Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Лепенка на задното стъкло - GAS

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    каква ти е газовата бутилка и къде се намира? Вижда ли се нещо ,което да те издава,че имаш газова?Не знам параметрите на наказанията,но ако не се вижда по никакъв начин,че имаш газова,пътните полицаи копче не могат да ти кажат :D
    ex.Мареа ТД100

    Коментар


      #17
      paralesa написа:
      каква ти е газовата бутилка и къде се намира? Вижда ли се нещо ,което да те издава,че имаш газова?Не знам параметрите на наказанията,но ако не се вижда по никакъв начин,че имаш газова,пътните полицаи копче не могат да ти кажат :D
      Последния път накаказанието беше 40 лева кешовица на двамата който даже не се и представиха кешовица
      Ползвайте мигачи!

      "I believe in a long, prolonged, derangement of the senses in order to obtain the unknown."
      Jim Morrison

      Коментар


        #18
        jenshen73 написа:
        Ogi28b - за бройката ли пишеш или просто така? В посочените линкове ясно пише, че е забранено да се пълни газ в газови бутилки на автомобили, които нямат стикер ГАЗ и/или не са преминали съответният ТП. Не ми се рови повече из законовата уредба, но съм сигурен, че ако го спрат и е без стикер, но с ГУ - ще му кажат точния член по който ще му съставят АУАН.
        Поредното повторение на горните постове, без смислен отговор ! Разбира се че за бройката, как мислиш се трупат 7000 поста ? Ти също не можеш да дадеш конкретен отговор на въпроса на колегата Той не иска да го спрат и да му кажат точния член, иска НИЕ да му го кажем, защото сам не може да го намери А това че е забранено да се епълни в бутилки без стикер - какво от това? Който пълни - да си отговаря ! Въпросът на темата е друг. И няма отговор. Или може би вече има, докато пиша някой може да е отговорил.

        Коментар


          #19
          Благодаря за отговорите колеги. Разбрах, че е задължителен, както и си знаех. Както казва Оги май никой не ми е отговорил конкретно. Мен ме интересува не само члена в закона, който нарушавам, а и цената на евентуален акт ? Възможно ли е да ми напишат само фиш ? Ако е възможно съм склонен да си платя фиш за 20 лв. примерно и да карам без лепенка докато не ми направят проблем, след което да си платя и пак да карам без такава Адски много ме дразни...... Митак мен не ме дразни, че я виждам на огледалото за задно виждане, а ме дразни че като си погледна "красавицата" отзад с тоя хубав форумски стикер ииииииии всичко свършва докато не видя лепенката GAS !!! Всичко друго ми е изрядно. Имам си паспорт, имам си минат преглед, даже и дюзата за зареждане ми е отвън на бронята (незнам дали е приет този закон, но се коментираше, че ще забраняват пълненето на газ в багажника).
          Fiat Bravo 1.8 GT 113Hp++
          Lancia Lybra 1.8 131Hp

          Коментар


            #20
            Мисля, че съм открил "ключа към палатката". Автомобилните Газови Уредби се разглеждат от закона като "изменение в конструкцията" на МПС.От там произтичат и следните наказания и глоби:Чл. 171. За осигуряване на безопасността на движението по пътищата и запреустановяване на административните нарушения се прилагат следнитепринудителни административни мерки:......2. временно спиране от движение на моторно превозно средство:а) до отстраняване на неизправността, когато моторното превозно средство етехнически неизправно, включително и когато съдържанието на вредни вещества визгорелите газове или шумът са над установените норми или конструкцията му еизменена без съответното разрешение;Чл. 178. Наказва се с глоба от 100 до 1000 лв.:2. който, без да спазва установения ред, комплектува с основни агрегати отразлични модели или изменя конструкцията на моторно превозно средство;
            Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

            Коментар


              #21
              кола газова

              аз преди бях направил такива триъгълничета ако на някой му трябва мога да му дам
              КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
              Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
              http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

              Коментар


                #22
                Stefanaki написа:
                Мисля, че съм открил "ключа към палатката". Автомобилните Газови Уредби се разглеждат от закона като "изменение в конструкцията" на МПС.От там произтичат и следните наказания и глоби:Чл. 171. За осигуряване на безопасността на движението по пътищата и запреустановяване на административните нарушения се прилагат следнитепринудителни административни мерки:......2. временно спиране от движение на моторно превозно средство:а) до отстраняване на неизправността, когато моторното превозно средство етехнически неизправно, включително и когато съдържанието на вредни вещества визгорелите газове или шумът са над установените норми или конструкцията му еизменена без съответното разрешение;Чл. 178. Наказва се с глоба от 100 до 1000 лв.:2. който, без да спазва установения ред, комплектува с основни агрегати отразлични модели или изменя конструкцията на моторно превозно средство;
                Това са много сериозни суми
                Fiat Bravo 1.8 GT 113Hp++
                Lancia Lybra 1.8 131Hp

