. - ДВ, бр. 103 от 2005 г., в сила от 01.01.2006 г., доп. - ДВ, бр. 51 от 2007 г.) документ за сключена задължителна застраховка "Гражданска отговорност" на автомобилистите за моторното превозно средство, което управлява и за тегленото от него ремарке;4. (изм. - ДВ, бр. 43 от 2002 г., в сила от 26.04.2002 г., изм. - ДВ, бр. 51 от 2007 г.) превозните документи, определени от министъра на транспорта;5. (нова - ДВ, бр. 51 от 2007 г.) при напускане на територията на страната - валиден международен сертификат за "Гражданска отговорност" на автомобилистите за чужбина - "Зелена карта".(2) (Нова - ДВ, бр. 6 от 2004 г., изм. - ДВ, бр. 51 от 2007 г.) Водачът на моторно пътно превозно средство е длъжен да залепи валиден винетен стикер за платена винетна такса съгласно чл. 10, ал. 2 от Закона за пътищата в долния десен ъгъл на предното стъкло на моторното пътно превозно средство при движение по републиканските пътища и да премахва незабавно винетния стикер след изтичането на неговата валидност.(3) (Нова - ДВ, бр. 51 от 2007 г.) Водачът на моторно превозно средство, което не е било спряно от движение, е длъжен да залепи в долния ляв ъгъл на предното стъкло на моторното превозно средство валиден стикер на знак за сключена задължителна застраховка "Гражданска отговорност" на автомобилистите и да носи контролен талон към знака. Когато моторното превозно средство технологично не разполага с предно стъкло и е невъзможно стикерът на знака да бъде залепен на указаното място, същият стикер на знака се залепва на застрахователната полица, която се носи от водача на моторно превозно средство, и при проверка се представя заедно с контролния талон. НАРЕДБА ЗА УСЛОВИЯТА И РЕДА ЗА СЪБИРАНЕ НА ВИНЕТНИ ТАКСИ ЗА ПЛАТЕНО ПОЛЗВАНЕ НА ОПРЕДЕЛЕНИ РЕПУБЛИКАНСКИ ПЪТИЩА ЗА ОПРЕДЕЛЕН СРОК:Чл. 11. (1) Винетката се състои от две части - едната част - винетен стикер, се залепва на видно място на долния десен ъгъл на предното стъкло на пътното превозно средство, а другата част се съхранява от водача на пътното превозно средство и е доказателство за платената винетна такса за ползване на републиканските пътища.Никъде не пише, че водачът е длъжен да я съхранява В автомобила. Така че катаджия на пътя НЕ МОЖЕ да изисква този отрязък на винетката."За да бъде преиздадена винетката, трябва нейният притежател да има и двете й части - долната, която е в шофьора и горната, която е залепена на стъклото. Нужни са още констативен контрол от КАТ, молба, която се попълва при нас (РЗ "Пътни такси и разрешителни") и стар стикер. По-сложно става, когато бъде откраднато стъклото, защото в България вече има такъв случай. Тогава винетката не може да бъде преиздадена, тъй като едната част я няма" (отговор от служител на РЗ "ПТР" на въпрос на гражданин) ( http://www.ndt1.com/article.php/20050221122618527 )

                        Коментар


                          #13
                          Хаха, ще го имам предвид. Не съм си правил труда да го търся

                          Коментар


                            #14
                            Immortal написа:
                            .... По-сложно става, когато бъде откраднато стъклото, защото в България вече има такъв случай. Тогава винетката не може да бъде преиздадена, тъй като едната част я няма"
                            Миналата година в Плевен свалиха предните стъкла на две "Жигули"-та и един Московец заради винетките им ...
                            Seat Altea XL 1.4/16v 92kW '14
                            ex:Astra H 1.4/16v 66 kW '08
                            ex:Brava 1.6/16v klima, LPG Lovato, 76 kW '96
                            ex:Astra 1.7 D, 42 kW-мъртвец '93

                            Коментар


                              #15
                              Дидо, сетих се като ти четох поста, че тази малка част от винетката и квитанцията служат за "възстановяване" на скъсана и тн. винетка. Вярно ли е това? И по какъв начин ще може да се докаже?

                              Коментар

                              Working...
                              X