Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

За или Против турските сериали

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #61
    Jivko Georgiev написа:
    Отностно колегата , който натърти на думата "турски" Ще оставя без коментар понеже няма как да се изкажа за позицията си спрямо някои "малцинства" без да наруша правилата на форума ... но като цяло идеята на анкетата не е такава .
    А каква е идеята на анкетата? И защо точно турските сериали, а не сапунките по принцип? С какво турските са по-различни от колумбийските, бразилските, аржентинските и т.н.? Питам само...Иначе, думите ти в зелено потвърждават, че очевидно целта на анкетата е точно такава, каквато отричаш да е.И какви малцинства, какви 5 лева? Тези филми се правят от турското мнозинство в Турция с турски пари. Нямат нищо общо с България - освен факта, че български телевизии са ги закупили и ги излъчват...
    She was only a whisky maker but he loved her still.

    Коментар


      #62
      Ами има разлика.... разликата е там , че напоследък от всякъде биваме заливани с неща идващи от съседката ни и малко или много идва в повече било то политически , било то по телевизицята и така нататък не искам да съм рязък , не искам да засегна никого това е лично мое мнение и лично аз се чувствам по - този начин Както виждам г/д 60 % са против което показва , че не само аз се чувствам така и ако трябва да съм точен аз съм против всякъкви подобни бози , НО в момента се излъчват подобни сериали и темата е свързана с тях.... ако бяха латино щях латино да напиша , но ефира е залят със сериали идващи от Турция което ги прави Турски

      Коментар


        #63
        Jivko Georgiev написа:
        Ами има разлика.... разликата е там , че напоследък от всякъде биваме заливани с неща идващи от съседката ни и малко или много идва в повече било то политически , било то по телевизицята и така нататък не искам да съм рязък , не искам да засегна никого това е лично мое мнение и лично аз се чувствам по - този начин Както виждам г/д 60 % са против което показва , че не само аз се чувствам така и ако трябва да съм точен аз съм против всякъкви подобни бози , НО в момента се излъчват подобни сериали и темата е свързана с тях.... ако бяха латино щях латино да напиша , но ефира е залят със сериали идващи от Турция което ги прави Турски
        След като не ги гледаш, кое ти идва в повече?Кои са другите пречещи неща, които идват от Турция? Без да съм гледал нито една турска сапунка, все пак ще попитам - какви политически тематики се нищят в тях? Почти напълно съм сигурен, че 60-те процента изказали се против са го направили а/ или преди да е довнесен отговорът за безразличното отношение или б/ защото по принцип са им противни (а не безразлични) каквито и да било сапунки, а не в частност турските.Навремето една наша видна социоложка се изказа, че най-важното в социологията е въпросът, който задаваш и начинът, по който го правиш. С правилните манипулативни въпроси социологията може да "докаже" какво ли не. Именно затова още от самото начало те попитах защо въпросът ти е свързан точно с турските сериали - просто виждах, че се опитваш да си самодокажеш и да докажеш на нас нещо със съмнителна социологическа и статистическа стойност. Не се засягам защото нямам нищо общо с турция - ама нищо общо. Обаче не ми се и нрави много излишното оплюване...
        She was only a whisky maker but he loved her still.

        Коментар


          #64
          Jivko Georgiev написа:
          Ами има разлика.... разликата е там , че напоследък от всякъде биваме заливани с неща идващи от съседката ни и малко или много идва в повече било то политически , било то по телевизицята и така нататък не искам да съм рязък , не искам да засегна никого това е лично мое мнение и лично аз се чувствам по - този начин Както виждам г/д 60 % са против което показва , че не само аз се чувствам така и ако трябва да съм точен аз съм против всякъкви подобни бози , НО в момента се излъчват подобни сериали и темата е свързана с тях.... ако бяха латино щях латино да напиша , но ефира е залят със сериали идващи от Турция което ги прави Турски
          Живко, ми то не остана производство в България.И май не си от хората които помнят дъвките Турбо и колко ценени бяха те през комунизма.Въпреки че имаше едни "големи екскурзии" и тн.А ако те дразни че сме залети със тяхна стока....Не ми се мисли каква анкета ще пуснеш ако започнат да излъчват Китайски сапунки. :D
          FIAT FORUM BULGARIA
          Ракията е над политиката

