Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ПТП помощ

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    ПТП помощ

    Здравейте порeдното ПТП от моя страна .ето я схемата Търси се виновника .
    Прикачени файлове
    Целта е една,скороста е различна - HGT !

    #2
    Опиши по точно ситуацията. Кой от къде идва, на къде отива и т.н.?Освен учасниците в ПТП-то други коли имало ли е на крастовището?
    Manowar - Татко
    Еx Fiat Brava 1,6 16v 103hp ELX '97 LPG - Брависима
    Ex Fiat Marea Weekend 2.0 20v 147hp HLX '97 CNG - Марчето
    Ex Lancia Thesis 3.2 V6 230hp '06 LPG - Теси
    Fiat Multipla 1,6 16v 103hp Bipower '00 - Боко

    Коментар


      #3
      Re: ПТП помощт

      GbGz написа:
      Здравейте порeдното ПТП от моя страна .ето я схемата Търси се виновника .
      Мен ако питаш, този на СТОП-а трябва да изчака всички, включително този от ляво да минат и едва тогава да мине той. В случая вероятно СТОП-а е решил, че е дясно седящ и е минал преди левия. Може да не съм прав обаче, защото напоследък се твърди, че двата знака се приравнявали, което според мен е глупост, защото ако са равни, щяха да са еднакви. Мен са ме учили на друго степенуване. Интересно какво са казали КАТ-аджиите.

      Коментар


        #4
        Re: ПТП помощт

        Airfan написа:
        GbGz написа:
        Здравейте порeдното ПТП от моя страна .ето я схемата Търси се виновника .
        Мен ако питаш, този на СТОП-а трябва да изчака всички, включително този от ляво да минат и едва тогава да мине той. В случая вероятно СТОП-а е решил, че е дясно седящ и е минал преди левия. Може да не съм прав обаче, защото напоследък се твърди, че двата знака се приравнявали, което според мен е глупост, защото ако са равни, щяха да са еднакви. Мен са ме учили на друго степенуване. Интересно какво са казали КАТ-аджиите.
        Напълно си прав.Първо минават колите,които са по главния път с предимство,след тях минават тези,които имат знак без предимство и последни минават колите на знак СТОП.
        Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm 200 hp Q-tronic + Alfa Romeo 156 1.9 JTD 1++ hp 2003,Inside Facelift. - Now.
        Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 150 - The beautiful devil. - еx. // Stilo 1.9 JTD 1++ hp - еx
        Вълкът е по-слаб от лъвът и от мечката, но никога не играе в цирка !!!

        Коментар


          #5
          Така по принцип аз съм шофиор А и съм виновен по моята логика/както и вашата/трябва да спра на СТОП .обаче аз не спрях поради зимните условия и ето какво се получи..така отиваме пишеме протокол рисуваме схемата до тук добре отиваме в Полицията за да завериме протоколите връщаме се при застрахователите и днес ми се обаждат че другия водач е нарушил правилника...така понеже аз съм на 100 % процента виновен утре ще ходиме да пишеме нов протокол заедно с полицаите които тогава ни казаха да се оправяме сами .. Очакваите продължение утре
          Целта е една,скороста е различна - HGT !

          Коментар


            #6
            Този който стои на знак стоп, от каде знае другия дали има знак стоп или знак за без предимство.До колкото знам първо минават пътищата с предимство, като дясностоящия от тях е с предимство, след това минават тези от пътищата без предимство, като пак дясностоящият от тях е с предимство.Според мен този от стопа е с предимство пред другия.Не знам дали в правилника пише че знака за без предимство дава предимство пред стопа.На стоп задължително се спира - иначе те късат на изпит. Друга разлика не знам да има с другия знак.На пътя без предимство може и да не спираш но трябва да пропуснеш движещите се по път с предимство. Мисля че това им е разликата.
            Bravo JTD 105 '98

            Коментар


              #7
              Писали сме по едно и също време с GbGz.Не си виновен никаде не ходи да пишеш нищо.
              Bravo JTD 105 '98

              Коментар


                #8
                mr. Nikoi написа:
                Този който стои на знак стоп, от каде знае другия дали има знак стоп или знак за без предимство.До колкото знам първо минават пътищата с предимство, като дясностоящия от тях е с предимство, след това минават тези от пътищата без предимство, като пак дясностоящият от тях е с предимство.Според мен този от стопа е с предимство пред другия.Не знам дали в правилника пише че знака за без предимство дава предимство пред стопа.На стоп задължително се спира - иначе те късат на изпит. Друга разлика не знам да има с другия знак.На пътя без предимство може и да не спираш но трябва да пропуснеш движещите се по път с предимство. Мисля че това им е разликата.
                По тази логика,трябва местата на знака СТОП и знака за без предимство да са разменени.
                Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm 200 hp Q-tronic + Alfa Romeo 156 1.9 JTD 1++ hp 2003,Inside Facelift. - Now.
                Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 150 - The beautiful devil. - еx. // Stilo 1.9 JTD 1++ hp - еx
                Вълкът е по-слаб от лъвът и от мечката, но никога не играе в цирка !!!

