Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Лепенка на задното стъкло - GAS

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Лепенка на задното стъкло - GAS

    Колеги,До колко е задължително наличието на тази лепенка на задното стъкло ? Имам газова, съответно и тази лепенка, ама много ме дразни (загрозява ми стикера ) . Ако я махна при евентуална среща с КАТ и установяване на липсата, какво ще стане ? Акт, фиш ? Моля запознатите със закона да споделят....
    Fiat Bravo 1.8 GT 113Hp++
    Lancia Lybra 1.8 131Hp

    #2
    Предполагам че е задължителен по компетентните колеги който знаят тези неща да кажат.Преди имах опел на които имаше стикер за газ, но така и никои не го е гледал.На бравото нямам стикер купих го прес септември, спирали са ме много пъти и никои не ме е питал за стикер(а аз нямям).Моето задно стъкло е затъмнено и немисля да си загрозявам колата.
    Fiat Bravo 1.6 16 103hp

    Коментар


      #3
      Стикера е задължителен! Не знам при среща с КАТ какво ще се случи, но аз не бих си създавал такива главоболия.
      Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

      Коментар


        #4
        Re: Лепенка на задното стъкло - GAS

        bachev написа:
        Колеги,До колко е задължително наличието на тази лепенка на задното стъкло ? Имам газова, съответно и тази лепенка, ама много ме дразни (загрозява ми стикера ) . Ако я махна при евентуална среща с КАТ и установяване на липсата, какво ще стане ? Акт, фиш ? Моля запознатите със закона да споделят....
        http://lex.bg/laws/ldoc.php?IDNA=2135521640 http://lex.bg/laws/ldoc.php?IDNA=-13618687 http://lex.bg/laws/ldoc.php?IDNA=2135488810 http://lex.bg/laws/ldoc.php?IDNA=2135491631
        Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

        Коментар


          #5
          Трябва ти и лепенка ЗАДЪЛЖително и паспорт на газовата уредба преглед на всеки 2 години май
          Ползвайте мигачи!

          "I believe in a long, prolonged, derangement of the senses in order to obtain the unknown."
          Jim Morrison

          Коментар


            #6
            Лепенката е задължителна, понеже и аз съм с фолио на задния прозорец съм я лепнал отвътре. Понякога май имат точно такива акции полицаите и още при спиране те питат дали караш на газ, и като кажеш "да" гледат всичко, включително мен лично са ме карали да отварям багажника за да ми проверят газовата дали съм минал на преглед. За лепенката задължително ми казаха да я залепя от вън, че от фолиото не се виждал стикера, но все още си карам със стикера от вътре Yellow_Flash_Colorz_PDT_06
            punto HGT

            Коментар


              #7
              При мен не се вижда нито бутилка, нито пълнител, нито изпарител, само една кихалка има, която ме издава, не съм минавал на преглед и нямам грозен безсмислен стикер, понe да пишеше LPG, а то в превод GAS означава газове, или да беше на кирилица, така е тъпо, а и не мисля, че един стикер би помогнал с нещо, ако стане изтичане на бензин от резервоара пак може да стане експлозия, но няма на всяка кола по прозорците надписи BENZIN.
              --Старата ръжда любов не хваща!--
              156 sportwagon 1,9 jtd 115
              ex Bravo 1.8;ex Ford Focus 1,8 tddi;

              Коментар


                #8
                van_dal написа:
                При мен не се вижда нито бутилка, нито пълнител, нито изпарител, само една кихалка има, която ме издава, не съм минавал на преглед и нямам грозен безсмислен стикер, понe да пишеше LPG, а то в превод GAS означава газове, или да беше на кирилица, така е тъпо, а и не мисля, че един стикер би помогнал с нещо, ако стане изтичане на бензин от резервоара пак може да стане експлозия, но няма на всяка кола по прозорците надписи BENZIN.
                Е то ако пишеше LPG трябваше да има и лепенки с надпис CNG
                Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
                Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

