Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Впечатления от климатик ... Вече купих - Fuji RS - 12UC

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Впечатления от климатик ... Вече купих - Fuji RS - 12UC

    След профилактика (защо ли ми трябваше...) изгоря компресорът на единия климатик вкъщи. Но да не ви занимавам с тази история. Утре трябва да имам монтиран нов климатик.Колеги, моля ви за спешни лични впечатления конкретно и само от този модел на Panasonic: http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09037754 Интересува ме топли ли успешно, тихо ли работят външното и вътрешното тяло, давал ли ви е дефекти ?Мисля да го купя от Техномаркет. Има 2 г. гаранция, 5 г. гаранция за компресора. С монтажа (и демонтажа на стария климатик) ще ми излезе около 800 лв.: 600 лв.+130 лв. за монтаж на новия+60 лв. за демонтаж на стария климатик. Има го и в Домко със 7 % по-евтин, но я няма 5-те години гаранция за компресора.
    Tonight's the night and it's going to happen again and again...

    #2
    Тепърва ли ще го купуваш или си го купил вече?!Питам, защото таква техника не се купува от магазин за ширпотреба

    Коментар


      #3
      Kuku написа:
      Тепърва ли ще го купуваш или си го купил вече?!Питам, защото таква техника не се купува от магазин за ширпотреба
      То в Пазарджик вече почти не останаха специализирани магазини. Ако го бях купил, нямаше да ми трябват спешни мнения . Утре трябва да купя климатик, спрях се на този.
      Tonight's the night and it's going to happen again and again...

      Коментар


        #4
        Досега не съм имал вземане-даване с неинверторни климатици, но понеже е Панасоник, ще споделя моето мнение. Миналата година, както ви информирах тогава, имах проблем с моята инверторна 12-ка. Беше в средата на третата година от гаранцията и въпреки че не ми бяха дали гаранционна карта, ми уважиха гаранцията и ми подмениха компресора, който се оказа от някаква дефектна серия. В резултат, с новия компресор, имам абсолютно различен климатик - бълва топлина, няма удържане. Предният, при зададени 23 градуса, в най-студеното време не успяваше да ги поддържа. Тази зима новият компресор беше подложен на рекордните студове и се оказа, че при -23 градуса навън и при зададени 21 градуса вътре, поддържа 24-25 градуса в стаята. Мисълта ми с цялото това писание е, че никак не е за пренебрегване голямата гаранция на компресора, защото дефакто той е целият климатик, понеже при подмяна климатикът се пълни и наново с фреон и получаваш съвсем нов климатик, при евентуален дефект на компресора.
        Fiat Marea Weekend 1,6 16V

        Коментар


          #5
          sugarboy написа:
          Досега не съм имал вземане-даване с неинверторни климатици, но понеже е Панасоник, ще споделя моето мнение...
          Да ти кажа, вече 9 години вкъщи се отопляваме с неинверторни климатици. Никакви проблеми ! Дори и тази зима, когато в града температурите паднаха до -15 градуса, при зададена температура 22 градуса, и двата се справяха успешно, дори и през нощта. Единият е една сравнително новичка, скърцаща и пукаща Osaka (бях пуснал и тема за нея), а другият - Daewoo fresh multi-flow. Този вторият ветеран не си знае годините и освен ежеседмичното измиване на филтрите, мисля, че никога не е виждал друга профилактика. Е преди седмица взех, че извиках фирма да го "профилактира" и допълни с фреон и от следващия ден започнаха проблемите. Днес му беше последния работен ден. Утре на неговото място трябва да има друг климатик.
          Tonight's the night and it's going to happen again and again...

          Коментар


            #6
            В края на лято 2009 родителите ми закупиха и монтираха в Силистра един Panasonic CS/CU-UW12GKE и един Panasonic CS/CU-UW9GKE. от същата верига магазини. Двата работят непрекъснато от Коледа до ден днешен настроени на 23 градуса, акто малкия потдържа 21-22 температура в стаята, а големия 19-21 (в зависимост от студовете).Единствено поради неправилна работа с климатична техника от женското съсловие в къщи се наложи размразяване на 12-ката на 24.12.2009. Толкова лед беше събрал, че перката на външното тяло не се въртеше. Въпреки това е затоплял стаята така няколко дни и двигателя на вентилатора не е изгорял.На този етап смятам покупката на Panasonic CS/CU-UW12GKE за изключително попадение.
            sugarboy написа:
            при зададени 21 градуса вътре, поддържа 24-25 градуса в стаята
            Според мен така написано е невъзможно. ако се сменят местата на градусиите - реално
            Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

            Коментар


              #7
              Stefanaki написа:
              sugarboy написа:
              при зададени 21 градуса вътре, поддържа 24-25 градуса в стаята
              Според мен така написано е невъзможно. ако се сменят местата на градусиите - реално
              Първоначално го бях сложил на 23 градуса, както със стария компресор, но поддържаше 27 градуса в стаята, та затова го смъкнах на 21 и така си е вече, откакто паднаха трайно температурите. Аз също се изненадах, че поддържа толкова високи температури, защото при проблемите с компресора миналата година, почти го бях отписал тоя климатик и се оглеждах за някой по-скъп и надежден, но добре, че изчаках.
              Fiat Marea Weekend 1,6 16V