                Коментар


                  #9
                  И според мен знакът СТОП те задължава единствено и само да спреш и да осигуриш път на колите с предимство, а не да дадеш път на всички, защото в конкретния случай ти си десностоящ на кола Б. Друг е въпроса, че ако се стигне до там да спра наистина на СТОП, пускам всичко де що има Според мен в тази ситуация си чист, ако успее да се скрие факта, че не си спрял на СТОП, което мисля автоматично ти гарантира вина в случая.С Пунтото ли се намлати

                  Fiat Bravo T-Jet 120

                  Коментар


                    #10
                    Има знак СТОП, има и табела указваща траекторията на пътя с предимство. Той е длъжен да пропусне тях, но за него и другия остават да важат правилата за развнозначни пътища, а той се явява дясностоящ - следователно е с предимство. Той не знае какъв е знакът на другите, не му е работа да гадае. И обърнатият триъгълник означава "Пропусни движещите се по пътя с предимство", нали? Гледайки го шофорът също не знае какъв знак има дясностоящия от него, който също му се явява на път с предимство ( предимство идващо от това, че са двама на равнозначни пътища и другият му е дясностоящ ). Не мисля, че колегата е виновен. Аз бих минал преди този, който ми е в ляво.
                    like a man in silk pyjamas shooting pigeons from a deckchair

                    Коментар


                      #11
                      Този който има знак стоп спира и изчаква другите коли, щом има знак стоп няма правилото за дясностоящ, знакът триъглник е за този, който иска да се включи в главния път, но не трябва да чака този със знак стоп.
                      --Старата ръжда любов не хваща!--
                      156 sportwagon 1,9 jtd 115
                      ex Bravo 1.8;ex Ford Focus 1,8 tddi;

                      Коментар


                        #12
                        van_dal написа:
                        Този който има знак стоп спира и изчаква другите коли, щом има знак стоп няма правилото за дясностоящ, знакът триъглник е за този, който иска да се включи в главния път, но не трябва да чака този със знак стоп.
                        Ако двамата на пътя без предимство имат знак стоп какво става или ако имат знак за път без предимство.Ще важи правилото на по нахалния ли?Никой не може да знае какъв знак има другият на пътя без предимство. Според вашите разсъждения едва ли не знака за път без предимство ви дава предимство.
                        Bravo JTD 105 '98

                        Коментар


                          #13
                          На кръстовище където пътя с предимство е определен с пътни знаци първо преминават тези които са с предимство,след това тези които са без предимство.В дадената ситуация и двата автомобила са без предимство(според знаците) и се гледа кой е дясностоящ.Той минава първи.Разликата между знака пропсни и знака стоп е че знак стоп се слага на място където е ограничена(сгради,храсти и др.) скриват видимостта
                          ланчия либра 2.4 jtd 150к 2005 г--учебна

                          Коментар


                            #14
                            Точно така видимоста мие ограничена поради изкачвае на стръмен баир и като се изравнявам с кръстовищетото другият автомобил вече е в средата на кръстовищетото и кво се получава в 1 момент виждам го но немога да спра и ....
                            Целта е една,скороста е различна - HGT !

                            Коментар


                              #15
                              mr. Nikoi написа:
                              Този който стои на знак стоп, от каде знае другия дали има знак стоп или знак за без предимство.До колкото знам първо минават пътищата с предимство, като дясностоящия от тях е с предимство, след това минават тези от пътищата без предимство, като пак дясностоящият от тях е с предимство.Според мен този от стопа е с предимство пред другия.Не знам дали в правилника пише че знака за без предимство дава предимство пред стопа.На стоп задължително се спира - иначе те късат на изпит. Друга разлика не знам да има с другия знак.На пътя без предимство може и да не спираш но трябва да пропуснеш движещите се по път с предимство. Мисля че това им е разликата.
                              Ти верно ли го мислиш горното бе? Знак стоп си е знак СТОП - познава се и от опаката страна, а също и другия - обърнатия на опаки триъгълник. За това тези знаци + знаците за път с предимство са РАЗЛИЧНИ. Я отиди да си върнеш книжката, ама веднага!!!Лелеее, в тая тема си проличаха всички, които трябва да отидат на проверовъчни изпити. Няма дясностоящ - предмиството е ясно: първо тези които са по "главният" път, след това, тия които са на обърнатия триъгълник и НАЙ-накрая тия дето са на СТОПА! ЗНАК СТОП е най-старшият знак отнемащ всякакви предимства! Хайде всички вкупом да направите едно клас-че опреснително, а?Правото на дясностоящият се гледа тогава и само тогава, когато НЯМА ЗНАЦИ указващи предимство!
                              Steliyan's Life!
                              FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                              Коментар

                              Working...
                              X