                Коментар


                  #9
                  Стикера е ЗАДЪЛЖИТЕЛЕН!В много други страни е забранено автомобили с АГУ да се паркират в подземни гаражи.Прост пример-:Паркираш си нейде колата и не дай боже се самозапали от техническа неизправност.Няма те наоколо да кажеш че имаш АГУ,граждани се обаждат за помощ.Пристигат да я гасят и първото нещо за което ще се огледат е дали има стикер за АГУ.В твоя случай няма стикер и не се опитват да спрат газта да отива до двигателният отсек.Следва взрив на бутилката и пострада някой заради това че стикера е грозен и на теб не ти харесва.А относно прегледа-задължителен е и се минава всяка година.
                  FIAT FORUM BULGARIA
                  Ракията е над политиката

                  Видео от Италфест 2011

                  Коментар


                    #10
                    А на някои бензиностанции отказват да ти заредят колата, ако нямаш стикер.Виждал съм как върнаха една жена, която искаше да зареди газ, а нямаше стикер.По-добре си го остави,или ако те дразни просто го залепи някъде встрани,че да не го виждаш в огледалото

                    Fiat Brava SX 1.4 12V 1997

                    Коментар


                      #11
                      mitenceto89 написа:
                      А на някои бензиностанции отказват да ти заредят колата, ако нямаш стикер.Виждал съм как върнаха една жена, която искаше да зареди газ, а нямаше стикер.По-добре си го остави,или ако те дразни просто го залепи някъде встрани,че да не го виждаш в огледалото
                      Не се зареждат коли с газ, ако не са минали на преглед, а не , че нямат стикер.Указано е къде трябва да бъде залепен стикера, а не кой където си пожелае - лепи се в горния ляв ъгъл на задното стъкло :D
                      punto HGT

                      Коментар


                        #12
                        didich написа:
                        Не се зареждат коли с газ, ако не са минали на преглед, а не , че нямат стикер.Указано е къде трябва да бъде залепен стикера, а не кой където си пожелае - лепи се в горния ляв ъгъл на задното стъкло :D
                        Не казвм да го залепи не където трябва,а да го залепи така,че да не го вижда в огледалото за задно виждане.Ето как е при мен и не ме дразни като погледна в огледалото - http://forum.fiat-bg.org/garage.php?...&image_id=3045 А може да се сложи и още по-горе и по-вляво.

                        Fiat Brava SX 1.4 12V 1997

                        Коментар


                          #13
                          затъмни си стъклата отдзад и я сложи зад фолиото, а стикера пред и така ще си екстра
                          A big fan of 'Top Gear' and 'Foose design'
                          e30 forever!

                          Коментар


                            #14
                            Дотук отговорите по темата са напълно безсмислени. Всеки си говори че стикерът е задължителен, и никой не отговаря на въпросите на колегата! Единствено в линковете горе става ясно че трябва да има някаква лепенка, което пак не отговаря на въпроса му. По-конкретно: Какво ще стане ако няма стикер, и го спре полицията? Цитирайте точно член, алинея, точка, по която ще му бъде съставен акт, и после - наложена глоба ?И зимните гуми са задължителни, с 4 мм грайфер, нали ? Да ви имам проблемите ....ПП: Как може някаква лепенка да е задължителна, но да няма сериен номер, или нещо подобно, което да я унифицира, както е например стикерът за ГО, или винетката, или стикерът за ГТП....ПП-2: Защо да има лепенки за газ, а да няма лепенки за NAFTA или DIZELOWO GORIVO, и BENZIN ?

                            Коментар


                              #15
                              Ogi28b - за бройката ли пишеш или просто така? В посочените линкове ясно пише, че е забранено да се пълни газ в газови бутилки на автомобили, които нямат стикер ГАЗ и/или не са преминали съответният ТП. Не ми се рови повече из законовата уредба, но съм сигурен, че ако го спрат и е без стикер, но с ГУ - ще му кажат точния член по който ще му съставят АУАН.
                              Steliyan's Life!
                              FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                              Коментар

                              Working...
                              X