Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

"Защо не караме от едната страна на пътя"

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Immortal написа:
    (Ал Миср = Египет, не ги обиждам в случая).
    Не, Безсмъртни, не ги обиждаш. По една случайност, обаче, определителният член ал- на арабски, не се слага пред името на държавата Египет. Изключение - Ал-Джамхурия Миср Ал-Арабия - Арабска република Египет. Освен в случаите, когато не се използва атрибутивно в т.нар. изафетни словосъчетания, но тогава значението е "на Египет" - Банк Ал-Миср - Банка на Египет. Това просто като съвсем дребно уточнение. А иначе трафикът е Египет заслужава специално внимание. :D Това е най-лудото нещо, което може да си представи човек. Правила липсват. Липсват и светофари - поне през 1998 беше така. Центърът на Кайро е нещо неописуемо. Тогава Кайро имаше население около 14 млн. + още 6, които идват от околностите да работят там всеки ден - 180-200км в диаметър. Едно невероятно и безкрайно задръстване, сред което се издига адският шум от клаксоните. Там клаксонът означава нещо като "Здравей.", "Ще мина АЗ", "Пази се, гаден пешеходец!", "Гледай си работата, кретен!", "Е, хайде да ме пусне някой най-после!", "Знам, че е тясна улицата, но пешеходците трябва да се отдръпнат за да мине розовото ми Бентли!" и т.н.По едно време, както се разхождах, намерих единствения светофар в Кайро - само за пешеходци, без кръстовище, някъде близо до Националния Музей. Изчаках го чинно да ми светне зелено и тръгнах наивно да пресичам. Живея втори живот!!! Впрочем, трети, защото два дни по-късно се наложи да пресека най-големия булевард в града им, който води от центъра до летището. По-голям е от Цариградско и се пресича по-трудно. Тогава бях все още млад и бягах относително бързо. Половината коли са очукани като войнишки менчета - така е, защото клаксонът не винаги помага. Иначе са на теория с движение като нашето - дясно.
    She was only a whisky maker but he loved her still.

    Коментар


      #17
      те някои и тук си карат в ляво http://vbox7.com/play:ecb33077

      Коментар


        #18
        Интересно ми е, как решиха, че жена кара в това клипче...

        Коментар


          #19
          После може да са видяли, нали мъжа тръгна към колата....

          Коментар


            #20
            TAIF написа:
            Доста интересен матерял. Според мен е по-удобно автомобилите да са си с ляв волан а движението дясно, но това може би защото така съм свикнал. Миналата година ходих в Англия за няколко седмици, че дори успях да покарам кола в по ненатоварените пътища. Трябва да ви кажа, че никога не съм се чувствал по-несигурен в себеси и като шофьор и като пешаходец. Прези всички години до сега съм живял в България а визитите ми в чужбина са едва няколко и никога не съм бил в страна с ляво движение. Не искам да се сещам каква смешна картинка бях когато пресичах улиците в Англия, по инерция се оглеждах първо на ляво, после на дясно Правеше ми впечетление, че пвовечето водачи доста внимаваха, някой дори се смееха и забелязваха, че явно съм пришалец. Най-ме изненада това, че никой не си позволи да ме обиди, а няколко пъти си бях за бой Относно колите с десен волан. Мисля, че в Б-г трябва да бъде забранено да се регистрират. Просто не са на мястото си тук и създават опасност за движението.
            А бе левашка държава
            FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
            Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

            Коментар


              #21
              Абслоютни леваци и колите им не са коли и футболът им не е футбол :D
              FIAT Punto 1.6ELX 90hp. 94 г.

              Коментар


                #22
                Е тука ма утепа. Ми ние с десните волани на къде сме с нашият футбол?Пък и тема за футбол си имаме, дори няколко...П.П. Наздраве, след малкмо почваме! :D