          Видео от Италфест 2011

          Коментар


            #65
            А защо никой не протестира против абсолютната боза със съмнителни морални поуки "Дързост и красота", излъчвана, забележете, от ДЪРЖАВНАТА телевизия, която се финансира с нашите данъци??? Нима от там не ни заливат с простотия?Телевизиите, които излъчват сериали от югоизточната ни съседка са ЧАСТНИ. На който не му харесва - да не ги гледа (както правя и аз). Все пак живеем в свободна държава. Всеки е свободен да гледа каквото си иска. Като даваха по Нова ТВ само гръцки сериали (по-тъпи дори от венецуелските), защо никой не написа тема "ЗА или ПРОТИВ" ?Лекарството против туркофобията в България е, човек да си вдигне задника и да се разходи една седмица из Турция. Да види как живеят хората там, да си поговори с тях, да опита от гостоприемството им, от хляба им. Сам да прецени доколко заслужават да бъдат уважавани или мразени. Не бива да се изгражда мнение само въз основа на чуждото такова, особено, когато се опитват да ти го набият в главата по всякакъв възможен начин определени кръгове с определени политически цели.Това последното го написах заради Живко. Живял съм 2 пъти повече, което значи, че съм видял 2 пъти повече и хубаво, и лошо. Не налагам моето мнение, разбира се, всеки има право да си изгради собствено такова. Но нека то да е максимално обективно, а не моделирано от нечии интереси.

            Коментар


              #66
              Immortal написа:
              А защо никой не протестира против абсолютната боза със съмнителни морални поуки "Дързост и красота", излъчвана, забележете, от ДЪРЖАВНАТА телевизия, която се финансира с нашите данъци??? Нима от там не ни заливат с простотия?
              Жена ми му вика на този сериал "Мерзост и тъпота". Yellow_Flash_Colorz_PDT_07 Не знам къде го е чула, но кърти. :D
              She was only a whisky maker but he loved her still.

              Коментар


                #67
                Jivko Georgiev написа:
                Окей за мен беше важно какво мисли по - голям кръг от хора От въпросната тема разбрах няколко неща , които потвърждават мнението ми за Българина като цяло Благодаря на всички , които исказаха своето мнение без да се притесняват уважавам това
                Първо си мисля,че тея проценти не са мн мн реални.. Като имаше 20-тина човека който трябваше да избират само между За и Против..Което беше тъпичко бате.. Ходи удари едно кафе и се успокой малко,че тея серияли май си ги приел много навътре.. И вече почваш да ръсиш глупости човек..
                Фиат Браво 1.6 16V на Метан 103 понита...

                Коментар


                  #68
                  Аз още в началото му писах на Живко, че анкетата му е расистка, но не ме послуша. А и твърде млад и мозъчето му се манипулира твърде лесно. Вместо като българче да се образова и едва тогава да се огледа кое как е в политиката. Доган например, като възпитаник на ДС се справя прекрасно с манипулацията на малцинствата имащи се за етнически турци. Явно самият Доган успява да манипулира и младият мозък на нашият колега. Живко, ще ти кажа само едно - още 100 години да се потим - пак не можем да стигнем мразените от теб Турци - нито като икономика, нито като стандарт, нито като колорит, нито като гостоприемство. Самият аз, като Имортал съм свидетел на две "изселвания" на Българи имащи се за турци ... Проблемът ако погледнеш малко по-реално не са турците, а циганите - ония с по 7-8-9 циганета, които стоят на "държавната" хранилка. Същите тия цигани дето правят деца още от 12-13 годишни и моите и на родителите ти (Живко) данъците отиват да им се гледа потомството и да се спасява по болниците. Та ако ще насаждаме някакви расизми - нека да са по-добре и по-точно канализирани - турците не са проблем, но циганите с пословичният си мързел - са.
                  Steliyan's Life!
                  FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                  Коментар


