Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с лаптоп помогнете преди да отида в сервиз

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с лаптоп помогнете преди да отида в сервиз

    Та значи лаптопа е Асус Х50GL, проблема е, че от време на време (а вече взе да става и по-често) се повяват едни бели хоризонтални линии, а понякой път екрана става почти целия на такива линии и "забива". Като го побутна малко и се оправя, после пак и така, понякога е доста изнервящо. Ако има специалисти (а мисля, че има) да дадат акъл. Лентов кабел ли, матрица ли, що ли...? Някой имал ли е подобен проблем? И колко взимат на час за труд в сервизите? Мост например?
    N.Y. State of Mind

    #2
    Ако тоя ASUS все още е в гаранция (24 месеца) отивай там от където си го закупил и да ти го оправят. Иначе - по-евтино (по елементарни сметки) ще е да си закупиш нов лаптоп, защото така както пишеш - проблема е управление на матрицата или матрица, което като цяло си е едно и също. Цената там е около 360лв. минимум. Мост + Ресет са вносители и поддържат сервизна база, но за гаранционна техника е ОК, за извън ... писах в предното изречение. Лентови кабели рядко се оправят от "побутване"...
    Steliyan's Life!
    FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

    Коментар


      #3
      Братчед то ако беше в гаранция нямаше да пускам теми тука :D Иначе - не може ли кабела да е прекъснат или просто да се е разпоил и да не прави контакт?
      N.Y. State of Mind

      Коментар


        #4
        sachma написа:
        Братчед то ако беше в гаранция нямаше да пускам теми тука :D Иначе - не може ли кабела да е прекъснат или просто да се е разпоил и да не прави контакт?
        Лентовият кабел НЕ Е на спойки и .... за да го скъсаш - трябва да си счупил лаптопа. В кой край на БГ се намираш за да ти дам координати на доверен сервиз?
        Steliyan's Life!
        FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

        Коментар


          #5
          jenshen73 написа:
          sachma написа:
          Братчед то ако беше в гаранция нямаше да пускам теми тука :D Иначе - не може ли кабела да е прекъснат или просто да се е разпоил и да не прави контакт?
          Лентовият кабел НЕ Е на спойки и .... за да го скъсаш - трябва да си счупил лаптопа. В кой край на БГ се намираш за да ти дам координати на доверен сервиз?
          София. Сигурно ще ме пратиш в мостбг?
          N.Y. State of Mind

          Коментар


            #6
            имате ли интерес от ремонт на лаптопа цената е от 100 до 150лв или може да го изкупиме за частиskype filsun1980 ili 0878533396Постът е в нарушение на т.4.6 и т.1.8 от Правилата на този форум.Модераторски екип на фиат-бг.орг

            Коментар


              #7
              alexpertov написа:
              ...
              Чак в Айтос си като гледам и ми е малко далечко, а с куриери не ми се занимава. А и първо искам да видя какво му има. Мерси все пак.
              N.Y. State of Mind

              Коментар


                #8
                Аз лично бих го закарал в мост, все пак те са "оторизиран" сервиз на Асус, най-малкото може да имат съотетния модул и да го сменят(понеже се съмнявам да го ремонтират).п.с. кавичките не са случайнип.с.с. все пак виж кой сервиз ще ти препоръча колегата, понеже има и кадърни хора в тази държава
                F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                Коментар


                  #9
                  Абе големи скъпчии са там, ще ми съдерат кожицата. Ама като ми е дошло на главата...
                  N.Y. State of Mind

                  Коментар


                    #10
                    sachma написа:
                    jenshen73 написа:
                    sachma написа:
                    Братчед то ако беше в гаранция нямаше да пускам теми тука :D Иначе - не може ли кабела да е прекъснат или просто да се е разпоил и да не прави контакт?
                    Лентовият кабел НЕ Е на спойки и .... за да го скъсаш - трябва да си счупил лаптопа. В кой край на БГ се намираш за да ти дам координати на доверен сервиз?
                    София. Сигурно ще ме пратиш в мостбг?
                    Няма да те пратя в МОСТ Ще те пратя другаде, но при интерес - на лични, че хиените дори се регнаха тук заради теб
                    Steliyan's Life!
                    FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                    Коментар


                      #11
                      Ако не те е пратил някъде колегата, мога и аз да ти помогна. На лс.

                      Коментар


                        #12
                        След като не е в гаранция,защо не пробваш да го отвориш и да видиш къде точно като го побутнеш тръгва.

                        Коментар


                          #13
                          pugsy написа:
                          След като не е в гаранция,защо не пробваш да го отвориш и да видиш къде точно като го побутнеш тръгва.
                          Е,това е най добрия съвет изписан до сега.Наистина по някой път повредите са от много елементарно естерство.Ако не си уверен в себе си,помоли някой който е по отворен с тази техника.Лентовия кабел не е на спойки и може да не контактува добре.Имал съм такъв проблем.

                          Коментар


                            #14
                            pugsy написа:
                            След като не е в гаранция,защо не пробваш да го отвориш и да видиш къде точно като го побутнеш тръгва.
                            Щот от компютри разбирам колкото от органична химия, само ще го разваля повече.
                            N.Y. State of Mind

                            Коментар

                            Working...
                            X