                Коментар


                  #23
                  crush написа:
                  Пробвали ли сте да натиснете с десен крак съединителя, или с ляв крак спирачката и газта??? Мисията е невъзможна. Така преди години ударих колата на мой приятел без да искам като натиснах с десен крак съединителя, включих първа и понеже не съм свикнал го отпуснах толкова рязко, че проблемът беше налице секунда по-късно...
                  Преди време се бях научил да натискам спирачка с ляв крак,защото колата имаше проблем,който знайни и незнайни майстори ня успяваха да решат-гаснеше ако не подавам по малко газ на празен ход... Няма да ти казвам,как първите няколко опита с ляв крак на спирачка щях да литна през предното стъкло Не мога да си представя как бих се чувствал в кола с десен волан,трябва да опитам някой път,най-малко да се возя да видя какво ще е колкото до тая дето кара в насрещното,за съжаление и аз съм го виждал...обикновено не гледаме знаците и караме по интуиция и като идем в чужд град по навин не гледаме знаците и....Често тук в Търново на бул България,където се разделя пътя съм виждал малоумници ,които вместо да гледат знака влизат в насрещното и после спират на средата и се почва едно чудене "абе що всички ме ругаят и карат в "моето" платно
                  ex.Мареа ТД100

                  Коментар


                    #24
                    Аз съм пробвал и най-трудното ми беше да синхринизирам ръцете си докато завивах и превключвах предавки. Чувствах се като първия учебен час на учебния автомобил - докато превключвах и въртях с волана без да искам... Същото и сега с десен волан. Иначе предавките ги целя от първия път... Леле, а на мерцедес да му включиш задна с лява ръка си я направо убийствен случай...
                    www.CarProfi-BG.com
                    Самонастройващ се газов инжекцион по OBD II.
                    Зареждане и ремонт на автоклиматици.
                    Най-атрактивните цени в София!

                    Коментар


                      #25
                      скоростите с лява ръка не са ми проблем на мен Преди да имам книжка(понеже я изкарах малко късничко,едва преди две години) жена ми караше извън село,но тъпото е,че не умееше да сменя предавки хахахаха инъче си караше добре,макар и страхливо,но стане ли въпрос да отдели дясната ръка от волана и погледа сменяйки скорост се премества върху лоста -съответно у лево или десно и бях свикнал "Натиски съединител,като чуя,че го прави и смянам предвката Нелепо бе само задната,защото ми бе трудно да дърпам лостчето нагоре(колата беше рено все пак) и после вдясно Но то така или инъче аз паркирах,не се налагаше тъй,че смяната на скорости не е проблем,поне не ми се вижда кой знае какво,по скоро ще е проблем да държа волана само с дясна ръка,защото съм опитвал да го държа с дясна и се чувствам супер несигурно...е то така се и чувствах на изпита си ,защото още в началото ме скастри оня "кво ми се правиш.хвани волана с две ръце!" Как да му обясня,че карам вече повече от година и по навик го правя ))))))))))))))))))
                      ex.Мареа ТД100

                      Коментар


                        #26
                        paralesa написа:
                        колкото до тая дето кара в насрещното,за съжаление и аз съм го виждал...обикновено не гледаме знаците и караме по интуиция и като идем в чужд град по навин не гледаме знаците и....Често тук в Търново на бул България,където се разделя пътя съм виждал малоумници ,които вместо да гледат знака влизат в насрещното и после спират на средата и се почва едно чудене "абе що всички ме ругаят и карат в "моето" платно
                        Предполагам говориш за "кръстовището" което е след Херсона и преди Петрола.Там много пъти съм изпадал в инфарктни ситуации. Но вече си имам едно на ум, след като в полунощ в дъжд и запотени стъкла ми излезе Жигула, а аз през това време погледа ми е срещу ул. Полтава и улицата която идва от Метро, защото всички те са ми дясностоящи и кой да преполага, че отдолу идва някой! Естествено в последния момент разбрах, че светлините, които идват срещу мен не са от светещи реклами, а от кола! Веднага чупих в дясно и стъпах на клаксона. Обърнах малко по-надолу и го стигнах на Метро. Слизам и какво да видя, някакъв дядо със семейството си. Върнах се в колата и мирясах.

                        Коментар


                          #27
                          те тия пенсии са по-опасни и от десните воланиа сега се замислих,какво ли би представлявал 70 годишен с някоя астра дясна дирекция
                          ex.Мареа ТД100

                          Коментар


                            #28
                            paralesa написа:
                            те тия пенсии са по-опасни и от десните воланиа сега се замислих,какво ли би представлявал 70 годишен с някоя астра дясна дирекция
                            Винаги мога да ти кажа как шофира 82 годишен англичанин с дясна дирекция във Варна Спряли го КАТ за превишена скорост - баща ми бил на "шофьорското" място, почнали да му се карат на него, докато ушевия видял "дядото" на съседната седалка, да се усмихва най-невинно...
                            Steliyan's Life!
                            FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                            Коментар

                            Working...
                            X