                    #69
                    jenshen73 написа:
                    Аз още в началото му писах на Живко, че анкетата му е расистка, но не ме послуша. А и твърде млад и мозъчето му се манипулира твърде лесно. Вместо като българче да се образова и едва тогава да се огледа кое как е в политиката. Доган например, като възпитаник на ДС се справя прекрасно с манипулацията на малцинствата имащи се за етнически турци. Явно самият Доган успява да манипулира и младият мозък на нашият колега. Живко, ще ти кажа само едно - още 100 години да се потим - пак не можем да стигнем мразените от теб Турци - нито като икономика, нито като стандарт, нито като колорит, нито като гостоприемство. Самият аз, като Имортал съм свидетел на две "изселвания" на Българи имащи се за турци ... Проблемът ако погледнеш малко по-реално не са турците, а циганите - ония с по 7-8-9 циганета, които стоят на "държавната" хранилка. Същите тия цигани дето правят деца още от 12-13 годишни и моите и на родителите ти (Живко) данъците отиват да им се гледа потомството и да се спасява по болниците. Та ако ще насаждаме някакви расизми - нека да са по-добре и по-точно канализирани - турците не са проблем, но циганите с пословичният си мързел - са.
                    Ето, че има и такива случаи. Браво, колега, напълно съм съгласен с теб.!!!
                    She was only a whisky maker but he loved her still.

                    Коментар


                      #70
                      ...................... ! Вие ако си мислите , че тия които са тука са турци сте далече от истината Те са такива , че дори там не ги искат ... абе няма да си отвярям устата защото не искам предупреждения !Колега ти ако си мислиш , че говоря за производсто от турция си се излъгал....Радвайте се и на сериалите и на "войните" абе направо можем да станем част от тяхната държава Те нали са по - добре , защо тогава не им предложим да се присъединим към тях та да ни оправят държавата Че за 500 години така са ни "оправяли" ....Jenshen а за циганите още по - малко ми се говори .... незнам във Варна как са и колко са ама тука положението е трагично Радо незнам как се удря кафе и незнам от кога и ти така бързо си промени мнението и си го нагоди според това на останалите Все едно не се познаваме от 13 години с тебе и незнам какво си говорил .... сега направо ми изглежда смешно като ти чета постовете

                      Коментар


                        #71
                        Jivko Georgiev написа:
                        Радо незнам как се удря кафе и незнам от кога и ти така бързо си промени мнението и си го нагоди според това на останалите Все едно не се познаваме от 13 години с тебе и незнам какво си говорил .... сега направо ми изглежда смешно като ти чета постовете
                        Ем не те знам кои и какво ти е говорил и за какво по точно,но в тоя спор съм напълно съгласен с горните мнения на колегите.Не си прав в случая..Е то и на мен твойте мнения малко ме избиват на смях,ама не съм го направил на въпрос нали? Не мога да те разбера кво се палиш..Турски сериали и кво от това.Като се гледат,ще се излъчват.Какъв ти е проблема,премести канала и точка..Превърна тая тема в е*ати дебата и се опитваш да обедиш другите,че не са прави а ти си прав.. Я се стегни..
                        Фиат Браво 1.6 16V на Метан 103 понита...

                        Коментар


                          #72
                          Против съм не за друго ами станаха прекалено много сериали един след друг, и по две серии дават. Жената като седне от 18:00 до 22:00 часа нищо не мога да гледам Заключвам тематаПосоката се изместиМодераторски екип на fiat-bg.org

                          Коментар

                          Working...
                          X