              Коментар


                #8
                Аз пък пак си купих NEO При температури под -15 градуса - тръгва и духа горещо, при температура -18 - поддържа 26 градуса в стаята... Четири години карам с една 12ка НЕО в коридора - предаде ме преди година заради калпави спойки. След бърз и евтин ремонт - е на вилата да дослужва. Заместена е от друго NEO - дреме ми на швепса, че не е климатик сруващ 3000лв...
                Steliyan's Life!
                FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                Коментар


                  #9
                  Да искажа и аз мойто мнение,аз съм с 2 такива климатика много съм доволен сега в студовете не са спирани и си подържаха добре температурите,само искам да отбележа че виж че аз като си взех мойте имаше 2еднакви серии само фреона беше различен,виж дали става дума за модела с новия фреон- R410A, също така имат и система за топъл старт която непозволя на климатика да замръзне.Надявам се съм ти бил полезен
                  Peugeot 307 2.0i ГИ
                  ex: Fiat Brava 1.6 16V 90hp

                  Коментар


                    #10
                    Не бих искал да спамя точно на снейка темата, но ще вметна само набързо нещо.Stefanaki, не е невъзможно, ако искаш да се убедиш в това което ти е казал sugarboy, попрочети малко сетком форума.Снейк, за тези пари ме се струва, че е добра машината (СOP-a).
                    "Тревата расте, птичките летят, вълните галят пясъка. Аз пребивам хора."

                    ЕХ Fiat Bravo 1.9 JTD Abarth tuning, chip tunning VRPerfomance, 10.1999
                    Lancia Lybra 2.4 JTD, 140HP++, 2002, ASR,ABS,8 air,BOSE

                    Коментар


                      #11
                      jenshen73 написа:
                      Аз пък пак си купих NEO При температури под -15 градуса - тръгва и духа горещо, при температура -18 - поддържа 26 градуса в стаята... Четири години карам с една 12ка НЕО в коридора - предаде ме преди година заради калпави спойки. След бърз и евтин ремонт - е на вилата да дослужва. Заместена е от друго NEO - дреме ми на швепса, че не е климатик сруващ 3000лв...
                      Абе и аз като тебе имах едно Нео -12 ка от серията LIH ама много шумен беше - иначе не харчеше много ток и 5 години никакъв зор, а топлеше. Пукаше, щракаше и т.н.Продадох го с апартамента заедно.Сега съм по-доволен - на локално парно съм - на ток и на дърва в камината - по-топло е в къщи, не духа от никъде, забравих ще е това болка в гърба и реших че мразя климатиците. Оказа се че ’мразя’ климатиците - ама го разбрах колко проблеми ми е докарвал след като спрях да го ползвам. Жена ми също - така че не е субективно.Единственото от което не съм доволен е сметката за тока. Ама какво да се направи.Сега имам някои идеи за това лято...Отново... Дано не ме изгонят от къщи.
                      Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
                      Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
                      ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

                      Коментар


                        #12
                        Благодаря на всички колеги, които се включиха в темата. Днес в крайна сметка намерих един специализиран магазин за климатици в града, а се оказа и че сме познати със собственика. Всички климатици, които ги имаше и в двата магазина, се оказаха с около 100 лв. по-евтини в полза на специализирания магазин. Собственикът ме убеди да си взема Fuji Electric RS-12-UC. Направи ми и голяма отстъпка и ми излезе същите пари - 800 лв. всичко. Платих го и утре ги чакам да го монтират.
                        Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                        Коментар


                          #13
                          Stefanaki написа:
                          .....Единствено поради неправилна работа с климатична техника от женското съсловие в къщи се наложи размразяване на 12-ката на 24.12.2009. Толкова лед беше събрал, че перката на външното тяло не се въртеше. Въпреки това е затоплял стаята така няколко дни и двигателя на вентилатора не е изгорял.На този етап смятам покупката на Panasonic CS/CU-UW12GKE за изключително попадение.
                          а каква беше тази неправилна работа?

                          Коментар


                            #14
                            u_bo написа:
                            Stefanaki написа:
                            .....Единствено поради неправилна работа с климатична техника от женското съсловие в къщи се наложи размразяване на 12-ката на 24.12.2009. Толкова лед беше събрал, че перката на външното тяло не се въртеше. Въпреки това е затоплял стаята така няколко дни и двигателя на вентилатора не е изгорял.На този етап смятам покупката на Panasonic CS/CU-UW12GKE за изключително попадение.
                            а каква беше тази неправилна работа?
                            Изключване и рестартиране на климатика при преминаване в режим на "размразяване" за период от няколко дни.
                            Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

                            Коментар


                              #15
                              snake написа:
                              Благодаря на всички колеги, които се включиха в темата. Днес в крайна сметка намерих един специализиран магазин за климатици в града, а се оказа и че сме познати със собственика. Всички климатици, които ги имаше и в двата магазина, се оказаха с около 100 лв. по-евтини в полза на специализирания магазин. Собственикът ме убеди да си взема Fuji Electric RS-12-UC. Направи ми и голяма отстъпка и ми излезе същите пари - 800 лв. всичко. Платих го и утре ги чакам да го монтират.
                              Браво, честито и поздравления за избора - аз също имам Fujitsu в нас

                              Коментар

                              Working...
                              X