Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с телевизор

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с телевизор

    На телевизор Philips 24PW6006/05 искам да включа кабелна телевизия. Уловката е в това, че телевизора няма вход за коаксиален кабел (модула е повреден и не може да се използва), а кабелния оператор не предлага цифрова телевизия. Интересува ме чрез коя от описаните ТУК възможности за връзка мога да пусна кабелна телевизия и как?Какви допълнителни устройства и/или преходници трябва да купя, за да го подкарам?
    Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

    #2
    Видео, или някаква машина друга - ДВД или нещо друго, с тунер нямаш ли? Боцваш му кабела от кабелната и от него с чинчове или скарт, каквито входове и изходи имат видеото и телевизора, ги свързваш и си местиш каналите през видеото.
    Fiat Marea Weekend 1,6 16V

    Коментар


      #3
      Стефанаки - какво означава "модула е повреден"? Ако говориш за самия RF тунер, то няма никакъв начин да му вкараш каквато и да е телевизия (кабелна или ефирна).Единственият вариант е с външен тунер - да речем да ползваш тунера на стар видео-рекордер и от там да му подаваш нискочестотен сигнал директно към A/V входа.Другият аналогичен вариант е да ползваш сателитен приемник - Булстаком или ITV. И в двата случая пак ще ползваш нискочестотните входове.Друго не се сещамА ако не съм разбрал правилно и е повредена само буксата - просто я смени.

      Коментар


        #4
        sugarboy написа:
        Видео, или някаква машина друга - ДВД или нещо друго, с тунер нямаш ли? Боцваш му кабела от кабелната и от него с чинчове или скарт, каквито входове и изходи имат видеото и телевизора, ги свързваш и си местиш каналите през видеото.
        Нямам. Затова ми се струва, че по-евтиния вариант може би ще бъде с преходници меджи различни видове кабели.
        Immortal написа:
        Стефанаки - какво означава "модула е повреден"? Ако говориш за самия RF тунер, то няма никакъв начин да му вкараш каквато и да е телевизия (кабелна или ефирна).Единственият вариант е с външен тунер - да речем да ползваш тунера на стар видео-рекордер и от там да му подаваш нискочестотен сигнал директно към A/V входа.Другият аналогичен вариант е да ползваш сателитен приемник - Булстаком или ITV. И в двата случая пак ще ползваш нискочестотните входове.Друго не се сещамА ако не съм разбрал правилно и е повредена само буксата - просто я смени.
        Коаксиалния кабел трябва да се включи в модул UR1316R/AI-3, на който му е изкъртена буксата. За да ремонтирам каквото и да е по модула трябва да го сваля от платката. А това е невъзможно, защото се държи на 13 through hole спойки към платката.
        Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

        Коментар


          #5
          Жалко, че си в София, а ако беше от Ловеч щях да ти запоя друга букса за нула време . :D Все пак що не попиташ в някой сервиз да ти я запоят . И 15-20 лв да вземат си заслужава да си се направи фабрично както е. Иначе каквото и да пригодиш, все ще е по скъпо . Ако живееш близко до Южния парк където свършва Витошка, мога да те насоча към един колега .
          Фиат Панда 1.2 2006година
          Синджира си идва ,а козата я няма...

          Коментар


            #6
            Използвай външен тунер, както са те посъветвали колегите, или по-добре услугите на ITV, или Булсатком със сателитен приемник.
            Frontera Sport, X20SE март 1998

            Коментар


              #7
              Без ITV! Миналата седмица им умря всичко за 2 дена!Сега има хубава промоция на Булсатком!
              F31 BMW 320d

              Коментар


                #8
                Запоява се за нула време. Виж ако имаш някой познат с по-сръчни ръце и опит с поялника да ти го запои.
                Bravo 1.6 16v 97г. + АГУ

                Коментар


                  #9
                  Който предлага запоявване за нула време - да поеме куриерска услуга от София - изпращане и връщане, да запои каквото трябва, да даде гаранция от 1 година за извършения ремонт, и ако всичко е наред - Stefanaki ще му преведе парите за куриерската услуга, плюс предварително договорена цена за запояването, мисля че е добро предложение?

                  Коментар


                    #10
                    Ако колегата минава покрай Пловдив да се обади и ще му го оправя за без пари, само че някой трябва да го свали тоя тунер ако не може да носи цялата платка. Офертата с куриера не ме кефи.
                    Bravo 1.6 16v 97г. + АГУ

                    Коментар


                      #11
                      maskarata написа:
                      Ако колегата минава покрай Пловдив да се обади и ще му го оправя за без пари, само че някой трябва да го свали тоя тунер. Офертата с куриера не ме кефи.
                      Колега, не се засягай, ама на това исках да наблегна - много е лесно да си на разстояние и да кажеш "това се прави супер лесно", ама хайде направи го за твоя сметка, и той ще ти плати като види резултата? То малко заприличва на сервизите - правят ти ремонт на нещо за 500 лева, ама проблема не е там, но не го правят първо за тяхна сметка, а те карат да си купиш частите, и като се види че е друг проблема, после тия части си ги завираш отзад, а на тях им е през макароните че си набил 500 лева....

                      Коментар


                        #12
                        Утре ще проверя дали имам такъв тунер и ако намеря ще го пратя. Само че колегата не може да демонтира стария, не ми се иска да изпраща цялата платка само заради един тунер. Представи си стане нещо по време на транспорта, знаеш ли колко е голяма и чуплива тая платка.
                        Bravo 1.6 16v 97г. + АГУ

                        Коментар


                          #13
                          Проблемите се задълбочават, понеже се оказва че телевизора не може да търси сигнал в във всички обхвати. Това се дължи на факта, че е внесен от Англия. Само с подмяна на тунер няма да стане, трябва да се влиза в системни настройки и там да се "бутне" нещо.На този етап съм разбрал, че ако с настройките не стане нищо, сегашния тунер е UR1316R/A I-3 трябва да се подмени. Но като гледам че тези тунери са около 60 евра...............Ще видя утре какво ще мога да направя и ще пиша пак.
                          Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

                          Коментар


                            #14
                            Разгледай в този форум, някой го е мъчил този тунер, а пък друг е дал негов аналог на цена от 11лв. - http://forum.eshop.bg/viewtopic.php?...c6be5a655b8ba0
                            Bravo 1.6 16v 97г. + АГУ

                            Коментар


                              #15
                              ogi28b написа:
                              maskarata написа:
                              Ако колегата минава покрай Пловдив да се обади и ще му го оправя за без пари, само че някой трябва да го свали тоя тунер. Офертата с куриера не ме кефи.
                              Колега, не се засягай, ама на това исках да наблегна - много е лесно да си на разстояние и да кажеш "това се прави супер лесно", ама хайде направи го за твоя сметка, и той ще ти плати като види резултата? То малко заприличва на сервизите - правят ти ремонт на нещо за 500 лева, ама проблема не е там, но не го правят първо за тяхна сметка, а те карат да си купиш частите, и като се види че е друг проблема, после тия части си ги завираш отзад, а на тях им е през макароните че си набил 500 лева....
                              Че кой плаща за несвършена работа?Само лаиците... :D :D

                              Коментар

                              Working...
                              X