                Коментар


                  #23
                  Ето за какво говорим Ужас
                  Fiat Bravo 1.8 GT 113Hp++
                  Lancia Lybra 1.8 131Hp

                  Коментар


                    #24
                    Никъде не намерих глоба или наказание, а и не съм чул, нито прочел на някой да са му направили проблем за тези стикери.Реално погледнато ако тръгнат да ти пишат акт или фиш няма на какво основание да го направят П.П. Аз също карам без този глупав стикер отзад и всеки здравомислещ човек ще се досети, че е напълно излишен.
                    == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

                    На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

                    Коментар


                      #25
                      Stefanaki написа:
                      Мисля, че съм открил "ключа към палатката". Автомобилните Газови Уредби се разглеждат от закона като "изменение в конструкцията" на МПС.От там произтичат и следните наказания и глоби:Чл. 171. За осигуряване на безопасността на движението по пътищата и запреустановяване на административните нарушения се прилагат следнитепринудителни административни мерки:......2. временно спиране от движение на моторно превозно средство:а) до отстраняване на неизправността, когато моторното превозно средство етехнически неизправно, включително и когато съдържанието на вредни вещества визгорелите газове или шумът са над установените норми или конструкцията му еизменена без съответното разрешение;Чл. 178. Наказва се с глоба от 100 до 1000 лв.:2. който, без да спазва установения ред, комплектува с основни агрегати отразлични модели или изменя конструкцията на моторно превозно средство;
                      По тоя член всички, които си монтират кутии за багаж по покривите, изменят конструкцията на превозното средство и подлежат на глоба от 100 до 1000 лева. Няма нужда да си изсмукваш от пръстите подобни заключения Една евтина лепенка няма да промени това, че си изменил конструкцията на превозно средство. Нали ? Може да е монтирана газова уредба, да е променена конструкцията, и това или е направено според изискванията, или не. трето положение няма. Ако не е направено според изискванията - залепването на лепенка променя ли нещо ? Все още никой не може да цитира член от който и да е закон, че липсата на лепенката на стъклото на автомобил с газова се наказва с глоба от Х лева, спиране от движение на МПС, и др. Което е и въпросът на колегата bachev. Ако не се лъжа - задължителните лепенки, при липсата на които има глоба, се лепят на предното стъкло: ГО, ГТП, винетка. Кой от вас, газовите, за последно беше спрян, и го питаха дали колата е с газова, караха го да отвори капака и багажника, и му провериха лепенката ГАЗ ? bachev - махай го тоя боклук, щом не те кефи, или най-лесното е да спреш при полицаи, и да ги питаш тях. Те обикновено знаят за какво и по кой член могат да те глобят Дори и аз се заемам - като излизам, и видя полицаи - ще спра, и ще кажа че имам газова, но нямам лепенка, да видим дали и по кой член ще ме глобят.

                      Коментар


                        #26
                        Достатъчно е само да спреш да ги питаш Ше почерпа п.с. Голям аватар съм си сложил Мноу ме радва
                        Fiat Bravo 1.8 GT 113Hp++
                        Lancia Lybra 1.8 131Hp

                        Коментар


                          #27
                          ogi28b написа:
                          По тоя член всички, които си монтират кутии за багаж по покривите, изменят конструкцията на превозното средство и подлежат на глоба от 100 до 1000 лева. Няма нужда да си изсмукваш от пръстите подобни заключения
                          Ами ако почнем да четем внимателно няма да пишем безмислени постове.Текста от Чл. 171. - "без съответното разрешение"и Чл. 178. - "без да спазва установения ред"май си го пропуснал и ти си изсмукваш нещо от пръстите гонейки N-хиляди постове.
                          Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

                          Коментар


                            #28
                            Според мен,всичко е въпрос на тълкуване на законите.Ако полицаите спрели колата за проверка решат да се заядат,могат с пълно основание да съставят АКТ на водача,а после началника на КАТ е длъжен да изготви глоба установена в самия член от ЗДвП.
                            FIAT BRAVO 1.6
                            FIAT COUPE 1.8-POWER OF LOVE-EX
                            LANCIA LYBRA 1.8 SW-NOW

                            Коментар

                            Working...
                            X