Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво мислите за застраховката авто-каско ?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Какво мислите за застраховката авто-каско ?

    Не знам дали точно такава тема-анкета е пускана. Ако е така ... . Вече в няколко теми говорим за авто-каско и затова реших да пусна една анкета по въпроса. Мисля, че резултатите ще са интересни за всички. Аз лично се колебая между последните два отговора, но гласувах с "Колата вече остаря, не си струва".
    Tonight's the night and it's going to happen again and again...

    #3
    Както споделих и в другата тема, гласувах тук, че колата остаря и не си струва. Не мисля, че за 12-13-годишни бараки си струва да даваме такива суми за каско, само за да се заблуждаваме и да задоволяваме егото си, че всъщност колите ни са все още недостатъчно стари. Стари са си и единственото им предназначение вече е да ни служат, ако е възможно, срещу по-малко вложени в тях средства.
    Fiat Marea Weekend 1,6 16V

    Коментар


      #4
      На мен като ми изтече последното каско през м.ноември 2009 г., много се колебах дали да го подновя. От "Български имоти", при които застраховах редовно в продължение на 5 години, ми предложиха чувствително по-лоши условия, защото колата вече е по-стара и с по-ниска оценка. След това реших да сменя ЗК и почти приех условията на "Виктория". В крайна сметка размислих и с парите, приготвени за каско, си купих 2 нови гуми и ксенон. И изпитах голямо удовлетворение :D . Сега съм си наумил да слагам ГИ и с парите от следващите две застраховки, които няма да направя, ще газифицирам мареата :D .
      Tonight's the night and it's going to happen again and again...

      Коментар


        #5
        sugarboy написа:
        Както споделих и в другата тема, гласувах тук, че колата остаря и не си струва. Не мисля, че за 12-13-годишни бараки си струва да даваме такива суми за каско, само за да се заблуждаваме и да задоволяваме егото си, че всъщност колите ни са все още недостатъчно стари. Стари са си и единственото им предназначение вече е да ни служат, ако е възможно, срещу по-малко вложени в тях средства.
        Напълно съгласен. Да не говорим, че някои коли са далеч над 12-13 години и всеки ремонт може да и е последен...

        Коментар


          #6
          Гласувах с "Винаги правя авто-каско на колата си", защото имам заведени три щети до момента:1. Паднал сняг в/у тавана;2. Някакъв ТИР ми беше натиснал предните капак и решетка на един паркинг и си тръгнал;3. Камъче от движещ се пред мен автоммобил ми остави люспа на стъклото.Също така за една календарна година забравям да заключа колата поне пет пъти, но никой нищо не е пипнал по нея.П.П: А ако някой пияница или наркоман счупи или открадне нещо?........
          Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

          Коментар


            #7
            Stefanaki написа:
            П.П: А ако някой пияница или наркоман счупи или открадне нещо?........
            Мисля, че интериорът на колата не е застрахован в общия случай. Могат да ти платят счупеното стъкло, но ако нямаш изрична клауза, няма да получиш нищо за откраднатия плеър например.
            Tonight's the night and it's going to happen again and again...

            Коментар


              #8
              Гласувах с отговор: "Никога не правя авто-каско на колата си". От около 20 години карам собствени автомобили и никога не съм им правил авто-каско, дори и на последния, който купих 7 годишен. Само като направя сметка 20 год. х 400 лв./год = 8 000лв. За тези години да ми се е случвало веднъж-дваж да мога евентуално да се възползвам от авто-каско. И какво излиза, че съм спестил пари за още един автомобил. Та от мен застрахователите да не чакат нищо освен задължителната "Гражданска отговорност", от която също за радост, не ми се е налагало да се възползвам за тези години.
              Peugeot 301
              Punto 1.9 JTD - на жената

              Коментар


                #9
                винаги правя, за да спя спокойно...не само на колата, а и на къщата и на мен самияестествено в повечето случаи като се тегли чертата човек е "прекаран"но затова застрахователите печелят пари
                2015 Renault Megane Expression GT
                2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                Всичко за FIAT Bravo 2007

                Коментар


                  #10
                  snake написа:
                  но ако нямаш изрична клауза, няма да получиш нищо за откраднатия плеър например.
                  Не е точно така.На мои приятел му откраднаха плеъра,и те му бяха казали че ако однесе панела ще му го възтановят.Обаче ако си криеш панела в колата или не си го сваляш въобще и ти го земат с него няма нищо да получиш.
                  Карал-Fiat Bravo 1.4 /1.6 Stilo 1.6
                  И сега Мръсен дизел. АР 147 1.9 150
                  .

                  Коментар


                    #11
                    Гласувах:"Искам, но не винаги имам финансова възможност". Мисля, че е от значение и в кой град си, колата в гараж ли стои или пред блока в многолюден квартал. Защото в други теми колеги се оплакват от вандалски прояви - откраднати джанти и "музики", надрани с ключ коли, счупени огледала, фарове и стопове, натиснати ламарини от некадърно паркирали. Смятам, че ако си от малко градче, живееш на тиха улица и колата е в гараж риска да ти потрябва обещетение е по-малък.

                    Коментар


                      #12
                      Помисли си колко пари ще дадеш при евентуално ПТП с друга кола, попадане в дупка, удар в бордюр, умишлено посегателство... ще те заболи главата.Аз лично правя каска на колите си и ако стане нещо, оставям колата в сервиза и си явземам като стане готова. И въобще не се интересувам как ще се прави, откъде ще се вземат части, колко пари ще е ремонта и т.н. Вземам си колата ако ми хареса ремонта и застрахователя ми си оправя сметките със сервиза.

                      Коментар


                        #13
                        Колата вече остаря, не си струва
                        Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD, 16V m-jet '04
                        Ex Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD '04; Ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD '01; Ex Fiat Coupe 2.0 '95; Ex Fiat Tipo 1.6 i.e. '93; Ex Fiat 131 Mirafiori 1.4 i.e. '82; Ex Opel Vectra C 1.9 CDTI '05 Elegance, Automatic

                        Коментар


                          #14
                          kosta написа:
                          Колата вече остаря, не си струва
                          И аз така гласувах. Колкото остиска - толкова.

                          Коментар


                            #15
                            venco67 написа:
                            Гласувах с отговор: "Никога не правя авто-каско на колата си". От около 20 години карам собствени автомобили и никога не съм им правил авто-каско, дори и на последния, който купих 7 годишен. Само като направя сметка 20 год. х 400 лв./год = 8 000лв. За тези години да ми се е случвало веднъж-дваж да мога евентуално да се възползвам от авто-каско. И какво излиза, че съм спестил пари за още един автомобил. Та от мен застрахователите да не чакат нищо освен задължителната "Гражданска отговорност", от която също за радост, не ми се е налагало да се възползвам за тези години.
                            Венко, точно такава сметка мислех да пускам От 1990 година карам кола, никога досега не съм имал каско, не ми се е налагало и да ползвам.От спестените пари, които не съм дал за каско, и да ми откраднат цялата кола (която в момента на пазара струва около 2500), пак няма да загубя толкова Каско ли? Не и докато карам стари коли. Ако е нова, ще се замисля, но за тези не си струва.П.П. Искахме да правим каско на Делтата. Поискаха 700 лв годишна вноска, а самата нея я купихме за 3600. За 5 години трябваше да я платим още веднъж. Не мерси.

                            Коментар

                            Working...
                            X