Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпрос за гражданска отговорност?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Въпрос за гражданска отговорност?

    Колеги, майка ми живее в Италия и управлява автомобил там с италиански номера, гражданската и отговорност изтича а там цените са от сорта на 600-700Е за 6м. Въпросът ми е как мога да направя гражданска на неиният автомобил от тук, която да важи и за държави от европеиският съюз, понеже така или иначе ще си идва след 2 месеца, а и знаете разликата в цените е огромна ? благодаря

    #2
    Не съм сигурен, но Г.О. на автомобил с чужди номера май ги забраниха Отговора на въпроса ти е - не можеш!

    Коментар


      #3
      По принцип можешЕ да се направи ГО с чужд номер от ЕС в БГ до миналата година това съм сигурен, но не във всички компании.Ако @KuKu е сигурен, че вече е забранено значи е така
      == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

      На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

      Коментар


        #4
        Може да се направи такава застраховка. Трябва обаче да говориш със застрахователен агент или компания. Мисля, че цените са по-високи.
        Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

        Коментар


          #5
          Мерси колеги, отивам при Алианц

          Коментар


            #6
            Редактирам се - оказва се, че много от компаниите не правят За Алианц пък можеш да забравиш моментално.... около 100 Евро на месец

            Коментар


              #7
              кола

              Обратното е по прието брат ми с кола докарана от Италия и регистрирана тук с бълтгарска застраховка и си е кара в Италия идва си сиурно един два пъти в БГ
              КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
              Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
              http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

              Коментар


                #8
                Прави се т. нар "Гранична застраховка". За лек автомобил струва около 300 лв. за три месеца, до колкото помня. Агент няма да ти свърши работа, трябва да отидеш в централата на компанията. Със сигурност я правят в Армеец и в Булинс, но вероятно я има и в други компании.

                Коментар


                  #9
                  Може! Един приятел докара кола с английски номера и не я регистрира тук и кара с гражданаска, която му направиха тук.
                  Вчера е минало, днес е подарък, а утре загадка!

                  Коментар


                    #10
                    Въпросът е, че колата не е в България а в Италия, и няма да идва до БГ, те документите ще бъдат изпратени но незнам дали ще стане това беше идеята

                    Коментар


                      #11
                      tomny написа:
                      Прави се т. нар "Гранична застраховка". За лек автомобил струва около 300 лв. за три месеца, до колкото помня. Агент няма да ти свърши работа, трябва да отидеш в централата на компанията. Със сигурност я правят в Армеец и в Булинс, но вероятно я има и в други компании.
                      Това е истината!!!На автомобили с чужда регистрация се прави гранична застраховка.Всички компании предлагат този продукт.И агент може да сключи застраховката..
                      Фиат Брава 1.4 12V 1998г

                      Коментар

                      Working...
                      X