Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Данъчна консултация за регистрация на имот?-към знаещите

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Данъчна консултация за регистрация на имот?-към знаещите

    Колеги предсто ми една регистрация на един имот които беше на няколко собственика но след публична продан вече е само на двама. Въпро са ми е следния, след като разгледах данъчната декларация за регистрация на имота ми възникнаха няколко въпроса с цел избягване на по високия данък. А именно: 1. Как е по добре да се впише имота , само на двамата собственици ли да се посочи и ползвателя които е един дядо с право на ползване ( да вметна че в постановлението за възлагане тоя дедо не съществува демек ако не го впиша няма кои и как да разбере че е с право на ползване) Идеята тука е двама човека ли плащат по малко или двама + ползвател. 2. Виждам на едно място че питат за имота имали ПВЦ дограма и изолация или няма, Кое е в полза на по ниския данък да има или да няма? 3. В имота има навес които ми служи да ис прибирам колата този навес или паянтов апостроика както се води го няма на скицата. Добре ли е да се посочи в декларацията или не. Това са ми питанките ще съм благодарен на всеки които е малко на ясно с тези тънки моменти как може да си спестим и някои друг лев.
    Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
    Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!
    Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1

    #2
    дограмата и изолацията имат значение за данъчната оценкат.е. ако имаш и ги опишеш ще платиш по-голям данък
    2015 Renault Megane Expression GT
    2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
    Всичко за FIAT Bravo 2007

    Коментар


      #3
      Отговор по точки:1. Данъкът е един и същ, има значение само за това кой ще го плаща,с ползвател-той плаща целия данък, без ползвател- плаща се от двамата собственици 2. Колкото повече екстри (изолации, дограми и т.н.) вдигат данъчната оценка, респективно и данъка, но е незначително, основното определящо данъчната оценка е месторазположението на имота-населено място, квартал и т.н., също и конструкцията гредоред, панел, тухла и т.н.3. Което го няма в скицата не се декларира, колкото повече толкова повече данък
      Fiat Brava 1.2, 16V, 82 к.с., 2000 г.
      Fiat Uno 60, 1989г.

      Коментар


        #4
        ЕЕЕЕ браво момчета супер сте, дядото и без тва е голем скръндза а е ползвател и голям вредител ще си го напишем да си плаща за гяволъка хахахах дограма сега няма ама след някоя седмица ще има ама няма да я описвам разбрах всичко идеално
        Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
        Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!
        Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1

        Коментар


          #5
          Без да съм капацитет в областта на данъчното право, мисля че отговорът на т. 3 от колегата unomen е подвеждащ. Длъжен си да декларираш всички посторйки в имота, независимо от това дали са отбелязани на скицата или не и независимо от това дали са вписани в нотариалния акт. Дали ще го направиш - преценката е твоя, но в противен случай декларираш данни с невярно съдържание. Рискуваш за жълти стотинки да отнесеш някоя солена глоба. Все пак, както вече споменах, преценката е твоя.
          Peugeot 301
          Punto 1.9 JTD - на жената

          Коментар


            #6
            Е, ако в имота има големи масивни селскостопански сгради ще е хубаво да ги декларираш, но ако постройките са паянтови навеси, хамбари и външи тоаленти, то според мен не е необходимо да ги описваш!

            Коментар


              #7
              Има селкостопанска и тя си я има и на скицата ще се пише и в декларацията, а така нареченият ми гараж е на 4 кола бучнат дървен навес за сянка на колата и от пилешки акита че имаме много ся ако тва дигне 10-20 лева нямам против ама ако ми изпраскат некви 50 лева за една козирка дет седи на 4 кола мога ди ги е****м. Макар че и друго си мисля, тоя както е паянтов така мога и да му вдигна две стенички от страните та да се затвори, щом няма плоча отгоре няма как да мине за масивен, пак ша си е паянтова построика, ама поне ще я има регната, и ако някои каже нещо ще кажа етоооо тука сичко си пише
              Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
              Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!
              Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1

              Коментар


                #8
                @Slavi_Lancia: Приятелю, не си вкарвай сам автогол с "декларирането" пред данъчните на мокавени навеси. За да озакониш дадена постройка се изискват много повече документи от един платен данък (декларация за данъчно събитие). Декларирай си имота така както е, спести си излишните красоти както по-горе ти писаха (към момента на деклариране ги няма), пусни дядото и той да снесе някой лев на хазната щом е циция и си ти. Няма нужда от излишни описателности. А на тоя гараж винаги можеш да му сковеш стени от ОСБ и дори ако някой ти ревне, че е незаконно - да го махнеш, докато ако зидаш тухли - става "масивно" и добрите съседи почват да се дразнят...
                Steliyan's Life!
                FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                Коментар


                  #9
                  jenshen73 написа:
                  @Slavi_Lancia: Приятелю, не си вкарвай сам автогол с "декларирането" пред данъчните на мокавени навеси. За да озакониш дадена постройка се изискват много повече документи от един платен данък (декларация за данъчно събитие). Декларирай си имота така както е, спести си излишните красоти както по-горе ти писаха (към момента на деклариране ги няма), пусни дядото и той да снесе някой лев на хазната щом е циция и си ти. Няма нужда от излишни описателности. А на тоя гараж винаги можеш да му сковеш стени от ОСБ и дори ако някой ти ревне, че е незаконно - да го махнеш, докато ако зидаш тухли - става "масивно" и добрите съседи почват да се дразнят...
                  Това с плоскостите е добра идея не се бях сетил Мерси колега
                  Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                  Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!
                  Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1

                  Коментар


                    #10
                    Ако наистина става въпрос за навес от четири кола и дървен навес, си вземам думите обратно - не го декларирай!
                    Peugeot 301
                    Punto 1.9 JTD - на жената

                    Коментар

                    Working...
                    X